Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Hozzáértők szakértését kérném! A Corsa B injektoros üza.tankja felfogatásilag/alakilag megegyezhet-e a Corsa A-éval?

Mert valszeg be kell szerválnom egy injektoros tankot az átalakításhoz, és minő manó, volna egy 1.4 16V Corsa B Sport, ami alól ki lehetne menteni a dolgot.

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Hozzáértők szakértését kérném! A Corsa B injektoros üza.tankja felfogatásilag/alakilag megegyezhet-e a Corsa A-éval?

Mert valszeg be kell szerválnom egy injektoros tankot az átalakításhoz, és minő manó, volna egy 1.4 16V Corsa B Sport, ami alól ki lehetne menteni a dolgot.

Vélemények?

SAjnos én nem tudok segíteni. De más biztosan tud. Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

kellene egy kis segitség

Tündéri kolléganőnek gondja van a tündéri kisautójával, 97es b corsa 1.0ás aggregáttal

Elég nehezen indul be (mintha csak sokaidkra "kapná el") és amikor mész vele rángat és nagyon beteg hangja van ami vagy a leömlő vagy a kat vagy az alapjárati környékéről. Egész egyszerűen nem tudom kifülelni honnan jön.

Reflexből néztem egy olajat nála de nem tudom hogyan kellene kinéznie annak a műanyag pöcöknek ami a nivopálca végén van. Láttam, hogy olajos mindkét vékonyabb rész rajta de nem olyan szépen egyenletesen látható mint a mi régi C-s motorjainkánál (akár a géjesinél, akár a miami kék kupénál). Lámpák hibát nem mutatnak.

Léhtömegmérő hiba nem ilyen volt az szinte kizárható.

Normális, hogy ezeknél a kis motoroknál csak nőgyógyász kezekkel lehet kivenni a pálcát? Miért van benne ekkora kanyar? :wub:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
A tiltáshoz nem sok köze van a rotonak egy injektoros kocsiban. ;) max annyi, hogy ő közvetíti a gyújtást. A rotor mindenképp forog, ha a moci is... jó esetben. A tiltás az ECU dolga.

de,mert letestel,vagy hogy mondják,és akkor egy pillanatra megszakítja a gyújtást.

anno a három betűs nem Opel sportváltozat autómban :blink: is ez volt,pedig az is injektoros volt már...

a mostani autókban meg már nincs ez a fajta elosztófedél,hanem trafó,és azt már vezérelheti az ECU :unsure:

Link to comment
Megosztás:

én azért mondom ennyire,mert biztos vagyok abban amit mondok.persze lehet,hogy tévedek,de amikor én vettem anno elosztófedelet+rotort,akkor ott én választhattam ki,hogy milyet kérek :unsure: hogy 6700nál tiltson,vagy tiltás nélküli...ECUról egy szó sem esett.na meg egy 85ös autó elektronikája... :blink:

de akkor téma lezárva.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Ismét bajom volna. Péntek du óta világít a motorkontroll lámpa. :lol: A hibakód: 1405. A fogyasztásom nem nőtt meg, az autó jól húz, jól megy, viszont alacsony fordulaton rángat és szinte semmi alapjárat nincs.

Az Autofit szerint ez lambdaszonda, de egy Opeles ismerősömnél ugyanez a jelenség alapjárati moci volt.

Tanácsokat szeretnék kérni tőletek a holnapi hibakereséshez.

Előre is köszönöm!

UI: A C16NZ alapjárati mocija jó az X14XE-hez?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.