Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Úgy érted, hogy sport kipufogóval érné meg igazán?

Igen.Mert hiába nyitod meg a szívó oldalt, ha a kipufogó oldalon megmaradnak a fojtások.Az egyik legojbban fojtó dolog a katalizátor, a másik pedig a végdob.Előbbit nem célszerű kivenni, a másikat viszont érdemes lehet cserélni.

Akkor van értelme a sportbetétszűrőnek.

Link to comment
Megosztás:

Igen.Mert hiába nyitod meg a szívó oldalt, ha a kipufogó oldalon megmaradnak a fojtások.Az egyik legojbban fojtó dolog a katalizátor, a másik pedig a végdob.Előbbit nem célszerű kivenni, a másikat viszont érdemes lehet cserélni.

Akkor van értelme a sportbetétszűrőnek.

Köszi az infót.

A.

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Mi a véleményetek a gyári projektoros Corsa C lámpába utólag beépített 6000K-s minőségi (SIEMENS HID, nem kínai) Xenon-ról?

Szépen be lett téve, nem zavar semmit sem a motortérben.

Műszakin, vagy a rendőrök beleköthetnek? Magasságállítóm természetesen van a kocsiban.

A.

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Mi a véleményetek a gyári projektoros Corsa C lámpába utólag beépített 6000K-s minőségi (SIEMENS HID, nem kínai) Xenon-ról?

Szépen be lett téve, nem zavar semmit sem a motortérben.

Műszakin, vagy a rendőrök beleköthetnek? Magasságállítóm természetesen van a kocsiban.

A.

Helló!

A xenon nagyon jó, gondolkozom én is rajta..

Viszont, azt hiszem, hogy igen beleköthetnek, mert nincs fényszórómosó hozzá... :lol:

Elvileg az meg kellene a xenonhoz...

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A xenon nagyon jó, gondolkozom én is rajta..

Viszont, azt hiszem, hogy igen beleköthetnek, mert nincs fényszórómosó hozzá... :lol:

Elvileg az meg kellene a xenonhoz...

Helló,

Köszi a választ.

Utánaolvastam és ezt találtam több oldalon is:

"Magyarországi jogszabály nincs az utólagos xenonlámpákra. Törvényileg csak a manuális fényszórómagasság állítás kötelező."

De persze műszakira ajánlják a visszacserét.

Egy érdekes cikk:

http://www.origo.hu/auto/20080703-utolagos...bbi.html?pIdx=1

Én jó áron hozzájutottam, remélem megérte. Éjszaka még nem autóztam azóta... :lol:

Köszi,

A.

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Köszi a választ.

Utánaolvastam és ezt találtam több oldalon is:

"Magyarországi jogszabály nincs az utólagos xenonlámpákra. Törvényileg csak a manuális fényszórómagasság állítás kötelező."

De persze műszakira ajánlják a visszacserét.

Egy érdekes cikk:

http://www.origo.hu/auto/20080703-utolagos...bbi.html?pIdx=1

Én jó áron hozzájutottam, remélem megérte. Éjszaka még nem autóztam azóta... :lol:

Köszi,

A.

Helló

Elolvastam a cikket, és azért részben abba benne van hogy:

"Olyan objektív fényárammal rendelkező fényforrással ellátott tompított fényű fényszórót, amely nem haladja meg a 2000 lument, csak a 45. számú Előírás szerinti fényszórótisztító készülékkel együtt szerelhetnek fel."

"Gáztöltésű fényforrással rendelkező tompított fényszórót csak fényszórótisztító készülékkel párosítva használhatnak a 45. számú Előírás szerint."

Szóval, ez megint rendőr függő,hogy mennyire kötözködik...

De bízzunk benne, hogy ennyire nem járatosak a rend éber őrei a jogszabályokban :lol:

Műszakira, érdemes tényleg visszacserélni...

Amúgy biztos jobb fényed lesz este mint a gyárival :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Érdeklődnék azoktól, akik Xenont használnak, hogy mi a tapasztalatuk a 6000K-s izzóval?

Esőben, ködben mennyire látni vele?

Köszi,

A.

Helló!

Szerintem, nem olyan sok CORSA-ban van még xenon...

A kérdésed, inkább valamelyik, chat topikban tedd fel, ahol jobban pörögnek a beszélgetések, mondjuk: a GSI rulez chatben... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szerintem, nem olyan sok CORSA-ban van még xenon...

A kérdésed, inkább valamelyik, chat topikban tedd fel, ahol jobban pörögnek a beszélgetések, mondjuk: a GSI rulez chatben... :lol: :lol:

Csak ott nem biztos, hogy használható választ is kapsz, meg ha nem nézel rá kétmásodpercenként, akkor még le is maradsz :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy azért kellene mert szeretnék venni egy 2001-es 1.2-es Corsa C-t és megnézegetném a prosit meg ilyesmit. Amúgy az akkori 75 LE-s 1.2-es mennyire ajánlott vétel? Néztem még az Easytronic váltósat is az nagyon bejön annak vannak valami különleges hibái ami miatt klerülendő? VAgy 7 éves autót ne vegyek automata váltóval?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha más is találkozott már hasonló problémával, és tudja, mi lehet a gond.

Szóval 2004-es 1.2-es C Corsa eddig 66000 km-et futott. Újabban indtás után néhány másodpercig furcsa a motor hangja,

mintha nem lenne kenés, vagy csörögne a vezérmű lánc. Aztán 2-3 mp után megszűnik, és minden OK. Csak akkor csinálja, ha min. 30-40 percig állt indítás előtt. Egyébként nagyon jó a kis gép, a kötelező cserélni valókon kívül csak a stabilizátor fejek adták meg magukat, az is köszönhetően a jó utaknak.

Üdv mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

sulep84b írta:
Sziasztok!

Egy nagy nagy kérésem lenne. Nincsen véletlen valakinek egy Corsa C prospektus illetve kezelési kézikönyv pdf formátumban? Vagy honnét tudnám leszedni, mert sehol nem találni mióta itt a Corsa D. Bármelyiknek nagyon örülnék.

Köszönöm.

Helló!

Itt megtalálod:

CORSA C Kezelési könyv :lol:

>>>>>

 

Módosítva : forumadmin
javítva 2017. admin
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy a C corsa kormányán lévő Opel emblémát lehet-e cserélni,vagy csak a lufival együtt?

Eléggé lekopott róla a fényes bevonat...

Ha esetleg valaki cserélte már,megköszönném ha leírná hogyan oldotta meg.

Köszi előre is!

További szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy a C corsa kormányán lévő Opel emblémát lehet-e cserélni,vagy csak a lufival együtt?

Eléggé lekopott róla a fényes bevonat...

Ha esetleg valaki cserélte már,megköszönném ha leírná hogyan oldotta meg.

Köszi előre is!

További szép napot!

Helló!

Szerintem nem kapsz kölün olyan kis emblémát, max. ha cseréled az egész lufit... de az meg nem olcsó játék... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nálam okosabb, tapasztaltabb embereket kérdeznék arról, hogy mi az optimális (fogyasztás szempontjából) fordulatszám tartomány egy 1.2-es 16V C corsának?

50 km/h-nál hányadik fokozatot ajánlott használni?

Kerestem teljesítmény görbét is, de nem nagyon találtam. Meddig érdemes huzatni gyorsításnál? Mikor éri el a max nyomatékot?

Köszi,

A.

Link to comment
Megosztás:

Nem tud valaki véletlenül adatokat Corsa C típusok tengelyterheléséről? Sportfutóművet készülök rendelni, de ahonnan venném, ott kérik ezeket is (a választásom egy Vogtland Junior Kitre esett). :lol: Egy 2005 áprilisi 1.3 CDTI Corsa alá menne a futómű. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tud valaki véletlenül adatokat Corsa C típusok tengelyterheléséről? Sportfutóművet készülök rendelni, de ahonnan venném, ott kérik ezeket is (a választásom egy Vogtland Junior Kitre esett). :lol: Egy 2005 áprilisi 1.3 CDTI Corsa alá menne a futómű. :lol:

hihi blitzről hazafele pont egy ilyen corsát vezettem ezzel a mocival :lol: nagyon zsír kis autó :D

Link to comment
Megosztás:

1.2-es 16V C corsának

50 km/h-nál hányadik fokozatot ajánlott használni?

talán 3 de lehet 4 is ha szeretsz kapcsolgatni... nálam pont volt egy ilyen a hétvégén és elég pörgős motorja van. 3ban biztos nem erölködik, tehát fajlagosan kevesebbet kellene ennie, bár 4.ben meg kevesebbet forog, viszont egy gyorsításnál több üzemanyag kell, erőlködik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.