Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

szijasztok!

na itt is már régen voltam. Gratula a fórumhoz nagyon jó lett ezzel az új designnal. Ne haragudjatok, hogy rögtön az első belépésemnél már kérdezgetek,dehát végülis ezért van a fórum,nem?:)

Na a gondjaim.

1. tudna vki segíteni hol kapok tanksapkát C-re? ügyes voltam és elvesztettem. Tudom ,h van a szakszervíz,de azé ti is tudjátok.... millióim nincsenek.:D

2. vmiért a fordulatmérő elromlott és most 500at mutat alapjáratként. Ez így nem jó,mert régebben 800-900 volt. Mi lehet a gond.?

köszi előre is a segítséget.

szevasztok

Link to comment
Megosztás:

szijasztok!

na itt is már régen voltam. Gratula a fórumhoz nagyon jó lett ezzel az új designnal. Ne haragudjatok, hogy rögtön az első belépésemnél már kérdezgetek,dehát végülis ezért van a fórum,nem?:)

Na a gondjaim.

1. tudna vki segíteni hol kapok tanksapkát C-re? ügyes voltam és elvesztettem. Tudom ,h van a szakszervíz,de azé ti is tudjátok.... millióim nincsenek.:D

2. vmiért a fordulatmérő elromlott és most 500at mutat alapjáratként. Ez így nem jó,mert régebben 800-900 volt. Mi lehet a gond.?

köszi előre is a segítséget.

szevasztok

Nem zárható tanksapkát talán tudok szerválni de nem 100%

Link to comment
Megosztás:

Nem zárható tanksapkát talán tudok szerválni de nem 100%

Tanksapka esetbében én kellemesen csalódtam, nem zárhatót valami 1000 párszáz forintért vettem 3 éve Opel márkakereskedésben.

De egy telefont szerintem megér a Csergő irányába, elérhetőség az oldal alján. :)

Fordulatmérő érdekes, minden más tartományban is kb. a felét, 2/3át mutatja az eddigi értékeknek?

Link to comment
Megosztás:

Tanksapka esetbében én kellemesen csalódtam, nem zárhatót valami 1000 párszáz forintért vettem 3 éve Opel márkakereskedésben.

De egy telefont szerintem megér a Csergő irányába, elérhetőség az oldal alján. ;)

Fordulatmérő érdekes, minden más tartományban is kb. a felét, 2/3át mutatja az eddigi értékeknek?

hellosztok!

köszi a gyors választ. A tanksapkát illetően nem igazán tudom milyen kéne. Annyit tudok, hogy kattanós :) ez az én elnevezésemben.:D Nem záras, mert van maga a tankfedél, ami központilag lezáródik. Az a párezres dolog megéri, köszi Tom felhívom őket. Hát a fordulatnál csak az alapjárat xar, amúgy okés. De mondjuk ez már kb fél éve van, amióta felrakták a kipuffot, de Ők azt mondták, h nem ezzel rontották el. Ja és volt közben egy OPEL szervízben is, amikor az ékszíjat cserélték ki, mert szériahibás volt. Ők azt mondták, h huzassam ki. Ez megtörtént, de semmi. Uh nem vágom. :S

Link to comment
Megosztás:

hellosztok!

köszi a gyors választ. A tanksapkát illetően nem igazán tudom milyen kéne. Annyit tudok, hogy kattanós :D ez az én elnevezésemben.;) Nem záras, mert van maga a tankfedél, ami központilag lezáródik. Az a párezres dolog megéri, köszi Tom felhívom őket. Hát a fordulatnál csak az alapjárat xar, amúgy okés. De mondjuk ez már kb fél éve van, amióta felrakták a kipuffot, de Ők azt mondták, h nem ezzel rontották el. Ja és volt közben egy OPEL szervízben is, amikor az ékszíjat cserélték ki, mert szériahibás volt. Ők azt mondták, h huzassam ki. Ez megtörtént, de semmi. Uh nem vágom. :S

Na majd akkor nagy tudorok megmondjék, hogy mi a gond az alapjárattal, én atz sem tudom hogy ebben van-e még alapjárati moci... :)

A sárga motorkontrol lámpa nem pislog ilyenkor?

Link to comment
Megosztás:

Na majd akkor nagy tudorok megmondjék, hogy mi a gond az alapjárattal, én atz sem tudom hogy ebben van-e még alapjárati moci... :)

A sárga motorkontrol lámpa nem pislog ilyenkor?

nem ég semmi lámpa, illetve semmi olyan ,ami nem oda illik.:D Azért köszi, majd lesz vmi.

Amugy most szombaton(febr. 10) reggel 10h-kor lesz corsa tali a lurdy ház hátsó parkolójában.

Link to comment
Megosztás:

2. vmiért a fordulatmérő elromlott és most 500at mutat alapjáratként. Ez így nem jó,mert régebben 800-900 volt.
:) :D

ez dolgozó lány jó szöveg ;) ;)

alacsony az alapjáratod. pucold meg a folytószelepházat.

tanksapkát csak alkatrészesnél kapsz.

www.csergoe.hu

amikor az ékszíjat cserélték ki, mert szériahibás volt

? ? ?

Link to comment
Megosztás:

1. tudna vki segíteni hol kapok tanksapkát C-re? ügyes voltam és elvesztettem. Tudom ,h van a szakszervíz,de azé ti is tudjátok.... millióim nincsenek.:)

mégis mennyi lehet? gondolom ezt is zárja a központi meg hasonlók

2. vmiért a fordulatmérő elromlott és most 500at mutat alapjáratként. Ez így nem jó,mert régebben 800-900 volt. Mi lehet a gond.?

biztos, hogy a műszer romlott el? :D

begurulsz egy Tech2-vel felszerelt szervizbe és kb 3-5K huf-ért kivillogtatják nehogy legyen vmi

a tiétek már ilyen űrtechnikás holdjáró, tárol, rögzít mindent...

Link to comment
Megosztás:

Hello All!

Abban kérem segítségeteket, elektromos ablakot akarok beszerelni corsámba, de

Szeretném a kapcsolokat ugy megoldani mint a gyári.

Igenám, csak hol lehet olyan kapaszkodót beszerezni, nem aranyárban(kárpittal 1üt van csak 50 kilóért darabja).

Ha tudtok, akkor segítsetek lécci.

Voltam:Stewe

Link to comment
Megosztás:

Hello All!

Abban kérem segítségeteket, elektromos ablakot akarok beszerelni corsámba, de

Szeretném a kapcsolokat ugy megoldani mint a gyári.

Igenám, csak hol lehet olyan kapaszkodót beszerezni, nem aranyárban(kárpittal 1üt van csak 50 kilóért darabja).

Ha tudtok, akkor segítsetek lécci.

Voltam:Stewe

TIPP

Link to comment
Megosztás:

Hello All!

Abban kérem segítségeteket, elektromos ablakot akarok beszerelni corsámba, de

Szeretném a kapcsolokat ugy megoldani mint a gyári.

Igenám, csak hol lehet olyan kapaszkodót beszerezni, nem aranyárban(kárpittal 1üt van csak 50 kilóért darabja).

Ha tudtok, akkor segítsetek lécci.

Voltam:Stewe

ebayen szoktam latni kapcsolot meg minden egyéb ilyesmit fillérekért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A köv. lenne a kérdésem kis ezres Twinport Corsámban gyengéllem a motort és mivel most újat nem tudok venni egy motorcsere ötlött fel bennem,az opelbonto.hu-n már láttam is 1.2 -es 80 lovas motort 100 ezerért .Csinált már valaki hasonlót?Tapasztalatok,buktatók esetleg ismerősök????Meg aztán az utána(előtte) a motort is el kellene passzolni belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A köv. lenne a kérdésem kis ezres Twinport Corsámban gyengéllem a motort és mivel most újat nem tudok venni egy motorcsere ötlött fel bennem,az opelbonto.hu-n már láttam is 1.2 -es 80 lovas motort 100 ezerért .Csinált már valaki hasonlót?Tapasztalatok,buktatók esetleg ismerősök????Meg aztán az utána(előtte) a motort is el kellene passzolni belőle.

az még jófajta 75 lovas ecotech.

ilyen van az enyémben is... én meg ezt szoktam kevesellni, bár azért megy szépen. főleg a fogyija jó ha

hosszútávon használom

marhára nem látom értelmét mert 60? ról 75 re nem egy nagy lépés a befektetett pénzért. mondjuk egy 1.4es vagy 1.8as motort több értelme lenne belehekkelni, bár ahhoz szervó csere minimum kell, meg a váltó (?) is.

szerintem nem éri meg 1.2es re cserélni. a papírozásról, műszakiról eladhatóságról nem is beszélve

ha csere akkor már 1.8at :blink:

jó az a 3 hengeres 1.0 csak ne csörögne úgy mint egy varrógép :rolleyes:

(most jut eszembe.. 100 ropi lánccsere, és 100 ropiért komplett motor van LOL)

659_6_th_1.jpg

ebből való, tehát a motor nem sérült.

mondjuk rabló bagázs nekem a küszöb szpoilerrre mondtak 20 ropit pro stück :S

kivi vagyok a bal tükörre mennyit mondanak .....

Link to comment
Megosztás:

Igen mostmár látom,hogy amikor vettem jobb lett volna rászánni többet és megvenni az1.2 -est(bár mikor én vettem kb 400 ezer volt a különbség azért is maradt az ezres). Én úgy gondoltam ,hogy az előtte levő 1.4 -es Astrám is 60 lovas volt és azzal meg voltam elégedve(persze nem gyorsulni vagy sodródni használtam)és ezért gondoltam,hogy a Corsában is elég lesz a 60 paci ,azzal nem számoltam,hogy kevésbé nyomatékos,bár ha sokat forog húz azért ez is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A köv. lenne a kérdésem kis ezres Twinport Corsámban gyengéllem a motort és mivel most újat nem tudok venni egy motorcsere ötlött fel bennem,az opelbonto.hu-n már láttam is 1.2 -es 80 lovas motort 100 ezerért .Csinált már valaki hasonlót?Tapasztalatok,buktatók esetleg ismerősök????Meg aztán az utána(előtte) a motort is el kellene passzolni belőle.

Azt az 1.2est is romma kell porgetni hogy legyen ott 80 paci.

Ha már motort cserélsz akkor 1.4 legalább ott már a nyomaték is kezd előjönni. De azért az 1.8 az igazi a Corsába... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azt az 1.2est is romma kell porgetni hogy legyen ott 80 paci.

Ha már motort cserélsz akkor 1.4 legalább ott már a nyomaték is kezd előjönni. De azért az 1.8 az igazi a Corsába... :rolleyes:

meg szerintem 1.4 , 1.8 nál értelme is van a motortuningnak....

bár ahogy néztem a dbilas cuccok az 1.2-esre is 20 le emelkedést ígérnek 1000euróból. namost nem mindegy hogy 75+20 vagy 90+20 vagy 120+20 :blink: ;) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

a legolcsóbban akkor úszod meg, ha eladod az ezrest és veszel egy 1,4-est vagy egy GSI-t. persze így is sokba lesz, de még mindig jóval olcsóbb és egyszerűbb, mint a motorcserés ügylet.

pontosan... az ilyen motorcserés autót utána nem nagyon lehet értékesíteni....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.