Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Ez a reflektornál volt valaha nem tudod? Még nem szdtem szét a lámpát eddig, csak a csavarokat kell kilazítani és utána....szét lehet simán venni vagy össze van ragasztva? :rolleyes:

Nem akarom, hogy kárt tegyen ott benne...

Az izzót nem töri szét, de a lámpád sem úgy világít majd, ahogy kellene.A gyári lámpa elég drága, nézz szét Angel Eye szakaszon is, persze csak ha ki akarod cserélni.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elmúlott a hangja egy kis olajutántöltéstől!!! (hál'isten) jövőhéten teljes olajcsere lesz!!!

Meg hát nem tudom, h írtam-e már, de a alapjárati fordulatszámom 700-750-en volt 1000 helyett...

Nos kicseréltem a gyári légszűrőt egy Sportszűrőre...és láss csodát...visszajött az alapjárati 1000-es fordulatszám! :rolleyes:

Viszont lenne egy kérdésem!?

Még anno találtam egy oldalt, ahol képekkel illusztrálva volt, hogy hogy lehet cserélni az elektromos ablakemelő gombjainak ledjeit, a középkonzol világítását, és a műszerfal világítását! Nos már nem találom az oldalt...valaki nem tud ilyent? Lehet külföldi is...

Előre is köszönettel:

Dörner

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Hali!

Visszatérve a fényszórós kérdésre, így valóban nem világít úgy ahogy kéne, de nem ez a fő gond... nekem beszorult az a kis fém henger a foncsor, meg az üveg közé és ennek köszönhetően kuka a magasságállító motor. Mondjuk tök mindegy volt, mivel két hét után összetörték az elejét, de ez már más kérdés... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocsi hogy idepofátlankodok astra-s létemre, de kéne egy kis segítség. az egyik ismerősom tigrája mostanában nagyon sokat eszik, és gondoltam kivillogtatom neki a hibakodot (ha van), de sajnos nem akar villogni. a tigrában 16 pines van, és a leirás szerint 5-6-ost kötöttem össze.

leirás itt: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

szerintem rosszat kötöttem össze. valaki mondja már meg melyeket kell összekötni!

én a nekem jobbra fentrol az 5,és 6osat kötöttem össze, de hát az nem volt nyerő...

előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

én a nekem jobbra fentrol az 5,és 6osat kötöttem össze, de hát az nem volt nyerő...

előre is köszi!

Ha X16XEL, akkor villognia kellett volna.Amúgy ha nem villog, ill. korábban nem világított, akkor nincs tárolt hibakódja, ergo nincs is mit elárulnia.

Amúgy érdemes lenne a Lambdát bemérni szkóppal, hogy hogyan dolgozik.Sztem az lesz a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Ha X16XEL, akkor villognia kellett volna.Amúgy ha nem villog, ill. korábban nem világított, akkor nincs tárolt hibakódja, ergo nincs is mit elárulnia.

Amúgy érdemes lenne a Lambdát bemérni szkóppal, hogy hogyan dolgozik.Sztem az lesz a ludas.

A motor kódját nem tudom pontosan. szerintem X14XE, (16 szelepes 1,4-es)

az autó '97-es

attól még hogy nincs hiba akkor még villognia kéne tudtommal, pontosabban 12-es kódot. mivel ez jelent azt hogy nincs hiba. l

egalábbis az astrakban igy van, biztos vagyok ebben hogy itt is így müködik.

esetleg valakinak valami ötlete még, hogy miért nem villog?

Link to comment
Megosztás:

Ha X16XEL, akkor villognia kellett volna.Amúgy ha nem villog, ill. korábban nem világított, akkor nincs tárolt hibakódja, ergo nincs is mit elárulnia.

Amúgy érdemes lenne a Lambdát bemérni szkóppal, hogy hogyan dolgozik.Sztem az lesz a ludas.

meg minek kiméretni ha kivillogtatni is ki lehet...

45 Oxygen sensor Air/Fuel mixture too rich

Link to comment
Megosztás:

attól még hogy nincs hiba akkor még villognia kéne tudtommal, pontosabban 12-es kódot. mivel ez jelent azt hogy nincs hiba.

Az csak a 10-es kiosztású, C-s motorkódú autóknál van.

Az X-es, ha nincs hiba, nem villog.Ha villog, 4 számjegyű a hibakód.Ha egyik karaktere 10-et villogott, akkor az nullát jelent.Villogtam éppen eleget, hogy tudjam ezeket a trükköket.

Link to comment
Megosztás:

Az csak a 10-es kiosztású, C-s motorkódú autóknál van.

Az X-es, ha nincs hiba, nem villog.Ha villog, 4 számjegyű a hibakód.Ha egyik karaktere 10-et villogott, akkor az nullát jelent.Villogtam éppen eleget, hogy tudjam ezeket a trükköket.

Aham. értem.

köszi szépen a választ, így már világos.

a lényeg az hogy nins hiba

Link to comment
Megosztás:

Mint utólag kiderült, rossz a motor ventillátornak a reléje és folyamatos megy ventilátor és mivel csak 15 km -es szakaszon használja napi bejárásra a melóba, és gondolom ezáltal később egy egyáltalán nem éri el az üzemi hömérsékletet a motor. (pontosabban a stratégia váltáshoz szükséges hömérsékletet, ami tudtommal 75 °C körül van)

Rossz ventilátor relét meg az ECU nem dob ki.

Ez csak egy tipp részemről, de logikusan hangzik.

Link to comment
Megosztás:

Mint utólag kiderült, rossz a motor ventillátornak a reléje és folyamatos megy ventilátor és mivel csak 15 km -es szakaszon használja napi bejárásra a melóba, és gondolom ezáltal később egy egyáltalán nem éri el az üzemi hömérsékletet a motor. (pontosabban a stratégia váltáshoz szükséges hömérsékletet, ami tudtommal 75 °C körül van)

Rossz ventilátor relét meg az ECU nem dob ki.

Ez csak egy tipp részemről, de logikusan hangzik.

Ott v.mi elektromos gebasz van, ha megy a ventije..... Egyik lehetséges megoldás, hogy a ventit vezérlő hőgombát kell kicserélni.Bár ha rossz, leginkább pont az a baj, hogy nem megy.Aztán a vízhőfok elszabadul.A venti az ECOTEC-nél 95 fokon indul be első fokozatban, 100-nál pedig 2. fokozatban.

Érdemes lenne megnézni a termosztátot, egyáltalán van-e normális üzemi hőfoka a motornak, v. pedig döglött a dolog.Nem egy nagy összeg, és kicserélni sem bonyolult.Sőt, leginkább ezzel kezdeném.De ha folyamatosan megy a ventije, annak a vezetékeit/hőgombáját (ami a hűtő oldalában) van is ki kellene mérni/méretni.

Link to comment
Megosztás:

ha bekapcsolom a klímát, akkor mennek a ventik is. mégis bemelegszik a motor üzemi hőfokra. sőt! mintha 1-2 fokkal melegebb is lenne mint amikor nem megy a klíma.

tigrához lehet kapni a hátsó kerékjáratokba való műanyag betétet? esetleg tárcsafékes hátsó hidat? :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha bekapcsolom a klímát, akkor mennek a ventik is. mégis bemelegszik a motor üzemi hőfokra. sőt! mintha 1-2 fokkal melegebb is lenne mint amikor nem megy a klíma.

tigrához lehet kapni a hátsó kerékjáratokba való műanyag betétet? esetleg tárcsafékes hátsó hidat? :lol:

Előbbit faragni kell.Utóbbinál asszem a Corsa C GSi hátsó hídját szokták beeszkábálni, de Demó a Corsa A alá Kadet GSi tárcsás hátsó hídból csinált típusspecifikus féket... :lol:

Gyárilag ugyanis tudtommal az utóbbi tuti nem volt.Az első viszont lehetséges....

Link to comment
Megosztás:

tigrához lehet kapni a hátsó kerékjáratokba való műanyag betétet? esetleg tárcsafékes hátsó hidat? :lol:

Tuning cégek, akik szpojlereznek is, szerintem meg tudják oldani a műanyag betétet, de ahogy Losi is mondta faragni kell.

Hátsó hídnál meg olyat keress, ami felmegy a B-Corsára is, az jó a Tigrára is tudtommal.

Persze gyárit itt sem fogsz találni, de talán B-Corsás több van, mint Tigrás hátha tudnak segíteni.

Link to comment
Megosztás:

köszi!

akkor a híd kilőve. melyik autóét lehet belefaragni?

Vagy a C Corsa GSI tárcsás agyait tudod felcsavarni a Tigra hátsó hídjára, vagy át kell kicsit faragni és Kadett, Astra, Vectra fékek is passzolnak.

Egyébként egyik haverom Duenen épp hirdet egy készre átépített B Corsa tárcsás hidat. Az tökéletesen passzol a Tigra alá is. :lol:

Viszont akkor kellenek előre is legalább a 256-os fékek.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.