Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

hetedik éve van omegám.nem értek az autó szereléshez csak lesek amikor fórumoztok.el el kapok valami használhatót mindíg.

a lényeg,hogy még mindíg nem találtam meg azt a szerelőt akihez úgy vinném az autót ahogy kellene.folyamatos átcseszés stb..a legszörnyűbb ,hogy mindezért nagyon súlyos pénzeket fizetek.

talán most valami alakuló félben van.

Nekem egyenlőre szerencsém van....kopp-kopp-kopp ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért a tapasztalatokat se tartsd vissza. Lehet hogy valaki más is segítségre szorul szerelő terén.

Avagy pont fordítva, lehet hogy másnak innen rossz tapasztalata van az adott szerelővel.

Nem érthet mindenki mindenhez, de ez így van rendjén.

Csak az a baj, hogy néhány szerelő nem ezt vallja, és kirakja az iparengedélyt az ajtóra.

Közben meg odabent tákolás és kókányolás megy... Híg a szakma... Pedig ez ellen is lehetne tenni... ;)

Sok minden ellen lehetne és kellene is tenni, de ez itthon nem divat. Nagyon rossz vége lesz ennek, csak a szenvedői is mi leszünk...

Link to comment
Megosztás:

Neked mindenben szerencséd van. Bár millercsávónak könnyű...

Télleg, mindenben. Egyébként meg:

Harmadakkora házam van mint neked, szerencsére kevesebb a gázszámlám...

Harmadannyi gyerekem mint neked, szerencsére az iss alig akar enni...

És ötödannyi autóm, mint neked, és másfélszer annyit fogyaszt, szerencsémre viszont nem kérdez jobb lábnál...

És 50 kg-os kutyám sincs (még egy aranyhörcsögöm se) szerencsére, ami 3x annyit eszik, mint egy felnőtt....

És, és, és.....

De tény, hogy a garázsom járólapozva van. De kizárólag a könnyű tisztíthatóság miatt. Meg hogy legyen min nyikorognia a 235-ös guminak... :lol:

Egyébként meg kabbe... ;) ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Faceliftes sedan, az enyémen sincs... Elektromosan nyílik a műszerfalról, vagy kulcsról, ha az elektronika elromlana, akkor az ülések felől a csomagteret megközelítve van egy kallantyú amivel nyitható!

Ha meg az utastéri zár xarik be, akkor marad az ablak bezúzás ;)

Okos megoldás ;)

Nem értem, hogy miért nem lehet 2 zárat rakni az autóra. Tulajdonképp vehetjük némi biztonsági túlteljesítésnek.

Ha már az anyósoldalon nincs zár, legalább a csomagtartón legyen.

Anno hogy örültem ennek, amikor a francia gázolajpusztítón berosált a vezetőoldali zár (összeakadt a rudazata)...

Bemásztam a csomagtartón, és kész.

Aztán nem volt olyan felhőtlen a mosoly, amikor rájöttem, hogy a csomagtéri zár gyakorlatilag egy csavarhúzóval is roncsolásmentesen nyitható :lol:

Valamelyik előző barbár kiszedte belőle a zár-stifteket...

Link to comment
Megosztás:

Aztán nem volt olyan felhőtlen a mosoly, amikor rájöttem, hogy a csomagtéri zár gyakorlatilag egy csavarhúzóval is roncsolásmentesen nyitható ;)

Valamelyik előző barbár kiszedte belőle a zár-stifteket...

Nekem meg a vezetőoldali ajtóm ilyen, tehát az egyetlen kulccsal zárható ajtóm is nyílik csavarhúzóval... De ez nem publikus! ;) (Még jó, hogy nem Magyarországon lakom, itt van, hogy bezárni is elfelejtem a kocsit, még sincs baja) Erre akkor jöttem rá, mikor bezártam a kulcsom, és bár a csomagtartó épp nyitva volt, onnan nem tudtam behatolni az utastérbe.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a vezetőoldali ajtóm ilyen, tehát az egyetlen kulccsal zárható ajtóm is nyílik csavarhúzóval... De ez nem publikus! ;) (Még jó, hogy nem Magyarországon lakom, itt van, hogy bezárni is elfelejtem a kocsit, még sincs baja) Erre akkor jöttem rá, mikor bezártam a kulcsom, és bár a csomagtartó épp nyitva volt, onnan nem tudtam behatolni az utastérbe.

Már foglalom is a jegyet a Wizzair-nél ;)

Bár akkor is... Mit kezdenék egy jobbkormányos verdával... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Naa, ma egy kicsit fetrengtünk alatta.

Önindítóra áramot adni felesleges, mert nincs benne akksi. (ha volna, nyitná a kulcs is)

Motorház fedelet kinyitni alulról, előlről nem lehet. Lecsavarozni nem lehet.

Akksi saru alulról elérhetetlen.

Az ajtó zárjával nem is próbálkoztunk.

Dudához a takaró lemezek eltávolítása után hozzáfértünk, működik :-))

Jaa, és a szerelő látott egy hiányzó csavart a generátornál :-)))

Lehet hogy csak ennyi lett volna az egész szop@s :-((

Marad az üveg, és a bontó.

Szerdán elmegyek, és amilyen üveget kapok, azon keresztül próbálkozok...

Link to comment
Megosztás:

Önindítóra áramot adni felesleges, mert nincs benne akksi. (ha volna, nyitná a kulcs is)

Nem lehetsz ennyire szerencsementes!

Pont az akku hiánya miatt kell az önindítónál tápolni, vagy szerinted mi célból kaptad ezt a tanácsot??

Önindító felől rámész 12V-tal, távirányítóval kinyitod, majd teszel bele akkut. Gratulálok.

Link to comment
Megosztás:

Naa, ma egy kicsit fetrengtünk alatta.

Önindítóra áramot adni felesleges, mert nincs benne akksi. (ha volna, nyitná a kulcs is)

Motorház fedelet kinyitni alulról, előlről nem lehet. Lecsavarozni nem lehet.

Akksi saru alulról elérhetetlen.

Az ajtó zárjával nem is próbálkoztunk.

Dudához a takaró lemezek eltávolítása után hozzáfértünk, működik :-))

Jaa, és a szerelő látott egy hiányzó csavart a generátornál :-)))

Lehet hogy csak ennyi lett volna az egész szop@s :-((

Marad az üveg, és a bontó.

Szerdán elmegyek, és amilyen üveget kapok, azon keresztül próbálkozok...

Én sem értem miért felesleges az önindítóra áramot adni? A vastag pirosra rá kell tenni a pluszt, a blokkra a negatívot, és már van is áram. Az akkun egyetlen plusz saru van, amiről megy az önindítóhoz is a delej. Esetleg azon lehet izgulni, hogy a pozitív saru ne érjen a kasznihoz.

Link to comment
Megosztás:

Én sem értem miért felesleges az önindítóra áramot adni? A vastag pirosra rá kell tenni a pluszt, a blokkra a negatívot, és már van is áram. Az akkun egyetlen plusz saru van, amiről megy az önindítóhoz is a delej. Esetleg azon lehet izgulni, hogy a pozitív saru ne érjen a kasznihoz.

Nem esett le neki, hogy azért kéne az önindítóra áramot adni, mert a pozitívja pontosan a pozitív akkusarura van kötve....

A dudát viszont megtalálta ;)

Kérdem én. Milyen az ilyen villanyszerelő!? ;) :lol: :lol:

Sebaj barátom, fogj egy követ, azt zúzd be a szélvédőt. Ott könyű bemászni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem esett le neki, hogy azért kéne az önindítóra áramot adni, mert a pozitívja pontosan a pozitív akkusarura van kötve....

A dudát viszont megtalálta ;)

Kérdem én. Milyen az ilyen villanyszerelő!? :lol: :lol: :lol:

Sebaj barátom, fogj egy követ, azt zúzd be a szélvédőt. Ott könyű bemászni! :lol:

Örülök,hogy mindenki felvilágosította milyen együgyű,így nekem már nem kell :lol:

Vazze béka,szerinted az akksi pozitív kábele mire van kötve?Az ezeréves sólyom hiperhajtóművére?Ha az önindítónak delejt adsz,áram alatt lesz minden,mintha akksi lenne benne.TD hol vagy ilyenkor??????????? ;)

Link to comment
Megosztás:

Örülök,hogy mindenki felvilágosította milyen együgyű,így nekem már nem kell ;)

Vazze béka,szerinted az akksi pozitív kábele mire van kötve?Az ezeréves sólyom hiperhajtóművére?Ha az önindítónak delejt adsz,áram alatt lesz minden,mintha akksi lenne benne.TD hol vagy ilyenkor??????????? ;)

Itt vagyok figyelek és vártam, hogy Fapad kartács is idejön tanácsot adni, akárcsak a másik fórumon...

Link to comment
Megosztás:

Itt vagyok figyelek és vártam, hogy Fapad kartács is idejön tanácsot adni, akárcsak a másik fórumon...

Most már tudom miről beszéltél.Idejön,a saját ostobasága miatt beirkál,hárman ugyanazt a tippet adjuk,erre benyögi,hogy az nem fog működni,mert még egy alap elektromos rendszer működését sem látja át.Pedig az akksi-önindító kapcsolatnál egyszerűbb ebben az autóban nem létezik.Óva intem can-busos autó vásárlásától,ellenben javaslom egy vaz-2101 relikvia beszerzését,az csavarhúzóval is nyitható,igaz ezt a kisebbség is tudja. ;)

Link to comment
Megosztás:

Most már tudom miről beszéltél.Idejön,a saját ostobasága miatt beirkál,hárman ugyanazt a tippet adjuk,erre benyögi,hogy az nem fog működni,mert még egy alap elektromos rendszer működését sem látja át.Pedig az akksi-önindító kapcsolatnál egyszerűbb ebben az autóban nem létezik.Óva intem can-busos autó vásárlásától,ellenben javaslom egy vaz-2101 relikvia beszerzését,az csavarhúzóval is nyitható,igaz ezt a kisebbség is tudja. ;)

És szerelőt sem ártana cserélni ;)

Link to comment
Megosztás:

Naa, ma egy kicsit fetrengtünk alatta.

Önindítóra áramot adni felesleges, mert nincs benne akksi. (ha volna, nyitná a kulcs is)

Motorház fedelet kinyitni alulról, előlről nem lehet. Lecsavarozni nem lehet.

Akksi saru alulról elérhetetlen.

Az ajtó zárjával nem is próbálkoztunk.

Dudához a takaró lemezek eltávolítása után hozzáfértünk, működik :-))

Jaa, és a szerelő látott egy hiányzó csavart a generátornál :-)))

Lehet hogy csak ennyi lett volna az egész szop@s :-((

Marad az üveg, és a bontó.

Szerdán elmegyek, és amilyen üveget kapok, azon keresztül próbálkozok...

Nincs benne akksi, oké. De akkó mi a retkes pékf@szától szólalt meg a duda?????

Vittél magaddal Energizer elemeket?

Ha érdekel, a szopi még most kezdődik igazán...

B Omegások! A hűtőrács roncsolása után nem fér hozzá a tulaj a motorháztető-nyitó mechanizmushoz?

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne akksi, oké. De akkó mi a retkes pékf@szától szólalt meg a duda?????

Vittél magaddal Energizer elemeket?

Ha érdekel, a szopi még most kezdődik igazán...

B Omegások! A hűtőrács roncsolása után nem fér hozzá a tulaj a motorháztető-nyitó mechanizmushoz?

Nem fér hozzá,mert a zárhídban van elvezetve.

Link to comment
Megosztás:

Télleg, mindenben. Egyébként meg:

Harmadakkora házam van mint neked, szerencsére kevesebb a gázszámlám...

Harmadannyi gyerekem mint neked, szerencsére az iss alig akar enni...

Annak örülj, hogy kevesebb a gázszámlád, viszont a 3 gyereknek hely kell és szoba, azért akkora a ház...

És ötödannyi autóm, mint neked, és másfélszer annyit fogyaszt, szerencsémre viszont nem kérdez jobb lábnál...

És 50 kg-os kutyám sincs (még egy aranyhörcsögöm se) szerencsére, ami 3x annyit eszik, mint egy felnőtt....

Azt a sok autót meg a nagy házat muszáj megvédeni valakinek, azért van kutya, amúgy nem 50 kiló, kicsit több...

És, és, és.....

De tény, hogy a garázsom járólapozva van. De kizárólag a könnyű tisztíthatóság miatt. Meg hogy legyen min nyikorognia a 235-ös guminak... :lol:

Egyébként meg kabbe... ;) ;) :lol:

Ja, nyikorogni, jó duma, különben meg kapja be a fogaskerék...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.