Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Mi történik ilyenkor?

Gondolom hőmérsékletet mutatja az ecunak. De miért nem idul. Az mondja piszok meleg van, és letilt az ecu?

Ez a jeladó valójában egy negatív termisztor ,ami úgy működik,ahogy változik a hőmérséklet úgy változik az ellenállása.

Tehát változik ecu felé továbbított feszültség.

Valójában nagyon befolyásolja a befecskendezési időt.

Link to comment
Megosztás:

Ez a jeladó valójában egy negatív termisztor ,ami úgy működik,ahogy változik a hőmérséklet úgy változik az ellenállása.

Tehát változik ecu felé továbbított feszültség.

Valójában nagyon befolyásolja a befecskendezési időt.

Értem! Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő! Barátnöm corsájának müszerfalát szétszedtem mert szétugrott benne a kilométerszámláló! Ez nem lényeg mert összetudtam rakni nagynehezen még egy pár ezret leiis vettem belöle:-) Szóval szerintem nem jól raktam össze a sebességmérő mutatóját! Mert 50el megyek kb és 30-at mutat! Tudjátok van rajta egy ilyen fura rugó! Hogy tegyem össze hogy jó legyen? Meg azt szeretném tudni hogy hol van a helye a hömérséklet jeladónak a motortérben! Mert nekem csak ott lóg a hütö körül! Néha nem is jól mutat! Ez egy GSI corsa!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő! Barátnöm corsájának müszerfalát szétszedtem mert szétugrott benne a kilométerszámláló! Ez nem lényeg mert összetudtam rakni nagynehezen még egy pár ezret leiis vettem belöle:-) Szóval szerintem nem jól raktam össze a sebességmérő mutatóját! Mert 50el megyek kb és 30-at mutat! Tudjátok van rajta egy ilyen fura rugó! Hogy tegyem össze hogy jó legyen? Meg azt szeretném tudni hogy hol van a helye a hömérséklet jeladónak a motortérben! Mert nekem csak ott lóg a hütö körül! Néha nem is jól mutat! Ez egy GSI corsa!

bizony ha lóg a hőjeladó szokott zagyvaságokat mutatni titpikus corsa betegség. Az első lökös mögött azthiszem baloldalt van sajnos javítani nem tudod, valami lötty van benne állítólag, erősen csereszavatos.

Link to comment
Megosztás:

bizony ha lóg a hőjeladó szokott zagyvaságokat mutatni titpikus corsa betegség. Az első lökös mögött azthiszem baloldalt van sajnos javítani nem tudod, valami lötty van benne állítólag, erősen csereszavatos.

Köszi! A bal oldalt hogy érted? HA a kocsi alatt vagyok és elöre felé nézek vagy a kocsival szemben! Esetleg valaki egy fényképet róla? Nagyon nem látom sehol a helyét ahová be kellene pattannia! De ujan meg nem találok ilyet esetleg valami segitség? Mondjuk sürgösebb lenne most a másik kérdésemre a válasz! Nem jó ugy menni a városban hogy nemtudom mennyivel megyek!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

bizony ha lóg a hőjeladó szokott zagyvaságokat mutatni titpikus corsa betegség. Az első lökös mögött azthiszem baloldalt van sajnos javítani nem tudod, valami lötty van benne állítólag, erősen csereszavatos.

Elolvastad miről is kérdezett a cartárs? :rolleyes:

Egyébként nincs abban semmi lötty,egy egyszerű dióda van benne. ;)

A bowdent kellene megnézni rendessen bent van-e a helyén.

A mutatót levetted?

Mert lehet nem a helyére került vissza.

Link to comment
Megosztás:

Elolvastad miről is kérdezett a cartárs? :rolleyes:

Egyébként nincs abban semmi lötty,egy egyszerű dióda van benne. ;)

A bowdent kellene megnézni rendessen bent van-e a helyén.

A mutatót levetted?

Mert lehet nem a helyére került vissza.

Igen lehuztam arrol a rugos szárrol! Ez nem spirálos hanem elekrtomos kilométeróra! Ha lehuzom a mutatot akkor a rugo teljesen kienged és nem tudom pontosan hogy milyen állapotban kell visszahuzni rá a mutatot!Gondolok itt arra hogy mondjuk a nulla állás alatt huzom vissza és utánna ugye egy kicsit feszül a rugo amikor átemelem azon az ütközön ami a nullánál van! Remélem érthetö amit irok! Aki már szedett szét ilyet az érti! Köszi

Link to comment
Megosztás:

Igen lehuztam arrol a rugos szárrol! Ez nem spirálos hanem elekrtomos kilométeróra! Ha lehuzom a mutatot akkor a rugo teljesen kienged és nem tudom pontosan hogy milyen állapotban kell visszahuzni rá a mutatot!Gondolok itt arra hogy mondjuk a nulla állás alatt huzom vissza és utánna ugye egy kicsit feszül a rugo amikor átemelem azon az ütközön ami a nullánál van! Remélem érthetö amit irok! Aki már szedett szét ilyet az érti! Köszi

Hát akkor GPS és kikisérletezed mikor mutat helyes értéket. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Abban kérném a segitségeteket h merre találom az A-s Tigraban a pollenszűrőt? Nagyon hamar párásodik a szélvédő és a jobb oldalra sokkal kevesebbet fúj mint a balra ezért gyanakszom a szűrőre. Előre is köszi a segítségeteket.

Szia!

Elvileg neked is így van: http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all...au/HBMN6BDh.pdf

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , még egy problémám lenne, az A Tigramban a háttérvilágítást adó izzó megadta magát a dátumot , hőmérsékletet jelző konzolban, sikerült szétszednem akár ki is tudnám cserélni az izzót benne , de nem tudom hol tudnék ilyet venni és milyet is kellene vennem pontosan. Abban sem vagyok biztos h lehet az izzót külön cserélni, mert nem tudtam kivenni a kis műanyagból. Olyan mintha az gyárilag egybe lenne préselve. A műanyag burkolaton csak annyi látszik h OSRAM 12/2.0 de ezzel nem sokra mentem a neten. Esetleg ha valaki cserlélt már ilyet mondja meg legyen szíves h mi a legegyszerűbb módja a cserének, és honnan szerezte be hozzá az égőt. Köszi.

Közben találtam róla képet a neten és biztos vagyok mar benne h a muanyag foglalattal együtt kapható

http://img477.imageshack.us/img477/3215/pict3139small7co.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , még egy problémám lenne, az A Tigramban a háttérvilágítást adó izzó megadta magát a dátumot , hőmérsékletet jelző konzolban, sikerült szétszednem akár ki is tudnám cserélni az izzót benne , de nem tudom hol tudnék ilyet venni és milyet is kellene vennem pontosan. Abban sem vagyok biztos h lehet az izzót külön cserélni, mert nem tudtam kivenni a kis műanyagból. Olyan mintha az gyárilag egybe lenne préselve. A műanyag burkolaton csak annyi látszik h OSRAM 12/2.0 de ezzel nem sokra mentem a neten. Esetleg ha valaki cserlélt már ilyet mondja meg legyen szíves h mi a legegyszerűbb módja a cserének, és honnan szerezte be hozzá az égőt. Köszi.

Közben találtam róla képet a neten és biztos vagyok mar benne h a muanyag foglalattal együtt kapható

http://img477.imageshack.us/img477/3215/pict3139small7co.jpg

Jó látod, gyárilag egyben van. Fogod magad, és bemész vele egy utolsó autós bolta, és ott adnak majd neked. Kb 200Ft/db.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Kellene nekem egy kis segítség, vagyis nemis nekem hanem egy csoporttársamnak. A szakdolgozatát futómű beállításból írja és kéne neki egy méretezett Mc Pherson futómű rajz. Mindegy lenne hogy milyen kocsié, csak jó kis műszaki rajz legyen. Ha tud valaki ebben segíteni az szóljon. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

olyan problémám lenne, hogy miután kiengedem a kéziféket hosszabb parkolás után ~1nap, garázsban, 1-esben és R -ben is olyan, mintha kő lenne a kerekek alatt. miután elindulok R-ben, megemelkedik az autó feneke, hallok egy puffanó hangot és megindul. az első pár méteren fékezéskor olyan hangot ad, súrlódó, mintha vas fogna vasat. gondoltam elkopott a fékbetét, de hamar helyreáll a rend, a fék jól fog, és furcsa hangja sincs.

nincs valakinek 5lete?

köszi,

szaby

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

olyan problémám lenne, hogy miután kiengedem a kéziféket hosszabb parkolás után ~1nap, garázsban, 1-esben és R -ben is olyan, mintha kő lenne a kerekek alatt. miután elindulok R-ben, megemelkedik az autó feneke, hallok egy puffanó hangot és megindul. az első pár méteren fékezéskor olyan hangot ad, súrlódó, mintha vas fogna vasat. gondoltam elkopott a fékbetét, de hamar helyreáll a rend, a fék jól fog, és furcsa hangja sincs.

nincs valakinek 5lete?

köszi,

szaby

Be ragad a kézi fék. Vagy valami ilyesmi. Ez nekem is probléma, sőt, nekem csak a bal hátsót fékezi be, a jobb hátsót nem. Nekem kövér gázzal kell el indulni, hogy ki ugorjon a fék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

olyan problémám lenne, hogy miután kiengedem a kéziféket hosszabb parkolás után ~1nap, garázsban, 1-esben és R -ben is olyan, mintha kő lenne a kerekek alatt. miután elindulok R-ben, megemelkedik az autó feneke, hallok egy puffanó hangot és megindul. az első pár méteren fékezéskor olyan hangot ad, súrlódó, mintha vas fogna vasat. gondoltam elkopott a fékbetét, de hamar helyreáll a rend, a fék jól fog, és furcsa hangja sincs.

nincs valakinek 5lete?

köszi,

szaby

neked elektromos kéziféked van azok úgy müködnek bőgázzal old ki .... :rolleyes: csak vicceltem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

olyan problémám lenne, hogy miután kiengedem a kéziféket hosszabb parkolás után ~1nap, garázsban, 1-esben és R -ben is olyan, mintha kő lenne a kerekek alatt. miután elindulok R-ben, megemelkedik az autó feneke, hallok egy puffanó hangot és megindul. az első pár méteren fékezéskor olyan hangot ad, súrlódó, mintha vas fogna vasat. gondoltam elkopott a fékbetét, de hamar helyreáll a rend, a fék jól fog, és furcsa hangja sincs.

nincs valakinek 5lete?

köszi,

szaby

Szia!

Egyszerű fékrozsdásodás okozza a problémádat. Ezért van a hosszabb állás utáni megmozduláskor a pattanó hang és az első pár fékezéskor az erőteljes súrlódó hang. Nem is csoda ennyi esős hét után.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Egyszerű fékrozsdásodás okozza a problémádat. Ezért van a hosszabb állás utáni megmozduláskor a pattanó hang és az első pár fékezéskor az erőteljes súrlódó hang. Nem is csoda ennyi esős hét után.

Köszi a help-et, sikerült megtudnom, tényleg rohad :rolleyes: :S cserés lesz valószínűleg a kötél ;)

Link to comment
Megosztás:

neked elektromos kéziféked van azok úgy müködnek bőgázzal old ki .... :D csak vicceltem

igazad lehet ! :rolleyes: ma pl. kipróbáltam dugóban az IDDQD beírását az elektromos műszerfalamba, és három terepjárón mentem át minden sérülés nélkül, aztán mikor a rendőrök levillogtak beírtam az IDBEHOLDi -t és láthatatlan lettem, de ez semmi ahhoz képest amit Fly módban csináltam a lezárt Rakparton. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.