Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy így tél alkalmával megadta magát az aksi. Ezt kicseréltük. Az aksi csere óta folyamatosan világít a szervízlámpa. Ez mitől lehet?

Üdv: dumbass

Villogtasd ki a hibakódot, akkor többet tudunk mondani. Nekem az alacsony feszkó miatt

megbolondult a lambda-szonda, amiatt gyulladt ki a szervízlámpa.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy így tél alkalmával megadta magát az aksi. Ezt kicseréltük. Az aksi csere óta folyamatosan világít a szervízlámpa. Ez mitől lehet?

Üdv: dumbass

Az aksicserétől :-)

viccet félretéve, villogtasd ki. Talán letéptetek valami vezetéket (bár ezt kétlem). Szedd le az aksisarut. várj, aztán próbáld még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A Corsámnak letört a tükre nemrég, az új utángyártott tükör pedig

160 fölött már erőteljesen "lobogni" kezd. A gyári árából már

vehetnék szebbet is, tudtok ajánlani olyan típust ami bírja a sebességet,

és nem valami kínai gagyi M3-krómindexes-homasitás. (fűtött, elektronyos)

Link to comment
Megosztás:

A Corsámnak letört a tükre nemrég, az új utángyártott tükör pedig

160 fölött már erőteljesen "lobogni" kezd. A gyári árából már

vehetnék szebbet is, tudtok ajánlani olyan típust ami bírja a sebességet,

és nem valami kínai gagyi M3-krómindexes-homasitás. (fűtött, elektronyos)

Hali!

Nekem van GYÁRI tükröm kompletten eladó... ha érdekel írj... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a hol a találom a színkódot egy '01 Corsa-ban? A szervízkönyvben van valami olyasmi hogy 904 vagy 90u. Nem tudom elolvasni. Előre is köszi!

Talán ez segít:

a) Régebbi típusok adattáblája a motorháztető felnyitása után az un. zárhídon található, az alsó sorban tartalmazza a szükséges információt.

Az E474 jelenti az autó fényezésének színkódját, a tőle jobbra levő 431 pedig a kárpitkódot tartalmazza. Az ábrán egy Opel Astra-F gépkocsi adattáblája látható.

Ebben az esetben a kódok jelentése:

474: casablanca / gleccser fehér fényezés

43: antracit kárpitozás

adattabla-regi.jpg

>

b.) Újabb típusok adattáblája a mellékelt ábrán látható helyen található.

Az Y547 jelenti az autó fényezésének színkódját, a tőle jobbra levő XXJM pedig a kárpitkódot tartalmazza. Az ábrán egy Opel Vectra-C gépkocsi adattáblája látható.

Ebben az esetben a kódok jelentése:

Y547: magma red

XXJM: bézs kárpitozás

adattabla-uj.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdvözlök mindenkit a fórumon!

Sajnos kezdő vagyok, és nem nagyon tudom hogy mi hogy merre működik itten, és ezért előre is elnézést kérek!:)

Olyan gonddal fordulok hozzátok, hogy most vettem kb. 1 hónapja egy 2005-ös évjáratú 1.3CDTI típusú CORSA C Van-t.

És olyan gondom van a kocsival, hogy közel 400 000km lesz benne, és nem tudom hogy mikor kéne benne cserélni vezérműlánc szettet, tulajdonképpen az előző való gazdája szerint, ő nem tudja hogy volt-e cserélve benne, nagyon kivagyok vele segítve!:D

Szerelőket is bejártam már, ők se tudják megmondani, hogy mikor kell cserélni, és ráadásul Opel szerviz se tudta meg mondani.;)

Az ég egy adta világon nincs semmi baja az autónak, motorja csendes, olajat nem eszi, füstölni nem füstöl, csak csodálkoztak a szerelők is, hogy ilyen kis köbcenti, ennyi kilométerrel, és semmi baja sincs, mondjuk én is!;)

Hát ebbe kérném a segítségeteket, ha cseréltetek, vagy ha cseréltettetek vezérmű szettet!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Jah még annyit szeretnék megtudni, hogy mekkora alufelni fér el alatta?

RH CUP-ot néztem 16"-ost, de 9" szélest!

Nem tudja valaki hogy elfér-e alatta ekkora felni?

Tippeket, és válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Amenyire én tudom a vezérműlánc-cserének nincsen előre meghatározott intervalluma, akkor kell cserélni ha már csörög-zörög, mert az azt jelenti hogy megnyúlott. Egy, a témában nálam járatosabb fórumozó (uhuhu) szerint ez vezetési stílustól függően bekövetkezhet 50e, de akár 300e km-nél is (a hirtelen terhelésváltások idő előtti halálát okozhatják). Szóval sztem ha nincs csúnya zörgő hangja akkor ne bántsd.

9"-os felni: hát jó volna tudni az ET-számot is, bár előre sztem így is necces lesz... Majdnem biztos hogy kilóg a sárvédőív alól, de én nem is annyira attól félnék hogy az ívbe érne bele (ha nincs ültetve az autó akkor talán nem fog), hanem hogy kanyarodáskor nem fér el a doblemeznél...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infót!

A motorja csendes, hidegen kicsit hangos, de szerintem sok diesel elbújhatna, mert ez üzem melegen olyan mint egy rolex! :)

Én is azon filóztam hogy kihallatszana úgy is ha már nagyon rossz passzban lenne, hisz anno a zsigulikból is kihallatszott a motorjából, hogy ha laza volt a lánc! :D

Én csak azért kérdeztem volna, hogy nektek volt-e ilyen tranzakció. ;)

Amit néztem felnit RH CUP 9"x16" ET45-ös, mind a 4 egyforma, végül is 215x40R16-os gumit tennék rá, és így az átmérő nem sokkal térne a gyári keréktől!

Amúgy az ET szám az mit is jelent, mert azt soha nem értettem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infót!

A motorja csendes, hidegen kicsit hangos, de szerintem sok diesel elbújhatna, mert ez üzem melegen olyan mint egy rolex! :)

Én is azon filóztam hogy kihallatszana úgy is ha már nagyon rossz passzban lenne, hisz anno a zsigulikból is kihallatszott a motorjából, hogy ha laza volt a lánc! :D

Én csak azért kérdeztem volna, hogy nektek volt-e ilyen tranzakció. ;)

Amit néztem felnit RH CUP 9"x16" ET45-ös, mind a 4 egyforma, végül is 215x40R16-os gumit tennék rá, és így az átmérő nem sokkal térne a gyári keréktől!

Amúgy az ET szám az mit is jelent, mert azt soha nem értettem. ;)

Az ET szám a felni elméleti középsíkjától számított távolsága a felfekvési síkjáig. 4 mm eltérés a gyáritól még nem vészes, viszont gyanítom a 9 col széles felni bele fog érni kívül a sárvédőbe, belül pedig a doblemezbe.

Link to comment
Megosztás:

Az ET-szám másnéven besajtolási mélység, azt jelenti hogy a felni középvonala mennyire tér el attól a síktól, ahol a kereket a csavarokkal a kerékagyhoz rögzítik. Milliméterben van megadva, és mínuszos vagy kisebb ET esetén a kerék kijjebb, pluszos vagy nagyobb szám esetén beljebb esik. Az Opel lemezfelnik gyárilag ET 49-esek (ez a szám egyébként minden felnibe bele van ütve valahol). Info:

4848e0cf20836688c7aee6eaba780f68.jpg

(A fenti képen a pirossal bekarikázott rész az ET-szám)

A Corsa gyári felniméretét nem tudom pontosan, de azt hiszem 5.5" lehet szélességben, az ET49 az szinte biztos. Ezen adatok alapján az általad megadott 9x16 ET45-ös felnivel számolva a kerék belső széle 40mm-rel beljebb lesz, a külső pereme meg 48mm-rel kijjebb.

Itt a kalkulátor amivel számoltam.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a felvilágosítást!

Én is ilyesmire gondoltam az ET számmal kapcsolatban!

Akkor végül is kivan lőve a 9"x16"-os RH CUP felni, mert az tutira bele fog érni, ha csak nem emelem ki terepjáróra, de az hülyeség lenne!

Ültetve nincs, gyári telók, és rugók vannak alatta!

Végül is akkor nem marad más csak max 15-ös felni RH CUP-ban, az adatok itt vannak róla!

-4 db 7X15-ös RH Cup alufelni Et37, 4X100-as osztókör, 195/45-ös Yokohama A539-es gumikkal. Opelhez való tehermentesítőkkel.

De viszont ezzel a programmal számolva, KIJJEBB LESZ 31mm-el, és 7mm-el LESZ BELJEBB, akkor szerintem ez is kilőve, mert bele fog érni a sárvédő ívbe!

Amúgy most a kocsin acél felni van, de szerintem gyári lehet, valami ET49-es számmal van feltüntetve, téli gumikkal, a méretei 175/65R14-es.

Csak ugye bár jön a jó idő, és le kell cserélni a kerekeket, és szerettem volna venni valami szép felni, valami jó használt gumikkal.

És az RH CUP-hoz ragaszkodtam volna nagyon, mert az tetszik nekem, de akkor szerintem veszek valami mást!

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem, gumi nélkül, mert nincs másik nyári szettem.

de ha gumi is kellene, az még plusz...

Értelek, még gondolkozom rajta!

Attól függ még hogy milyet találok ami korrekt nekem, árban is, meg tetszésben is.

De én inkább olyanhoz ragaszkodom ami a képen is van, RH CUP-hoz, mert hogy nagy peremes, meg nekem inkább olyanok jönnek be nagyon!

De tetszik a tiedé is!

Úgy hogy még gondolkozom rajta!

Amúgy köszönöm az ajánlatodat!

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt árulja el valaki nekem hogy milyen felniket tudok rá rakni a corsára, hogy ne érjen bele sehova, mert én feltérképeztem a dolgot, és elég neccesnek tűnik a dolog, mert mindenhol kicsi a hely, meg a rugózása is elég nagy. :)

Szerintem lehet hogy gyári felni marad, mert az legalább tuti jó lesz rá.

http://www.pasztoy.hu/nyarigumi/et.php

Végül is én ezzel számolgatok jobbra-balra, és az ET szám nagyon bekorlátozza hogy milyen felnit is tudja rá rakni, meg hogy ne érjen bele sehova se!

Nektek milyen felnik vannak a kocsin?

Példákat mondhatnátok, hogy milyen lenne jó rá, meg hogy árba ne legyen túl nagy.

Link to comment
Megosztás:

Végül is akkor nem marad más csak max 15-ös felni RH CUP-ban, az adatok itt vannak róla!

-4 db 7X15-ös RH Cup alufelni Et37, 4X100-as osztókör, 195/45-ös Yokohama A539-es gumikkal. Opelhez való tehermentesítőkkel.

De viszont ezzel a programmal számolva, KIJJEBB LESZ 31mm-el, és 7mm-el LESZ BELJEBB, akkor szerintem ez is kilőve, mert bele fog érni a sárvédő ívbe!

Sztem ez alapállapotban nem fog beleérni, esetleg berugózásnál, de ha valami keményebb futóművet is raksz alá a felni mellet, akkor még olyankor sem. :)

Link to comment
Megosztás:

Sztem ez alapállapotban nem fog beleérni, esetleg berugózásnál, de ha valami keményebb futóművet is raksz alá a felni mellet, akkor még olyankor sem. ;)

De az a baj hogy az nagyon zsebbe nyúlós téma! :)

Ha anyagilag úgy állnék tuti mást is megcsinálnék rajta! :D

Most elvileg ez tetszik is valamennyire, meg ha eladó elmondása szerint egyeznek a méretek, akkor szerintem jó is lenne a kocsira!

http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gum...polo_vento_seat

Árban is korrekt nekem, meg szerintem ennyiért ajándék, kb. a gumik kerülnek ennyibe!

Link to comment
Megosztás:

Na ez már tuti hogy jó, mármint abból a szempontból hogy nem ér bele sehol, viszont ezen meg nem váltóméret a gumi, hanem kicsit kisebb annál. De ettől még jó, ha nem zavar hogy kicsit sietni fog a sebességmérőd ezzel a kerékkel, azaz többet mutat mint amivel valójában mész.

(15"-ban neked elvileg 185/55 R15 a gyárid, annak meg 205/50 R15 lenne a váltója, nem 195/50.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.