Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

milyen megbontás milyen pénz????

ingyen volt, megbontani meg csak az alján lévő lemezt kell levenni.

ha gyári olajjal elmegy 300-400 akat, akkor lehet nem lenne rossz ha elemenne mondjuk többet az adalékolással nem???

szart nem lehet adalékkal felujitani, de jot meg lehet őrizni.. legalábbis szerintem.

ugyan igy a mocinál is ha ki van ütve, hiába teszel neki akármilyen jominőségűt, ha 20 éven keresztül szart kapott, azt már nem menti meg semmi.

Link to comment
Megosztás:

tegnap sikerült lassumenetben 1ből 2be váltáskor megszámoltatni a fogakat....

ma meg kissé akadozva vette a sebességeket...

ez most ugye nem ezért van?? inkább a hideg miatt nem?? mert hallottam már sokszor nagyobb recsegéses melléváltást, és semmi baj nem volt belőle.

Link to comment
Megosztás:

milyen megbontás milyen pénz????

Még fáradt vagyok. ;)

ha gyári olajjal elmegy 300-400 akat, akkor lehet nem lenne rossz ha elemenne mondjuk többet az adalékolással nem???

szart nem lehet adalékkal felujitani, de jot meg lehet őrizni.. legalábbis szerintem.

ugyan igy a mocinál is ha ki van ütve, hiába teszel neki akármilyen jominőségűt, ha 20 éven keresztül szart kapott, azt már nem menti meg semmi.

Ha 6 év alatt ment 70-et, akkor 10-15 éven belül még ezt a 300-400-at sem fogod elérni. Vagy te 20 év múlva is ezt az autót akarod használni? :( Lehet már benzint sem fogsz kapni akkor. :)

Link to comment
Megosztás:

Még fáradt vagyok. ;)

Ha 6 év alatt ment 70-et, akkor 10-15 éven belül még ezt a 300-400-at sem fogod elérni. Vagy te 20 év múlva is ezt az autót akarod használni? :( Lehet már benzint sem fogsz kapni akkor. :)

apué és ő igen :(

de végülis ő dönt, és ha lecseréli lecseréljük, ha nem akkor nem.

de nem én vagyok az első aki lecseréli ;)

ez egy kicsit off, de még a wareszon lecseréltük, és abban nem volt több száz ezer km, jo ha 100 benne volt, és elég cudar kocsonya jött ki :D

jo igaz az 17éves korában.

de egyik szerelőkolléga mesélte hogy a pasatjában lecserélte 150 ezer körül a váltóolajat, és azt hitte kitépi a váltókart, annyival könyebben mozgott.

hát tavasz még odébb van, vagy nyár, de ha lecserélem majd beszámoloka fejleményekről.

addig is érvek ellenérvek kivele :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit kell ezt ennyire túlmisztifikálni!

Én nem hiszem,hogy a váltóban lévő olaj 15éveket kibír.Biztos,hogy veszít a viszkozításából.3000Ft a csere kb,rosszat nem tesz vele az ember ha lecseréli!

A tapasztalatok viszont azt mutatják,hogy a gyári olajnál nincs jobb.Ennyi szerintem a tanúság!

Link to comment
Megosztás:

az tuti hogy 15 év alatt romlik az olaj, sőtt hamarabb is.

moci olajbolt tuti jobb a metabond.

váltóolajbol se lehet rosszabb, főleg ha az adatok is megegyezőek.

valaki betudna másolni egy gyári váltóolaj adat táblát??

kiváncsiságbol összehasonlítanám a metabond adataival.

Link to comment
Megosztás:

Udi anno Rowe olajat rakott bele,viszkozitásban megegyezett a gyárival,de úgy köpte ki,hogy öröm volt nézni!

valami csak nem volt rendben, ha kiköpte, gabinak pedig versenykörülmények között teljesít, és meg van vele elégedve(pedig neki vannak elvárásai :( )

Link to comment
Megosztás:

uhh nem semmi képek, elég nehezen raktam össze mi történik ott

teljese festésre van már szétszedve annyira??

uygan oylan bömöst ütöttünk agyon multhétvégén, igaz már heng fejes volt, de pörgött párat és kampó, elcsattant egy olajcső, alig birt hazamenni ;)élt 22 évet :(

Link to comment
Megosztás:

uhh nem semmi képek, elég nehezen raktam össze mi történik ott

teljese festésre van már szétszedve annyira??

uygan oylan bömöst ütöttünk agyon multhétvégén, igaz már heng fejes volt, de pörgött párat és kampó, elcsattant egy olajcső, alig birt hazamenni ;)élt 22 évet :(

Nem lesz komplett festés.Más miatt volt szétszedve ennyire.

Link to comment
Megosztás:

hy

van egy olyan jelenség, hogy valami fütül, fordulatszámtól függően.

váltó lenne az??

az a furcsa, hogy kb ugyan azon a fordulaton kezdi...

ez is lehet váltó??

eddig is csinálta néha néha, de eltünt egy időre, de ma este nagyon feltünően csinálta, minden fokozatban.

azt néztem, ha sikerült ugy adni a gázt kinyomott kuplunggal, akkoris hallottam de nem tudtam annyira megfigyelni, emrt azt a fordulattartományt igy hamar elhagyta...

szerintetek??

ha elcsorgott volna az olaj, akkor más lenne a jelenség nem???

meg nem fordulatszámtól függne....vagy igen??

ja de akkor kinyomott kuplunggal akkor nem kellene neki jelentkezni..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.