Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Színre olyan mint az enyém, de Te nem vagy Tomi :lol:

Tominak volt vmi olyanja az ex2,2 esemmel, hogy vhol áthúzott a gyertyakábel vagy mi... amúgy 1 kérdés... nem tankoltál épp előtte? És amikor már kipörgetted, akkor is egyenetlen volt a járás, érezhető volt, hogy nem megy egy henger?

De amúgy engem is Tamásnak hívnak , és tankoltam is előtte olyan 20 km el ,úgyhogy nem pont előtte.

Kipőrgetésnél is fennáll a kihagyás és sajnos az enyém trafósoros és nincs benne gyertyakábel.

Valószínű jövőhéten valamelyik nap beviszem az opelbe és tech2 vel kiolvassuk a hibát.

Link to comment
Megosztás:

De amúgy engem is Tamásnak hívnak , és tankoltam is előtte olyan 20 km el ,úgyhogy nem pont előtte.

Kipörgetésnél is fennáll a kihagyás és sajnos az enyém trafósoros és nincs benne gyertyakábel.

Valószínű jövőhéten valamelyik nap beviszem az opelbe és tech2 vel kiolvassuk a hibát.

Látom figyelsz - Teszt volt :lol:

Tomi23nak a trafósornál volt vmi kehélye, mert kicsit beolajozódott...

Nekem 1x csinált hasonlót amikor annyira telinyomtam benyával, hogy a szellőző csőben lévő golyós szelepecske, simán levákumozta a tartály, és olyan 20-30 km után tette meg, de egy kis idő után rendbe jött.

Vhol amúgy Tomi írta, hogy mi volt a végső megoldása. Nem folyik amúgy a szelepfedélnél az olaj?

Link to comment
Megosztás:

Látom figyelsz - Teszt volt :lol:

Tomi23nak a trafósornál volt vmi kehélye, mert kicsit beolajozódott...

Nekem 1x csinált hasonlót amikor annyira telinyomtam benyával, hogy a szellőző csőben lévő golyós szelepecske, simán levákumozta a tartály, és olyan 20-30 km után tette meg, de egy kis idő után rendbe jött.

Vhol amúgy Tomi írta, hogy mi volt a végső megoldása. Nem folyik amúgy a szelepfedélnél az olaj?

Nem olajat nem láttam benne és tele sem raktam csak olyan félig.

Link to comment
Megosztás:

ok.. akkor vszínű trafósor halál.. de mintha lenne vmi javítókitt hozzá... szintén őt kéne megérdeklődni... Kecskeméti szekcióban találod :lol:

Elvileg akkor javítható lehet ?

A Kecskeméti szekciót bocs de nem értem :lol: mit akarsz mondani vele.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez a jelenség van nálam is.

Holnap érkezik az új trafósor, remélem, megoldódik 1 időre a gondom. ha nem, akkor egy zsír új trafósorom lesz eladó...

Nemsokára teszek fel képeket a donorról, és leírom, mi az, ami eladó, vagy inkább, hogy mi nem.

Hogy az ECU nem tanítható hozzá a motoromhoz, azt az OPEL szalon szervizében mondták. Kénytelen vagyok elhinni, mert nem értek hozzá... Azért egyszer szívesen elvinném olyan szerelőhöz is, aki szenvedélyes OPEL rajongó, és nem csak egy munkahelyet lát a műhelyben. Simtec 71, de van valami kód betűjel, annak is egyeznie kell állítólag.

Pumi, olvasd vissza az előző bejegyzéseket, ugyanaz a hibája az enyémnek is! Én már ötödik hete szívok vele, de remélem, holnap az új trafóval megoldódik. Ha új trafót veszel, több helyen is érdeklődj, 35-től 56 ezerig mennek az árak!

Link to comment
Megosztás:

NA kérem ma voltam a opelbe és rádugtuk a tech2 és az eredmény a következő:

P0301 hiba jelen 1 henger gyújtás hiba

szóval trafó csere esetleg valakinek bontott elfekvőben ?

Új trafót nem szeretnék ha nem muszáj jó nekem a a működőképes használt is.

Link to comment
Megosztás:

NA kérem ma voltam a opelbe és rádugtuk a tech2 és az eredmény a következő:

P0301 hiba jelen 1 henger gyújtás hiba

szóval trafó csere esetleg valakinek bontott elfekvőben ?

Új trafót nem szeretnék ha nem muszáj jó nekem a a működőképes használt is.

Keresd meg Bögöly-t, van neki tapasztalata a trafó vásárlásban, ahogy fentebb is írta...

Link to comment
Megosztás:

Pumi kolléga/sorstárs, el kell, hogy keserítselek. Én is így kezdtem, hogy nem kell nekem új, jó a használt is. Most három darab használt trafóval és egy továbbra sem működő autóval rendelkezem.

Közben nekem az ECU-t is kiszűrték, hogy döglődik, és érdekes módon, nekem is az 1. hengerben produkál szikramentességet.

Közben vettem egy másik Omit alkatrésznek, de kiderítették, hogy annak a motorvezérlője nem jó az enyémhez (ugyanolyan motor, Z22XE).

Közben típusidegen (Vectra C) de új trafósorral szépen működik a motor. Miután azzal beindult, szépen működött a másik három trafósorral is...

Én azt mondom: szívesen elküldöm vagy ha nem vagy túl messze, elviszem Neked a három használt trafósort, próbáld bele a gépedbe! Ha valamelyikkel működik, akkor jutányos áron a Tiéd lehet. Ha nem működik, akkor kénytelen leszel Te is új trafósort venni, mint most én, kerül amibe kerül. Még így is olcsóbban megúszod, mint én, figyelembe véve, hogy mindezt nem a saját károdon kell megtapasztalnod, és feleslegesen megvenni más levitézlett trafóját... Kutatómunkám eredményét is hajlandó vagyok megosztani Veled, miszerint hol lehet a legjobb ár/érték arányú trafósort beszerezni. Ötödik hete ezen szkanderezek, már csomóstul hullott ki a hajam a stressztől, hogy a kedves, szép autóm még mindig beteg... (meg az asszony is szívja a véremet miatta...) mindezt megspórolhatod, ha rám hallgatsz.

Nekem kedden délelőtt derül ki, hogy működik-e az új trafóval, vagyis holnap. Nagyon reménykedek. A fejleményeket itt közlöm majd.

Drukkolj nekem Te is, lécci!

Meg mindenki, lécci!

Link to comment
Megosztás:

Pumi kolléga/sorstárs, el kell, hogy keserítselek. Én is így kezdtem, hogy nem kell nekem új, jó a használt is. Most három darab használt trafóval és egy továbbra sem működő autóval rendelkezem.

Közben nekem az ECU-t is kiszűrték, hogy döglődik, és érdekes módon, nekem is az 1. hengerben produkál szikramentességet.

Közben vettem egy másik Omit alkatrésznek, de kiderítették, hogy annak a motorvezérlője nem jó az enyémhez (ugyanolyan motor, Z22XE).

Közben típusidegen (Vectra C) de új trafósorral szépen működik a motor. Miután azzal beindult, szépen működött a másik három trafósorral is...

Én azt mondom: szívesen elküldöm vagy ha nem vagy túl messze, elviszem Neked a három használt trafósort, próbáld bele a gépedbe! Ha valamelyikkel működik, akkor jutányos áron a Tiéd lehet. Ha nem működik, akkor kénytelen leszel Te is új trafósort venni, mint most én, kerül amibe kerül. Még így is olcsóbban megúszod, mint én, figyelembe véve, hogy mindezt nem a saját károdon kell megtapasztalnod, és feleslegesen megvenni más levitézlett trafóját... Kutatómunkám eredményét is hajlandó vagyok megosztani Veled, miszerint hol lehet a legjobb ár/érték arányú trafósort beszerezni. Ötödik hete ezen szkanderezek, már csomóstul hullott ki a hajam a stressztől, hogy a kedves, szép autóm még mindig beteg... (meg az asszony is szívja a véremet miatta...) mindezt megspórolhatod, ha rám hallgatsz.

Nekem kedden délelőtt derül ki, hogy működik-e az új trafóval, vagyis holnap. Nagyon reménykedek. A fejleményeket itt közlöm majd.

Drukkolj nekem Te is, lécci!

Meg mindenki, lécci!

Én erősen drukkolok neked. Remélem hogy minden faxa lesz és a tempomat is müködni fog. :-)

Link to comment
Megosztás:

Szóval neked olyan verdád van, amit lehetetlen megjavítani?

Ha minden igaz az Y22XE és a Z22XE motorvezérlő elektronikája is Siemens Simtec 71 évjárattól függetlenül.

A '96-os X20XEV-mben '97-es verda vezérlője van, még csak a VIN-t sem változtatták meg benne... Haverom kombi MV6-jában is más évjáratú ECU van. Persze ez nem jelent semmit, csak nehezemre esik elhinni, hogy tényleg nem megoldható a csere...

Biztosan meg lehet javítani, mint tudod, minden csak pénz kérdése... 236.000.- egy új motorvezérlő, és egyetértünk, én is nehezen hiszem el, hogy ugyanolyan típusú motorhoz nem lehet illeszteni az ugyanolyan típusú ECU-t. De ha egyszer ezt mondják, én nem tudok vitatkozni, mert sok mindenhez konyítok, de ehhez nem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Beköltözött a villamosság ördöge az autóba. Egyik pillanatról a másikra elhalálozott a kürtöm. Ma átnéztem az egészet. Kapcsoló müködik. Biztositék jó. Relé jó, mert hallom ahogy kattan a müszerfalban, mikor a kürtgombot nyomom. A két kürt a helyén, vezeték nincs elszakadva.

Ugyhogy valami harmadik tipusú találkozás lépett be az autóba. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Beköltözött a villamosság ördöge az autóba. Egyik pillanatról a másikra elhalálozott a kürtöm. Ma átnéztem az egészet. Kapcsoló müködik. Biztositék jó. Relé jó, mert hallom ahogy kattan a müszerfalban, mikor a kürtgombot nyomom. A két kürt a helyén, vezeték nincs elszakadva.

Ugyhogy valami harmadik tipusú találkozás lépett be az autóba. :-)

Ha kattan a relé, akkor lehet hogy utána lesz valami gubanc, avagy maga a relé kontaktja akadt (égett) meg.

Vagy leszakadt egy test-vezeték valahonnan. Ebben az esetben megy 12V a dudákhoz, csak testet nem kapnak.

Ha meg egyáltalán nincs 12V a kürtnél, akkor a relét nézd meg, hogy onnan valóban eljönnek a coulombok avagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan meg lehet javítani, mint tudod, minden csak pénz kérdése... 236.000.- egy új motorvezérlő, és egyetértünk, én is nehezen hiszem el, hogy ugyanolyan típusú motorhoz nem lehet illeszteni az ugyanolyan típusú ECU-t. De ha egyszer ezt mondják, én nem tudok vitatkozni, mert sok mindenhez konyítok, de ehhez nem.

Naja. Ilyen helyzetben eredményes az a megoldás, hogy rögtön az elején elviszed a szerelőhöz, és aztmondod hogy nem jó, javítsa meg.

A végén pedig tételes elszámolást kérsz, pluszban a hibás, lecserélt alkatrészeket is szeretnéd látni.

Ha motorelektronika a hibás, akkor kicserélik, kifizeted a cehet, és lehet hogy jobban jársz mint így, hogy ott van egy kazal gyújtósor, meg egy donor...

Mondjuk persze most már más a szitu, abból kell gazdálkodni, ami van.

Javaslom hogy állj neki keresni egy Opel-szakit (aki tényleg szerelő, nem pedig csak a fizetés részét várja), aki át tudja lőni az ECU-t. Ehhez szerintem nem kell semmi más, csak egy Tech2, meg némi motiváció (nomeg az hogy a főnök ne azt mondja neki, hogy el kell sütni neked az új ECU-t...)

Viszont én annyira nem lennék biztos ebben az ECU problémában, hiszen azt írtad hogy a Vectra gyújtósorral működik korrektül... Akkor mégsem az ECU a hunyó, nemde?

Persze ez mind-mind csak silabizálás, a verda ismerete nélkül.

Tényleg azt tudom tanácsolni, hogy feküdj neki, keress egy tényleg jó szerelőt, mielőtt megutálod a kocsit!

Link to comment
Megosztás:

Pumi kolléga/sorstárs, el kell, hogy keserítselek. Én is így kezdtem, hogy nem kell nekem új, jó a használt is. Most három darab használt trafóval és egy továbbra sem működő autóval rendelkezem.

Közben nekem az ECU-t is kiszűrték, hogy döglődik, és érdekes módon, nekem is az 1. hengerben produkál szikramentességet.

Közben vettem egy másik Omit alkatrésznek, de kiderítették, hogy annak a motorvezérlője nem jó az enyémhez (ugyanolyan motor, Z22XE).

Közben típusidegen (Vectra C) de új trafósorral szépen működik a motor. Miután azzal beindult, szépen működött a másik három trafósorral is...

Én azt mondom: szívesen elküldöm vagy ha nem vagy túl messze, elviszem Neked a három használt trafósort, próbáld bele a gépedbe! Ha valamelyikkel működik, akkor jutányos áron a Tiéd lehet. Ha nem működik, akkor kénytelen leszel Te is új trafósort venni, mint most én, kerül amibe kerül. Még így is olcsóbban megúszod, mint én, figyelembe véve, hogy mindezt nem a saját károdon kell megtapasztalnod, és feleslegesen megvenni más levitézlett trafóját... Kutatómunkám eredményét is hajlandó vagyok megosztani Veled, miszerint hol lehet a legjobb ár/érték arányú trafósort beszerezni. Ötödik hete ezen szkanderezek, már csomóstul hullott ki a hajam a stressztől, hogy a kedves, szép autóm még mindig beteg... (meg az asszony is szívja a véremet miatta...) mindezt megspórolhatod, ha rám hallgatsz.

Nekem kedden délelőtt derül ki, hogy működik-e az új trafóval, vagyis holnap. Nagyon reménykedek. A fejleményeket itt közlöm majd.

Drukkolj nekem Te is, lécci!

Meg mindenki, lécci!

Én is drukkolok és várom a jó híreket remélem megoldódik a problémád

A használtakat ki próbálnám ha lehet majd megbeszéljük hogy hogyan a személyes tali egy kicsit messze lenne cirka 260km :lol: amúgy a használtak milyen összeget kóstálnak mert ha valaki ajánl itt a közelben akkor viszonyítási alapom legyen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Beköltözött a villamosság ördöge az autóba. Egyik pillanatról a másikra elhalálozott a kürtöm. Ma átnéztem az egészet. Kapcsoló müködik. Biztositék jó. Relé jó, mert hallom ahogy kattan a müszerfalban, mikor a kürtgombot nyomom. A két kürt a helyén, vezeték nincs elszakadva.

Ugyhogy valami harmadik tipusú találkozás lépett be az autóba. :-)

Nekem szimplán rossz volt a kürtöm anno, egy csere megoldotta...azóta és működne ha nem lapítják ki.

2db van benne?Van eladó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Urak!

Nos, a vadiúj trafósorral sem üzemel... átok ül rajtam...

Azért maradt az ECU hiba, mert a Vectra trafósorának kisebb a belső ellenállása, mint az Omega trafósoré. Azt még meg tudja hajtani, emezt már nem. Oszcilloszkópon az 1. hengerhez menő vezérlőfeszültség láthatóan kisebb, mint a többihez. Most eljutottam odáig, hogy megkértem a szerelőt, tegye bele a Vectrás trafósort, valahogy valamilyen pánttal fogassa bele, hogy ne rázódjon ki, és innentől kezdve legalább használható lesz a kocsi. Közben ráérek vagy új ECU-ra gyűjteni, vagy keresni egy bontottat, vagy keresni egy fentebb említett szakembert, aki hajlandó és képes is feltelepíteni az én bontott ECU-mat az autómra/hoz/ba (a nem kívánt ragozás törlendő), esetleg keresni olyan céget v. embert, aki tud ECU-t javítani.

Pumi sorstárs:

Az eredeti trafómat nem számolom. Az 1. használt trafó 15.000.- + 2.000.- postaköltség volt. A második 13.000.- + 1.600.- posta. Most a harmadik, az új 37.690.-, postaköltség nem volt. Ha a közeledben találsz ilyesmit, addig semmiképpen ne vedd meg, míg ki nem próbálod az autódban!!! Különben Te is így járhatsz, mint én. És kívánom Neked, hogy ne adja az Isten, hogy ugyanaz a hiba legyen Neked is, mert ORBITÁLIS SZÍVÁS!!! Ha jól vettem le, Neked is Z22XE, Simtec 71 ECU-val. Ha még az ECU betűkódja is egyezik (az enyém DG), akkor nem sok jót ígér, lehet, hogy valami típushibába akadtunk. Ha másik trafósorral a Tiéd sem üzemel, akkor nézesd meg oszcilloszkóppal és hozzáértő szakmukival a gyújtás kimenő vezérlőjelét!

És még valami: Neked is azt csinálja, hogy hidegen indítva 20-30 másodpercig jól működik, és csak aztán "döglik meg"?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Urak!

Nos, a vadiúj trafósorral sem üzemel... átok ül rajtam...

Azért maradt az ECU hiba, mert a Vectra trafósorának kisebb a belső ellenállása, mint az Omega trafósoré. Azt még meg tudja hajtani, emezt már nem. Oszcilloszkópon az 1. hengerhez menő vezérlőfeszültség láthatóan kisebb, mint a többihez. Most eljutottam odáig, hogy megkértem a szerelőt, tegye bele a Vectrás trafósort, valahogy valamilyen pánttal fogassa bele, hogy ne rázódjon ki, és innentől kezdve legalább használható lesz a kocsi. Közben ráérek vagy új ECU-ra gyűjteni, vagy keresni egy bontottat, vagy keresni egy fentebb említett szakembert, aki hajlandó és képes is feltelepíteni az én bontott ECU-mat az autómra/hoz/ba (a nem kívánt ragozás törlendő), esetleg keresni olyan céget v. embert, aki tud ECU-t javítani.

Pumi sorstárs:

Az eredeti trafómat nem számolom. Az 1. használt trafó 15.000.- + 2.000.- postaköltség volt. A második 13.000.- + 1.600.- posta. Most a harmadik, az új 37.690.-, postaköltség nem volt. Ha a közeledben találsz ilyesmit, addig semmiképpen ne vedd meg, míg ki nem próbálod az autódban!!! Különben Te is így járhatsz, mint én. És kívánom Neked, hogy ne adja az Isten, hogy ugyanaz a hiba legyen Neked is, mert ORBITÁLIS SZÍVÁS!!! Ha jól vettem le, Neked is Z22XE, Simtec 71 ECU-val. Ha még az ECU betűkódja is egyezik (az enyém DG), akkor nem sok jót ígér, lehet, hogy valami típushibába akadtunk. Ha másik trafósorral a Tiéd sem üzemel, akkor nézesd meg oszcilloszkóppal és hozzáértő szakmukival a gyújtás kimenő vezérlőjelét!

És még valami: Neked is azt csinálja, hogy hidegen indítva 20-30 másodpercig jól működik, és csak aztán "döglik meg"?

Hát részvétem , az én ecum nem tudom hogy milyen mert még az nem merült fel hogy hibás ,de az enyém alapból hidegen sem megy az az egy henger, és az opelben néztük a tech2 sem dobott ki semmi más hibát én még bizakodom hogy 1 bontottal jó lessz . Ha volna rá valami lehetőség hogy kipróbáljam a te egyik bontott trafódat és működik akkor átveszem tőled . Ja az ebayen találtam http://cgi.ebay.at/Motorsteuergeraet-2-2l-...289896716526799

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Urak!

Nos, a vadiúj trafósorral sem üzemel... átok ül rajtam...

Azért maradt az ECU hiba, mert a Vectra trafósorának kisebb a belső ellenállása, mint az Omega trafósoré. Azt még meg tudja hajtani, emezt már nem. Oszcilloszkópon az 1. hengerhez menő vezérlőfeszültség láthatóan kisebb, mint a többihez.

...

Csak egy kérdés: a szkóppal hol mértétek a vezérlőfeszt? A motortérben a trafónál, vagy közvetlenül az ECU lábánál? Első esetben lehet. hogy csak egy eloxidálódott csatlakozó szivat.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos, arra, hogy hol mérte a szerelő a vezfeszt, nem tudok válaszolni. A csatikat már az első körben megtisztítva, kontaktspray-vel befújva raktuk össze. Ettől még lehet pl. törött v. szakadt az egyik kábel. Az a bajom, hogy én közben dolgozom, a családommal törődök, hivatalos ügyekben szaladgálok, így nem tudok ott lenni és nézni, mikor mit csinál a szerelő. Pedig nekem is lett volna/lenne még ötletem, de így csak azt vagyok kénytelen elfogadni, amit ő mond. Ráadásul áll nála még vagy 4-5 autó, amiket szimultán szerel, ezért nem biztos, hogy túl sok időt fordítana egy ilyen szar elektromos hiba forrásának a kinyomozására. Persze az is lehet, hogy már én vagyok paranoiás, és a srác mindent megtesz, hogy jó legyen, de a gép nem engedi magát megjavítani. Nagyon tele van már a zsákom...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos, arra, hogy hol mérte a szerelő a vezfeszt, nem tudok válaszolni. A csatikat már az első körben megtisztítva, kontaktspray-vel befújva raktuk össze. Ettől még lehet pl. törött v. szakadt az egyik kábel. Az a bajom, hogy én közben dolgozom, a családommal törődök, hivatalos ügyekben szaladgálok, így nem tudok ott lenni és nézni, mikor mit csinál a szerelő. Pedig nekem is lett volna/lenne még ötletem, de így csak azt vagyok kénytelen elfogadni, amit ő mond. Ráadásul áll nála még vagy 4-5 autó, amiket szimultán szerel, ezért nem biztos, hogy túl sok időt fordítana egy ilyen szar elektromos hiba forrásának a kinyomozására. Persze az is lehet, hogy már én vagyok paranoiás, és a srác mindent megtesz, hogy jó legyen, de a gép nem engedi magát megjavítani. Nagyon tele van már a zsákom...

Mi volt a baj az új ECU-val? Miért nem tanítható meg? 3 literesen ECU átdug , transzponder csere, immochip csere azt go...oké tudom ez siemens az +bosch, de azért én futnék még egy kört ezzel.Angol fórumon kellene megkérdezned, továbbá hivatalos opel szervízben.

Link to comment
Megosztás:

Uhh, megpróbálom úgy leírni, ahogyan láttam:

Az ECU feltelepítését az OPEL Tisza szervizében próbálták. Az én ECU-m Simtec71, betűkódja DG. Van még ugyanilyen Simtec71 CU, CJ, meg még kétféle, de a többire nem emléxem milyen betűjellel. Ezek egymással kompatibilisek, programfrissítés után jók az összes ZxyXE (xy lehet 12, 14, 16, 18, 20, és 22) kódú motorhoz. A donorban az ötödik fajta kóddal, BJ kóddal ellátott ECU van. EGYIKKEL SEM KOMPATIBILIS! Szívás... A villamossági szerelő elkezdte magyarázni, hogy másként kommunikál a BJ jelű a két lambda szondával, mint a többi, ezért nem fogadja el a többi, a kontinensre gyártott (a donor brit! Nem Opel, hanem Vauxhall...) motort.

További érdekesség viszont:

Kedvesen felajánlották, hogy van náluk raktáron egy "szűz" ECU, azt feltelepítik nekem csak azért, hogy lássuk, azzal működik-e. Az ára HORROR: 462.000.- HUF! Felajánlották továbbá, hogy ha felocsúdtam, és úgy döntök, megveszem, 20% engedményt adnak belőle, és nem számítanak fel munkadíjat sem. Nyilván azt mondtam, köszönöm, nem kérem, ezért csak kíváncsiságból, mivel éppen nem volt munkájuk, elkezdték a telepítést. Én nem vártam meg, mert dolgozni kellett mennem, de felhívtam őket délután, mi lett a végeredmény. Nos, újabb szívás: az ECU nem új volt, hanem egy másik autóból vették ki, de hogy melyikből és mikor, azt nem tudják. Viszont mikor kivették, nem törölték a programját, és most, hogy már nincs meg hozzá a megfelelő immobiliser, nem is tudnak vele mit kezdeni. Értéktelen vacak a programjában szereplő immo nélkül. (Persze, ha sikerült volna a telepítés, lazán felszámolták volna nekem ÚJ alkatrészként...)

Egyelőre itt tartok most. Visszavittem a 3. sz. szerelő sráchoz, aki szintén kíváncsiságból kicseréli a kocsiban levő injektorsort a donorban levőre. Mert hátha az okoz valami gondot, hogy az injektornál van valami zárlat, és az veszi le a vezérlőfeszültséget. Na, ez már nekem megint kínai... Holnapra ez is meglesz, és akkor megint "okosabbak leszünk".

Pumi sorstárs: elküldtem Neked a trafósorokat, Próbáld bele a gépedbe mindkettőt légy szíves! Elvileg mindkettő jó. De örülnék, ha biztosan tudnám, hogy üzemképes. Amelyik jobban tetszik, azt tartsd meg, a másikat, ha működőképes, kérlek, küldd nekem vissza! Ha valamelyik rossz, akkor azt suhintsd ki a szemétre, légy szíves. Várom a "teszt" eredményeit :lol: ! Remélem, a Te gondod megoldódik ezzel!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.