Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok,

A váltó kulissza kopó műanyag alkatrészének (fekete összekötő) kell kenés, vagy száraz csatlakozású?

amit kibontottam teljesen száraz volt, nyoma nem volt kenő anyagnak, a takaró gyűrük meg nem fedik le annyira, hogy por mentes legyen a dolog., Így adtam neki némi zsírt. Nem volt olyan olyan könnyű összerakni mint amilyen könnyen szétesett :-),elég nagy erővel összenyomi, a vége az lett, hogy 1 fokzat a rudazatra rá pattintottam cső fogóval az összekötőt, utána a váltó felőli oldal ugyan ez.

mondjuk én ilyet vettem, lehet ez volt a baj, de viszont jól illeszkedik, és nem kell célozni váltáskor (jó alkatrész). https://cromax.hu/260000000-sebessegvalto/261110000-sebessegvalto-es-alkatreszei/261110333-sebessegvalto-alkatreszei/144368-sebessegvelto-kulissza-javito-klt_-opel-corsa-c-meriva-a

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A váltó kulissza kopó műanyag alkatrészének (fekete összekötő) kell kenés, vagy száraz csatlakozású?

Én szárazon raktam össze most télen...illetve némi WD-40-et kapott hogy könnyebben összemenjen, de az elég híg kenőanyag, mostanra biztosan elpárolgott. Sztem ha kopik akkor nem ez fogja örökéletűvé tenni...

köszi

amit kibontottam teljesen száraz volt, nyoma nem volt kenő anyagnak, a takaró gyűrük meg nem fedik le annyira, hogy por mentes legyen a dolog., Így adtam neki némi zsírt. Nem volt olyan olyan könnyű összerakni mint amilyen könnyen szétesett :-),elég nagy erővel összenyomi, a vége az lett, hogy 1 fokzat a rudazatra rá pattintottam cső fogóval az összekötőt, utána a váltó felőli oldal ugyan ez.

mondjuk én ilyet vettem, lehet ez volt a baj, de viszont jól illeszkedik, és nem kell célozni váltáskor (jó alkatrész). https://cromax.hu/26...orsa-c-meriva-a

Link to comment
Megosztás:

amit kibontottam teljesen száraz volt, nyoma nem volt kenő anyagnak, a takaró gyűrük meg nem fedik le annyira, hogy por mentes legyen a dolog., Így adtam neki némi zsírt. Nem volt olyan olyan könnyű összerakni mint amilyen könnyen szétesett :-),elég nagy erővel összenyomi, a vége az lett, hogy 1 fokzat a rudazatra rá pattintottam cső fogóval az összekötőt, utána a váltó felőli oldal ugyan ez.

mondjuk én ilyet vettem, lehet ez volt a baj, de viszont jól illeszkedik, és nem kell célozni váltáskor (jó alkatrész). https://cromax.hu/260000000-sebessegvalto/261110000-sebessegvalto-es-alkatreszei/261110333-sebessegvalto-alkatreszei/144368-sebessegvelto-kulissza-javito-klt_-opel-corsa-c-meriva-a

Ugyanezt vettem én is és ugyanígy fogóval tudtam csak rápattintani, de ha ez azt jelenti hogy nehezebben is fog kikopni/lejönni, akkor végülis nem bánom, felrakni csak egyszer kellett...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Új vagyok a fórumon, segítséget szeretnék kérni.

Lányom első autója megvétele előtt áll. Mindenképpen corsa c-t szeretne 1.7 dti-t. Nem nagyon találunk megfelelőt jelenleg a piacon. Vagy az árral nem vagyunk kibékülve (vagy csak nem vagyunk tisztába vele :)) vagy a felszereltség ill. km-rel van a gond.

Tudnátok segíteni, vagy ha valakinek van eladó szivesen megnéznénk.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jelenleg egy B corsa tulajdonosa vagyok, és szeretném lecserélni egy C-sre. Találtam is egy nagyon jónak tűnőt, csak ami furcsa számomra, hogy azt írja, 1229 ccm, 80 LE! Létezik ilyen motor? Ha igen, akkor mik ennek a motornak a szervízintervallumai, és egyes intervallumokoban mit tanácsos/kell cserélni? Akit tud, írjon légyszi, fontos lenne! Köszönöm előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem. Páromnak van egy C Corsa 1.0 benzines motorral.3henger ha jól tudom.Eddig gyönyörűen járt a motorja. A tegnapi nagy vihar után(belement a nagy tócsákba), kigyulladt a motorhiba jelző ikon a műszerfalon és az alapjárat sem szép ingadozó, jobban mondva majdnem leáll,dödög! Tudnátok segíteni mi történhetett?Lehet-e köze ahhoz,h beázott,stb...

üdv:sziki

Link to comment
Megosztás:

A legbiztosabb az ha kiolvasod a hibakódot, a motorvezérlő megmondja hogy mi a baja. A legegyszerűbben úgy tudod hogy beülsz az autóba, padlógázt+padlóféket nyomsz, és miközben nyomva tartod a pedálokat, ráadod a gyújtást (a motort nem kell elindítani mert a padlóig nyomott gáz miatt az egekbe fog pörögni). A pedálokat továbbra is nyomva tartod, és elkezded számolni a műszerfalon a hibajelző lámpa villogását. Négy csoportra osztott számot fogsz kapni, a számjegyek között kb. 1 másodperces szünetekkel: mondjuk pl. 10villanás-3 villanás-10villanás-10villanás, az 10-3-10-10, azaz 0300 hibakód (csak példa). Amit kaptál hibakódot azt beírod ide, és megmondjuk mit jelent. Ha elsőre nem sikerül vagy elakadsz a számolással akkor akárhányszor újra kezdheted, gyújtás le, pedálok benyom újra, gyújtás rá és máris villog megint. Fontos hogy amíg villognak a számok, ne engedd fel a pedálokat!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyanj kérdéssel fordulok ide, hogy adott egy Corsa C (2001), és szeretnék alátenni egy 15" vagy 17 " felnit!

Tudnátok nekem ebben segíteni,hogy:

- gumi méret

- felni méret (4*100) azt hiszem!!!

- és hogy el is forogjon!

Köszi elöre is!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A középkonzolom szeretném kiszedni mert az autóillatosító a 35 fokos melegbe végigfolyt a műszerfalon és az ezüst konzolról lemarta a festéket. Elkezdtem szétszedni, a szellőzőnyílásokat le is szedtem de a rádiónál elakadtam. Hiába csavartam ki a 4 imbuszt nem jött ki. Most láttam youtube-on hogy a rádióhoz van valami speckó szerszám amit beledugnak a 4 fejbe és egybe kijön az egész rádió, bár nekem elég lenne ha csak a szürke "előlap" jönne le. Kérdésem az lenne hogy külön azt ki tudom szedni a rádió nélkül vagy sem? Próbáltam csavarhúzóval alányúlni kicsit feszegetni de nem mertem nagyon nehogy eltörjek valamit. Ha csak egybe jön ki olyan célszerszámot amivel kiszedik a komplett rádiót mégis honnan tudnék szerezni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

A tanácsotokra lenne szükségem. Van egy Opel Corsa C-m. A gondom az, hogy menet közben ha rázós, macskaköves vagy gödrös útra hajtok egy zörgő hank halatszik valahonnan elől, lentről, talán közép tájt de nem biztos, hogy pont középen. Csak göröngyös úton jön elő ez a hang. Ahogy észrevettem az irányíthatóság nem lesz rosszabb, vagy bármi más negatív hatást nem vettem észre, a zörgő zajon kívűl.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet ez? És, hogy veszélyes lehete-e az utazás így? Már elég régóta így megyek az autóval...

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.