Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Nagyon riasztófüggő <_< Ha se távirányítód, se papírod, se nem működött (bár az indításgátló része mondjuk ezek szerint mégis), se semmit nem tudni róla, akkor lehet hogy célszerűbb egy másikat beletenni. :D Egy típus, vagy valami szám nincs rajta a motortérben levő dobozkán? A műszerfal alatt, kéne lennie egy vezérlő egységnek valahol, amibe a kis piros LEDből is megy egy zsinór. Azon is kéne keresni valami feliratot, hogy be lehessen azonosítani;)

Hát ez jó kérdés. Holnap megnézem, és ha találok valamit leirom:) Az ablakokon van egy ALARM felirat, és alatta egy számsor. Köszi a választ:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

üdv mkinek.

szereztem egy caesar ct207u riasztót, a régi gamma helyett, mert haldoklik a távirányító.

az eredetit még opelék rakhatták be, mert elég ügyesen megbújik kábelcsatornákban.

kéz alól vettem, tehát nem új, beszerelési útmutató van hozzá.

a www.autoriasztok.hu oldalon láttam, hogy forgalmaznak hasonló riasztót, és ha vásárol valaki náluk, de nem szerelteti be, tudnak adni autó specifikus leírást, feltételezem astra f-hez is, mert elég gyakori típus. írtam nekik, hátha elküldenék nekem így is, hogy nem náluk vásároltam, de nem érkezett válasz.

van valakinek hasonló leírása? vagy ötlet, hogy mit hova érdemes kötni?

azt már olvastam, hogy az irányjelzőt a bal küszöbnél érdemes megcsapolni. a központizárnak hol van a vezérlő egysége?

A mostani riasztómhoz van kiépítve UH szenzor, ettől nem szívesen válnék meg. esetleg ha valakinek van még g905ös gamma riasztó a kocsijában, és tudja, ennek hol van a vezérlő egysége, vagy merre kúsznak a vezetékek, megköszönném, úgyis csak a jövő hétvégén érek rá beszerelni a kütyüt.

az ütésérzékelőt hova érdemes tapasztani?

a gammának van indításgátló funkciója. merre keressem? vagy mit érdemes tiltani? nem tudom, hogy megtalálnám-e, a mostani mit vezérel, elég jól eldugtak mindent, de pl az ECUnál van egy relém ha jól emlékszem, ő volna?

Bocsi, kicsit bő lére eresztettem, lehet, hogy kicsit kusza is, de nem igazán látom át, hogyan van beletéve ez a szerkezet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Nincsen valakinek véletlenül egy felesleges, működőképes távirányítója REFLEX tipusú riasztóhoz. Vagy esetleg ha tudná valaki, hogy hol vehetnék tanítható távirányítót annak is őrülnék.

http://www.metroman.hu/index.php?oldala=me...&tazon=2955

Én is ilyen távirányítót vadászok. Vettem egy autót, és a kesztyűtartóban találtam meg a riasztó vezérlését, a biztosítéktáblánál meg a csatlakozóját. Csak távirányító nincs sehol :D

Egy másik kérdés... A kormányoszlopon van egy piros led. Sosem világít. Lehet, hogy ez a riasztó visszajelzője?

Ha az ajtó reteszelhető akkor gyári riasztó tuti van benne? Vagy a reteszelhetőség nem jelenti automatikusan azt hogy gyári riasztó is van benne?

Link to comment
Megosztás:

Én is ilyen távirányítót vadászok. Vettem egy autót, és a kesztyűtartóban találtam meg a riasztó vezérlését, a biztosítéktáblánál meg a csatlakozóját. Csak távirányító nincs sehol :D

Egy másik kérdés... A kormányoszlopon van egy piros led. Sosem világít. Lehet, hogy ez a riasztó visszajelzője?

Ha az ajtó reteszelhető akkor gyári riasztó tuti van benne? Vagy a reteszelhetőség nem jelenti automatikusan azt hogy gyári riasztó is van benne?

A távirányító megoldható. Ha eljuttatod a riasztódat csinálok hozzá távvezérlőt, feltéve, hogy nem ugrókódos. Tanítható távirányítóhoz kell egy működő. Ez nem olyan, mint a tv, hogy benyomogatod a tv típuskódját és müxik is. Ezért kell a riasztó is hozzá, mert akkor látom a frekit, és a kódot a riasztó oldalán.

A reteszelést nem a riasztó tudja, hanem a központizár......

Link to comment
Megosztás:

A távirányító megoldható. Ha eljuttatod a riasztódat csinálok hozzá távvezérlőt, feltéve, hogy nem ugrókódos. Tanítható távirányítóhoz kell egy működő. Ez nem olyan, mint a tv, hogy benyomogatod a tv típuskódját és müxik is. Ezért kell a riasztó is hozzá, mert akkor látom a frekit, és a kódot a riasztó oldalán.

A reteszelést nem a riasztó tudja, hanem a központizár......

És mennyi az annyi? Mondjuk akkor már két távirányítóval?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudom hogy nem annyira ide tartozik, de G Astra távirányítóját, és központi vezérlőjét át lehet rakni F astrába? Csak mert az nagyon teccik, az univerzálisak marha csunyák. :P :angry: Amugy most nincs távirányító, csak központi zár, és az is valami belekontárkodott fajta. Igazából 910-es Laserline-t próbáltunk belerakni és rajz alapján kötöttük rá a központi vezérlőjére. Aztán jól megsütötte....

Továbbá F kulcsszár belemegy G kulcsházba?

Gondolom nem, de azért egy kérdést megér. <_<

Del.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudom hogy nem annyira ide tartozik, de G Astra távirányítóját, és központi vezérlőjét át lehet rakni F astrába? Csak mert az nagyon teccik, az univerzálisak marha csunyák. :P :P Amugy most nincs távirányító, csak központi zár, és az is valami belekontárkodott fajta. Igazából 910-es Laserline-t próbáltunk belerakni és rajz alapján kötöttük rá a központi vezérlőjére. Aztán jól megsütötte....

Továbbá F kulcsszár belemegy G kulcsházba?

Gondolom nem, de azért egy kérdést megér. :P

Del.

http://pics.coldline.hu/pics/198434-20110321-NMzDMt.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/198435-20110321-2ErxOl.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/198436-20110321-EMRQvA.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/198437-20110321-Ehf79P.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/198433-20110321-XIIQhh.jpg

A ház nélküli toll, egy F- kulcsából való. Nem igazán tudod belecsinálni, esetleg ha szerzel egy nyers-első részt, G-hez, akkor rá tudod másoltatni a Te kulcsodat. (szerintem) A belsején látszik a G kulcsnak, hogy bele van olvasztva, és nagyon kicsi túlnyúlása van, a műanyagon belül. Elég sz.pós lenne átvarázsolni egy F-ét <_< (amúgy kényelmetlen, bumszli, és sosetudomhovatenni a G kulcsa :angry: ((magánvélemény)) )

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,lenne egy kérdésem hátha valaki tud segíteni. Van egy 92-es astrám a központi zár vezérlője kiesett a lábamhoz persze lehúzódott az összes kábel róla,tudja esetleg valaki a kábelek helyét?Van rajta kapcsolási rajz de még a szakemberek is csak nézték, jelenleg is egy vizsgálja:)A gyártó neve gamma hungária. Remélem van egy zseni aki tudja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1994-es Opel F Astra Caravan-ról van szó..

2-3 hónapig állt a kocsi, egyszer csak bekapcsolt a riasztó, nem tudtam kikapcsolni, kivettem az akksit...

Feltöltöttem, visszaraktam, kicseréltem az elemet a távirányítóba, de még mindíg nem tudom kikapcsolni és így elindítani se, mert elveszi a gázolajat :angry:

Kilehet valahogy kapcsolni/kötni?

Előre is köszönöm a segítéséget <_<

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Érdeklődnék szerelt, vagy szereltetett-e már valaki utólag riasztót, és hogy melyik az ami ajánlott (ütés érzékelős, esetleg pageres) kezeli a központizárat, árban jó, és könnyű a beszerelés...? Illetve mik azok a fajták- márkák amiket kerüljek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!!!Lenne egy hiperfontos kérdésem!!!Riasztós immós a kocsim,csak távirányítóval nyitható és csukható(mivel egy kedves pesti ismeretlen szerette volna hazavinni,de csak a zárbetétet sikerült neki lenyúlni).A gondom az hogy nem zár be!!!Elemet már cseréltem,nem az a gond.Ha sikerül is becsuknom akkor meg visít mint a pengősmalac és nem tudom leállítani.Érintkezési gondja lehet,vagy esetleg az akksim a ludas???????Várom a válaszokat,mert ti mindent tudtok!!!Előre is köszi!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!!!Lenne egy hiperfontos kérdésem!!!Riasztós immós a kocsim,csak távirányítóval nyitható és csukható(mivel egy kedves pesti ismeretlen szerette volna hazavinni,de csak a zárbetétet sikerült neki lenyúlni).A gondom az hogy nem zár be!!!Elemet már cseréltem,nem az a gond.Ha sikerül is becsuknom akkor meg visít mint a pengősmalac és nem tudom leállítani.Érintkezési gondja lehet,vagy esetleg az akksim a ludas???????Várom a válaszokat,mert ti mindent tudtok!!!Előre is köszi!!!!!

Lehet be kéne tanítani a távirányítót. Próbáld meg, hogy beülsz, becsukod az ajtót, gyújtást ráadod, és így megnyomod a gombot.

Link to comment
Megosztás:

Lehet be kéne tanítani a távirányítót. Próbáld meg, hogy beülsz, becsukod az ajtót, gyújtást ráadod, és így megnyomod a gombot.

Benne van két éve és eddig soha nem volt vele gond.lehet hogy ki kéne akkor is próbálnom a te verziód.Hallom hogy gombnyomásnál kattan a relé de nem húzza be a központit...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Vettem egy F Astrát. Spal riasztó rendszer van benne, de a gazdája nem mondta el, hogy a kapcsolója hol van. Hol tudom aktiválni?

A távirányítójával ki/be kapcsolom de csak a központi zárat. Aktiválni szeretném a riasztót is, hogyan tehetem meg?

A másik, hogy a 2. távirányító nem nyitja /zárja a központi zárat sem, elfelejtette volna ?

Kérném a segítségeteket ezekben!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy F Astrát. Spal riasztó rendszer van benne, de a gazdája nem mondta el, hogy a kapcsolója hol van. Hol tudom aktiválni?

A távirányítójával ki/be kapcsolom de csak a központi zárat. Aktiválni szeretném a riasztót is, hogyan tehetem meg?

A másik, hogy a 2. távirányító nem nyitja /zárja a központi zárat sem, elfelejtette volna ?

Kérném a segítségeteket ezekben!

Elemcsere? B)

Itt nézelődj a SPAL-ról.

Link to comment
Megosztás:

"Elemcsere? " --> MEGVOLT!

De sajna nem jött be. Valamiért mikor lezárom a kocsit a riasztó nem kapcsol be.

Működni működik mert a szervíz módba való kapcsoláskor "csippant" a riasztó.

szóval nem tudom, hogy mi lehet.

Egyébb ötlet?

A távkapcsolóban van egy pici forgókondi. Ugye nem tekergetted el?

Pontosan melyik típus van neked beépítve? Az AS90-ről itt egy kis infó: -----Katt ide---- Talán segít..... B)

Link to comment
Megosztás:

"Elemcsere? " --> MEGVOLT!

De sajna nem jött be. Valamiért mikor lezárom a kocsit a riasztó nem kapcsol be.

Működni működik mert a szervíz módba való kapcsoláskor "csippant" a riasztó.

szóval nem tudom, hogy mi lehet.

Egyébb ötlet?

Lehet csak be kéne tanítani a távirányítóhoz: beülsz, ajtót becsukod, gyújtást ráadod (nem indítasz!), és így nyomod meg a most nem működő távirányító gombját. A gyárit pl. így lehet tanítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.