Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget kérnék,az f astrámban egy PORTMAN 818 -márkájú autóriasztó van beszerelve(így vettem) a problémám az hogy a riasztó távirányítója olyan rossz kialakítású, hogy minduntalan megnyomódik a zsebemben és ha a riasztó hatókörében vagyok akkor ez elég idegesítő tud lenni, na de nem is ez a lényeg, a kérdésem az, hogy másik féle távirányítót "meg tudom-e tanítani", hogy kezelje ezt a riasztó márkát??

http://www.autovillcentrum.hu/taviranyitosriasztok.htm ezen az oldalon a legalsó riasztó az.

A segítségeket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék,az f astrámban egy PORTMAN 818 -márkájú autóriasztó van beszerelve(így vettem) a problémám az hogy a riasztó távirányítója olyan rossz kialakítású, hogy minduntalan megnyomódik a zsebemben és ha a riasztó hatókörében vagyok akkor ez elég idegesítő tud lenni, na de nem is ez a lényeg, a kérdésem az, hogy másik féle távirányítót "meg tudom-e tanítani", hogy kezelje ezt a riasztó márkát??

http://www.autovillcentrum.hu/taviranyitosriasztok.htm ezen az oldalon a legalsó riasztó az.

A segítségeket előre is köszönöm.

Esetleg a gyártó által forgalmazott más kialakítású távírányító jó lehet hozzá.

Én felhívnék egy forgalmazót és vele vitatnám meg a problémát.

Más gyártó terméke tuti nem fog vele együttműködni.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg a gyártó által forgalmazott más kialakítású távírányító jó lehet hozzá.

Én felhívnék egy forgalmazót és vele vitatnám meg a problémát.

Más gyártó terméke tuti nem fog vele együttműködni.

Köszönöm a választ, Debrecenben találtam is egy forgalmazót, megvitatom vele :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok. Az ujonnan vasarolt astramban van imobilizer(safety-stop) vagyis indittasnal keri a kodot. Azaz csak kerte eddig mert levettem az aksirol a szalat es nem keri. Valaki megtudna mondani hogyan lehet aktivalni?

Ilyenről még nem is hallottam. Milyen gyártmányú cucc, nem tudod?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem a lopás gátlóval akadt problémám! Utólagosan beszerelt riasztóval, illetve nélküle sem lehet beindítani az autót! Akku problémák után egyszer csak nem reagált többé a távirányító riasztó gombjára, míg a pánik gomb működik. A beélesített riasztó állandóan üzemel, kikapcsolni nem lehet a távirányítóról, a riasztót lehúzva sem indítható! Az izzítás lefolyik (diesel), feszültségek megvannak, de az önindító már nem tekeredik :-( Merre keressem a megoldást?

DZsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem a lopás gátlóval akadt problémám! Utólagosan beszerelt riasztóval, illetve nélküle sem lehet beindítani az autót! Akku problémák után egyszer csak nem reagált többé a távirányító riasztó gombjára, míg a pánik gomb működik. A beélesített riasztó állandóan üzemel, kikapcsolni nem lehet a távirányítóról, a riasztót lehúzva sem indítható! Az izzítás lefolyik (diesel), feszültségek megvannak, de az önindító már nem tekeredik :-( Merre keressem a megoldást?

DZsolt

A riasztó leírásában nincs benne, hogyan kell betanítani hozzá a távirányítót?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem a tanítgatással van a gond, hanem valami egyébbel. A riasztó nélkül sem lehet indítani. Gondolok itt ilyesmire, hogy esetleg az immo nem egy egység a risztóval és blokkolja az autót valamiért. A csináld magad opel javítós könyv említ egy relét a biztosíték tábla hátulján, ami az indítómotor/lopásgátló néven van megemlítve, de nekem olyan ott nincs.

Esetleg ha van valakinek jó minőségű elektromos rajza F Astráról azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem a tanítgatással van a gond, hanem valami egyébbel. A riasztó nélkül sem lehet indítani. Gondolok itt ilyesmire, hogy esetleg az immo nem egy egység a risztóval és blokkolja az autót valamiért. A csináld magad opel javítós könyv említ egy relét a biztosíték tábla hátulján, ami az indítómotor/lopásgátló néven van megemlítve, de nekem olyan ott nincs.

Esetleg ha van valakinek jó minőségű elektromos rajza F Astráról azt megköszönném.

Elég izgalmas lopásvédelem lenne, ha csak ki kéne húzni a riasztó csatlakozóját :lol: Hogy neked nincs ott relé, az annyit jelent, hogy valszeg nem gyári immo van az autódban. A konkrét riasztó típus szerint kéne megtámadni valakit aki szerel(t) ilyet, és tudja hogy mit blokkolhat, és hol. Amúgy be-tolni-húzni próbáltátok már? Nem lehet hogy "csak" az önindítót állt be? :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem a tanítgatással van a gond, hanem valami egyébbel. A riasztó nélkül sem lehet indítani. Gondolok itt ilyesmire, hogy esetleg az immo nem egy egység a risztóval és blokkolja az autót valamiért. A csináld magad opel javítós könyv említ egy relét a biztosíték tábla hátulján, ami az indítómotor/lopásgátló néven van megemlítve, de nekem olyan ott nincs.

Esetleg ha van valakinek jó minőségű elektromos rajza F Astráról azt megköszönném.

Itt megtalálod a rajzot :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Elég izgalmas lopásvédelem lenne, ha csak ki kéne húzni a riasztó csatlakozóját :lol: Hogy neked nincs ott relé, az annyit jelent, hogy valszeg nem gyári immo van az autódban. A konkrét riasztó típus szerint kéne megtámadni valakit aki szerel(t) ilyet, és tudja hogy mit blokkolhat, és hol. Amúgy be-tolni-húzni próbáltátok már? Nem lehet hogy "csak" az önindítót állt be? :D

Ha az immo anyázik, attól függetlenül lehet önindítózni csak nem indul be. Legalábbis a gyári ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Az önindító most lett felújítva, mivel úgy is áll az autó :-) Az immó miatt húztam le a riasztót, hátha az blokkol, de így úgy gondolom, hogy az immó független a riasztótól, viszont visszajelzésnek jó, mert látom, hgy valami nem stimmel :-). Ebből gondolom, hogy az immó gyári lehet. Az előzményekben az autó tologatásra be-be indult, de le is állt. Nem voltam itthon, a fiamék próbálták volna így elindítani (fent említett akku probléma), aminek az lett az eredménye, hogy most már a bendix be sem húz és a villogó folyamatosan jelzi, hogy vinnék ha tudnák :-) Mivel minden más működik, szeretném végig követni az immó mechanizmusát. Hogy most beindulna-e? A hétvégén kipróbálom, csak éjszakás vagyok a héten.

A fent linkelt rajz linkje nem jön be. Regisztrációs az oldal?

jav: a sitemap-ból le tudtam tölteni :-) Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Elég izgalmas lopásvédelem lenne, ha csak ki kéne húzni a riasztó csatlakozóját :lol: Hogy neked nincs ott relé, az annyit jelent, hogy valszeg nem gyári immo van az autódban. A konkrét riasztó típus szerint kéne megtámadni valakit aki szerel(t) ilyet, és tudja hogy mit blokkolhat, és hol. Amúgy be-tolni-húzni próbáltátok már? Nem lehet hogy "csak" az önindítót állt be? :D

Pont azért próbáltam riasztó nélkül, hogy megtudjam, hogy a risztón kívül van-e egyéb lopásvédelem, de valami még van sajnos :-(

Link to comment
Megosztás:

Pont azért próbáltam riasztó nélkül, hogy megtudjam, hogy a risztón kívül van-e egyéb lopásvédelem, de valami még van sajnos :-(

Kéne a riasztód pontos típusa! Ha a lopásgátló része be van kötve, az általában egy soros reléérintkezőt jelent, ami a gyújtás, vagy az önindító áramkörébe van bekötve. Ha kihúzod a riasztót az nem jelenti azt, hogy indítható is a motor!

A riasztód rajzában meg kéne keresni azt a vezetéket, ami az indítást gátolja, és rövidrezárni. Akkor van teljesen kiiktatva a riasztó! Ha szerencséd van akkor a vezetékeket végigkövetve megtalálod azt a pontot, ahol a gyári vezetéket megszakították :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kéne a riasztód pontos típusa! Ha a lopásgátló része be van kötve, az általában egy soros reléérintkezőt jelent, ami a gyújtás, vagy az önindító áramkörébe van bekötve. Ha kihúzod a riasztót az nem jelenti azt, hogy indítható is a motor!

A riasztód rajzában meg kéne keresni azt a vezetéket, ami az indítást gátolja, és rövidrezárni. Akkor van teljesen kiiktatva a riasztó! Ha szerencséd van akkor a vezetékeket végigkövetve megtalálod azt a pontot, ahol a gyári vezetéket megszakították :lol:

Szia!

A dobozon lévő matrica nem túl beszédes, GTECH LINE Security Systems feliraton kívül egy darab vonalkód szerepel rajta. 22 pólusú Molex csatlakozó és egy négyes dip kapcsoló a külső lehetőségek tárháza :-) Belül nem néztem még, de lehetséges, hogy ebben van a relé, amit át kellene hidalnom? Sajnos nincs rajzom hozzá és a google sem adott sok információt róla. Most pihenek, délután kibontom és belekukkantok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Pár éve nálam van az autó, és elvileg van benne riasztó, de sose használtam még. A motortérben van egy kulcsos nem is tudom mi. Ha elforditom a kulcsot, nem indul a kocsi, mint ha nem lenne gyujtás. A hátsó ködlámpa kapcsoló mellett van egy kis piros lámpa, ami sose égett még, se gondolom nem hülyeségből van ott. Hogyan tudnám beüzemelni a riszatót?

Előre is köszönöm a válaszokat:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár éve nálam van az autó, és elvileg van benne riasztó, de sose használtam még. A motortérben van egy kulcsos nem is tudom mi. Ha elforditom a kulcsot, nem indul a kocsi, mint ha nem lenne gyujtás. A hátsó ködlámpa kapcsoló mellett van egy kis piros lámpa, ami sose égett még, se gondolom nem hülyeségből van ott. Hogyan tudnám beüzemelni a riszatót?

Előre is köszönöm a válaszokat:)

Nagyon riasztófüggő <_< Ha se távirányítód, se papírod, se nem működött (bár az indításgátló része mondjuk ezek szerint mégis), se semmit nem tudni róla, akkor lehet hogy célszerűbb egy másikat beletenni. :D Egy típus, vagy valami szám nincs rajta a motortérben levő dobozkán? A műszerfal alatt, kéne lennie egy vezérlő egységnek valahol, amibe a kis piros LEDből is megy egy zsinór. Azon is kéne keresni valami feliratot, hogy be lehessen azonosítani;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.