Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Hello! F 13 váltóm van, és az a gondom vele h nem valami finoman veszi a sebességeket! váltóolaj szerintem elég van benne mert mikor rátöltöttem az ellenőrzőcsavarnál elkezdett kifolyni. A váltórudazatot is beállítottam! az segített rajta egy kicsit de még mindig nem a legjobb. fogalmam sincs h mi lehet a baja! ha kuplungot benyomom akkor nyikorgó hangot ad, de nem a váltóból jön szerintem a bowden adhat ki valahol egy kis nyikorgást! kérlek segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Hello! F 13 váltóm van, és az a gondom vele h nem valami finoman veszi a sebességeket! váltóolaj szerintem elég van benne mert mikor rátöltöttem az ellenőrzőcsavarnál elkezdett kifolyni. A váltórudazatot is beállítottam! az segített rajta egy kicsit de még mindig nem a legjobb. fogalmam sincs h mi lehet a baja! ha kuplungot benyomom akkor nyikorgó hangot ad, de nem a váltóból jön szerintem a bowden adhat ki valahol egy kis nyikorgást! kérlek segítsetek!

Próbálj stiftet cserélni, egy vagy kettő van benne, jól el tud kopni, és akkor már akkorát kottyan a kulissza, hogy hiába állítot be, nem műkszik jól. Ideiglenesen egy próba erejéig tehetsz be helyette M6-os csavart is, de ezzel nem lesz tökéletes, mert a villában az egyik lyuk 8-as, itt is lesz egy kicsi holtjáték.

Link to comment
Megosztás:

Próbálj stiftet cserélni, egy vagy kettő van benne, jól el tud kopni, és akkor már akkorát kottyan a kulissza, hogy hiába állítot be, nem műkszik jól. Ideiglenesen egy próba erejéig tehetsz be helyette M6-os csavart is, de ezzel nem lesz tökéletes, mert a villában az egyik lyuk 8-as, itt is lesz egy kicsi holtjáték.

Most néztem a stift nincs benne elkopva. mondjuk csak egy stiftet találtam és az passzentos. nincs kikopva. mi lehet még a problémája?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg ezeken a képeken megtudnád mutatni mire gondoltál. itt a váltóm képe

http://kepfeltoltes.hu/view/110618/DSC0223...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110618/DSC0223...ltoltes.hu_.jpg

Ott van a másodikon majdnem vizszintes fekete műanyag két gömbcsuklót köt össze, a műanyag kikopik, és kotyog a csuklón. Nem veszi a sebességet, vagy kidobja?

Link to comment
Megosztás:

Ott van a másodikon majdnem vizszintes fekete műanyag két gömbcsuklót köt össze, a műanyag kikopik, és kotyog a csuklón. Nem veszi a sebességet, vagy kidobja?

Haver és tényleg kotyog a csuklón. Nem dobja ki a sebességet csak nehezen veszi be. fuh hát akkor azt kell kicserélnem. nem tudod mennyibe kerülhet egy olyan biszbasz körülbelül? amúgy nagyon szépen köszönöm hogy segítettél.

Link to comment
Megosztás:

Haver és tényleg kotyog a csuklón. Nem dobja ki a sebességet csak nehezen veszi be. fuh hát akkor azt kell kicserélnem. nem tudod mennyibe kerülhet egy olyan biszbasz körülbelül? amúgy nagyon szépen köszönöm hogy segítettél.

Olyan 2-3 ezer körül lehet, de most nem találom egy webáruházban sem......azért ne tévesszen meg, nekem is kotyog, mégis jó, ha teheted cserélj valakivel egy próbakörre mielőtt újat veszel.

Link to comment
Megosztás:

Olyan 2-3 ezer körül lehet, de most nem találom egy webáruházban sem......azért ne tévesszen meg, nekem is kotyog, mégis jó, ha teheted cserélj valakivel egy próbakörre mielőtt újat veszel.

Jah értem. majd akkor megnézem valami haveromnak majd az opelját h mi a különbség. és am van neve annak a fekete dolognak? :D huhh remélem h nem a váltó belsejében minden okés :D

Link to comment
Megosztás:

Észrevétel:

tegnap autó takarítás közben a váltózsákot felhúztam, kiporszívóztam a szerkezetet, kitisztítottam, beolajoztam.

A váltó működését nem lehet összehasonlítani a művelet előttivel. mintha más autóban ülnék.

Ennyi :D

2 hónap múlva várom az újabb észrevételeket :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nem, de 2 hónap múlva újra meg fogod csinálni, mert a hatása eltűnik, aztán még 2 hónap múlva megint, aztán lesz.rod, és nem foglalkozol vele többet :D :D

:lol:

jaaa. én nem vagyok ilyen. vagyis haverok szerint néha " beteges" mennyire tisztán tartom a motorokat kocsikat :D

Amikor meglátták hogy fogkefével takarítom a motort vagy a kocsi alatt fekve mosom az alvázat csak hogy tiszta legyen , az kiverte náluk a biztit :lol:

Tegnap megmostam a kocsit reggel , délután esett, este megint megmostam mert foltos lett :D

Tehát annyira nem nagy művelet, akár minden takarításnál elszórakozok vele.

de nagyon tetszik. olyan mint egy " igazi váltó " :D mert ugye sok teszten a váltó működését bírálták , pl: " Ha a régivel váltanod kell, hagyj fel minden reménnyel"

Tehát nekem most olyan élményben van részem mintha egy új váltó került volna a gépbe. Szerintem kb 17 éve nem volt tisztítva :P

úgyhogy nem is tudtam hogy ennek így kéne működni

na jól kibeszéltem a nagy semmit :lol:

Link to comment
Megosztás:

:P

jaaa. én nem vagyok ilyen. vagyis haverok szerint néha " beteges" mennyire tisztán tartom a motorokat kocsikat :D

Amikor meglátták hogy fogkefével takarítom a motort vagy a kocsi alatt fekve mosom az alvázat csak hogy tiszta legyen , az kiverte náluk a biztit :lol:

Tegnap megmostam a kocsit reggel , délután esett, este megint megmostam mert foltos lett :lol:

Tehát annyira nem nagy művelet, akár minden takarításnál elszórakozok vele.

de nagyon tetszik. olyan mint egy " igazi váltó " :D mert ugye sok teszten a váltó működését bírálták , pl: " Ha a régivel váltanod kell, hagyj fel minden reménnyel"

Tehát nekem most olyan élményben van részem mintha egy új váltó került volna a gépbe. Szerintem kb 17 éve nem volt tisztítva :D

úgyhogy nem is tudtam hogy ennek így kéne működni

na jól kibeszéltem a nagy semmit :lol:

Én is állandóan mosok, volt hogy esőben is kimentem mosni, -15-ben is lemostam, de a váltókar részeit párszor kitakarítottam, megkentem, de meguntam :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.