Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Sziasztok tudna nekem valaki küldeni szervós astra képeket mi hogy hogyan van beszerelve,mert szervót szeretnék beszerelni elvileg megvan minden már hozzá,csak nemtudom mit hova hogyan kellene,sima ékszijjas,képek sokat segítenének.Elöre is köszönöm.Ha lehet ide várnám:tibor0107@gmail.com

Pontosan miről szeretnél képet?Nekem nem érthető :lol: A szervószivattyú helye adott, a kormánymű helye adott...esetleg arrol szeretnél képet hogy hol mennek a szervócsövek?

Ez is adott. Hiszen ugy meg arra hajlik amerre kell és csak egy módon lehet be rakni. :)

Szerintem ő arra gondol, hogy mit hova rakjon, mire kel vigyázzon.

És nem csak egyféle csövezés van, annak, amelyiknek a motortartó bakkon van a szervószivattyú, annak azért egy kicsit másabbul megy a csövezése, mint annak, amelyik a blokkon van rajta. :D

Ez az amit én mostanában adtam el.

Ki van szerelve a képen, de hátha segít! :D C16NZ-be volt benne. a blokkon volt a szervószivattyú. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olyan dolog érdekelne,hogy ami a szivattyút tartja konzol az több fajta van gondolom,mert amijen nekem van az nem birom fölrakni nem adja magát sehogy,ezért lennék kiváncsi a képekre,és a sima ekszijjasnál,valami feszitö kell-e vagy nem.....

Link to comment
Megosztás:

Olyan dolog érdekelne,hogy ami a szivattyút tartja konzol az több fajta van gondolom,mert amijen nekem van az nem birom fölrakni nem adja magát sehogy,ezért lennék kiváncsi a képekre,és a sima ekszijjasnál,valami feszitö kell-e vagy nem.....

Diesel vagy benzines a kocsid? Sima ékszíjas szervó tudtommal csak dieselben és C20NE motoros kocsikban volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy c 16 se-be kellene,vagyis van,de annak a szivattyútartójának nincs helyén a heje.És sima szijjas autóból van pedig csak a vektrából.

Diesel vagy benzines a kocsid? Sima ékszíjas szervó tudtommal csak dieselben és C20NE motoros kocsikban volt.
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Olyan kérdésem lenne még hogy a sima ékszijjas szervónál,van valami feszítő is,?Vagy annak a generátor a feszítöjeés kész,?Meg hogy milyen hosszúságú ékszíjjat kellene vennem?A szervótartó nekem a motortartó bakon van rajta. c16se vagyis ebbe szeretném beszerelni,és ezért kérdem.

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne még hogy a sima ékszijjas szervónál,van valami feszítő is,?Vagy annak a generátor a feszítöjeés kész,?Meg hogy milyen hosszúságú ékszíjjat kellene vennem?A szervótartó nekem a motortartó bakon van rajta. c16se vagyis ebbe szeretném beszerelni,és ezért kérdem.

Van.

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne még hogy a sima ékszijjas szervónál,van valami feszítő is,?Vagy annak a generátor a feszítöjeés kész,?Meg hogy milyen hosszúságú ékszíjjat kellene vennem?A szervótartó nekem a motortartó bakon van rajta. c16se vagyis ebbe szeretném beszerelni,és ezért kérdem.

Sima ékszíjason a generátorral feszítenek, de ilyen csak dieselben, ill. benzinesből csak C20NE-ben volt tudtommal, a többiben hosszbordás szíjas volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , szivárog az olaj a szivatyu alol .Cserélt már valaki szimeringet?

144033-20101227-y7Kfk3.jpg Hátulró támadtam, csak kellett egy kb. 4mm mély de a rögzitő gyűrűnél nem mélyebb furat, mert a tevezője nem akarta hogy szét szedjük. A rögzitő gyűrű eltávolitása után, drótkefe,csavarlazitó. Én ütögettem keményfa tuskóhoz mindegy alapon. A záró dugó tömitettségéről "O" gyűrű gondoskodik. Ha kitartóan kopogtatod,majd jól szétesik.Ekkor tudod a tengelyről leütni az ékszijtárcsát mert nehogy már ékkel legyen felrakva. Összefele satuval nyomtam mert van benne egy rugó. De itt van kép http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=335&st=780

sok sikert

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég azt vettem észre hogy a szervóolaj tartályra csatlakozó két cső enyhén repedezett és szivárog át rajta a szervóolaj. Két hónap alatt kb. fél deci távozik.

A gondom az, hogy a cső utána egy fém cső végére van préselve, szóval nem tudom hogy lehetne cserélni? Vagy a szivattyútól a tartályig az egész szakaszt kéne cserélni? Vagy húzzak rá zsugorcsövet?

Hogy lehet ezt legegyszerűbben, legolcsóbban megoldani?

Köszönöm előre is az ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég azt vettem észre hogy a szervóolaj tartályra csatlakozó két cső enyhén repedezett és szivárog át rajta a szervóolaj. Két hónap alatt kb. fél deci távozik.

A gondom az, hogy a cső utána egy fém cső végére van préselve, szóval nem tudom hogy lehetne cserélni? Vagy a szivattyútól a tartályig az egész szakaszt kéne cserélni? Vagy húzzak rá zsugorcsövet?

Hogy lehet ezt legegyszerűbben, legolcsóbban megoldani?

Köszönöm előre is az ötleteket!

Sztem ott, ahol rá van préselve az a bilincs a csőre, azt le lehet vágni. Én diesel üzemanyagcsövéről vágtam le ugyanígy azt a rápréselt cuccot (hosszirányban két helyen elvágtam egy vasfűrésszel, aztán csavarhúzóval szétfeszítettem, és máris lejött a gumicső), aztán sima csavaros bilinccsel felraktam az újat. Csak arra figyelj, hogy az új csö passzosan menjen fel a fémcsőre.

Link to comment
Megosztás:

Akkor csere. :D Esetleg kenéssel kapsz haladékot, ha hozzáférni...

Márciusig bírja ki. :)

Ha szerencséd van .....

Sajnos összetettebb , van benne sok finomillesztésü lamella.

Le kell venni , vagy felújjitó 27E vagy szétkapod és csapágy , ha nem sikerül kenyérszervó...

27 ezer a felújítás? Annyit meg is ér, ha tényleg ennyi.

Ha nem sikerül, akkor nagyon durván kenyérszervó lesz. :) Akkor inkább rakok be szervónélküli kormányművet, mert még az is könnyebb annál. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.