Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Melyik gombot kell megnyomni a távirányítón, hogy bezárja az ajtókat?

Melyik oldalon kell beszállni az autóba, hogy közvetlenül a vezetőülésbe ülhessek?

Hogyan kell letekerni a szelepsapkákat?

Hol van a fékpedál?

Szerintetek, ha esőben autózom, érdemes üzemeltetni az ablaktörlő-lapátokat?

Mit tegyek, ha koszos az autóm, és ez nem tetszik nekem?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ja, x20xev-ről van szó...

A zárógomb közvetlen a sofőr mellett pirosan világít(legalábbis a csuklós ikaruson igen)

Beszállni legcélszerűbb a tetőablakon,mert az pont az ülés felett van,erkélyről ajtónyitás nélkül is kivitelezhető.....

A szelepsapkát legkönnyebben oldalcsípő fogóval távolithatjuk el

Ha eddig kibirtad fékpedál nélkül,erre a kis időre már minek keresed?

Lépj be egy off-road klubba és tetszeni fog a retkes autó... :lol:

Remélem sokat segítettem..........

Link to comment
Megosztás:

A zárógomb közvetlen a sofőr mellett pirosan világít(legalábbis a csuklós ikaruson igen)

Beszállni legcélszerűbb a tetőablakon,mert az pont az ülés felett van,erkélyről ajtónyitás nélkül is kivitelezhető.....

A szelepsapkát legkönnyebben oldalcsípő fogóval távolithatjuk el

Ha eddig kibirtad fékpedál nélkül,erre a kis időre már minek keresed?

Lépj be egy off-road klubba és tetszeni fog a retkes autó... :lol:

Remélem sokat segítettem..........

Már a kérdéseknél mosolyogtam, de arra nem gondoltam, hogy valaki pontról-pontra válaszol rá... Kösz, szereztél nekem egy vidám percet! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A zárógomb közvetlen a sofőr mellett pirosan világít(legalábbis a csuklós ikaruson igen)

Beszállni legcélszerűbb a tetőablakon,mert az pont az ülés felett van,erkélyről ajtónyitás nélkül is kivitelezhető.....

A szelepsapkát legkönnyebben oldalcsípő fogóval távolithatjuk el

Ha eddig kibirtad fékpedál nélkül,erre a kis időre már minek keresed?

Lépj be egy off-road klubba és tetszeni fog a retkes autó... :D

Remélem sokat segítettem..........

ááááááááááááááááááá :lol: :lol: :D :D ;) :P :D :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

A zárógomb közvetlen a sofőr mellett pirosan világít(legalábbis a csuklós ikaruson igen)

Beszállni legcélszerűbb a tetőablakon,mert az pont az ülés felett van,erkélyről ajtónyitás nélkül is kivitelezhető.....

A szelepsapkát legkönnyebben oldalcsípő fogóval távolithatjuk el

Ha eddig kibirtad fékpedál nélkül,erre a kis időre már minek keresed?

Lépj be egy off-road klubba és tetszeni fog a retkes autó... :lol:

Remélem sokat segítettem..........

Köszi a válaszokat! Ablaktörlő ügyben esetleg nem vagy járatos?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! Ablaktörlő ügyben esetleg nem vagy járatos?

Dehogynem.Le kell szerelni.A hiánya jót tesz a légellenállásnak,kíméli az elektromos rendszert,megszüntetsz vele egy hibaforrást.Mivel csak ablakon kidugott fejjel tudsz így vezetni,az esti hajmosás vízdíját is megspórolod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Abban esetleg tudnátok segíteni, hogy milyen olajat tegyek a 2.5 TD-be?

Ebbe olajszűrő kell vagy betét? Abból milyet érdemes venni?

Hy!

Látom benyeltél egy kis TD stílust, de most én is azt mondom, hogy hülye kérdésre hülye válasz jár.

Figyu: milyen olajat tegyek a 2.5 TD-be?

Motorolaj, hidraulika olaj, fékolaj, hajtóműolaj... esetleg a nyikorgó műanyagokra műszerolaj.

Ebbe olajszűrő kell vagy betét?

Tovább ragozhatnám, hogy betétet a csajok használnak a nehéz napokon, és a milyet érdemes vennire meg szárnyas Libresse a válasz, de itt tényleg van olajszűrő betét, ...ezt vegyük úgy, hogy most megúsztad!!! :lol:

Ez a fórum ilyen, itt könnyen lehet barátokat szerezni!!! :lol:

Bocs, ha én is feldühítettelek, de egy picike igazság volt a büfizésemben.

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem.Le kell szerelni.A hiánya jót tesz a légellenállásnak,kíméli az elektromos rendszert,megszüntetsz vele egy hibaforrást.Mivel csak ablakon kidugott fejjel tudsz így vezetni,az esti hajmosás vízdíját is megspórolod.

Köszönöm a gyors választ! Délután megyek is a márkaszervizbe leszereltetni. Vagy inkább a Misihez vigyem? Mert ő jó haver, és olcsó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki aznap eppen Tamas bratyokent ebredt akkor segithet, ha nem akkor nem idegesitik az ujoncok hulyesegei.

Félreérted, nem az idegesít, ha valaki kérdez, hanem amikor olyat kérdeznek, ami vagy milliószor ki lett tárgyalva, vagy 3 nappal ezelőtt volt téma. De manapság az a sikk, hogy behányunk, számonkérünk, aztán rávozunk. Példának lásd a másik fórumon lefutott tegnapi és mai agymenést, de ez sem különb...

Mert külföldön süttette a valagát ;) :P

Nem a valagamat, hanem a hasamat, de ott is volt net és irogattam is...

Na, csak nem kibírta az utat a vasa? :D :D :lol: :lol:

Omegatd - nyugiiiiii :D

Én a csendes szemlélődést választottam :D - meg amúgy se értek hozzá...

Mi az a hájnsz menyuál? Az vmi váltótípus? gondolom manuális... ugye? :D :D

De kibírta a vas és nagyon is jól viselkedett. Amúgy nyugodt vagyok, mi okom lenne idegeskedni? Amúgy mióta leszóltak a nagy modik, valóban csak szemlélődsz, nem jellemző rád.

Bár minek csodálkoznék, minket klubtagokat leszólnak, a fikákat meg hagyják garázdálkodni. Napok óta egyikuk sem hajlandó válaszolni a feltett kérdésekre, csak lapítanak. Pesze majd most jön a válasz, hogy miért nem használtam a "jelez" gombot. Nem használtam, amikor közéletről csevegtünk, mégis beleszóltak. Bezzeg most...

Link to comment
Megosztás:

1 vagy több ember elkezd valamit építeni, ha szimpatikus ez valakinek / valakiknek, akkor csatlakoznak hozzájuk

jobb estben növekszik a közösség és akkor jönnek újak, akiknek akik már régen ott vannak, azok segítenek, de ők is megtudhatnak olyan dolgokat, amit addig nem tudtak

aztán vannak olyanok, akik rég itt vannak, néha kicsit máshova vágynak, más fontosabb nekik, de később visszajönnek

vannak akik rég itt vannak és remélhetőleg itt is maradnak

és : akkor jönnek újak

van 1 plusz kategória : magányos farkasok, de ebben sincs kivetnivaló szerintem

:lol:

ui : valószínűleg ha egy helyen lennénk mind, akkor elég jól el tudnánk beszélgetni

Na várjál csak, mert ez megint kicsit rébuszos lett, sőt nem is kicsit. Az elejével nincs is gond, valakik elkezdenek valamit, megalakult a MOTE, volt ez valamikor 2002 őszén volt, jöttek, mentek az újak, de vannak akik maradtak. De újak nem jönnek, csak fikák. Na ezzel mi van?

Hidd el, nem biztos, hogy jó lenne, egy helyen lennünk. Ez a felhígult internetes társadalom, ami minden fórumra betette már a lábát, csak a hangulatot kelti. Nem állítom, hogy szándékosan, de a fórumok is lassan olyanok, mint a társadalom. csak itt virtuálisan könnyű elbújni a monitor mögé és osztani az észt. Tudod, erről csak az jut eszembe, hogy valamikor 2002-2003 tájékán, amikor még aktívan cseteltem a treforton, egy nagyarcú beszólogatott, utána meg elvetődött egy talira. Aztán amikor odamentem hozzá, csókolommal köszönt. Vagy fel tudnám hozni azokat a net huszárokat, akik eljöttek az egyik meghirdetett talinkra négyen beülve egy Omegába és a parkoló széléről figyeltek. Vártak engem, hogy móresre tanítsanak. Amikor meg megérkeztem, mielőtt tudtam volna velük beszélni elhúztak. Hát ilyen az én formám...

És ez fáj Neked nagyon. Szegény.

Sajnálom, hogy szegény vagy, szívesen adok pár tízest neked fröccsre. A hajléktalanoknak is szoktam kaját adni. Amúgy nem ez fáj, hanem, hogy egyesek mennyire szánalmasok, csak a szemellenzőtől nem látják. Amúgíy köszönöm a többi építő hozzászólásodat is, nagy bátorság egy monitor mögül hangulatot kelteni. Mint a csukjás-sálas "forradalmárok", a "hősök"...

Most komolyan... NEM UNJÁTOK MÉG?

Tédé, te vagy az öregebb, okos enged elvén már régen ráhagyhattad volna. Újdonsült barátunknak volt ki válaszoljon, nem kellett neked reagálni rá.

Fapad, te meg csak locsolod az olajat a tűzre minden egyes alkalommal, mikor Tédé beír... Elég rég itt vagyok, sokszor láttam, hogy Tédé leosztja az embereket (sőt, én is megkaptam), de te vagy az, aki a legjobban felül neki, illetve majdnem, hogy élvezed mikor ismételten beszólhatsz neki...

OK! Van igazságod, de azért ez az olaj kérdés, nagyon erős volt, nemdebár? És örülök, hogy Te is észreveszed fikanickünk ténykedését, hogy miben van a munkássága...

Link to comment
Megosztás:

:lol: az omegaowners nagyon jó minta lenne :lol: a kezdő omegásoknak a modik válaszolnak, ha ezredszer feltett kérdés van akkor nyomnak egy linket. Na meg az az udvarias légkör se semmi. Volna mit ellesni. :D

A hozzád hasonlók már úgy repültek volna onnan, hogy még kamu IP-vel sem menne a reg...

Hm. nem vettem észre magam. Talán mert td megbántott párszor, de ezentúl ügyelek a dologra. Köszönöm Crime!

Sosem veszed észre magad, de ezen nincs mit csodálkozni. Mivel bántottalak meg? Azzal, hogy idejöttél hangulatot kelteni, utána meg b@sztál válaszolni a neked feltett kérdésekre?

Azért ott is látni hogy elzavarják az anyjába a láma usereket, elég gyakran...

Meg gondolom itt van x moderátor, ott meg minimum sok-sok x moderátor :D

Ő nem látja. Ő mindenhol csak azt látja, amit akar, szemellenzővel nem is csoda...

Link to comment
Megosztás:

Ja így már érthető. :lol:

Dehogy érthető, amúgy meg a hasamat, de ez már leírtam...

Jah, mindketten otthon röhögnek a monitor előtt.... :lol:

Hát sírni biztos nem fogok, de a véleményemet leírom. Bár nem értem miért kellene röhögnöm, maximum kínomban, hogy ilyen ez a társadalom...

Sőt, felmerült már anno a téma, hogy talán TD regisztrál be néha, hogy feldobja a fórum forgalmát :D

Jujjjjj! Most lebuktattál, pedig megbeszéltük, hogy nem áruljuk el...

Link to comment
Megosztás:

Sztem Td a felvételiztető. Aki bírja idegekkel, az maradhat. Azonban aki régóta fórumozik, belátja, hogy néha igaza van Td-nek. Nagyon idegesítő, amikor a kedves fórumozó 2 oldalt nem tud visszaolvasni, csak kérdez. Ha pedig megvan a megoldás a gondjára, akkor se híre se hamva. Persze kinek nem inge ne vegye magára.

Sajnos a nagy többség ilyen...

Ezzel majdnem ekvivalens ha letiltjuk a regisztracio menupontot :lol:

Ne legyél rossz gyerek...

Ezt tudom javasolni:http://de.acidcow.com/pics/20110826/acid_picdump_03.jpg

Occsóé' vettem a Tecsóba, aszonták jólesz, bírja a telet, nem öregedik el a szilikon.

Igaz, kicsit csíkoz, de hát valamit valamié' :lol: :D :D

Ez valami brutál! Az előbbiek is megmosolyogtattak, de ez olyan mint a piros hetes - mindent visz...

Link to comment
Megosztás:

És örülök, hogy Te is észreveszed, hogy miben van a munkássága...

Hát ebben igazad van td. Én is örülök, hogy csak itt tudok csevegni! Jó autót vettem, nem kellett komolyan hozzányúlni eddig. Bocs! :lol: :lol: :D Most spórolok a karosszériára. Ja meg krómcsíkot keresek hátulra. Szedánom van. Nem tud valaki véletlenül egyet? Tudom, gugli, vannak is, de mindenki lökössel akarja adni...

Link to comment
Megosztás:

Bár minek csodálkoznék, minket klubtagokat leszólnak, a fikákat meg hagyják garázdálkodni. Napok óta egyikuk sem hajlandó válaszolni a feltett kérdésekre, csak lapítanak. Pesze majd most jön a válasz, hogy miért nem használtam a "jelez" gombot. Nem használtam, amikor közéletről csevegtünk, mégis beleszóltak. Bezzeg most...

Igazság szerint elkezdtem neked írni egy privátot, hogy leírjam mit hogyan gondolok,de utána úgy döntöttem, hogy nyilvánosba írom nehogy az legyen, hogy "elbújok" aztán meg úgy döntöttem, hogy hagyom a francba az egészet mert úgyis az lenne a vége, hogy mit magyarázok a 26 évemmel miközben te idősebb vagy tizenévekkel, meg te voltál itt hamarabb stb stb. Közben szerintem sokmindent hasonlóképeen vagy ugyanúgy gondolunk csak más a kettőnk habitusa itt a fórumon. Az életben meg kitudja. Ezért inkább úgy gondoltam, hogy nem teszek többet a tűzre, hanem majd ha egyszer személyesen találkozunk és előjön a téma akkor eszmétcserélünk.

Egy valamit mondjuk nem értek benned és ez piszkálja a csőröm annyira, hogy megkérdezzem. Ha majdnem 10 éve itt ott amott vagy, főleg indexes fórumon ahol van bőven szar, akkor hogy lehet hogy még mindig fel tudod húzni magad mások értetlen/tapló akármilyen hozzászólásain ?

Link to comment
Megosztás:

Igazság szerint elkezdtem neked írni egy privátot, hogy leírjam mit hogyan gondolok,de utána úgy döntöttem, hogy nyilvánosba írom nehogy az legyen, hogy "elbújok" aztán meg úgy döntöttem, hogy hagyom a francba az egészet mert úgyis az lenne a vége, hogy mit magyarázok a 26 évemmel miközben te idősebb vagy tizenévekkel, meg te voltál itt hamarabb stb stb. Közben szerintem sokmindent hasonlóképeen vagy ugyanúgy gondolunk csak más a kettőnk habitusa itt a fórumon. Az életben meg kitudja. Ezért inkább úgy gondoltam, hogy nem teszek többet a tűzre, hanem majd ha egyszer személyesen találkozunk és előjön a téma akkor eszmétcserélünk.

Személyesen mézes, meg sör mellett tuti. Sajnos a mostani klubos talira nem tudok menni, pedig meghívtalak volna szívesen. A többi felvetésedre, meg nem hinném, hogy bármikor is szóltunk egymáshoz úgy, hogy olyat írtam, vagy írtam volna Neked. Nem hiszem, hogy bármikor is előhoztam volna a korodat, vagy hogy mióta vagy itt. Egy fórumon amúgy is, az oda történt beregelés számít, tehát egy IRL 25 éves személy aki 10 éves nick, öregnek számít, elleneben az 50 éves személlyel, aki frissen regelt, mert URL ő a kopasz...

Egy valamit mondjuk nem értek benned és ez piszkálja a csőröm annyira, hogy megkérdezzem. Ha majdnem 10 éve itt ott amott vagy, főleg indexes fórumon ahol van bőven szar, akkor hogy lehet hogy még mindig fel tudod húzni magad mások értetlen/tapló akármilyen hozzászólásain ?

Nem húzom fel! Szóvá teszem és szóvá is fogom tenni, ahogy megteszem évek óta, de nem húzom fel magam, ez a titka. Ugyanis ezek a dolgok nem igazán keltenek mély érzelmeket bennem. Persze feltehető a kérdés, hogy akkor minek. Egy időben erőt vettem magamon és nem szóltam ilyenekért. Néhányan, pedig ők is régiek, válaszolgattak. De volt olyan, hogy 2-3 napig nem jött válasz és a kérdező kezdett el arcoskodni. Na ezért...

Link to comment
Megosztás:

Személyesen mézes, meg sör mellett tuti. Sajnos a mostani klubos talira nem tudok menni, pedig meghívtalak volna szívesen. A többi felvetésedre, meg nem hinném, hogy bármikor is szóltunk egymáshoz úgy, hogy olyat írtam, vagy írtam volna Neked. Nem hiszem, hogy bármikor is előhoztam volna a korodat, vagy hogy mióta vagy itt. Egy fórumon amúgy is, az oda történt beregelés számít, tehát egy IRL 25 éves személy aki 10 éves nick, öregnek számít, elleneben az 50 éves személlyel, aki frissen regelt, mert URL ő a kopasz...

Nem húzom fel! Szóvá teszem és szóvá is fogom tenni, ahogy megteszem évek óta, de nem húzom fel magam, ez a titka. Ugyanis ezek a dolgok nem igazán keltenek mély érzelmeket bennem. Persze feltehető a kérdés, hogy akkor minek. Egy időben erőt vettem magamon és nem szóltam ilyenekért. Néhányan, pedig ők is régiek, válaszolgattak. De volt olyan, hogy 2-3 napig nem jött válasz és a kérdező kezdett el arcoskodni. Na ezért...

Akkor majd sör és mézes :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.