Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Tudom Gabi, hogy ez az opel hivatalos adata, én csak mondtam, hogy számoljunk utána, mekkora mennyiség. :D

Én tuti, hogy ha nem csöpög, hanem megeszi az olajból a 3 litert, a moci szétborításán gondolkoznék, nem pedig a tartsunk a kocsiba olajcserétől-olajcseréig 10 litert olajat utántölteni dologon. :D

Ami a kollégát illeti, én is a Metabond speed 10w40-et ajánlom. :D Gabi meg a Lurdynál csüt. esténként át is tudja adni. :D

Link to comment
Megosztás:

Tudom Gabi, hogy ez az opel hivatalos adata, én csak mondtam, hogy számoljunk utána, mekkora mennyiség. :D

Én tuti, hogy ha nem csöpög, hanem megeszi az olajból a 3 litert, a moci szétborításán gondolkoznék, nem pedig a tartsunk a kocsiba olajcserétől-olajcseréig 10 litert olajat utántölteni dologon. :D

Persze-persze, igazad van, amit írtam az főképp ironizálás akart lenni, nem is értem hogy ilyen adat hogy jelenhetett meg a kézikönyvben...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nos, bár én olvastam 5w/40 -s ajánlást is gyárilag, az biztos a tiszta új calira vonatkozik, így valószínűleg valami tuti 10w/40-t rakok bele, csak még el kell döntenem melyik a jobb ebbe a mociba. Most Valvoline Max Life v. Durable illetve Fuchs Titan között gondolkodom.Esetleg Pennzoil , de jó lenne, ha ti is adnátok valami jó tippet. Ezekről mi a véleményetek?

Köszönettel

Szia nálam Valvoline Max Life van a gépbe de nem ojan tul nagy valami ,nem akarom leminösiteni de én következöleg nem ilyet rakkok bele. Sokal kopogosabb mint elöte mondjuk akor még ezözö tulaj ful szintetikusat rakot belle. Legalábbis ezt álitota. Tény nem volt kopogos járása de nem vagyok benne biztos hogy jot tesz neki.

Üdv Tomson

Link to comment
Megosztás:

Szia nálam Valvoline Max Life van a gépbe de nem ojan tul nagy valami ,nem akarom leminösiteni de én következöleg nem ilyet rakkok bele. Sokal kopogosabb mint elöte mondjuk akor még ezözö tulaj ful szintetikusat rakot belle. Legalábbis ezt álitota. Tény nem volt kopogos járása de nem vagyok benne biztos hogy jot tesz neki.

Üdv Tomson

Szia Tomson!

Nos én egy pár napja tettem bele egy új német olajat, a Fuchs Titan Syn Mc 10w40-t, ami szerintem egészen jóra sikerült olaj, egyébként 2007ben jött be Magyrországra és szintetikus olajnak is reklámozzák 10w40-s létére, de olvastam már róla magyarul persze, hogy szintetikus eljárással készült olaj.A fuchsot a németek egyébként Bmw-k be és Mergákba teszik, persze nem 10w40-t, de a minősítése is jobbat kapott a Valvoline Durable -nél.Nagyon jó szaga van , ami a szerelőm szerint is jó jel és nagyon szép tiszta akácméz színe van.Ez előtt opel 5w30 volt nekem benne , de az túl híg volt bele igaz, csak nyáron.Ezzel is csattog egy kicsit még hideg reggeleken, de egy pár perc múlva aztán utána ugyanúgy abbahagyja, mint az 5w30 opel olajjal anno.

Szóval sok jót várok tőle nagy várakozásokkal, remélem beválik, ja és 8000 ft-ért vettem 25% kedvezménnyel 5 l-s kannába.

Szerinted miből látszik, hogy jót tesz a motornak vagy nem tesz jót az olaj?

Üdv chevykid

Link to comment
Megosztás:

Szia Tomson!

Nos én egy pár napja tettem bele egy új német olajat, a Fuchs Titan Syn Mc 10w40-t, ami szerintem egészen jóra sikerült olaj, egyébként 2007ben jött be Magyrországra és szintetikus olajnak is reklámozzák 10w40-s létére, de olvastam már róla magyarul persze, hogy szintetikus eljárással készült olaj.A fuchsot a németek egyébként Bmw-k be és Mergákba teszik, persze nem 10w40-t, de a minősítése is jobbat kapott a Valvoline Durable -nél.Nagyon jó szaga van , ami a szerelőm szerint is jó jel és nagyon szép tiszta akácméz színe van.Ez előtt opel 5w30 volt nekem benne , de az túl híg volt bele igaz, csak nyáron.Ezzel is csattog egy kicsit még hideg reggeleken, de egy pár perc múlva aztán utána ugyanúgy abbahagyja, mint az 5w30 opel olajjal anno.

Szóval sok jót várok tőle nagy várakozásokkal, remélem beválik, ja és 8000 ft-ért vettem 25% kedvezménnyel 5 l-s kannába.

Szerinted miből látszik, hogy jót tesz a motornak vagy nem tesz jót az olaj?

Üdv chevykid

Szia

Szerintem ez a kopogás amit te is mondasz hogy pár perc és elmulik ez igy jo, De nálam például volt mikor vagy 20 percig halotam hogy kopogosan jár mire ugymond szépen elhalkult. Szerintem ez már nem tesz neki jot de az amint te mondtál hogy pár perc és beál az ugy korrekt. Sajnos a töbit nem nagyon látod "kenés stb" Anyit lác mág hogy menyire égeti ell. Vagy menyire fogy.De majd jövö honapba kérek egy véleményezést olajodrol mert akor nekem is olajcsere lesz. És akor lehet én is ojat rakok bele ha beválik nálad.

Üdv Tomson

Link to comment
Megosztás:

Szia

Szerintem ez a kopogás amit te is mondasz hogy pár perc és elmulik ez igy jo, De nálam például volt mikor vagy 20 percig halotam hogy kopogosan jár mire ugymond szépen elhalkult. Szerintem ez már nem tesz neki jot de az amint te mondtál hogy pár perc és beál az ugy korrekt. Sajnos a töbit nem nagyon látod "kenés stb" Anyit lác mág hogy menyire égeti ell. Vagy menyire fogy.De majd jövö honapba kérek egy véleményezést olajodrol mert akor nekem is olajcsere lesz. És akor lehet én is ojat rakok bele ha beválik nálad.

Üdv Tomson

Szia

Én kb 500 és 1000 km után már megnézem az olajfogyást, bár állítólag 2000-3000 km után áll be igazán az olajfogyi.Mindensetre talán az 500-1000 km is irányadó lehet.

Üdv. chevykid

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Nos, bár én olvastam 5w/40 -s ajánlást is gyárilag, az biztos a tiszta új calira vonatkozik, így valószínűleg valami tuti 10w/40-t rakok bele, csak még el kell döntenem melyik a jobb ebbe a mociba. Most Valvoline Max Life v. Durable illetve Fuchs Titan között gondolkodom.Esetleg Pennzoil , de jó lenne, ha ti is adnátok valami jó tippet. Ezekről mi a véleményetek?

Köszönettel

szia, motortípustól és a motoron végzett módosításoktól (tuning) függjön szerintem, c20xe kapcsán kipróbáltam mindent és ezért csak erre mondom a véleményem, a végeredmény meglepő: gyári GM 10w-40, igaz én 5000-ként cserélem

phase I, II stb után meguin 10w-60 , komprommisszumok nélkül :lol:

egyébként így is mindenki mást mond, olvasva a fentieket ez rám is igaz :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy minden calibrába bele lehet rakni minden motort vagy egyedi kialakításuk van mondjuk pl. 2.0i helyett 2.5 v6? Ha valaki cserélt mocit akkor annak bevált, vagy mindíg volt vele gondja és mennyi anyagi vonzata van a motor árán kívül?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy minden calibrába bele lehet rakni minden motort vagy egyedi kialakításuk van mondjuk pl. 2.0i helyett 2.5 v6? Ha valaki cserélt mocit akkor annak bevált, vagy mindíg volt vele gondja és mennyi anyagi vonzata van a motor árán kívül?

Mindegyik motor amivel gyárilag készült a Calibra beszerelhető, igazából a rögzítési pontok sem megoldhatatlanok, mert minden motorhoz az ahhoz való motortartó bakot kell beszerezni, egyedül akkor van gond ha gyárilag nem összkerékhajtású autóból akarsz 4x4-est csinálni, mert ez esetben szét kell vágni a padlólemezt a kardánalagút elejénél a tűzfal felé, különben nem fér el az osztómű. Egyszóval mint minden, ez is megoldható, az más kérdés hogy megéri-e ennyit szívni vele, mert azért nem olyan egyszerű. Úgyértem ha még sosem csináltál ilyet, akkor inkább egyedül ne vágj bele.

Hogy anyagilag megérős-e, arról talán Demo kartárs hitelesebben tudna nyilatkozni (ő javarészt a Corsa topikban fellelhető), mert ő már csinált pár motorátépítést, de nagyrészt attól is függ hogy le akarod-e papírozni. Sokszor az költségesebb és több utánajárást igényel, mint maga a szerelés. Azonkívül a motorcseréhez a motoron kívül nem kevés járulékos költség is társul a különböző segédberendezések formájában, például másik motorhoz másik (ahhoz való) kábelköteg kell, aztán valószínűleg váltót is kell cserélni mert a régi nem fogja elbírni a nagyobb motor nagyobb nyomatékát, ha ez megvan akkor mindjárt féltengelyeket is, valamint a nagyobb teljesítményhez nem ártana nagyobb fék is, és még sorolhatnám...

Összességében azt szokták mondani hogy ha olyan motort akarsz belerakni amivel gyárilag is készült (pl. C20NE helyett C20LET, vagy C20XE helyett 2.5V6), akkor egyszerűbb (és olcsóbb) ha eladod az autódat és veszel inkább egy másikat olyan motorral amit szeretnél. Ez a motor cserebere igazán azoknak éri meg akik elég elvetemültek ahhoz, hogy olyan motort rakjanak az autójukba, amivel azt sosem gyártották, például 3.0V6 egy Caliba, esetleg C20XE egy Corsába, ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Szia

Én kb 500 és 1000 km után már megnézem az olajfogyást, bár állítólag 2000-3000 km után áll be igazán az olajfogyi.Mindensetre talán az 500-1000 km is irányadó lehet.

Üdv. chevykid

Szia eltelt már egy kis idö hogy beszéltünk anyi lenne kérdésem mit tapasztaltál. Az olajal kapcsolatban menyire vált be???

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Helló!

Tom, h. nem ide tartozik, de nemrég vettem 1 Calit és nem tudok rájönni, h. mire van az ablakemelő gombok mögött 1 fekete gomb.... Semmire nem reagál...

Köszi!

Alapban nem is kell hogy reagáljon, az arra való hogy kikapcsolja az ablakemelő biztonsági elektronikáját ha például fagyás miatt szorul az üveg. A Cali gyári elektromos ablaka elvileg olyan hogy ha bizonyos mennyiségű áramnál többet vesz fel a szerkezet (például mert akadály került az ablak útjába, mondjuk a kezed), akkor az elektronika lekapcsolja a motort nehogy leégjen. Ha ezt a gombot nyomva tartod, akkor ilyenkor "szeletelőgépként" működik az ablak, és nem áll meg bármi kerüljön is az útjába, megpróbálja átvágni. (Azért nem kell parázni, a kezedet nem vágja le, de frankón odacsípi :lol: ) Nekem ez a funkció fixre volt kötve (állandóan "szeletelőüzemmódban" működött), egy doboz cigit simán kettévágtam vele... :lol:

Tessék a vonatkozó oldal a kézikönyvből:

19252727797.jpg

Link to comment
Megosztás:

Alapban nem is kell hogy reagáljon, az arra való hogy kikapcsolja az ablakemelő biztonsági elektronikáját ha például fagyás miatt szorul az üveg. A Cali gyári elektromos ablaka elvileg olyan hogy ha bizonyos mennyiségű áramnál többet vesz fel a szerkezet (például mert akadály került az ablak útjába, mondjuk a kezed), akkor az elektronika lekapcsolja a motort nehogy leégjen. Ha ezt a gombot nyomva tartod, akkor ilyenkor "szeletelőgépként" működik az ablak, és nem áll meg bármi kerüljön is az útjába, megpróbálja átvágni. (Azért nem kell parázni, a kezedet nem vágja le, de frankón odacsípi :lol: ) Nekem ez a funkció fixre volt kötve (állandóan "szeletelőüzemmódban" működött), egy doboz cigit simán kettévágtam vele... :lol:

Tessék a vonatkozó oldal a kézikönyvből:

19252727797.jpg

Kösz a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Itt egy érdeks kezdeményezés, erre mifelénk alakulgat egy B Vectra elejű Caliról. Az eleje mindenhol fém, a géptető úgy van megoldva, hogy a B Vectra elem rá van hegesztve a Cali megfelelő részére, a sárvédők meg átalakított B Vectra sárvédők. A lökhárító üvegszál, a lámpák pedig Sonar B Vectra lámpák. Az utolsó fotón meg a tervek látszanak, ez a két kép a kalaptartón van, és azt hirdeti milyen lesz az autó ha elkészül.

K_p011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most nézem, jó régi hozzászólás, de mostanra elkészült az autó. Ez lett belőle:

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=56341

El kell ismerni sok munka van benne, de nekem akkor se tetszik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy calibrába van e pollen szűrő?És ha van merre találom?

Köszi!

Évjáratfüggő hogy van-e de sajna nem tudom pontosan hogy mikortól raktak bele ilyet (talán '95?)

A legegyszerűbb ha megnézed, a motortér szélvédő felőli végében keresd a fűtőmotor tetején, az ablaktörlőkarok alatti műanyag borítást le kell venni a cseréjéhez. Egyébként be lehet rakni régebbi évjáratú autóba is ('91-esben tuti nincs) a pollenszűrőt ha ez a szíved vágya, asszem csak a keretet kell megvenni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Hát annyira nem szivem vágya hogy legyen benne, csak ha van gondoltam kicserélem!

93-as az autó, de levettem a műanyag borítást és nem találtam szűrőt sehol, néztem a fűtő motornál is meg melette is de nem volt...akkor lehet az enyémbe mégsinscs...

Link to comment
Megosztás:

Kiderült, mirage kollegának nagyjából igaza van, a '93-as modellévtől (egész pontosan '92 októberétől) elvileg lennie kell benne pollenszűrőnek, viszont beszerelési utasítást ehhez a típushoz nem találtam, de itt az Astra/Corsáé, elvileg ugyanitt kellene lennie a Caliban is a szűrőnek:

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all...au/HBUsqsJv.pdf

Link to comment
Megosztás:

Kiderült, mirage kollegának nagyjából igaza van, a '93-as modellévtől (egész pontosan '92 októberétől) elvileg lennie kell benne pollenszűrőnek, viszont beszerelési utasítást ehhez a típushoz nem találtam, de itt az Astra/Corsáé, elvileg ugyanitt kellene lennie a Caliban is a szűrőnek:

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all...au/HBUsqsJv.pdf

Hát pedig én is itt kerestem, de nem volt semmi....majd jobban szemügyre veszem lehet hogy megvan a helye, csak az előző tulaj nem vett bele szűrőt....

Köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.