Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sok angolnál láttam a hátsó hídra felrakott útólagos stabrudat...

De nálam is láthattál, nekem benne van a hídban a nagy GSI stabrúd és rajta van még egy Kadett GSI 16V stabrúd is.

Elöl is a nagy GSI stabrúd van, de pályára lehet kivenném az elsőt, vagy a kicsire cserélném, a jobb tapadás érdekében, kanyarból történő kigyorsításnál.

Ez különösen addig lehet hasznos, amíg nincs egy sperrdifid, mert nem emeli mégjobban meg a stabrúd a kanyarbelső kereket amikor dől a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok emberek.

Reh jartam erre akkor is problemaval, kerdessel es most is azzal fordulok hozzatok.

Tehat adott egy 91es A corsa 1.4es C14NZ...

A kovetkezo gondom van vele, ha leveszem a gazrol a laban akkor idonkent dadogva esik vissza a fordulat es igy lampanal kellemetlen amikor ujra kll inditani a kocsit. Nem minden alkalommal de eleg surun es emellett olyan mint ha (nem jut eszembe magyarul) miss fire is lenne. Csereltem gyertyakat, kabeleket, gyujtaseloszto rotort es kupakot is. A problema nem oldodott meg es idonkent a check enhine lampa is vilagit.

Ha jol gondolom a legszuro alatt van egy (szelep?) ami ha elkoszolodik akkor okzhat fulladast mert nem kap eleg levegot a motor. (stimmt?)

A gyujtas gondra meg nincs otletem.

Gondoltam, hogy olcson uzembiztos masodik autot varazsolok a jarganybol de lassan elmegy a kedvem tole.

utobbi egy evbe cserelve:

komplett elso fekek, hatso fekek, kerekcsapagyak, hatsotelok, lambdaszonda, termosztat, elso gombcsuklok, lampak, gyertyak, kabelek, rotor, kupak, hatso fekmunkahengerek... ...

Nem tudom mi mehet meg tonkre mindezt ugy hogy aprilistol agusztusig ez a kocsi nem is igazan olt hasznalva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok emberek.

Reh jartam erre akkor is problemaval, kerdessel es most is azzal fordulok hozzatok.

Tehat adott egy 91es A corsa 1.4es C14NZ...

A kovetkezo gondom van vele, ha leveszem a gazrol a laban akkor idonkent dadogva esik vissza a fordulat es igy lampanal kellemetlen amikor ujra kll inditani a kocsit. Nem minden alkalommal de eleg surun es emellett olyan mint ha (nem jut eszembe magyarul) miss fire is lenne. Csereltem gyertyakat, kabeleket, gyujtaseloszto rotort es kupakot is. A problema nem oldodott meg es idonkent a check enhine lampa is vilagit.

Ha jol gondolom a legszuro alatt van egy (szelep?) ami ha elkoszolodik akkor okzhat fulladast mert nem kap eleg levegot a motor. (stimmt?)

A gyujtas gondra meg nincs otletem.

Gondoltam, hogy olcson uzembiztos masodik autot varazsolok a jarganybol de lassan elmegy a kedvem tole.

utobbi egy evbe cserelve:

komplett elso fekek, hatso fekek, kerekcsapagyak, hatsotelok, lambdaszonda, termosztat, elso gombcsuklok, lampak, gyertyak, kabelek, rotor, kupak, hatso fekmunkahengerek... ...

Nem tudom mi mehet meg tonkre mindezt ugy hogy aprilistol agusztusig ez a kocsi nem is igazan olt hasznalva.

A pillangószelepházat is érdemes megnézni tiszta-e, jeladót kimérni. A legjobb lenne egy hozzáértő szaki, mert nem hiszem, hogy komoyl gond lenne vele.

Link to comment
Megosztás:

Ez az óracsoport nem eladó véletlenül? Érdekelne.

Amúgy elkészült a Corsa is nagyjából, csak nem volt időm linkelni a képeket még. Felnik még hiányoznak éppen szinterezésen vannak.

De eladó! De előtte még Demó nézze meg mert ő előbb érdeklődött neki tettem fel a képeket ha nem kell neki akkor viheted. :D Annyi, hogy nincs meg a plexije. :P Haveromé majd holnap megkérdezem mennyit kér érte nem lesz valami nagy összeg az tuti. :D Amúgy nekem is bejön a cucc bírom a régi cuccokat én is de ez kimondottan tetszik. :P

Link to comment
Megosztás:

Értem!

Keresgélek, akkor még, ha nem találok és meglesz akkor lehet érdekel, természetesen ha Demó nem él az elővásárlási jogával. :D

Amúgy ez Ascona C óracsoport ha jól rémlik nekem, nem tudom, hogy betehető e a corsába. :P De látok rá sanszot. :D Ha a kadett GSI digit óra bemegy akkor ennek is be kell. Az első vonatót szemet fújd le fehérre. :P Elrontja az összképet.

Link to comment
Megosztás:

Piros vonószem így marad. :D Amúgy szerintem berakható ez az óra, mondjuk még a GSi digitjén is agyalok, lehet azt kellene berakni.

Én is agyaltam rajta de hamar lemondtam róla. Kva drága kell hozzá jeladó meg minden idiótaság bekötögetni meg minden áhh. Aztán meg elveszi a pörgő mutató feelingjét nálam ez kb olyan mint az automata váltó elveszi a vezetés élvezetét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.