Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

olyan sokat áll a gép?

lehet venni akksi kondicionáló 'töltőt'. Motorok, hobbiautók téli tárolásához ideális. Folyton tölti az akksit csepptöltéssel, néha megmeríti, tölti, stb. Ilyet használtam már én is, talán megvan még otthon. teljesen korrekt, bevált cucc.

én asszem ilyen 6-8e ft-ért vettem, talán már van olcsóbban is.

Hát álldogál szegény. A baj az hogy utcán áll így csak a napelemes dolog játszhat, meg az jobban is tetszene... :icon1:

Amúgy jön a tavasz a "tuning szezon", így rápörögtem, hogy bele kell rakni a gyári riasztót, mert jelenleg utólagos van benne.

Link to comment
Megosztás:

lehet venni akksi kondicionáló 'töltőt'. Motorok, hobbiautók téli tárolásához ideális. Folyton tölti az akksit csepptöltéssel, néha megmeríti, tölti, stb. Ilyet használtam már én is, talán megvan még otthon. teljesen korrekt, bevált cucc.

én asszem ilyen 6-8e ft-ért vettem, talán már van olcsóbban is.

Whoa, mindig tanulok valamit. Nekem ez a kondicionáló töltő-dolog teljesen új volt, viszont a probléma sajnos ismert, de én eddig sima akkutöltő + időkapcsolós aljzat segítségével terveztem megoldani az akku szinten tartását, de most hogy tudom hogy van erre bevált módszer, azt hiszem inkább azt alkalmazom.

Link to comment
Megosztás:

Whoa, mindig tanulok valamit. Nekem ez a kondicionáló töltő-dolog teljesen új volt, viszont a probléma sajnos ismert, de én eddig sima akkutöltő + időkapcsolós aljzat segítségével terveztem megoldani az akku szinten tartását, de most hogy tudom hogy van erre bevált módszer, azt hiszem inkább azt alkalmazom.

nekem ilyesmi van: http://autoriaszto.startuzlet.hu/termek/kompakt_akkumulatortolto_es_karbantarto_accumate_compact.html

és az ára is ennyi volt.

használtam már autón-robogón egyaránt. robogóra akkor raktam rá, amikor már vagy 1,5 hónapja állt a gép. az akksiban kb 10V volt már csak :D

aztán néha rámértem, tartotta a 13,x V-ot. tavasszal első önindítózásra indult a gép, fáradásnak semmi nyoma.

autónál meg volt hogy fél évig lógott rajta a kocsi.

nálam bevált cucc.

amúgy a svédeknél is ilyet használnak. ugye sok autóban elektromos állófűtés van. beáll a parkolóhelyre/garázsba, rádugja a 230-as stekkert. a programóra bekapcsolja a motorfűtést/utastérfűtést a beállított időben, a töltő viszont egész éjjel gyúrja az akksit. reggel pöccre indul, akármilyen hideg is van :)

Link to comment
Megosztás:

megjött a vezérműtengely jeladó... holnap megpróbálom berakni, tesztelni :)

Érdekelne milyen lett?Itthon kínáltak 13 e ft-ért valami ovális csatlakozósat ,csak az a para hogy át kell alakítani a csatit oválisra.Ehez állítólag van átalakító ,még nem néztem utána.

Ja esetleg elmondhatnád hogyan kell kicserélni ,mennyire kell megbontani a motort.Köszi

Link to comment
Megosztás:

Érdekelne milyen lett?Itthon kínáltak 13 e ft-ért valami ovális csatlakozósat ,csak az a para hogy át kell alakítani a csatit oválisra.Ehez állítólag van átalakító ,még nem néztem utána.

Ja esetleg elmondhatnád hogyan kell kicserélni ,mennyire kell megbontani a motort.Köszi

Ez a 15Fontos gyári csatlakozós...

Nem nagy mutatvány, leszeded a vezérmű borítást, a két vezérműkerék között ott van a jeladó, 1db 6os torx csavar tartja, kihajtod, és felülről, az Ecotec fedél eltávolítása után kihúzod. Újat berakod, csavar vissza, vezérműszíj fedél, Ecotec fedél vissza, go! :)

Most nézem, hogy a készletben nincs torx... melóhelyen meg nem volt eszembe...

Na mind1, veszek holnap egy torx-dugó szettet, azt ha jó idő lesz, csere. Meg majd írom hogy mi lett.

Link to comment
Megosztás:

Ez a 15Fontos gyári csatlakozós... Nem nagy mutatvány, leszeded a vezérmű borítást, a két vezérműkerék között ott van a jeladó, 1db 6os torx csavar tartja, kihajtod, és felülről, az Ecotec fedél eltávolítása után kihúzod. újat berakod, csavar vissza, vezérműszíj fedél, Ecotec fedél vissza, go! :) Most nézem, hogy a készletben nincs torx... melóhelyen meg nem volt eszembe... Na mind1, veszek holnap egy torx-dugó szettet, azt ha jó idő lesz, csere. Meg majd írom hogy mi lett.
Köszi a hasznos infókat,kíváncsian várom az eredményt
Link to comment
Megosztás:

Köszi a hasznos infókat,kíváncsian várom az eredményt

tegnap sajnos pár orosz csajszi, meg néminemű vodka megakadályozta a process-t, ma meg a kis kovács, aki a fejemben dolgozik...

viszont a jóidő jön, szóval ha szerzek holnap egy torx szettet, nincs akadálya a hétvégére :)

Link to comment
Megosztás:

tegnap sajnos pár orosz csajszi, meg néminemű vodka megakadályozta a process-t, ma meg a kis kovács, aki a fejemben dolgozik...

viszont a jó idő jön, szóval ha szerzek holnap egy torx szettet, nincs akadálya a hétvégére :)

Boxolnak a majmok? Van az így. Amúgy nincs nálatok hely, mert vodkaivás itt ISS volt, csak az orosz bulák hiányoztak...

Link to comment
Megosztás:

Nekem ki van szedve az akku, mert kb 3hét alatt lemerül. Az Aldiban vettem töltőt 4e körül és tud csepptöltést is. A riasztó gyári az autóban.

Na megmérve, 50-60mA ami sztem normális.

Az ugy. riasztó 17mA-t eszik ha be van élesítve a leírása szerint.

Csepptöltőt szereztem, de mivel Nálam utcán áll így a napelemes dolog játszhat csak, utóbbit talán Kisp vett nem tudom hogyan vált be Neki.

A gyári riasztóhoz megvan elvileg minden, úgyhogy lehet hogy bekerül az ugy. helyett - úgyis csak ennek a nyomógombja hiányzott a középkonzolról...

Utána 4 milláért vihetitek... :goofy: :goofy: :goofy:

Link to comment
Megosztás:

Na megmérve, 50-60mA ami sztem normális.

Az ugy. riasztó 17mA-t eszik ha be van élesítve a leírása szerint.

Csepptöltőt szereztem, de mivel Nálam utcán áll így a napelemes dolog játszhat csak, utóbbit talán Kisp vett nem tudom hogyan vált be Neki.

A gyári riasztóhoz megvan elvileg minden, úgyhogy lehet hogy bekerül az ugy. helyett - úgyis csak ennek a nyomógombja hiányzott a középkonzolról...

Utána 4 milláért vihetitek... :goofy: :goofy: :goofy:

Valami baja van, hogy ilyen olcsón adod? :D

Link to comment
Megosztás:

Boxolnak a majmok? Van az így. Amúgy nincs nálatok hely, mert vodkaivás itt ISS volt, csak az orosz bulák hiányoztak...

hely akad, sok a meló. csak a nyelv a kérdés. ha meg itt van az ember, akkor a ruszki csajok csak úgy cuppannak az emberre... ugye a vízumért bármit :D

Valami baja van, hogy ilyen olcsón adod? :D

hogyhogy, hogyhogy? valószínű hogy két henger nem megy, azé ilyen óccccó! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

sziasztok, nektek a távirányitós kp zár milyen messziröl használ6ó ?

nekem kb az ablakba kell raknom h 3-4. re csippanjon, elem tök ujj.

meg az ablaktörlő nem találja a helyét, van h középen áll meg, hol keresgessem a hibát ?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, nektek a távirányitós kp zár milyen messziröl használ6ó ?

nekem kb az ablakba kell raknom h 3-4. re csippanjon, elem tök ujj.

meg az ablaktörlő nem találja a helyét, van h középen áll meg, hol keresgessem a hibát ?

valószínűleg megzavarodott az elektronika a 112-es kerekektől.Eddig bírta az X időt :devlish:
Link to comment
Megosztás:

jovanna nem a nyelvtanra megyunk de komolyan, az normális h az ablaknál kel csipogtatnom ?

infrás vagy rádiós?

infrásnál gyengülni szokott a 'jeladó-led', vagy csak szimplán koszos a lencséje.

de még ha tökéletes, akkor is kisebb a hatótávja mint a rádiósnak, ráadásul érzékeny a napsütésre, zavarra.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hello, baj van letiltott az immom, vki tudna részletes leirást az immo kiiktatásárol ? 94/7 havi omi b.

szerintem ez a régi infrás, a led villog, csak épp semmit nem old fel, pedig utoljára már csak kulcsal zártam, mégis mikor beültem már égett az immo led :( !

Link to comment
Megosztás:

hello, baj van letiltott az immom, vki tudna részletes leirást az immo kiiktatásárol ? 94/7 havi omi b.

szerintem ez a régi infrás, a led villog, csak épp semmit nem old fel, pedig utoljára már csak kulcsal zártam, mégis mikor beültem már égett az immo led :( !

és mi történt? nem megy az ótó? vagy csak villog a led? vagy mi van!?

Kori írta hogy olyankor történhet ilyen, ha kulccsal nyitod-zárod, és az immo nem old ki (ill a riasztó blokkolja).

avagy bexart az immo chip, a vevő, vagy az ecu.

olvass vissza, keress, sokszor felmerült már probléma az immo-val kapcsolatban...

Link to comment
Megosztás:

és mi történt? nem megy az ótó? vagy csak villog a led? vagy mi van!?

Kori írta hogy olyankor történhet ilyen, ha kulccsal nyitod-zárod, és az immo nem old ki (ill a riasztó blokkolja).

avagy bexart az immo chip, a vevő, vagy az ecu.

olvass vissza, keress, sokszor felmerült már probléma az immo-val kapcsolatban...

és mi történt? nem megy az ótó? vagy csak villog a led? vagy mi van!?

Kori írta hogy olyankor történhet ilyen, ha kulccsal nyitod-zárod, és az immo nem old ki (ill a riasztó blokkolja).

avagy bexart az immo chip, a vevő, vagy az ecu.

olvass vissza, keress, sokszor felmerült már probléma az immo-val kapcsolatban...

azóta nem mozdul, ~50.000 haza hozták győrig... szerintem a vevőjével lessz gond ( nem rég panaszoltam h csak nagyon közelröl nyit :( ) , csak nem tudom h álljunk neki. a led folyamatosan világít, risztó nem hinném h van benne. oksa olvasgatok, de konkrét kikötésre kiváncsi lennék ha oylant nem találok.

köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.