Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Lehet csak be kéne tanítani a távirányítóhoz: beülsz, ajtót becsukod, gyújtást ráadod (nem indítasz!), és így nyomod meg a most nem működő távirányító gombját. A gyárit pl. így lehet tanítani.

Sziasztok!

A segítségetekkel sikerült részben megoldanom a problémát.

Az egyik távirányítót sikerült betanítanom és aktiváltam a riasztót. Ez tökéletesen is működik.

Viszont a másik azóta még a központi zárat sem nyitja. Mintha csak egy kulcstartó lenne. B) Szóval 50%-os siker van most.

VAlakinek a másik problémára ötlete volna e??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy a Spal tipusú riasztóhoz tartozó távirányító miért nem csinál semmit.

A kis led világít, de nem kapcsolja a riasztót és a központi zárat sem.

"Elemcsere volt" Ötletek??

Előre is köszi!

Lehet be kéne tanítani. Ülj be, ajtót csukd be, gyújtást add rá (ne indítsd be), és így nyomkodd a gombot a távirányítón, hátha...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
szia!

Ami be van programozva csak egy pillanatig kell lenyomni és már a központi zár lezár, majd 40 mp után aktiválódik a riasztó.

Amikor ráadod a gyújtást hányszor villan fel a LED? Ahányszor villan, annyi táv van felprogramozva neki.

Link to comment
Megosztás:

Amikor ráadod a gyújtást hányszor villan fel a LED? Ahányszor villan, annyi táv van felprogramozva neki.

Mármint a műszerfalon lévő riasztót rákapcsolva villogás ledre gondolsz? Mert elmentem megnézni az autóba és gyújtásnál nekem egyet se villan. Pedig egy táv tuti van hozzá a másikba meg még gombot kellene cserélni aztán tanítás (ill jelenleg nem müszik és erre gondolok, mert nyomom akkor világít csak halványabban kinyitógombbal meg rendesen de nem csinál semmit, elem csere megvolt). Vagy lehet azért nem villant egyet se mert nem gyári a riasztó? :D

Link to comment
Megosztás:

Mármint a műszerfalon lévő riasztót rákapcsolva villogás ledre gondolsz? Mert elmentem megnézni az autóba és gyújtásnál nekem egyet se villan. Pedig egy táv tuti van hozzá a másikba meg még gombot kellene cserélni aztán tanítás (ill jelenleg nem müszik és erre gondolok, mert nyomom akkor világít csak halványabban kinyitógombbal meg rendesen de nem csinál semmit, elem csere megvolt). Vagy lehet azért nem villant egyet se mert nem gyári a riasztó? :D

Neked milyen típus van beépítve? A kollegának Spal riasztója van, az villantja annyiszor a ledet, ahány táv van felprogramozva neki. Közel se biztos, hogy a tiedet be kell tanítani a riasztónak. Írj típust, talán jutunk valamire. :D

Link to comment
Megosztás:

Neked milyen típus van beépítve? A kollegának Spal riasztója van, az villantja annyiszor a ledet, ahány táv van felprogramozva neki. Közel se biztos, hogy a tiedet be kell tanítani a riasztónak. Írj típust, talán jutunk valamire. :D

Típust sajna nem tudok de jóval régebben linkeltem a nyomó cuccról képet majd otthon újra előkeresem. Gombot azt tuti kell bele cserélni mert arra már következtettem, hogy multival mikor kisípoltatom a síp helyett inkább csak recseg kicsit. Szóval a gomb tuti kontaktos. A riasztó kikapcs gombját viszont rendesen sípolja.

Csak még azóta se futottam össze a fő forrasztó emberemmel, mert én elég gyatrán forrasztok kis dolokat ill 3 kezemnek kellene lennie hogy rendesen meg tudjam fogni! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Amikor ráadod a gyújtást hányszor villan fel a LED? Ahányszor villan, annyi táv van felprogramozva neki.

Sziasztok!

Két felvillanás van, úgyhogy 2 db távirányító van beprogramozva.

Viszont adtatok egy jó ötletet, hogy lehet a nyomógomb kontaktos. Kicserélem a belsejét hátha azzal jó lesz.

Endre06-nak:

A betanításnál is csak 2 mp-ig kel nyomva tartani.

Link to comment
Megosztás:

Ok köfi! A kontaktos nyomógomb cserém után próbálkozom én is. :D

Ácsi nekem is Spal van de a gyujtás levételekor villan 2x a led.

Ha nem boldogulsz megtúrom valahol a papírjait ill megkérdezem a cimbit aki vagy 8 éve beépítette nekem.

Valami olyan emlékem hogy gyujtás rá és vagy a 2 egymás melletti vagy mindhárom gomb egyszerre csippanásig és utána gyujtás le

Ha nem így van akkor írj és utánanézek.

Ill találtam egy linket

http://w3.externet.hu/~kviktor/as90.pdf

Link to comment
Megosztás:

Ácsi nekem is Spal van de a gyujtás levételekor villan 2x a led.

Ha nem boldogulsz megtúrom valahol a papírjait ill megkérdezem a cimbit aki vagy 8 éve beépítette nekem.

Valami olyan emlékem hogy gyujtás rá és vagy a 2 egymás melletti vagy mindhárom gomb egyszerre csippanásig és utána gyujtás le

Ha nem így van akkor írj és utánanézek.

Ill találtam egy linket

http://w3.externet.hu/~kviktor/as90.pdf

Nekem fogalmam sincs a márkájáról, mert csak a távirányítót szedtem még szét. Küszöbnél meg kellene néznem mert már 2-3hónapja jobb oldalt nem villant az index a riasztó be/kikapcs alatt. De majd szakértő mellett, nehogy nekem szétugorjon minden, aztán cseszhetem. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy AMAX 3340E

-típusú autóriasztót  használtan.

A bekötési rajzot viszont (érthető okokból) az eladó nem tudta mellékelni a riasztó mellé.

Esetleg nincs valamelyikőtöknek ugyanilyen típusú riasztója?

Vagy esetleg egy autó villamosságis-riasztós kollega tudna e segíteni a bekötésben?

A válaszokat előre is köszönöm!

Péter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ha veszek egy tanítható távirányítót akkor az ugyan úgy fogja mûködtettni a riasztót és az immobilisert is, mert jelen esetben az autóhoz csak egy van és elég cikis lenne a helyzet ha ez elromlana, mert nem tudnám beindítani az autót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ha veszek egy tanítható távirányítót akkor az ugyan úgy fogja mûködtettni a riasztót és az immobilisert is, mert jelen esetben az autóhoz csak egy van és elég cikis lenne a helyzet ha ez elromlana, mert nem tudnám beindítani az autót.

Az azon múlik milyen riasztó van az autódban. Az ugrókódoshoz nem lehet tanítható távirányítót párosítani, mert nem ismeri fel a kódot.

Esetleg, ha ismered a típusát, talán lehet venni hozzávaló gyárit, és megtanítani a riasztóval.

Mindenképpen kellene tudni a típust.....

Link to comment
Megosztás:

Az azon múlik milyen riasztó van az autódban. Az ugrókódoshoz nem lehet tanítható távirányítót párosítani, mert nem ismeri fel a kódot.

Esetleg, ha ismered a típusát, talán lehet venni hozzávaló gyárit, és megtanítani a riasztóval.

Mindenképpen kellene tudni a típust.....

Tudomásom szerint gyári riasztó és immo van az autóban mivel ha ki riasztom és utána gyújtásra teszem már nem is kell nyomni a gombot az immo-nak kialszik a piros led. De ma majd megnézem a pontos típusát. A gyári az egyébként ugrókódos?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello! Nem astra F corsa b de gondolom ez mit se számít :D

Na gondom van mégis a központi zárral valami csoda találmány GAMMA hungary márka. Valaki tudna segíteni, melyik kábelt mivel kössem össze, hogy jó legyen tudja irányítani az új riasztó a centrált? Vagy ez nem megoldható? Vennem kéne új centrál zár modult amit össze tudok kötni? Linkelek 2 képet kérlek segítsetek. Az lenne a legjobb ha valaki eltudná mondani melyik kábelt melyikkel kössem össze? + A központizár vezérlőt kidobhatom vagy az marad? Máshol kell rákötnöm a vezetékire? Bocs full nem értek hozzá haveromnak meg tök más milyen van így nem tudott segíteni!

HD.JPG

kcruqv181gxajymf5q8k.jpg

Előre is köszi ha tud valaki segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nem astra F corsa b de gondolom ez mit se számít :D

Na gondom van mégis a központi zárral valami csoda találmány GAMMA hungary márka. Valaki tudna segíteni, melyik kábelt mivel kössem össze, hogy jó legyen tudja irányítani az új riasztó a centrált? Vagy ez nem megoldható? Vennem kéne új centrál zár modult amit össze tudok kötni? Linkelek 2 képet kérlek segítsetek. Az lenne a legjobb ha valaki eltudná mondani melyik kábelt melyikkel kössem össze? + A központizár vezérlőt kidobhatom vagy az marad? Máshol kell rákötnöm a vezetékire? Bocs full nem értek hozzá haveromnak meg tök más milyen van így nem tudott segíteni!

http://noob.hu/2011/05/20/HD.JPG

http://www.kephost.com/images4/2011/7/7/kc...gxajymf5q8k.jpg

Előre is köszi ha tud valaki segíteni!

Azt próbáltad, amit írtam?

Link to comment
Megosztás:

Azt próbáltad, amit írtam?

Köszi szépen a bekötést már megoldottam, egyedül most az ajtókapcsolóval szenvedek mert ír 2 szálat Kék a positive door open trigger, Lila negative door open trigger. Az ajtókapcsolóba gondolom negatív száll megy oda ha a negatívot rákötöm folyamat vinnyog, wááááááááááá esetleg mind2 szálat bekéne kötnöm a negatívot és a pozitívot is? Akkor jó leszek? magyarul meg úgy írják, hogy oldalajtó kioldó (+) oldalajtó kioldó (-) Tehát ha bekötöm a villágítás pozitívjába a +ot és a negatívjába a negatívot akkor jónak kell lennem. Vagy nem :D Mert ha csak a negatívra kötöm a negatívot akkor vinnyog és ha benyomom a kapcsolót kussol. Viszont ha bekötöm a +ot és folyamat adja neki a vezérlő a naftát akkor elvileg csend lesz. Ha meg becsukom az ajtót akkor meg nem testel a kapcsoló így úgy is csendnek kéne lennie. Ha valaki tudna segíteni kérlek írjatok :icon4:

Vagy mind2 oldali ajtónak a érzékelőnek a kapcsolójára rá kéne kötni a negatív szálat?

Esetleg ha érdekel valakit leírhatom, hogy szenvedtm össze.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a bekötést már megoldottam, egyedül most az ajtókapcsolóval szenvedek mert ír 2 szálat Kék a positive door open trigger, Lila negative door open trigger. Az ajtókapcsolóba gondolom negatív száll megy oda ha a negatívot rákötöm folyamat vinnyog, wááááááááááá esetleg mind2 szálat bekéne kötnöm a negatívot és a pozitívot is? Akkor jó leszek? magyarul meg úgy írják, hogy oldalajtó kioldó (+) oldalajtó kioldó (-) Tehát ha bekötöm a villágítás pozitívjába a +ot és a negatívjába a negatívot akkor jónak kell lennem. Vagy nem :D Mert ha csak a negatívra kötöm a negatívot akkor vinnyog és ha benyomom a kapcsolót kussol. Viszont ha bekötöm a +ot és folyamat adja neki a vezérlő a naftát akkor elvileg csend lesz. Ha meg becsukom az ajtót akkor meg nem testel a kapcsoló így úgy is csendnek kéne lennie. Ha valaki tudna segíteni kérlek írjatok :icon4:

Vagy mind2 oldali ajtónak a érzékelőnek a kapcsolójára rá kéne kötni a negatív szálat?

Esetleg ha érdekel valakit leírhatom, hogy szenvedtm össze.

Sztem csak a pozitívot kösd ráa belső világítás vezetékére (ajtókapcsoló), a negatívost hagyd szabadon. Mondjuk a rajzon nem látok lilát...

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a bekötést már megoldottam, egyedül most az ajtókapcsolóval szenvedek mert ír 2 szálat Kék a positive door open trigger, Lila negative door open trigger. Az ajtókapcsolóba gondolom negatív száll megy oda ha a negatívot rákötöm folyamat vinnyog, wááááááááááá esetleg mind2 szálat bekéne kötnöm a negatívot és a pozitívot is? Akkor jó leszek? magyarul meg úgy írják, hogy oldalajtó kioldó (+) oldalajtó kioldó (-) Tehát ha bekötöm a villágítás pozitívjába a +ot és a negatívjába a negatívot akkor jónak kell lennem. Vagy nem :icon4: Mert ha csak a negatívra kötöm a negatívot akkor vinnyog és ha benyomom a kapcsolót kussol. Viszont ha bekötöm a +ot és folyamat adja neki a vezérlő a naftát akkor elvileg csend lesz. Ha meg becsukom az ajtót akkor meg nem testel a kapcsoló így úgy is csendnek kéne lennie. Ha valaki tudna segíteni kérlek írjatok :icon4:

Vagy mind2 oldali ajtónak a érzékelőnek a kapcsolójára rá kéne kötni a negatív szálat?

Esetleg ha érdekel valakit leírhatom, hogy szenvedtm össze.

Ezzel mi a probléma? Nyitott ajtónál vinnyog, ha becsukod nem.....

A kéket kösd az ajtókapcsoló vezetékére (szürke). A rajzod szerint az a negatív trigger bemenete

(lilát én sem látok......) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.