Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

A tipusát kellene meghatározni sajna az autóban lévő dobozt még nem tudtam lefényképezni mert vagy fényképező nincs vagy autó. de fekete és nincs rajta semmi és kb úgy néz ki mint egy régi rendőrségi villogó lekerekített (munkagépeken sárga)

A lényeg hogy a másik távrányító jelenleg nem müxik és hogy be kellene tanítani ha netán az a baja vagy fogalmam sincs, de sajna jelenleg nem müxik. :excl:

Szerintem az csak a sziréna. Valahol lennie kell egy elektronikának is... (vagy van olyan aminél a szirénába van beépítve?)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az csak a sziréna. Valahol lennie kell egy elektronikának is... (vagy van olyan aminél a szirénába van beépítve?)

Na most ez az, amit nem tudok megállapítani hogy az alja az tuti sziréna de mintha a teteje komplikáltabb lenne ill mintha benne lenne a cucc, de ha egy helyen lesz az autó meg a fényképező (jövő hét) akkor fényképezem azt is. más riasztóhoz tartozható dobozt meg nem találtam a motortérbe. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Na most ez az, amit nem tudok megállapítani hogy az alja az tuti sziréna de mintha a teteje komplikáltabb lenne ill mintha benne lenne a cucc, de ha egy helyen lesz az autó meg a fényképező (jövő hét) akkor fényképezem azt is. más riasztóhoz tartozható dobozt meg nem találtam a motortérbe. :excl:

Azt nem is a motortérbe szokták rakni.

Hány vezeték megy arra a fekete szirénára?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem is a motortérbe szokták rakni.

Hány vezeték megy arra a fekete szirénára?

1az biztos mert beleakadtam :(

A Lazerline-ből tippeltem hogy a motortérbe van a dolog ill hogy egybe de körbefényképezem és felrakom. :lol:

Ezekszerint a távirányító nem szűkítette a kört... :excl:

Link to comment
Megosztás:

1az biztos mert beleakadtam :lol:

A Lazerline-ből tippeltem hogy a motortérbe van a dolog ill hogy egybe de körbefényképezem és felrakom. :lol:

Ezekszerint a távirányító nem szűkítette a kört... :(

Ha csak 1 esetleg 2 madzag megy a mocitérben a dobozkára, akkor az csak a sziréna. Keresgess a bal lábtér burkolata mögött, ideális hely riasztó számára. :lol:

A távkapcsolóról 1 dolog biztos....nem ugrókódos. Sajnos az a fajta, ami nem másolható, így a tanítható univerzális távok kiesnek a számításból, de ha meglesz a gyártó, lehet venni másikat hozzá.

Ha eljuttatod valahogy hozzám, meg tudom Neked javítani, feltéve, ha nem az a kis 8 lábú ic sérült. Ha az behalt, akkor kuka, a többi része javítható :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ha csak 1 esetleg 2 madzag megy a mocitérben a dobozkára, akkor az csak a sziréna. Keresgess a bal lábtér burkolata mögött, ideális hely riasztó számára. :(

A távkapcsolóról 1 dolog biztos....nem ugrókódos. Sajnos az a fajta, ami nem másolható, így a tanítható univerzális távok kiesnek a számításból, de ha meglesz a gyártó, lehet venni másikat hozzá.

Ha eljuttatod valahogy hozzám, meg tudom Neked javítani, feltéve, ha nem az a kis 8 lábú ic sérült. Ha az behalt, akkor kuka, a többi része javítható :excl:

Francba pedig nagyon reménykedtem hogy csak simán nem lett betanítva, bár a bekapcsoló gombra rámértem és nem sípol a mérő, ahoz már vettem gombot majd ismerőssel megforrasztatom hátha megjavúl tőle, ha nem akkor majd még beszélünk és rádbízom, ha látsz benne még esélyt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olyat tudnál segíteni hogy ha az egyikkel lezárom akkor elvileg a másikkal kinyitható? vagy csak azzal amivel lezárom? Mármint azért mert elvileg arosszon a kinyitó gomba az működik aztán meg mégse csinál rá semmit pedig rendesen világít. Ezért reménykedtem hogy nem volt betanítva és azért. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Olyat tudnál segíteni hogy ha az egyikkel lezárom akkor elvileg a másikkal kinyitható? vagy csak azzal amivel lezárom? Mármint azért mert elvileg arosszon a kinyitó gomba az működik aztán meg mégse csinál rá semmit pedig rendesen világít. Ezért reménykedtem hogy nem volt betanítva és azért. :excl:

Elvileg igen. És egyébként próbáltad betanítani?

Link to comment
Megosztás:

Mert miért is? odaviszek egy terméket ami jó és a hozzá nem értésével elrontja akkor fizessem ki amiért ő dolgozott vele egy óra hosszát és menjek haza úgy hogy rossz az odavitt termék? :excl:

Ha te lennél a szerelő, mit lépnél az ilyen "kedves" ügyfélre? :(

Link to comment
Megosztás:

Ha te lennél a szerelő, mit lépnél az ilyen "kedves" ügyfélre? :excl:

Úgygondolom azért viszem szerelőhöz hogy megcsinálja, ha meg nem tudja megcsinálni akkor meg szeretném visszakapni úgy ahogy odavittem. ezzel az erővel egy 3ezer Ft-os szerelési költségből ha nem ért hozzá és a zárlat következtében összeégnek a vezetékek akkor nehogy már nekem kelljen kifizetni az ő kókány munkáját.

Haverom kamion szerelő a munkatársa 5ezer Ft-os javítást végzett azt olyan szerencsétlenűl húzta meg a csavart hogy kicsúszott a kúlcs a kezéből és a műszerfalon letört valami bigyót ami 35ezer Ft-jába került..... azt pl nem a tulajnak kellett kifizetnie.

Én is pl azért írtam hogy nem értek hozzá, inkább nem nyúlok hozzá nehogy nagyobb kárt csináljak. a szerelő meg gondolom azért vállaja el mert ért hozzá. De ha nincs igazam akkor beszéljünk róla.

Link to comment
Megosztás:

Olyat tudnál segíteni hogy ha az egyikkel lezárom akkor elvileg a másikkal kinyitható? vagy csak azzal amivel lezárom? Mármint azért mert elvileg arosszon a kinyitó gomba az működik aztán meg mégse csinál rá semmit pedig rendesen világít. Ezért reménykedtem hogy nem volt betanítva és azért. :excl:

Az, hogy világít annyit jelent, hogy még van az elemben szufla, és a gomb működik. Típusfüggő, hogy külön gombra nyit-zár vagy egyre. Az enyém pl. szintén 2 gombos, mégis csak 1 gombra működik a ki-be kapcs. A másik gomb pánikgombnak programozható. Mikor megvettem az autót nem volt felprogramozva, nem csinált semmit a nyomkodásra.

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy világít annyit jelent, hogy még van az elemben szufla, és a gomb működik. Típusfüggő, hogy külön gombra nyit-zár vagy egyre. Az enyém pl. szintén 2 gombos, mégis csak 1 gombra működik a ki-be kapcs. A másik gomb pánikgombnak programozható. Mikor megvettem az autót nem volt felprogramozva, nem csinált semmit a nyomkodásra.

A második mozzanat az az volt hogy kipróbáltam egy vadiúj elemmel (az első hogy a jóból belepróbáltam az elemet) Újdonsága az van hétvége óta hogy vagy csak az egyik oldalon ég az összes index vagy a másikon, de van olyan is hogy mind a 2 felén villan. má várom hogy mikor nem fog egyik oldalán se......

Gondolom kontakthibás ezért majd muszáj lesz belenéznie valakinek aki ért is hozzá, aztán majd a távirányítót is megkapja hátha tud vele valamit csinálni hogy jó legyen. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Clipper 101 es riasztót hogy kell betanítani? Elemet cseréltem benne... igazábol csak kivttem, és visszraktam, valószínűleg nem érintkezett rendesen. Ezután kétszer nyitottam zártam, pánikriasztottam is működött rendesen, aztán nem reagált tovább.... ezekután nyitom az ajtót riaszt, és a távra már nem is reagált csak annyit, hogy a kocsiban lévő led szabályos villogása felborult, mikor nyomtam a gombot. Nem akart elhallgatni, lehúztam a riasztót, aztán az aksit is, de ha visszaraktam őket, akkor egyből visított. Szirénát lekötöttem, de állandóan villogtak az indexek, ajtó becsukása után abbamaradt egy pár perc mulva a villogás, ha nem volt rajta gyujtás, ha nyitva volt az ajtó, vagy gyujtáson volt, akkor nem maradt abba, tehát a riasztó működik, de nem reagál a távra.

Hogy lehet ujratanítani ?? 2 gombja van, egyik nyit zár, másik pánikriasztó.

Tippek, hogy mit lenne érdemes megpróbálni??

Link to comment
Megosztás:

Kaptam leírást, de semmire se reagál. Tettem bele uj elemet is úgy se, így arra jutottam, hogy megadta magát a távirányító. Egy távirányító 6ezer+ posta... és nem garantált, hogy jó lesz, sőt mivel rá se tudom tanítani, így tuti nem lesz jó.

Kiiktattam az egészet, majd ha lesz felesleges 15-20 ezrem, akkor veszek bele másikat, illetve ha rakom be az elektromos ablakokat, majd akkor.

Kár érte, mert mindent rá lehetett volna kötni :excl:

Link to comment
Megosztás:

Kaptam leírást, de semmire se reagál. Tettem bele uj elemet is úgy se, így arra jutottam, hogy megadta magát a távirányító. Egy távirányító 6ezer+ posta... és nem garantált, hogy jó lesz, sőt mivel rá se tudom tanítani, így tuti nem lesz jó.

Kiiktattam az egészet, majd ha lesz felesleges 15-20 ezrem, akkor veszek bele másikat, illetve ha rakom be az elektromos ablakokat, majd akkor.

Kár érte, mert mindent rá lehetett volna kötni :excl:

Ki is szedted, vagy csak kikapcsoltad azt a sz@rt? Ha kiszedted dobozba vele távirányítóstól és irány a posta.

Legfeljebb én hajintom a szemétre :(

Link to comment
Megosztás:

Ki is szedted, vagy csak kikapcsoltad azt a sz@rt? Ha kiszedted dobozba vele távirányítóstól és irány a posta.

Legfeljebb én hajintom a szemétre :(

Csatlakozó nélkül is jó? mert annyit csináltam, hogy kihúztam a vezérlőt, az AC bontására rátettem egy késes összekötőt és annyi. Lehet hogy ugyan ilyet fogok megint venni... mert az ujabb cuccokbol kevés az ami ennyit tud... meg amíg jól működött, addig ez is tök jó volt :excl:

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozó nélkül is jó? mert annyit csináltam, hogy kihúztam a vezérlőt, az AC bontására rátettem egy késes összekötőt és annyi. Lehet hogy ugyan ilyet fogok megint venni... mert az ujabb cuccokbol kevés az ami ennyit tud... meg amíg jól működött, addig ez is tök jó volt :(

Nem kell hozzá semmi csak a távirányító :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ha lehet, hagyd benne, és szétszedni sem kell :excl: ....

oké :(

Átküldöm a használatit is hozzá, hátha segítségedre lesz

én nem nyultam hozzá, csak elemcsere volt

hibajelenség most is ugyan az, amint bedugom a vezérlőt rögtön riaszt, szirénát azóta lekötöttem persze, mert a szomszédok biztos nem örültek volna neki, mondjuk én se :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.