Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

vegyél tűzoltókészüléket a tescocoraosan vagy baumaxobipraktiker áruházban, oszt letudva a dolog.

1x amadeus hülyének nézett a tűzoltókészülék miatt, majd gondolkodott, és vett ős is egyet. két nappal később kigyulladta a calibrája egy mélygarázsban, és a tűzoltókészülék mentette meg az autóját, ami asszem 2e volt...

Link to comment
Megosztás:

szerinted meg akartalak nyugtatni? A hibát kizárni nem tudod, akkor keészülj fel rá!

Így van, és minimális befektetés, hogy akár többmillás dolgot megússz...

(Nálam azóta van, amióta - nem jó, akkor már volt nálam :D - szal avtópályán kigyuladt kisfityónak segítettem (volna), de a por nem gyütt ki..., megált 1 busz, 2 palacból semmi, megállt 1 kamion 2 ből 1 jó volt (igaz szegény motor már hamuba sült volt, de legalább a kocsi nem égett ki) No azóta gázos cucc van nálam.) És bocs az offért :lol: De elektromos tüzet vízzel nem lehet oltaní :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A következő a gondom: mikor elindítom az autót, elindul és van alapjáratom is,de amint kicsit rálépek a gázpedálra utánna egyfolytában le akar állni az autó, és ez csak úgy kerülhető el, ha pumpálom a gázt és ha felment a fordulat kétezer körülire és ott tartom akkor egy fél perc után már nincs gond. Eddig ez csak hidegben jelentkezett, de most már melegben is csinálja és meleg motornál is. Lehet lambda szonda? Mert az egyiket már cseréltem, de a másik még gyári.

Link to comment
Megosztás:

A következő a gondom: mikor elindítom az autót, elindul és van alapjáratom is,de amint kicsit rálépek a gázpedálra utánna egyfolytában le akar állni az autó, és ez csak úgy kerülhető el, ha pumpálom a gázt és ha felment a fordulat kétezer körülire és ott tartom akkor egy fél perc után már nincs gond. Eddig ez csak hidegben jelentkezett, de most már melegben is csinálja és meleg motornál is. Lehet lambda szonda? Mert az egyiket már cseréltem, de a másik még gyári.

Nekem majdnem ugyanilyen gondom van a Calin, annyi különbséggel, hogy már indítás után sincs alapjáratom (se hideg, se meleg motornál), de megjavul, ha kábé fél percig kétezres fordulaton tartom a motort, és utána már nem akar leállni alapjáraton se. Nekem az alapjárati motor és a folytószelepház közti gumicső van kirepedve, (ott szívhatott falsot) most vadászok újat, remélem az megszünteti a problémát. Azért kimostam féktisztítóval az alapjárati mocit is.

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt komolyabb dolgokba kezdenél javaslom, hogy STP injektor tisztítóval járasd át a rendszeredet, mert amit leírtál az lehet dugulás is. Üzemi hőfokon tágul annyit, hogy pont jó lesz és nem csinálja többet! Ha a lamdaszonda lenne a ludas attól az alapjárat nem változik csak más lesz a levegő:benzin keverék aránya és megnőne a fogyasztás! Az MV6 motorfelépítését nem ismerem, de a vákum csőveket is érdemes átnézni! Ha nem oldodik meg a probléma a tisztítás és az ellenőrzés után sem akkor írj és egy kicsit jobban belemélyedűnk!

Link to comment
Megosztás:

Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy a benzinszintmérő műszer néha indítás után pár pillanattal már a helyzet magaslatán áll, néha pedig akár 10p is eltelik, mire valós értéket mutat? Értetlenül állok a probléma előtt. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Opeloknál azt tapasztaltam, hogy inkább lassú, mint gyors. De ez is csak az elhasználódás jele.

Vannak típusok, amiknél takarítható a tankban lévő jeladó, de opelnál nem tudom milyen. Cserélni biztos lehet.

Viszont lehet kontakthiba is, de akkor valószínű, hogy nagy butaságokat mutatna a műszer (pl teli tank :lol: ).

Link to comment
Megosztás:

Valóban, nekem is egy hajszállal kevesebbet mutat újraindítás után, mint amikor leállítottam. :? Ahol sokat van használva, ott pontatlan. Tankold 3/4-ig, és ne hagyd fél alá fogyni, biztosan pontosabb lesz amit mutat. :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.