Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok Omegások!

CCRT700Phillips telefonos rádiós magnó van a szekeremben.

Úgy tudom Omegába kezdték el először bepakolni ezt a típust.

Érdeklődnék,hogy valakinek nem-e lenne hozzá magyar nyelvű használati útmutatója,vagy esetleg egy cím,ahonnan le lehet tölteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Robi

Én nem találtam hozzá magyart. Amúgy az Omegába szerelt eltér a többitől: más formájú a hangerőszabályzó, az SOS helyett OnStar van, OnStar helyett Phone. De ennyi az össz különbség. Ha neked megfelel a német/angol kezelési, azt tudok feltölteni vhova.

Link to comment
Megosztás:

Én nem találtam hozzá magyart. Amúgy az Omegába szerelt eltér a többitől: más formájú a hangerőszabályzó, az SOS helyett OnStar van, OnStar helyett Phone. De ennyi az össz különbség. Ha neked megfelel a német/angol kezelési, azt tudok feltölteni vhova.

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a felajánlást,de sajna angolul semmit nem tudok,németet tanultam anno suliban,de gyakorlás hiányában már az is elfelejtődött a fejemben. :)

Azért köszönöm!

Üdv. Robi

Link to comment
Megosztás:

TD-nek se lehet mindig igaza.... :evilgrin:

Nincs is!!! -de Neki el ne mondd! ;)

Viccet félre: valójában nagyon is igaza van abban,hogy az ember próbáljon minél önállóbb lenni

és csak akkor segítséget kérni,amikor már mindent megpróbált -sikertelenül...

Csakhogy azt is tudomásul kell venni,hogy ha van egy ilyen fórum,ahol "hozzáértő" emberek

segítségét lehet kérni/kapni,akkor sokkal célszerűbb itt keresni a választ a problémáinkra,mert

a nyers sablonok helyett tapasztalat hegyekkel megáldott márkatársak tudnak okos dolgokat

mondani,amik által sokkal könnyebben oldhatjuk meg a fennálló problémát...!

...és valljuk be őszintén: mindannyiunk célja az,hogy minél kevesebb szívással Omegázhassunk...

(de akkor is bírom a Tagot...!!!)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Motorcsere lezajlott... Nem volt eccerűűűűű!!!

A halott motorban a következő anomáliákat találtuk: az olajszűrő (GM típus, márciusban cseréltem) belsejében a szűrőbetét lötyögött. Ki tudja, mióta keringett szűretlenül az olaj a rendszerben. Olajnyomás volt, lévén a szűrőellenállás nulla. A négyes hengerben a dugattyúcsapszeg elkopott, a dugattyú alulról nekikoppant a hengerfejnek, ez adta az egyre hangosabb fémes kopogást. Ezt a kopogásérzékelő (akusztikus jelként félreértelmezve) a motorvezérlőbe küldve 47 fokos előgyújtást állított be, ami már az indítást is megakadályozta, és a motor működését instabillá tette. A kiszerelt blokkban a dugattyút kézzel kb. 6-7 mm-re lehetett lenyomni, miután átfordítottam a motort a holtponton. A motor a vastelepen végezte dicstelen pályafutását...

A titok alkoholban oldódott!!!

Most lefexem aludni :icon10: ...

Áldjon meg mindenkit az én marxista istenkém!!! Soha többé nem veszek Omegát!!! (Elég nekem ez az egy ;) )

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

hogy tudom az utasoldali legszakot kiszedni?

A leggyorsabban, ha lekoccolsz valamit, vagy rövidre zárod a vezetékeket. Akkor kinyílik, és már kinn is van...

Hja hogy sérülésmentesen? gondolom a műszerfalat megbontva, kesztyűtartó ki és úgy esetleg hozzá lehet férni, ha nem, akkor a komplett műszerfalat kivenni és úgy. De minek? :O

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A leggyorsabban, ha lekoccolsz valamit, vagy rövidre zárod a vezetékeket. Akkor kinyílik, és már kinn is van...

Hja hogy sérülésmentesen? gondolom a műszerfalat megbontva, kesztyűtartó ki és úgy esetleg hozzá lehet férni, ha nem, akkor a komplett műszerfalat kivenni és úgy. De minek? :o

a komplettet kiszedni., szereztem egy sarga bört es szerelnem at az egeszet.de ha nem kell kulon bohockodnom vele akkor jo. komplett kiemelem.

Link to comment
Megosztás:

Egyéb csevegés, és egyáltalán nem sír a szám...

A frissen feltámasztott (váltócsere, majd motorcsere az elmúlt 2 hónapon belül) autómmal már hazafelé jöttem Ukrajnából, mikor egy előzésnél szúrtam egy kövér gázt. Motor 4000-ig pörög, váltó vissza 3.-ba, MIL kigyullad! Az autó megy, mint akit s.ggbe rúgtak, előzés befejez, normál üzemmenet, 90-100 km/h, MIL világít. Nyíregyházán piros lámpánál megáll, kiderül, nincs alapjárat! AAARRRGGHH!!! A hiba fennállt hazáig, sőt, másnap is. Tegnap tudtunk ránézni OPCOM-mal, EGR szelep hibát hoz. Most megyek, és szétszedem, kitisztítom, aztán majd meglátjuk...

Már többen javasolták -megbízhatóbb márkák tulajdonosai-, hogy gyújtsam fel ezt az autót, mert amennyit eddig kínlódtam vele, abból úgy tűnik, többet kell szerelni, mint amennyit vezetem. LASSAN HAJLOK IS RÁ.

Link to comment
Megosztás:

Egyéb csevegés, és egyáltalán nem sír a szám...

A frissen feltámasztott (váltócsere, majd motorcsere az elmúlt 2 hónapon belül) autómmal már hazafelé jöttem Ukrajnából, mikor egy előzésnél szúrtam egy kövér gázt. Motor 4000-ig pörög, váltó vissza 3.-ba, MIL kigyullad! Az autó megy, mint akit s.ggbe rúgtak, előzés befejez, normál üzemmenet, 90-100 km/h, MIL világít. Nyíregyházán piros lámpánál megáll, kiderül, nincs alapjárat! AAARRRGGHH!!! A hiba fennállt hazáig, sőt, másnap is. Tegnap tudtunk ránézni OPCOM-mal, EGR szelep hibát hoz. Most megyek, és szétszedem, kitisztítom, aztán majd meglátjuk...

Már többen javasolták -megbízhatóbb márkák tulajdonosai-, hogy gyújtsam fel ezt az autót, mert amennyit eddig kínlódtam vele, abból úgy tűnik, többet kell szerelni, mint amennyit vezetem. LASSAN HAJLOK IS RÁ.

ne őrülj meg Bögöly, motort meg váltót cseréltél, innét csak előre szabad menni! Már szinte semmi nincs ami elromolhatna benne!

Link to comment
Megosztás:

Üdv az érdeklődőknek. EGR kitisztítva (mikor kiszedtem, félig nyitott állapotban volt megszorulva). Hibajelzés eltűnt, minden oké. DE MEDDIG???

:icon13: ne parázz és nem paráztatsz mondá az Úr ! Csak használd és ha előáll valami oldd meg. Abban nincs semmi kihívás ha veszel egy autót és sohasem piszkálod. A "megbízható márkák tulajdonosai" hm hát nem tudom...ha valami bajuk van a vassal szerinted bevallják? nem hiszem. Ha meg nem akarsz költeni rá vegyél egy vadi újat garanciával, de hidd el az sem tuti dolog. Ha autód van akkor az mindenképpen bukta. Más dolog ha kiábrándultál belőle és már nem tetszik annyira, mint az elején. Szerintem a "megbízható márka" csak parasztvakítás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

:icon13: ne parázz és nem paráztatsz mondá az Úr ! Csak használd és ha előáll valami oldd meg. Abban nincs semmi kihívás ha veszel egy autót és sohasem piszkálod. A "megbízható márkák tulajdonosai" hm hát nem tudom...ha valami bajuk van a vassal szerinted bevallják? nem hiszem. Ha meg nem akarsz költeni rá vegyél egy vadi újat garanciával, de hidd el az sem tuti dolog. Ha autód van akkor az mindenképpen bukta. Más dolog ha kiábrándultál belőle és már nem tetszik annyira, mint az elején. Szerintem a "megbízható márka" csak parasztvakítás.

Már bocs,de erősen kétlem,hogy ha az emberek kihívást keresnek,akkor az első ötletük az autó vásárlás lenne... :unsure: -én pl inkább hegyet másznék,vagy ilyesmi... :icon10:

Ha autót veszek,akkor azt minden bizonnyal használni szeretném,stabilan a mindennapokban!

...és ez az,ami Bögölynek nem adatott meg,jó pár éven át... :icon9:

Na,ezek után nekem nincs pofám azt mondani Neki,hogy kitartás cimbora,azért ez még egy jó verda!

(igaz mondtam Neki,de még a motorcsere előtt...!!!)

Sajnos Ő belenyúlt a sz.rba,teli tenyérrel...

...és ebből adódik,hogy ha nem akarsz szívni,

jobb egy új szekeret tolni az udvarodba -ha van ilyesmire pénzed!!!

Csakhogy nincs! Neki sem,Neked sem és egyikőnknek sem!

Így hát kiábrándult belőle,amin épeszű ember nem csodálkozik!!!

Sajnálom Őt,ugyanakkor imádom az Omegámat,mégis: váltson,mert még ha egy másik Omegára cseréli is le,mindig gyomorideggel fog beleülni!

(a megbízható márka pedig nem urban legend -de ez már nem tartozik ide...!) ;)

Link to comment
Megosztás:

Már bocs,de erősen kétlem,hogy ha az emberek kihívást keresnek,akkor az első ötletük az autó vásárlás lenne... :unsure: -én pl inkább hegyet másznék,vagy ilyesmi... :icon10:

Ha autót veszek,akkor azt minden bizonnyal használni szeretném,stabilan a mindennapokban!

...és ez az,ami Bögölynek nem adatott meg,jó pár éven át... :icon9:

Na,ezek után nekem nincs pofám azt mondani Neki,hogy kitartás cimbora,azért ez még egy jó verda!

(igaz mondtam Neki,de még a motorcsere előtt...!!!)

Sajnos Ő belenyúlt a sz.rba,teli tenyérrel...

...és ebből adódik,hogy ha nem akarsz szívni,

jobb egy új szekeret tolni az udvarodba -ha van ilyesmire pénzed!!!

Csakhogy nincs! Neki sem,Neked sem és egyikőnknek sem!

Így hát kiábrándult belőle,amin épeszű ember nem csodálkozik!!!

Sajnálom Őt,ugyanakkor imádom az Omegámat,mégis: váltson,mert még ha egy másik Omegára cseréli is le,mindig gyomorideggel fog beleülni!

(a megbízható márka pedig nem urban legend -de ez már nem tartozik ide...!) ;)

Nos ha valóban évek óta csak szív vele akkor megértem a dolgot. Ha élete első autója akkor gondolom soha az életben nem vesz mégegyszer Opelt. Ez is érthető. De ha motort meg váltót cserélt akkor tényleg, mi van még ami elromolhatna? 95-ös vassal járok, rendszeresen karbantartogatom, sertepertélek körülötte, megbízható autónak gondolom pedig a v6-osokat előszeretettel emlegetik, mint megbízhatatlan szart vacakot. Egyszer robbantam le vele amikor behalt a benzinszivattyú 3 éve, de az autó már csak ilyen. Egyiknek sem tart örökké minden alkatrésze, még a megbízható márkáké sem. Akárhogy is lesz, a magam részéről sok sikert kívánok Bögöly szaktársnak a jövőre nézve, remélem mostmár nem lesz több gondja a vasával.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello CarTársak! :icon1:

Örömmel jelenthetem (mert nyilván mindenkit érdekel :D ),hogy az elmúlt 3 hét alatt megtett kb 2000km

tökéletes eseménytelenségben abszolválódott!

OK,tudom,hogy ez nem különösebben csoda,de mivel használt autóról van szó,amiről csak az előző tulaj által elmodottak állnak rendelkezésre,

bármikor jöhet "meglepi" a használat során...!

...de nem jött. -eddig...

Pedig Németo.-ban volt "nyomáspróba" az A3-on és a 92-esen is rendesen,természetesen ésszel,folyamatosan figyelve a kocsi minden rezdülésére!

Gyakorlatilag a szélzaj volt az egyetlen dolog,ami miatt más volt 190-200-zal menni,mint 140-150-nel...

Na mondjuk az 180 felett már elég combos,de még mindig kisebb,mint egy 4éves 520d-ben!!!

Suben -től Landshut -ig (kb 100-120km) csak a korlátozott részeken mentem 180 alatt és a fogyasztás a teljes távon (kb 600km Ajkától Landshut)

8,4 l/100km lett úgy,hogy volt benne némi bolyongás Ajkán és Sopronban is!!!

Szerintem ez igencsak jó!? -szerintetek???

26.-án :unsure: indulok vissza és mindjárt egy 1000-est nyomok,mert előbb Pestre megyek két kollégáért,majd onnan tűz kifelé...

Ennyi.

Mostan pedig Mindnyájatoknak: http://us.123rf.com/400wm/400/400/chudtsankov/chudtsankov1004/chudtsankov100400359/6906826-merry-christmas-greeting-with-santa-driving-his-red-sports-car-in-the-snow.jpg

és kívánom még ezt: http://4.bp.blogspot.com/-Ra-KzF663Iw/TvN_KQ4iljI/AAAAAAAABPI/STDKoGi16XI/s1600/carcard.jpg

:P

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Hello CarTársak! :icon1:

Örömmel jelenthetem (mert nyilván mindenkit érdekel :D ),hogy az elmúlt 3 hét alatt megtett kb 2000km

tökéletes eseménytelenségben abszolválódott!

OK,tudom,hogy ez nem különösebben csoda,de mivel használt autóról van szó,amiről csak az előző tulaj által elmodottak állnak rendelkezésre,

bármikor jöhet "meglepi" a használat során...!

...de nem jött. -eddig...

( ....... )

:P

:icon13: Zsír !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.