Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

meg kéne keresni a jeladó csatiját, ha minden igaz utastérből valahonnan a kárpit alól

egy takarólemez eltávolítása után hozzá lehet férni. Pontosan én sem tudom, csak az

astrán csináltam eddig. Egyik lábon földnek kell lennie, másikon meg egy kb 0,5-8V közötti

érték lehet, ha ráadod a gyújtást.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv! Segítséget kérnék, hátha van valakinek valami ötlete, mi lehet a probléma: MV6-os Omega. Aksi saru le, fel, ez után auto nem indul. Egy ecotec motoros B Corsa-val ugyan így jártam. A computeres, aki helyreállította a rendszert, azt mondta, érzékenyek az akku saru levételére ezek a motorok... Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sikerült megcsinálni :) Ami után kiszedtem a ventiket, kiderült, hogy amelyiket már szétkaptam egyszer 19-20A áramot vesz fel a másik csak 7.5-öt. tehát két év után ismét szétszedtem, és kiderült, hogy a multkor a tekercselés a kollektorral együtt előrecsúszott a tengelyen és a bronzkefék csak félig voltak a kollktoron. Tehát a keféket megreszeltem mert féloldalasan koptak, a tekercset és kollektort visszatoltam utóbbit megcsiszoltam, hogy ne legyenek nagy bordák rajta majd összeraktam. Láss csodát. Újra a helyes irányba forgott és az áramfelvétele visszaesett 7.4Amperre. Jöhetett a próbakör. 1 órás 40 fokban való városi korzózás után sem nyomta ki a biztit. Ma már megérte felkelni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Van vmi ötletetek, hogy mi okozza az adott tüneteket:

Az autó gyenge, nem húz, 4000 nél tovább az istennek nem forog (na jó néha 42 de van hogy 3800) olyan mintha nem lenne benya benne, (vagy túl sok) alapjáraton néha (eddig 2x csinálta) leáll, a legtöbbször újraindításkor max az engine check lámpa világításából tudom, hogy gond van, mert amúgy minden 100%, van hogy az se világít. Z22XE ről van szó. Ötletek? Sűrgős lenne, tekintve a szervízben nagy a tanácstalanság, egyesek lambdaszondára gyanakodnak - mások főtengely jeladóra... Nekem meg tele a hócipőm, mert holnap éjjel indulnánk nyaralni... és persze mikor jöjjön elő a hiba ha nem most. :) B)

Link to comment
Megosztás:

A max 4000-es fordulat a vészprogram egyik jellegzetessége.

A dolog marha egyszerű: el kell vinni tech-es vizsgálatra, és ott 99% hogy kiderül, mi a baja.

Én is jeladóra gyanakszom, de inkább a vezérműtengelyére (főtengely jeladó hibával el se

indulna a motor). Vagy lehet még akár a lambda, MAP szenor is. De még 1000 másik hiba is... :)

Link to comment
Megosztás:

A max 4000-es fordulat a vészprogram egyik jellegzetessége.

A dolog marha egyszerű: el kell vinni tech-es vizsgálatra, és ott 99% hogy kiderül, mi a baja.

Én is jeladóra gyanakszom, de inkább a vezérműtengelyére (főtengely jeladó hibával el se

indulna a motor). Vagy lehet még akár a lambda, MAP szenor is. De még 1000 másik hiba is... :)

Volt főtengely és veztengely hibám úgy fél éve, de az 4000 vagy 4500 de az szigorúan. egy centivel se lejebb se feljebb és akkor a gyorsulás rendben volt csak az adott fordszámtartományig. Most meg ha megvan a hiba akkor az autom gyorsulása kb. beteg ifa gyorsulásával egyenlő, de ha néha újraindítom, akkor legtöbbször "megjavul"

3 teches vizsgálat volt. kettő lambda szonda hibát mondott (+melette a főtengely jeladó, de mondták, hogy az "járulékos" és most a 3. helyen meg csak főtengely hiba. - de minthnogy volt ilyen irányú hibám kérdezd Ákost - nem ugyanezeket a hibákat produkálta - amúgy főtengely jeladó hibával nekem vigan ment... 4000 ig B) )

Hja veztengely hibát sehol nem regisztráltak.... (amúgy az nincs 3 hónapos gyári)...

Link to comment
Megosztás:

Ha a főtengely jeladó megdöglik, akkor biztos nem indul be a motor (kipróbálhatod,

ha lehúzod a csatiját).

Ha döglődik, az más kérdés... de azért próba cseresznye. Én azért megpróbálnám

azt a lambda cserét, ha már úgyis hibás (merthogy az viszont törlődhet a tárból,

azért nem mérték harmadszor). És ebből szigorúan csak gyárit.

Link to comment
Megosztás:

Ha a főtengely jeladó megdöglik, akkor biztos nem indul be a motor (kipróbálhatod,

ha lehúzod a csatiját).

Ha döglődik, az más kérdés... de azért próba cseresznye. Én azért megpróbálnám

azt a lambda cserét, ha már úgyis hibás (merthogy az viszont törlődhet a tárból,

azért nem mérték harmadszor). És ebből szigorúan csak gyárit.

Hát nem tom, nekem azt mondta az szerelő a Gombosban, hogy ilyenkor átveszi a vezérjelet a vezérműtengely jeladótól, ezért megy szervíz módban. Kissé kusza nekem is, de megy az autó ez tény, és néha nem csinálja néha igen. Holnap cserélik mert ugyan márciusban lett cserélve most gariban cserélik, de eredetire (akkor identet kaptam) lehet a lambda szondát megtartom és nem adom vissza, de sztük annak semmi baja, csakmost az a "járulékos" hiba. Mivel mindenki lusta meg el vannak havazva nem érnek rá szépen kiméregetnbi, hanem tech 2 oszt amit ír az úgy van (Lehet pl hogy "csak" vmi kábelhiba, vagy csati dehát így csak az új adóval fog kiderülni.)

Ebből a szempontból jobbak a nem gyári szervizek, de ott meg nem mindenhol van tech, meg nem mindig van gari :) Ha nem lesz jó, akkor átmegyek egy kis szervízbe, és megnézem ott mit okoskodnak ki...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.