Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Cartársak kéne egy kis help. Van olyan benzinszint szonda ami jó az A Corsa -hoz, vagy esetleg össze lehet házasítani valamivel szakszerűen hogy normálisan mérjen mert már 2x megszívtam miatta és sétálhattam benzinért. Előre is kösz minden hozzászólónak!

Jah és utólag boldog mikulást :lol: :huh: !

Link to comment
Megosztás:

Cartársak kéne egy kis help. Van olyan benzinszint szonda ami jó az A Corsa -hoz, vagy esetleg össze lehet házasítani valamivel szakszerűen hogy normálisan mérjen mert már 2x megszívtam miatta és sétálhattam benzinért. Előre is kösz minden hozzászólónak!

Jah és utólag boldog mikulást :lol: :lol: !

Szerintem akármelyik A Corsáé jó hozzá, szóval bontó pl... bár karbisnál nem vagyok biztos benne.

Viszont a műszer amúgy sem mutat pontosan, főleg, ha épp nem vízszintesen áll az autó. Érdemes a megtett Km-eket is nézni és a legrosszabb fogyasztással számolni, hogy még mennyi lehet benne.

Ja, neked is Miklóst! :D :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akármelyik A Corsáé jó hozzá, szóval bontó pl... bár karbisnál nem vagyok biztos benne.

Viszont a műszer amúgy sem mutat pontosan, főleg, ha épp nem vízszintesen áll az autó. Érdemes a megtett Km-eket is nézni és a legrosszabb fogyasztással számolni, hogy még mennyi lehet benne.

Ja, neked is Miklóst! :lol: :huh:

Tényleg ti mennyit tudtok (vagy tudtatok amikor még rendes motor volt az autótokba) elmenni egy tank benzinnel? Nekem a C12NZ napi számlálója most mutat 510km-t az előző tankolás óta, sík úton nyugodt tempoban autózva a mutató a piros mező tetejénél áll és én kezdek mosmá' besz@rni hogy el kéne mennem tankolni mert meg fog állni alattam. Fogalmam sincs mennyi van még ilyenkor a tankban, de ez így is rekord közeli futásteljesítmény nálam, nem szoktam elmenni ennyit egy tank benyával.

Link to comment
Megosztás:

karbisnál kb piros sáv közepénél áll a mutató akk nagyjából még 500m-t tudsz vele menni és utána megáll, leejtős úton "kicsit" többet :blink: :angry: ... Nem másik A Corsa szondára gondoltam, hanem mondjuk F Astra szondára vagy ami normálisan mér és nem szambázik a mutató mint Popeye a hullámokon kishajón ;) :huh: ... ezért is kérdeztem a szakszerű "ekecselést" :lol: . Vagy valahonnan szerzek másik típusú tankot rendes szondával, a visszajelző lámpánál meg már meg tudom oldani a dolgokat. Másrészt mi van akkor ha csináltatok egyedi lökőst, nagyobb homlokfallal ami egyesek szerint hajaz kicsit a bömösre (bár én nem szeretnék olyan benzin temetőt), sztem viszont dragster-es brutál kinézetet kölcsönözne a Corsa szolid eleje helyett. Nah már most mindenki vágja hogy hogy néz ki az autó homlokfala lámpákkal, hűtőmaszk és lökhárító nélkül. Nah valahogy ezt a látványt akarom valahogy előhozni csak egyedi lökőssel meg hűtőmaszkkal (hmm sztem inkább intercooler outlookja lenne :D ). Milyen emberkéhez lenne érdemes eme vágyammal fordulni? Jah és hogy kell-e hozzá átépítési engedély? Driftekben gazdag szép álmokat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tényleg ti mennyit tudtok (vagy tudtatok amikor még rendes motor volt az autótokba) elmenni egy tank benzinnel? Nekem a C12NZ napi számlálója most mutat 510km-t az előző tankolás óta, sík úton nyugodt tempoban autózva a mutató a piros mező tetejénél áll és én kezdek mosmá' besz@rni hogy el kéne mennem tankolni mert meg fog állni alattam. Fogalmam sincs mennyi van még ilyenkor a tankban, de ez így is rekord közeli futásteljesítmény nálam, nem szoktam elmenni ennyit egy tank benyával.

Sosem próbáltam csontra kifogyasztani, de szerintem, amit Demó írt 550Km-re az reális lehet.

A fogyasztást számoltam mindig két teletankolás között és bármennyire tiportam, az XE 8,5 körül evett százon.

Amikor már 400 körül volt a számláló, akkor mentem tankolni. Mondjuk ez a módszer csak úgy működik, ha mindig teletankolsz, de nem minden nap használtam az autót, úgyhogy belefért egy hónapban az 1-2 teletankolás.

Szóval, ha kb. tudod mennyit eszik az autó, akkor azért meg lehet saccolni. A C12NZ-vel ha nem városban mész szerintem még jobb adatokat össze lehet szedni. Országúton szerintem az még ilyenkor is 6 körül lehet.

A tank meg azt hiszem 42 literes a Corsában, úgyhogy tessék kiszámolni :huh:

Link to comment
Megosztás:

Számolgatja nekem a program, ott van az aláírásomban a link...

Amúgy ma reggel tankoltam, és nem egészen 34 liter ment bele úgy hogy csontig töltöttem, szóval akkor ezexerint még volt benne 8 liter? :huh:

Akkor lehet korai volt paráznom hogy megáll alattam, még egy százast nyugodtan elmehettem volna...

Link to comment
Megosztás:

Számolgatja nekem a program, ott van az aláírásomban a link...

Amúgy ma reggel tankoltam, és nem egészen 34 liter ment bele úgy hogy csontig töltöttem, szóval akkor ezexerint még volt benne 8 liter? :huh:

Akkor lehet korai volt paráznom hogy megáll alattam, még egy százast nyugodtan elmehettem volna...

Azért az utolsó, mondjuk 1-2 litert, azért már nem biztos, hogy probléma nélkül szívja fel a benzinpumpa, főleg, ha nem csak vízszintes úton mész, úgyhogy nem biztos, hogy akkora parázás kicsit előbb tankolni, de 8-cal még tényleg el lehet menni egy jódarabig, főleg 1.2-essel.

Link to comment
Megosztás:

Azért az utolsó, mondjuk 1-2 litert, azért már nem biztos, hogy probléma nélkül szívja fel a benzinpumpa, főleg, ha nem csak vízszintes úton mész, úgyhogy nem biztos, hogy akkora parázás kicsit előbb tankolni, de 8-cal még tényleg el lehet menni egy jódarabig, főleg 1.2-essel.

Az AC nem közvetlenül a tankból szív, hanem egy kis edényből.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg ti mennyit tudtok (vagy tudtatok amikor még rendes motor volt az autótokba) elmenni egy tank benzinnel? Nekem a C12NZ napi számlálója most mutat 510km-t az előző tankolás óta, sík úton nyugodt tempoban autózva a mutató a piros mező tetejénél áll és én kezdek mosmá' besz@rni hogy el kéne mennem tankolni mert meg fog állni alattam. Fogalmam sincs mennyi van még ilyenkor a tankban, de ez így is rekord közeli futásteljesítmény nálam, nem szoktam elmenni ennyit egy tank benyával.

Neked se kicsi a talpad

Hány literes a tank?

Az enyémből kiindulva ugyan ez a szitu, én csak városba jártam vele 10km reggel majd este megint 10km.

Szóval 8/100,de kinyomtam a szemét.

Ha nem bántom akkor 7/100

Nem városba 6/100

Hát nem egy gazdaságos motor,sokat eszik és nem is megy. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az a hajlított bigyó az tuti hogy nem gyári, a másikról nem tudom eldönteni mert elvileg a gyári helyén van, de nem elég jó felbontású a kép hogy rendesen lehessen látni. Amúgy igen, a GSi-kben volt ilyen gyárilag, és most én is erősen gondolkodom a kérdésen, ugyanis van egy ilyen stabilizátorom, csak az F Astrából való és ennélfogva 55mm-rel hosszabb mint a Corsáé. Vajon ér ezt elvágni majd a megfelelő hosszra szabva újra összehegeszteni? Mert ha igen akkor belefaragom a Corsába, de ha így már nem látja el a szerepét a futóműben akkor hagyom a fenébe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :lol: Még mindig nem merültem ki a kérdésekből :lol:

A képen narancssárga színnel látható hátsó stabilizátorok gyáriak vagy utólag lett rátuningolva? Gsikben volt ilyen?

Sok haszna van?

http://media.ebaumsworld.com/mediaFiles/pi...48/80853062.jpg

Hali!

Mind a kettő gyári Opel, csak az alsó nem épp Corsáé. :D

Ami be van fűzve a hídba, az egy sima A Corsa stabrúd, kétféle létezik gyáriban, van az 1.4-é és van a GSI-é, ami vastagabb.

A másik úgy nézem, hogy egy Astra, Vectra, Calibra első stabrúd.

Tetszik a megoldás, nekem is hasonlóképpen van megoldva a dupla stabilizátor hátul, csak nekem Kadett/Astra GSI 2. hátsó stabrúd van felfaragva a híd alá.

Amúgy kinek a myvip oldalán van ilyen A Corsa hátsóhíd? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az a hajlított bigyó az tuti hogy nem gyári, a másikról nem tudom eldönteni mert elvileg a gyári helyén van, de nem elég jó felbontású a kép hogy rendesen lehessen látni. Amúgy igen, a GSi-kben volt ilyen gyárilag, és most én is erősen gondolkodom a kérdésen, ugyanis van egy ilyen stabilizátorom, csak az F Astrából való és ennélfogva 55mm-rel hosszabb mint a Corsáé. Vajon ér ezt elvágni majd a megfelelő hosszra szabva újra összehegeszteni? Mert ha igen akkor belefaragom a Corsába, de ha így már nem látja el a szerepét a futóműben akkor hagyom a fenébe.

Rugóacélból van, szerintem nem lehet úgy meghegeszteni, hogy utána ne törjön el.

Viszont, ha a nagy Astra stabilizátorod van, akkor lehet elég lenne, ha levágod a végét, megfúrnád a megfelelő hosszra és csavarral rögzíted... :huh:

Link to comment
Megosztás:

...ha a nagy Astra stabilizátorod van, akkor lehet elég lenne, ha levágod a végét, megfúrnád a megfelelő hosszra és csavarral rögzíted... :huh:

Köszi, gondoltam rá, de elbizonytalanított hogy a stabilizátor maga kör keresztmetszetű, viszont a vége meg (ahol át van fúrva a rögzítéshez) el van lapítva. Ez eddig feloldhatatlan ellentétet jelentett nekem, mert az a verzió nem jutott eszembe hogy flex-el simára köszörüljem a végét és akkor már tudok rá lyukat fúrni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tetszik ez a megoldás, asszem alá fogom majd próbálni én is, mert még nagyobb, mint ami nekem van alatta. :huh:

Mondjuk nekem a GSI vastag rúdja van alatta és a Kadett 16V stabrúd még ráfaragva és elég merev lett már így a futómű, nem nagyon dőlök be kanyarokban.

Ha még nagyobb lenne fent, lehet már 3-kerekeznék kanyarokban... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi, gondoltam rá, de elbizonytalanított hogy a stabilizátor maga kör keresztmetszetű, viszont a vége meg (ahol át van fúrva a rögzítéshez) el van lapítva. Ez eddig feloldhatatlan ellentétet jelentett nekem, mert az a verzió nem jutott eszembe hogy flex-el simára köszörüljem a végét és akkor már tudok rá lyukat fúrni... :huh:

A nagy Astra stabrúd végig lapított egy kicsit, arra lehet fúrni. Ha a tiéd kerek, akkor neked nem az van.

Link to comment
Megosztás:

Tompa Márk weblapja

Itt borsodban szoktak indulni sprintversenyeken, kategóriájában bajnok autó, 1,3-as motor két nagy wéberrel:)

Nekem szerintem nincsen hátul semmilyen stabrudam pedig 1.4i-m van. A Gsi furatai mindegyik hídban benne vannak?

Mire kell figyelni ha egy hasonló hátsó futóművet szeretnék csinálni? (persze ha nem nagy titok :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Elég komoly ez a korza. :huh:

Ha 1.4i-d van és elöl van stabrudad, akkor elvileg kell lennie hátul is. Nézz alá, hogy látsz-e valamit a hídban.

A hely minden hídban benne van és ebbe passzol a vékony és a vastag rúd is, sőt, még a nagyon nagy H&R sportstabrúd is.

Első lépésben próbálj meg GSI-ét szerezni, ha az nem elég, akkor próbálj csak valamit még ráfaragni pluszban. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.