Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Szerintem nem a légtömegmérővel lesz ott a gond.

Hajóson lakok, Bp.-től kb. 140km-re délre. Itt van minden alkatrészem próbára és van diagnosztikai műszerem is.

XE A Corsákkal szerintem itthon nekem van a legtöbb tapasztalatom, tehát mindenképp jó lenne összefutnunk, mert az hogy német építésű, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy tökéletes. Főleg mert már évek óta itthon van.

a 140km az 140km

Nemhiszem hogy pár héten belül eljutok oda, de lemegyek szivesen.

Na de addig? Mindkét autóm a használhatatlanság szélén...

C16NZ motorelektronikája senkinek, talán egy öreg kibont nekem valamit a hétvégén egy oszlásnak indult kadettból.

C20XE annyira csapatnék vele... ahhhh...

És a tisztítás? Kiszedjem és nekiessek féktisztítóval???

Link to comment
Megosztás:

Ja, heggeszteni tuti lesz mit, mint az enyémen is, csak az enyémen legalább eltakarták a küszöbök. ;)

Bukócsövet nem láttam egyik képen se. B)

Az ülései viszont nagyon tetszenek, meg úgy az egész szerintem jól néz ki.

Ez legalább nem piros, mint a legtöbb 2000-es Corsa. :blush:

Kiszedhető piros bukócső, 4részből áll, a rend őrei nem komálják az ilyet, ezért itt figyel az irodámban

azt tervezem, hogy felépitem az asztalom és székem köré...

Link to comment
Megosztás:

Kiszedhető piros bukócső, 4részből áll, a rend őrei nem komálják az ilyet, ezért itt figyel az irodámban

azt tervezem, hogy felépitem az asztalom és székem köré...

Akkor az irodában már biztonságban leszel ;)

...

C16NZ a paradicsomban:

http://padregas.blog.hu/media/image/Amsterdam/verda3.JPG

baszki remélem bent lesz a kép,

Én látom :blush: Céép! B)

Link to comment
Megosztás:

A másik egy gyári C16NZ GSI? Az is szép!

Ha gondolod fel is tudok menni megnézni, hogy mi a baja, de akkor fennáll annak a veszélye, hogy pont az nem lesz nálam, ami kellene. B)

Ha gondolod hívj fel, a számom küldöm priviben.

Légtömegmérőt ne bántsd, max ha szemmel láthatóan koszos a szál. Ha a féktisztítótól elszakad az a kis fűtőszál, ami benne van, akkor dobhatod ki az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is az tünt fel (egy xe korzán meg sem lepődök....lassan minden sarkon szembejön egy B)) vajon honnan vannak azok az ülések?

Azok a gyári GSi Corsa kagylósított ülések, ha jól látom.

Az enyémben is ilyesmik vannak, csak nekem fűtőszálas a vezetőoldali :blush: ;)

Link to comment
Megosztás:

Azok a gyári GSi Corsa kagylósított ülések, ha jól látom.

Az enyémben is ilyesmik vannak, csak nekem fűtőszálas a vezetőoldali :blush: B)

Most, hogy alaposabban megnéztem, lehet igazad van, mintha jobban kitömték volna és újrakárpitozták volna. ;)

De szerintem nagyon jóra sikerült!

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy alaposabban megnéztem, lehet igazad van, mintha jobban kitömték volna és újrakárpitozták volna. B)

De szerintem nagyon jóra sikerült!

jól látod, újratömték és kárpitozták, a tömés nagyon jó lett, a C16NZ után kész luxus, abban már a vasakat érzem alul, a kárpit meg jól mutat, de koszolódik, mindenesetre szép munka.

leugrok hozzád valamikor, ha nem lesz -10 és nem szakad az eső

mennyi a légtömegmérő új ára? bontott 15-25 közt mozog de gondolom az meg zsákbamacska

Link to comment
Megosztás:

Már a feleségem is tudja, hogy mit jelent a C20XE, meg a bigblock és az ehhez tartozó ínyencségek, kénytelen volt figyelni, mert mással kapcsolatban nem nagyon lehet mostanában velem kommunikálni.. B) Holott annyira fogékony az ilyesmire, mint én keresztszemes hímzés vs. mittoménmilyen hímzés eszmefuttatásra.

Link to comment
Megosztás:

jól látod, újratömték és kárpitozták, a tömés nagyon leugrok hozzád valamikor, ha nem lesz -10 és nem szakad az eső

mennyi a légtömegmérő új ára? bontott 15-25 közt mozog de gondolom az meg zsákbamacska

Gyere, a számom megvan már, hívj, vagy szólj itt a fórumon és megbeszéljük.

Ha az lenne a gond, akkor tudok 2 jó légtömegmérőt is 15e/db áron. B)

Link to comment
Megosztás:

C20XE A Corsa eladó!

-Kasztni teljesen kilakatolva, újra festve (piros)

-polírozott Calibra 16V felnik

-C20XE+F20 C342 Kadett GSI 16V-ből

-kívül belül nagycsuklós féltengelyek

-284-es turbó tárcsák elöl, 260-as Kadett tárcsák hátul, nagy fékrásegítő, 22-es főfékhenger

-50-es kiuff nem túl hivalkodó hanggal

-Bilstein futómű (azt én cserélném, mert 180 fölött már nem olyan stabil, mint az enyém)

-erősített lengőkarok

-masszív toronymerevítő

-kemény PU szilentek (jól ropognak is B) )

-D&W kagylóülések

-Schroth övek

-32-es bőr sportkormány

-Kadett LCD-műszeregység

-..........

Átépítésnél sokminden ki lett cserélve újra, illetve tényleg minden nagyon rendben van a gépen.

Egyedül a futóművet cserélném ki előbb-utóbb, illetve előre befaragnám a stabrudat, ami megvan, itt van nálam, csak ki kell cserélni a leömlőt Astráéra, hogy elférjen a stabilizátor.

Ára:600e

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Már egy jó ideje töröm a fejem a műszerfal problémám megoldásán. Szeretném, ha lenne fordulatszám-, olajnyomás- és volt-mérőm. Sajnos gyár gsi műszerfalat nem találok. Külső órák beszerelésén gondolkodtam, de egyre jobban kezdetek megfertőzni a digit műszerfallal. Azt szeretném megtudni, hogy milyen áron mozog egy ilyen műszerfal, illetve egyáltalán tudok ilyet szerezni valahonnan.

Segítségetek előre is köszi!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Már egy jó ideje töröm a fejem a műszerfal problémám megoldásán. Szeretném, ha lenne fordulatszám-, olajnyomás- és volt-mérőm. Sajnos gyár gsi műszerfalat nem találok. Külső órák beszerelésén gondolkodtam, de egyre jobban kezdetek megfertőzni a digit műszerfallal. Azt szeretném megtudni, hogy milyen áron mozog egy ilyen műszerfal, illetve egyáltalán tudok ilyet szerezni valahonnan.

Segítségetek előre is köszi!!!!

Egy Kadett LCD műszerfal csatival, sebességjeladóval 10-15e körül mozog általában. Ha szerencséd van, olcsóbban is találhatsz. Arra viszont figyelj, hogy legalább a fehér csatit adják hozzá. Injektoros A Corsákban gyárilag 6-os jeladó szokott lenni, ezért azt nem kell cserlni.

Olajnyomásjeladó már egészen más történet, mert anélkül is működik a műszerfal, csak épp egyfolytában maximum nyomást fog mutatni. Az a jeladó elég ritka is, tehát max akkor találsz használtan jót, ha szerencséd van.

Van pár digitem, ha kell akkor eladhatok egyet és akár be is köthetem neked. B)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod!

Az ajánlatod érdekelne, de sajnos még egy kis ideig nem aktuális.

Max 2 hónap, legalább addig jó időnk lesz, egy kis kiruccanáshoz. Azonban ha már kicseréljük, szeretném, ha tökéletesen működne. Mennyibe kerülne nekem egy ilyen olajnyomásmérő új ára?

Más! A nagy hidegben megfigyelte, hogy a fűtés csak a két szélső beömlőn megy. Ez normális? Ha kinyitom a középső szellőzőket, csak úgy süvít a hideg befelé. (Lehet, hogy ez nagyon fatális kérdés volt.)

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod!

Az ajánlatod érdekelne, de sajnos még egy kis ideig nem aktuális.

Max 2 hónap, legalább addig jó időnk lesz, egy kis kiruccanáshoz. Azonban ha már kicseréljük, szeretném, ha tökéletesen működne. Mennyibe kerülne nekem egy ilyen olajnyomásmérő új ára?

Más! A nagy hidegben megfigyelte, hogy a fűtés csak a két szélső beömlőn megy. Ez normális? Ha kinyitom a középső szellőzőket, csak úgy süvít a hideg befelé. (Lehet, hogy ez nagyon fatális kérdés volt.)

Előre is köszi!

Az normális, hogy középen hideg jön, a legtöbb Opelnél így van.

Az olajnyomásjeladó több mint 10e újonnan, pontosan még nem néztem meg, mert annyit nekem nem ér. B)

Link to comment
Megosztás:

Hát jól van. Azt hiszem én is megelégedek most ilyen apróságok nélkül. :-)

Na még egy utolsó kérdés. Egy kicsit magas vagyok, s így a fejem hozzáér a tetőhöz. Megoldható vhogyan az eredeti ülések magasságának csökkentése?

Még egyszer köszi mindent!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.