Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


opel77

Recommended Posts

Üdvözlök mindenkit!

Vettem az omimra 17" felnit és szeretnék segítséget kapni ,hogy milyen méretű gumit vegyek rá?

Én a 235/45-re gondoltam,de nem tudom az jó választás-e?Vagy inkább 225/50?

Gyári méret 235/45 - nézd meg átváltóval mennyit csalna az óra, meg ilyesmi, de

A kátyútűrés az b*shit, ha telibe kapod ígyis úgyis javíttatás, bár a gyári felnik elég jól bírják...

Először is milyen széles az a felni? Csak mert egy 7"-osról sztem leesik a 235-ös gumi...

Ohh, minden csak akarat kérdése :D Kissé ballonos lesz :P ... na és? :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 years later...

sziasztok

itt még új vagyok de 2003 óta birtoklok egy 2001 es kombi diesel omegát ,most szereztem egy benzines kombit bontásra, gondoltam átépítem az enyémbe a szintszabályzó rendszert(többek közt), a gondom hogy jobb elől a lökhárító alatt van az enyimébe az állofütés kályhája beépítve, de a donor autóban meg a szintszabályzó kompresszor is ott van,gondolom létezett olyan diesel kombi amiben volt szintszabályzás is meg álló fűtés is ,de hová voltak így együtt szerelve, erre tud valaki valami okosat mondani? vagy valaki sokat tapasztalt szerelőt ajánlani?

élőre is köszi a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

szia

 

köszi

,közben én is turtam a netet,ezt én is kiderítettem már de sajnos pontosabbat még nekem sem sikerült kiderítenem.

semmi esetre sem szeretném összegányolni, esetleg tudsz pest és környékén omega bontot (vagy valaki tulajt) ahol jó eséllyel meg tudnék nézni egy ilyet?

Üdv

Tisu

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

sziasztok

még mindig az átépítéssel bíbelődök,az lenne a kérdés,hogy egy  benzines speres difit valahogy össze lehet aplikálni egy diesel nem speres difivel?(az áttétel meg kell maradjon a dieselhez,de sperrel együtt szeretném )

valaki épített már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Üdv szép napot mindenkinek . Azzal a gonddal fordulok hozzátok hogy kb 2 napja búgót hangot hallok a hátsó kerék felől , ami érdekesség benne , hogy szinte folyamatosan lehet hallani viszont éles kanyarnál megszűnik a hang kerékcsapágy hiba lesz vagy differenciálmű ??? Igazándiból a bal hátsó kerék felől jön a zaj  . Választ előre is köszönöm !

Módosítva : Pooli90816
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 17. at 9:41, Pooli90816 írta:

Üdv szép napot mindenkinek . Azzal a gonddal fordulok hozzátok hogy kb 2 napja búgót hangot hallok a hátsó kerék felől , ami érdekesség benne , hogy szinte folyamatosan lehet hallani viszont éles kanyarnál megszűnik a hang kerékcsapágy hiba lesz vagy differenciálmű ??? Igazándiból a bal hátsó kerék felől jön a zaj  . Választ előre is köszönöm !

Szét van esve a csapágy teljesen, tesztelgesd csak éles kanyarban, majd látsz csodát...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok! 

Tanácsot szeretnék kérni. Egy hete vagyok egy Opel Omega B 2.5 V6 1996-os tulajdonosa. és kereket szeretnék rá venni téli gumival. A jármű a családból tovább költözött hozzánk. Tesóm azt mondta, hogy az 5x100as felni megy rá. A neten fellelhető írott anyagok tanulsága szerint eddig mindenki az 5x110es ET33asról ír. Nincsenek nagy igényeim, beérem egy 15" os gyári felnivel  195/65 15 " os gumival. A kérdés már csak az, hogy milyen felninek is kell lennie pontosan hogy azok a bizonyos féknyergek is elférjenek ? Most egy 17" os ötküllős alufelni van fent. Gondoltam egy másik kerék + gumi szettel elleszünk télire. Köszönöm a segítséget. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Omegatd írta:

Pedig a tesódnak nincs igaza. 5x110 ET33 15", 5x110ET39 16". Amúgy ha érdekel, van sosem használt garnitúra 15-ös felnim, gumival. Van használt ISS 15-ösben, meg van egy garnitúra 16-os alufelnim, ami felesleges, csak a helyet foglalja. Ha érdekel tolok képet...

 

Minden megoldá érdekel ami a büdzsét nem térdelteti le. Természetesen szívesen megnézem a javaslatodat is. Privátban árakat is tolhatnál, hátha beleférek a keretbe. Köszönöm. G. 

Módosítva : Yag
Link to comment
Megosztás:

Hírtelen mindehonnan felnik és gumik jönnek szembe. Ha ez van ráírva egy felnire akkor mit kell gondolnom ? Talán rámegy, pont ez való rá vagy felejtsem el ? A 33 még sem 35 ? Sokat számít ? Eddig 4x100 R13as kerekekkel volt dolgom valahogy most minden összekuszálódott. 

Kaptam pár ajánlatot az egyik méret: GM 61/2jx15h2 et35

gumi 195/65 15R nekem elég rá.
No. Csak felleltem pár kalkulátort. Még mindíg nem tiszta minden, de számításaim szerint a ez ET33 hoz képest az ET35 2mm el tér el.  Ez nem tűnik soknak. Bevállalható ? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.