Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

hy

van egy olyan jelenség, hogy valami fütül, fordulatszámtól függően.

váltó lenne az??

az a furcsa, hogy kb ugyan azon a fordulaton kezdi...

ez is lehet váltó??

eddig is csinálta néha néha, de eltünt egy időre, de ma este nagyon feltünően csinálta, minden fokozatban.

azt néztem, ha sikerült ugy adni a gázt kinyomott kuplunggal, akkoris hallottam de nem tudtam annyira megfigyelni, emrt azt a fordulattartományt igy hamar elhagyta...

szerintetek??

ha elcsorgott volna az olaj, akkor más lenne a jelenség nem???

meg nem fordulatszámtól függne....vagy igen??

ja de akkor kinyomott kuplunggal akkor nem kellene neki jelentkezni..

Difi? :(

Link to comment
Megosztás:

hy

van egy olyan jelenség, hogy valami fütül, fordulatszámtól függően.

váltó lenne az??

az a furcsa, hogy kb ugyan azon a fordulaton kezdi...

ez is lehet váltó??

eddig is csinálta néha néha, de eltünt egy időre, de ma este nagyon feltünően csinálta, minden fokozatban.

azt néztem, ha sikerült ugy adni a gázt kinyomott kuplunggal, akkoris hallottam de nem tudtam annyira megfigyelni, emrt azt a fordulattartományt igy hamar elhagyta...

szerintetek??

ha elcsorgott volna az olaj, akkor más lenne a jelenség nem???

meg nem fordulatszámtól függne....vagy igen??

ja de akkor kinyomott kuplunggal akkor nem kellene neki jelentkezni..

Ez nekem is megvan, meg asszem Redi mondta, hogy anyukája autójának (C14NZ) is. Megfigyeltem, hogy legjobban motorféknél hallom, ha akkor kinyomom a kuplungot, nekem abbahagyja. Maga a kuplung okozhat ilyet? Nekem eléggé zörög amúgy is a kinyomócsapágy is, lehet ezt is a kuplung okozza :(

Link to comment
Megosztás:

az a fura, hogy miután megirtam, ujra mentem a kocsival, és akkor már alig hallottam, mire hazaértem elmult, pedig 6 an voltunk, meg motorfék meg huzatás, szoval nem kiméltem, de azt észrevettem, hogy ha nyomkodom a kuplungot, akkor nyikorog valami a mocitérben, holnap a dolog végére kellenejárni, mert ha nyikorog akkor nicns kenés, ha nincs kenés, akkor kopás van, ha kopás van akkor szar van :(

Link to comment
Megosztás:

az a fura, hogy miután megirtam, ujra mentem a kocsival, és akkor már alig hallottam, mire hazaértem elmult, pedig 6 an voltunk, meg motorfék meg huzatás, szoval nem kiméltem, de azt észrevettem, hogy ha nyomkodom a kuplungot, akkor nyikorog valami a mocitérben, holnap a dolog végére kellenejárni, mert ha nyikorog akkor nicns kenés, ha nincs kenés, akkor kopás van, ha kopás van akkor szar van ;)

Ahogy a Gyalog Galopp-ban mondták:

Ki vagy te lovag,aki ennyire értesz a tudományokhoz? :(

Link to comment
Megosztás:

Ahogy a Gyalog Galopp-ban mondták:

Ki vagy te lovag,aki ennyire értesz a tudományokhoz? :(

Abban a filmben legjobb az a rész a hídnál, mikor a varázsló csak akkor enged át, ha jól válaszolsz a kérdésekre:" Mennyi egy töketlen fecske repülési sebessége? -Európai vagy afrikai fecske? -Nem tudom" - és elszáll a varázsló :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Abban a filmben legjobb az a rész a hídnál, mikor a varázsló csak akkor enged át, ha jól válaszolsz a kérdésekre:" Mennyi egy töketlen fecske repülési sebessége? -Európai vagy afrikai fecske? -Nem tudom" - és elszáll a varázsló :( ;)

:)

De hogy ne legyek off:

Aszem állítani kell megint a váltórudazaton,szerintem a puffnál kapott az is egy picit,nem az igazi azóta.

De ez két emberes móka,majd megkérem Losit segítsen. :(

Link to comment
Megosztás:

:)

De hogy ne legyek off:

Aszem állítani kell megint a váltórudazaton,szerintem a puffnál kapott az is egy picit,nem az igazi azóta.

De ez két emberes móka,majd megkérem Losit segítsen. :(

Az is lehet, hogy a motor ment kicsit arrébb, és azért nem stimmel ;)

Link to comment
Megosztás:

Az is lehet, hogy a motor ment kicsit arrébb, és azért nem stimmel :(

Az a helyén van,csak lehet,hogy amikor még nem volt visszahúzva a nyúlvány,akkor mivel arrébb volt,másképp állt az egész váltórudazat és azért kell után állítani.Elég sok a müanyag a rudazatban.

Link to comment
Megosztás:

tegnap este elhallgatott, ma megint szolt a váltóm.

arra lettem figyelmes, hogy ha többet megyek vele egyre hallkabb, aztán el is hallgat.

most hideg is van, eddig ez a leghidegeb nap errefelé.

arra gyanakszom, hogy jobban le van dermedve az olaj a váltóban, és azért adja ezt a hangot.

egy haveromnak a golfja csinál ugyan igy.

kiváncsi vagyok elmulik e majd ha meleg lesz tavasszal, mert mikor már a moci bemelegszik, akkora elmulik az a hang is.

Link to comment
Megosztás:

Anyumé fütyül jóidőben is és ahogy emlékszem nincs köze a kinyomott kuplunghoz....ugyhogy turbó lesz az :(

Sztem ez valami tipus jellegű dolog, nem biztos, hogy hiba, mindenesetre érdekes. Nekem tavasszal kulpungot kéne cserélnem, elég zajos már a szerkezet is meg a kinyomócsapágy is, akkor megpróbálunk ránézni, mi lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.