Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Sok helyen le van írva, keresd meg. Amúgy miért nem javíttaqtd meg, amikor elkezdett sz@rakodni. Nem hallgatsz a jó tanácsra, most meg sírsz!

mivel 90% ba azt a választ kaptam h az infrás kulcs nem muxik messziröl igy jóváirtam, egész idáig oldotta az immot, ergó működött csak közelröl, ha alakul vmi irok :)

hozzáteszem, kb 200K++ nál tartok amit rátoltam, a pénzt meg nem ugy lopom :( :D

de legalább van már leirásom :)

Link to comment
Megosztás:

mivel 90% ba azt a választ kaptam h az infrás kulcs nem muxik messziröl igy jóváirtam, egész idáig oldotta az immot, ergó működött csak közelröl, ha alakul vmi irok :)

Valaki tanitson mar meg kerem, hogy mi koze van a taviranyitonak az immohoz? Az nem transzponderes?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Segitséget Szeretnék Kérni!!!!!!!

Van Egy 98as B omegám 2,0es Autómata Csütörtökön egész nap pestet jártam semmi baja nem volt hazaérve leálitom 2oramulva mentem volna a lányomért oviba ucca felénér leált azóta semmi!

Üzemagyagot Kap Gyertya Jóó Hibakod Semmi! Tuudtok Valamit Ijen Esetről?

Előreis Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

azóta nem mozdul, ~50.000 haza hozták győrig... szerintem a vevőjével lessz gond ( nem rég panaszoltam h csak nagyon közelröl nyit :( ) , csak nem tudom h álljunk neki. a led folyamatosan világít, risztó nem hinném h van benne. oksa olvasgatok, de konkrét kikötésre kiváncsi lennék ha oylant nem találok.

köszi :)

Ha kell küldök kapcsolási rajzot, az alapján ki tudod kötni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Segitséget Szeretnék Kérni!!!!!!!

Van Egy 98as B omegám 2,0es Autómata Csütörtökön egész nap pestet jártam semmi baja nem volt hazaérve leálitom 2oramulva mentem volna a lányomért oviba ucca felénér leált azóta semmi!

Üzemagyagot Kap Gyertya Jóó Hibakod Semmi! Tuudtok Valamit Ijen Esetről?

Előreis Köszönöm

Hát millió oka lehet. kezdve ott, hogy elszakadt a vezérműszíj, hogy átrepedt az összes dugattyú, hogy meghalt a gyújtásmodul, vagy épp az ECU...

Ha kizárható a mechanikus hiba (vezérmű, dugattyúk), tehát van kompresszió, meg szelepnyitás, akkor marad a szívóoldal, a gyújtás vagy az ECU.

Ha ráállsz a gázpedálra, és úgy se indul, akkor az alapjárati levegő motort is kizárhatjuk.

Ha a gyújtásmodul állt volna be, akkor hibakód, világító MIL lenne (feltételezve hogy nincs kikötve, avagy párhuzamosítva valamivel). Viszont elég ritka, hogy így megálljon, egyik pillanatról a másikra.

Úgyhogy ennek fényében én arra tippelnék hogy az ECU környékén nincs valami rendben... Lehet érintkezési hiba, egy beázott csatinál, vagy leszakadt/eloxidálódott testkábel... Meghalni az sem szokott csak úgy magától...

Esetleg a pár sorral feljebb említett immo szívatott meg téged is.

Ha esetleg kissé bővebb leírást adnál, talán több ötletet is kapnál.

Link to comment
Megosztás:

Hát millió oka lehet. kezdve ott, hogy elszakadt a vezérműszíj, hogy átrepedt az összes dugattyú, hogy meghalt a gyújtásmodul, vagy épp az ECU...

Ha kizárható a mechanikus hiba (vezérmű, dugattyúk), tehát van kompresszió, meg szelepnyitás, akkor marad a szívóoldal, a gyújtás vagy az ECU.

Ha ráállsz a gázpedálra, és úgy se indul, akkor az alapjárati levegő motort is kizárhatjuk.

Ha a gyújtásmodul állt volna be, akkor hibakód, világító MIL lenne (feltételezve hogy nincs kikötve, avagy párhuzamosítva valamivel). Viszont elég ritka, hogy így megálljon, egyik pillanatról a másikra.

Úgyhogy ennek fényében én arra tippelnék hogy az ECU környékén nincs valami rendben... Lehet érintkezési hiba, egy beázott csatinál, vagy leszakadt/eloxidálódott testkábel... Meghalni az sem szokott csak úgy magától...

Esetleg a pár sorral feljebb említett immo szívatott meg téged is.

Ha esetleg kissé bővebb leírást adnál, talán több ötletet is kapnál.

Sztem, meg azé ijen, mert az ucca felénér üzemagyagot kapott...

Link to comment
Megosztás:

Ha kell küldök kapcsolási rajzot, az alapján ki tudod kötni.

azt nagyon megköszönném :hug: nagyon nagyon :D

ui: 7 évig kapcsolásokat forrasztottam... azért nem vak vezet világtalant lessz,

itt olvastam h az immo panelen elég a relét átkötni, azt csinálta vki ?

Link to comment
Megosztás:

azt nagyon megköszönném :hug: nagyon nagyon :D ui: 7 évig kapcsolásokat forrasztottam... azért nem vak vezet világtalant lessz, itt olvastam h az immo panelen elég a relét átkötni, azt csinálta vki ?

Akkor mindent megtudsz oldani. Elárulhatnád, miért sötét buta arcú lányok az avatarjaid...

Link to comment
Megosztás:

Akkor mindent megtudsz oldani. Elárulhatnád, miért sötét buta arcú lányok az avatarjaid...

majd ha elkészül az omi akkor az lesz, amugy meg helyes az a csaj :D csak küldje a kolega a kapcs rajzot :unsure:

mod: már látom h meg kaptam priviben :hiya: :icon1: köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

majd ha elkészül az omi akkor az lesz, amugy meg helyes az a csaj :D csak küldje a kolega a kapcs rajzot :unsure:

mod: már látom h meg kaptam priviben :hiya: :icon1: köszi szépen!

Mi baja a nagymamának? Omi (németül) = nagyi. Annyi tiszteletet megérdemel az autó, esetünkben az Omega, hogy nem omizzuk. A helyes csajról meg tudnék mit írni, de inkább nem. Bár igy az egész képet látva már a nickeden sem csodálkozom, csak az első betű csúszott el...

Link to comment
Megosztás:

Mi baja a nagymamának? Omi (németül) = nagyi. Annyi tiszteletet megérdemel az autó, esetünkben az Omega, hogy nem omizzuk. A helyes csajról meg tudnék mit írni, de inkább nem. Bár igy az egész képet látva már a nickeden sem csodálkozom, csak az első betű csúszott el...

na, mire kilogikáztam, hogy milyen betűvel lehet még értelmes szó :D de megvan!

Nida! A másik elveszett. Ez a Hedo tud valamit, pedig le akartam osztani. Különben meg ne személyeskedj, Manta nem ISS részrehajló, inkább (néha) szókimondó...

:closedeyes: amen -_-

(Gaboval néha az az érzésem, hogy figyel és olvas mindent, tud mindenről, tök képben van, és akkor néha lesújt egy-egy kommenttel :D)

Benyelte a hozzászólásomat. Azt írtam, gyerünk írd le őszintén amire gondoltál! Ja, és jó hogy a régiek néha beírnak...

:D nem lehet :D így is széttrollkodtam már mindent :D

Annyi a lényeg, hogyha hedo csaj, azért ciki, mert látenskurválkodni egy autós fórumon nagy f*széhségre utal - ha meg pasi, akkor azért, mert hedo pedo (micsoda szójáték volt ez Omegatd :D) és tök gáz olcsó nőt csinálni a csajból. Mindegy, sehogy sem jó, de néha tényleg előfordul, hogy szexpartnerkeresőnek néznek ilyen fórumokat, de azért az mégis csak szánalmas.... :goofy: - pl. ki emlékszik ralliscsajra? :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

na, mire kilogikáztam, hogy milyen betűvel lehet még értelmes szó :D de megvan!

Namá! Megy ez neked, alig fél óra alatt megvolt...

:closedeyes: amen -_- (Gaboval néha az az érzésem, hogy figyel és olvas mindent, tud mindenről, tök képben van, és akkor néha lesújt egy-egy kommenttel :D)

Hát igen. Lesújt! Inkább jönne vissza! De engem akkor sem úsz meg, akárcsak más!

:D nem lehet :D így is széttrollkodtam már mindent :D Annyi a lényeg, hogyha hedo csaj, azért ciki, mert látenskurválkodni egy autós fórumon nagy f*széhségre utal - ha meg pasi, akkor azért, mert hedo pedo (micsoda szójáték volt ez Omegatd :D) és tök gáz olcsó nőt csinálni a csajból. Mindegy, sehogy sem jó, de néha tényleg előfordul, hogy szexpartnerkeresőnek néznek ilyen fórumokat, de azért az mégis csak szánalmas.... :goofy: - pl. ki emlékszik ralliscsajra? :evilgrin:

Nagy igazságok, de nyugodtan trollkodj csak. Legalábbis addig, amíg hagynak, kicsit engem is próbáltak takarékra tenni. Igaz az igazi okáról a mai napig mindenki hallgat, de ez egy ilyen szakma. Sajnos nem csak a fórumos kurválkodás szánalmas, hanem némelyik user ISS, de mint írtam ez van, ezt kell elfogadni. Mert a demokrácia az már csak ilyen...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.