Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Régebb óta megvan dobozban a népi kína egyik nagyszerű terméke - egy riasztó, ami elviekben mindent tud. Talán még a szemetet is leviszi. Olvasgattam itt mindenféléket, többek között az elektromos ablak komfort dolgairól és rájöttem, hogy egyrészt baromi kényelmes vagyok, másrészt meg az asszony rendszeresen a gyújtás lekapcsolását követően szól, hogy nála le van engedve az ablak. Nosza, rászántam magam, hogy belereszelem eme remeket az autóba.

Láttam már kínai terméket közelről, ezért elsőként padon raktam össze, hogy tényleg működik-e és tényleg azt csinálja-e, amit kell. Minden rendben volt, hát nekiálltam.

Tegnap, mielőtt rám sötétedett volna, odáig jutottam, hogy a központi egységet, a szirénát beszereltem, rákötöttem a központi zárra. A próba során ért a meglepetés. Hogy ne élesedjen vissza kikapcsoláskor, kell neki egy test a "Door negative trigger" madzagon. A padon ez szépen működött is, de beszerelve azt csinálja, hogy ha itt megkapja a testet, akkor hosszasan villogtatja az indexeket (pontosabban majd csak fogja, mert nincs még bekötve). Ezt ráadásul kikapcsolt állapotban is csinálja, azaz akkor, amikor a riasztó nincs beélesítve, de kinyitom az ajtót. Közben a sziréna meg sem nyikkan, csak a lámpa (fog) villogni.

Azt gyanítom, hogy ez nem hiba, hanem valamiféle szolgáltatás, csak még nem jöttem rá, hogy mire jó és hogyan lehet kiiktatni. Mondjuk a riasztó nem élesedik vissza.

A kütyüre egyébként jellemző, hogy a dobozon piktogrammal és szöveggel is jelzi, hogy felhúzza az ablakot, de a leírásban a "window" szó nem fordul elő.

Valakinek van valami ötlete, hogy mi a bánat lehet ez az ajtónyitás villogtatás?

Link to comment
Megosztás:

Régebb óta megvan dobozban a népi kína egyik nagyszerű terméke - egy riasztó, ami elviekben mindent tud. Talán még a szemetet is leviszi........

Ez jellemző az asszonyokra, nálam is ezért került bele elsősorban az ablakzárás. Másodsorban meg mert jópofa :)

Ugye elvileg az ajtóérintkezőn ha nincs kinyitva az ajtó, a lámpán keresztül ott a +12. Ha nem csinálta a padon, lehetséges, hogy ez zavarja. Ha így van tegyél bele 1 diódát. Lehetséges, hogy ez a funkció programozható és gyárilag be van kapcsolva. Talán a leírásából kiderül, lehet-e állítgatni valamit rajta.

Az is lehet, hogy nincs bekötve még valami, amit kérne, vagy csak várni kell vele. Általában a riasztók többsége bekapcs után 20-30 mp-el élesedik, programfüggő, hogy ha közben kikapcsolod hogyan reagál..... :lol:

Milyen típust vettél?

Ha rájössz hogy viszi le a szemetet írd ide.....nekem elég lenne, ha időnként kiöntené a hamutartót :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Régebb óta megvan dobozban a népi kína egyik nagyszerű terméke - egy riasztó, ami elviekben mindent tud. Talán még a szemetet is leviszi. Olvasgattam itt mindenféléket, többek között az elektromos ablak komfort dolgairól és rájöttem, hogy egyrészt baromi kényelmes vagyok, másrészt meg az asszony rendszeresen a gyújtás lekapcsolását követően szól, hogy nála le van engedve az ablak. Nosza, rászántam magam, hogy belereszelem eme remeket az autóba.

Láttam már kínai terméket közelről, ezért elsőként padon raktam össze, hogy tényleg működik-e és tényleg azt csinálja-e, amit kell. Minden rendben volt, hát nekiálltam.

Tegnap, mielőtt rám sötétedett volna, odáig jutottam, hogy a központi egységet, a szirénát beszereltem, rákötöttem a központi zárra. A próba során ért a meglepetés. Hogy ne élesedjen vissza kikapcsoláskor, kell neki egy test a "Door negative trigger" madzagon. A padon ez szépen működött is, de beszerelve azt csinálja, hogy ha itt megkapja a testet, akkor hosszasan villogtatja az indexeket (pontosabban majd csak fogja, mert nincs még bekötve). Ezt ráadásul kikapcsolt állapotban is csinálja, azaz akkor, amikor a riasztó nincs beélesítve, de kinyitom az ajtót. Közben a sziréna meg sem nyikkan, csak a lámpa (fog) villogni.Azt gyanítom, hogy ez nem hiba, hanem valamiféle szolgáltatás, csak még nem jöttem rá, hogy mire jó és hogyan lehet kiiktatni. Mondjuk a riasztó nem élesedik vissza.

A kütyüre egyébként jellemző, hogy a dobozon piktogrammal és szöveggel is jelzi, hogy felhúzza az ablakot, de a leírásban a "window" szó nem fordul elő.

Valakinek van valami ötlete, hogy mi a bánat lehet ez az ajtónyitás villogtatás?

Ez nem hiba, sok riasztó csinálja, én is szereltem már be ilyen riasztót kocsiba. Az lenne a célja, hogy bármelyik ajtó kinyitásakor a mögötted jövőt figyelmeztesse az elakadásjelzővel (pl. ha egy út szélén állsz meg). Ha ezt a funkciót tudja, akkor valszeg azt is, hogy az ajtó becsukása után kb. 10mp-el három rövidet szól a sziréna, az meg az ajtó bezárásának elfelejtése ellen van.

Engem marhára idegesít az ilyen, úgyhogy én valszeg csak egy egyszerű kpzár távirányítót építek be egyszer, mert már eléggé nehézkesen műxik a vezetőoldali ajtó zárja, gondolom kikopott már.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem hiba, sok riasztó csinálja, én is szereltem már be ilyen riasztót kocsiba. Az lenne a célja, hogy bármelyik ajtó kinyitásakor a mögötted jövőt figyelmeztesse az elakadásjelzővel (pl. ha egy út szélén állsz meg). Ha ezt a funkciót tudja, akkor valszeg azt is, hogy az ajtó becsukása után kb. 10mp-el három rövidet szól a sziréna, az meg az ajtó bezárásának elfelejtése ellen van.

Engem marhára idegesít az ilyen, úgyhogy én valszeg csak egy egyszerű kpzár távirányítót építek be egyszer, mert már eléggé nehézkesen műxik a vezetőoldali ajtó zárja, gondolom kikopott már.

Ezt nem lehet kiprogramozni belőle? Az enyémen azt állítgatok amit akarok? :lol: Tele van ki-be kapcsolható funkciókkal....

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem lehet kiprogramozni belőle? Az enyémen azt állítgatok amit akarok? :lol: Tele van ki-be kapcsolható funkciókkal....

Sztem ehhez a szoftverébe kéne belenyúlni, a leírásában egyiknek se találtam kikapcsolási lehetőséget. Ja, és ráadásul elindulás után (pontosabban az első fékezésnél) bezárja automatikusan a kp-zárat, ez meg rablásgátlási funkció lenne, ez se szimpatikus benne. Ezt viszont ki tudtam iktatni: kell a riasztónak egy vezeték a féklámpakapcsolóra, ha ezt nem kötöd be, akkor a bezárás elmarad.

Link to comment
Megosztás:

Ugye elvileg az ajtóérintkezőn ha nincs kinyitva az ajtó, a lámpán keresztül ott a +12. Ha nem csinálta a padon, lehetséges, hogy ez zavarja. Ha így van tegyél bele 1 diódát.
Kipróbáltam direkt testre a vezetéket, de így is csinálja.
Link to comment
Megosztás:

Ha ezt a funkciót tudja, akkor valszeg azt is, hogy az ajtó becsukása után kb. 10mp-el három rövidet szól a sziréna, az meg az ajtó bezárásának elfelejtése ellen van.
Ilyet nem csinál.

Viszont most görcsölök vele és úgy néz ki, hogy az ablak komfort funkciója sem akar működni. Lehet, hogy bekötés közben hazavágtam a riasztót?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom van e összefüggés a riasztó tipusával de a távirányítóra amax van írva :lol:

Olybá tűnik hogy az egyik távirányító elfelejtette a dolgát amit eddig rendszeresen használtam...

A másik egyből nyitott zárt . Hogy lehet megtanítani a másikat is újra?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom van e összefüggés a riasztó tipusával de a távirányítóra amax van írva :lol:

A probléma ma óta áll fenn eddig kifogástalanul működött ma kölcsönadtam az autót és Murphy természetesen bedobta egy törvényét.

A világítás kapcsoló alatt van egy led ami eddig villogott de most meg sem nyikkan és természetesen a távirányítóval sem tudom kapcsolni a riasztót se ki se be ezzel együtt a központ zárat sem. Amúgy kulccsal működik a központizár szerencsére.

Nem vagyok nagy szaki gondolom ez átjött de azonnal szerelőhöz se rohannék ha van egy két ötletetek amit ki lehetne próbálni.

Előre is köszi! Lajos

Olyan, mintha elfelejtette volna a kulcsot a riasztó, ez olyankor szokott előfordulni, ha lemerül az elem a távirányítóban, vagy csak kontakthiba miatt egy pillanatra nem érintkezik (pl. leejtik). Be kéne tanítani, hátha... Ez gyárinál úgy működik, hogy beülsz a kocsiba, ajtót becsukod, gyújtást ráadod, és megnyomod a zárás gombot a távirányítón. Ha erre se reagál semmit, akkor próbálj elemet cserélni benne, és úgy betanítani.

Link to comment
Megosztás:

Olyan, mintha elfelejtette volna a kulcsot a riasztó, ez olyankor szokott előfordulni, ha lemerül az elem a távirányítóban, vagy csak kontakthiba miatt egy pillanatra nem érintkezik (pl. leejtik). Be kéne tanítani, hátha... Ez gyárinál úgy működik, hogy beülsz a kocsiba, ajtót becsukod, gyújtást ráadod, és megnyomod a zárás gombot a távirányítón. Ha erre se reagál semmit, akkor próbálj elemet cserélni benne, és úgy betanítani.

Köszi szépen! Nem voltam elég gyors kiakartam javítani a hülyeséget amit írtam mert közben eszembe jutott megpróbálom a másik távirányítóval. :lol:

Persze azzal működött.

Köszönöm a segítséget megpróbálom ezt a beülős gyújtásráadós módszert mert az elem még jó.

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét mindenkinek:)

Ma érdekes dolog történt. 3-4 napig nem használtam a kocsit, bent állt a garázsban, véletlenül rajtamaradt a belső világítás, ami lemerítette csontra az aksit.

A riasztóm eddig nem működött a kocsiban (nem reagált a távirányítóra), de amikor rádugtam az aksira a töltőt, a riasztó egyből csippant és üzemképes állapotba állt, a világításkapcsoló melletti ledje is világított. 5 percet hagytam a töltőnek, utánna beültem, hogy elindítom a kocsit, de csak akartam. A gyújtást ráadta, de ahogy tovább akartam fordítani, a visszajelző lámpák elhalványultak, motor nemidult, a riasztó közben csippant egyet. Ezek után ahogy levettem a gyújtást, a riasztó elkezdett riasztani. A távirányítójával gond nélkül kikapcsoltam, majd ezen felbuzdulva (láss csodát jó a riasztó távirányítója) megpróbáltam ki-be kapcsolni a riasztót. MIndez faxán is működött, de ugyanúgy nem tudtam elindítani a kocsit (gondolom a riasztó blokkolta a motorindítást).

Ezek után kicseréltem az aksit egy pótaksira, ami fel volt töltve. A kocsi pöccre indult, de a riasztó azóta se működik. Valakinek van vmi ötlete, hogy mi a franc lehet ez a jelenség?

A kocsiban LAserline riasztó van. A pontos fajtáját egyenlőre keresem neten.

A távirányítója pontosan ilyen, de gondolom ez nem sok infó:

http://www.dsmworld.net/forum/ecu-und-elek...ung-taster.html

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nekem olyan bajom van , hogy "megjavult" a riasztom , de viszont a központi visszanyit ! Tud valaki segíteni benne , hogy mitől lehet , illetve hogyan lehetne megcsinálni / a központi fontosabb lenne mint a riasztó /

Kezdésnek nézd meg nem szorulnak-e a mozgó alkatrészek. Utána ki kell mérni, hogy nem kap-e 1 plussz impulzust az egész motor és/vagy a modul. Lehet cserés a vezérlô egység.

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyan bajom van , hogy "megjavult" a riasztom , de viszont a központi visszanyit ! Tud valaki segíteni benne , hogy mitől lehet , illetve hogyan lehetne megcsinálni / a központi fontosabb lenne mint a riasztó /
Kezdésnek nézd meg nem szorulnak-e a mozgó alkatrészek. Utána ki kell mérni, hogy nem kap-e 1 plussz impulzust az egész motor és/vagy a modul. Lehet cserés a vezérlô egység.

Akkor is visszanyit tudtommal, ha valamelyiket nem tudja lezárni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne hogy a riasztóm megnémult :lol:

előzményhez fűzném hogy le-le merülgetett az aksim, mert elég gyengét adtak vele .. de a lényeg az hogy "áramkimaradások" voltak ..

először az aksira gyanakodtam hogy nagyon gyenge már és azért nem sípol, és nem is riaszt, de új aksit kapott és meg se mukkan .. rendesen lezár, fel is villannak az irányjelzők nyitáskor - záráskor, de semmi hang .. a pánik gombal sem riaszt egyáltalán csak villog ..

biztosíték esetleg? vagy valami más?

ha valaki hozzátudna szólni azt megköszönném .. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne hogy a riasztóm megnémult :lol:

előzményhez fűzném hogy le-le merülgetett az aksim, mert elég gyengét adtak vele .. de a lényeg az hogy "áramkimaradások" voltak ..

először az aksira gyanakodtam hogy nagyon gyenge már és azért nem sípol, és nem is riaszt, de új aksit kapott és meg se mukkan .. rendesen lezár, fel is villannak az irányjelzők nyitáskor - záráskor, de semmi hang .. a pánik gombal sem riaszt egyáltalán csak villog ..

biztosíték esetleg? vagy valami más?

ha valaki hozzátudna szólni azt megköszönném .. :lol:

Csövi!

Vagy a sziréna adta meg magát, vagy a kimenete. Próbálj feszültséget mérni a sziréna vezetékén mikor vinnyognia kéne.

Milyen típusú riogatód van? Léteznek olyan típusok amit el lehet programból "némítani". Elképzelhető az is, hogy a sok "áramszünet" bekavart a programjába, de ez egy sima feszültségmentesítés után helyreáll....

Link to comment
Megosztás:

Csövi!

Vagy a sziréna adta meg magát, vagy a kimenete. Próbálj feszültséget mérni a sziréna vezetékén mikor vinnyognia kéne.

Milyen típusú riogatód van? Léteznek olyan típusok amit el lehet programból "némítani". Elképzelhető az is, hogy a sok "áramszünet" bekavart a programjába, de ez egy sima feszültségmentesítés után helyreáll....

Szia :)

Pontosan nem tudom igazán a márkáját . annyi információval tudok szolgálni hogy a távirányítón Laserline felirat szerepel illetve a szélvédőmön van egy alarm system matrica, de ha esetleg ez sem elég akkor megpróbálok a motorháztető alatt valami infót szerezni :lol:

de akkor szerintem ebből autóvillamossági lesz :lol:

köszi

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg most olyan probléma jött elöl, h beriasztotok, és zár a központi mindenhol, de a csomagtartóajtóba nem zár le a központi, miért lehet? most kulccsal kell zárnom :S

A hideg b*szott be? szerintetek?

Jobb ha megnézed, hogy mi a baja. Lehet, hogy csak érintkezési hibás a csatlakozása, de lehet a motor döglött.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.