Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Mondjuk tekerem a kormányt? :) :D

Nem sokkal rosszabb a súlyelosztásom, mint Brankónak az XE-vel, de ha oda megyek, tuti javítani fogok még a súlyelosztáson, a motorteljesítmény elbír még pár kilót a hátsó tengelyen <_<

Stefánt szíjazd be a pótkeréktartályba... :D

Link to comment
Megosztás:

...

Nem sokkal rosszabb a súlyelosztásom, mint Brankónak az XE-vel, de ha oda megyek, tuti javítani fogok még a súlyelosztáson, a motorteljesítmény elbír még pár kilót a hátsó tengelyen :D

Bukócsővel meg ilyesmivel biztos lehet tolni még hátra a súlyelosztást.

Meg talán az elején is lehetne könnyíteni üvegszálas (neadjisten karbon) gépháztetővel, sárvédőkkel <_<

Stefánt szíjazd be a pótkeréktartályba... :)

Kötözzetek ki a bukócsőhöz, hadd vigyorogjak! :D

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk tekerem a kormányt? :D :D

Nem sokkal rosszabb a súlyelosztásom, mint Brankónak az XE-vel, de ha oda megyek, tuti javítani fogok még a súlyelosztáson, a motorteljesítmény elbír még pár kilót a hátsó tengelyen <_<

márciusban hátra költözik az aksi, ha minden igaz a pótkerék helyére, a légszűrőt pedig az aksi helyére építem, ott hideg friss levegő van,

tovább lesz ültetve hátul és kap négy jó gumit

ha nem férek be vele 2:25 alá, eladom...

Link to comment
Megosztás:

márciusban hátra költözik az aksi, ha minden igaz a pótkerék helyére, a légszűrőt pedig az aksi helyére építem, ott hideg friss levegő van,

tovább lesz ültetve hátul és kap négy jó gumit

ha nem férek be vele 2:25 alá, eladom...

Ezek szerintem simán hozhatnak 4 másodpercet. <_<

Link to comment
Megosztás:

Letezik valamilyen kicist izlesesebb muszerfal egyseg ami berakhato a sima Corsa ba nagyobb atalakitas nelkul? Sima 1.4i 91es modell. a GSI muszeregysege valahogy beszerelheto? Nekem nagyon hianyzik a fordulatszam mero

Szerintem a GSi A2-esé teljesen jól néz ki, csak nehéz beszerezni, mint ahogy a gyári, fordulatszámmérős műszerfalat.

90-8_Corsa_10.jpg

Link to comment
Megosztás:

Letezik valamilyen kicist izlesesebb muszerfal egyseg ami berakhato a sima Corsa ba nagyobb atalakitas nelkul? Sima 1.4i 91es modell. a GSI muszeregysege valahogy beszerelheto? Nekem nagyon hianyzik a fordulatszam mero

Így van, ahogy a többiek is írták, a GSI-ét lehet beszerelni komolyabb faragás nélkül, illetve a Kadettét.

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/89..._1209243622.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/89..._1217167384.jpg

A GSI-ével az a baj, hogy gyakran nem elég a 210-es skálázás. <_< :D :D :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A kolegám 86-os 1.2s corsájában megadta magát a fékrásegitő, a gyári 109 péz. Bele lehet tenni valami más tipusét?

Köszi!

Átalakítás nélkül akármilyen A Corsáé passzol. Kis faragással szinte bármié, a Calibrától kezdve, az Astrán át, az Omega fékrásegítőig. <_<

Link to comment
Megosztás:

Adott egy 1.4i corsa A idonként nagyobb gázadásnál rángat, 2 hete meg az autópályán standard gáz mellett tette ugyanezt annyira hogy leállósávban gurultam kecskemeti lehajtóig. Ott a parkolóba le id fulladtam. Kis küszködés után beindult a köv 300km en semmi gond. Időnként visszajelez a check engine, de lambdaszonda termosztát cserélve vizpumpa jó, alapjárat egyébként jó, a motorhőfok sztem kicsit alacsony, 1/4ig csúszik csak fel fűtés nélkül kicsit feljebb.

Nincs ötletem..

Link to comment
Megosztás:

Adott egy 1.4i corsa A idonként nagyobb gázadásnál rángat, 2 hete meg az autópályán standard gáz mellett tette ugyanezt annyira hogy leállósávban gurultam kecskemeti lehajtóig. Ott a parkolóba le id fulladtam. Kis küszködés után beindult a köv 300km en semmi gond. Időnként visszajelez a check engine, de lambdaszonda termosztát cserélve vizpumpa jó, alapjárat egyébként jó, a motorhőfok sztem kicsit alacsony, 1/4ig csúszik csak fel fűtés nélkül kicsit feljebb.

Nincs ötletem..

Annó kb 2 éve nekem standard gáznál lassulni kezdett, majd leállt. Kb 10 perc és gond nélkül elindult. Máig nem tudom mi okozta, de cseréltünk üzemanyagszűrőt, és azóta nagy ívben elkerülöm azt az ominózus német kutat, ahol addig tankoltam. Le lett cserélve még a hall jeladóm is.

Szerintem első körben nem ártana benzinszűrő, illetve lehet rakhatnál bele valami tisztító adalékot is, hátha az kitakarítja.

A hőfok nálam is kb ott áll, de nekem most lett termosztát is cserélve, azonban 100-110-es tempó mellett nem igazán hajladó ilyen hideg időben feljebb menni.

Link to comment
Megosztás:

Ha világít a check engine, akkor első körben meg kéne nézni a hibakódot. Már számtalanszor le lett írva, hogy lehet házilag megnézni, de az aláírásomban is megtalálod.

Ha dob valami hibát az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy közvetlenül ez okozza (kivéve mondjuk a lambda).

Az AC is lehet, hogy már rossz, ki kéne szedni megnézni, meg a gyertyák ha rég voltak cserélve ránézni, esetleg a vezérlést illetve a vákuumcsöveket, hogy nincs e kicsúszva valami. Hirtelen ennyi ötletem van <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.