Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni valami hozzáértőtöl.miért van az hogy indításnál nem indúl pöccre az autó csak másodjára, de akkor pöcc.2.5-es b omi autómatám van.kicsit megtekerem de tényleg csak megmozgatom és utána ráfordítom a kulcsot és pöcc.

köszi a segítséget!

2,5 TD vagy benzin?

Link to comment
Megosztás:

Én is arra tippelek, hogy a digit kapcsolóit kell kijátszani a helyükről. De ha már úgyis szétszeded sztem szerezz famintázatú konzolt, és egyben azt is kicseréled. Sztem megéri nem a fekete durva anyagú müanyagot nézni.

Kori

Art hiszed nem ez volt az első gomdolatom? :?

De sajnos nem egyszerű hozzájutni. Arra is gondoltam, hogy lefestem valami ezüst festékkel, de félek nagyon gagyi eredményt kapok.

Probáltam azokat a kapcsolokat valahogy kifeszegetni, de félek hogy eltörök valamit.

Azért ha tud valaki famintás konzolt, kérem jelezze.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Köszi mindenkitöl a biztatást. Kezdem összeszedni magam. Végülis minden autó elromlik. Kérdés hogy mikor. Ja és ami a hosszú inditózásomat, és a 480-as alapjáratomat illeti, arra is fényderült. A bünös az NGK tipusú gyertya, ami mellesleg vadi új. Még az előző tulaj tette bele. Csak épp azt nem tudta hogy az ecotech csak a gyári opel gyertyát részesiti előnyben. Ezt onnan tudom hogy beszéltem egy hivatalos opel szervizessel és ő mondta. "szigorúan csak a gyári!!! Csoda hogy még müködik?" -Mondta.

Oszt hétvégére ledumáltam vele, hogy segít kivenni, csak vegyem meg a gyárikat. Legolcsóbban pedig már találtam is 7200 pénzért. Vagyis hétvégén úgy néz ki hogy meggyógyul az autóm (részlegesen), és végre élvezhetem egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén elkezdett kicsit búgni az autó hátulja, gondolatban mindjárt ment is a matek, honnan szedek pénzt difire vagy csapágyra. :lol:

Tegnap ránézett a futóműves srác, amúgy is kellett hozzá mennem az Astra ügyében, és egyértelműen a bal hátsó csapágy a bűnös. Viszont azt is mondta, hogy ezeknél az Omegáknál nagyon nyűgös a cseréje, hülyén van megoldva. Szal úgy néz ki, nem is a csapágy lesz a drága, hanem a munkadíj, mert alapból fél napos óradíj megy rá legalább a két csapágy cseréjére... :(

Így szezon végén jól jött... még egy kicsit matekozok... :)

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén elkezdett kicsit búgni az autó hátulja, gondolatban mindjárt ment is a matek, honnan szedek pénzt difire vagy csapágyra. :lol:

Tegnap ránézett a futóműves srác, amúgy is kellett hozzá mennem az Astra ügyében, és egyértelműen a bal hátsó csapágy a bűnös. Viszont azt is mondta, hogy ezeknél az Omegáknál nagyon nyűgös a cseréje, hülyén van megoldva. Szal úgy néz ki, nem is a csapágy lesz a drága, hanem a munkadíj, mert alapból fél napos óradíj megy rá legalább a két csapágy cseréjére... :(

Így szezon végén jól jött... még egy kicsit matekozok... :)

Ezek szerint nem ismered azt a trükköt, hogyan lehet egyszerűen megállapítani, hogy a búgást a kerékcsapágy okozza?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki.

Nagyon el vagytok tünve. Biztos mindenki a szabit tölti Kualalumpur-ban és nincs net lehetőség. De addig is gondoltam végzek egy kis közvéleménykutatást. Válaszóljon mindenki aki tud.

-Vezetett Km? /év/

-használt olaj tipusa?

-legjobb ami történt veled? /mióta opellal jársz/

-legbosszantóbb ami történt veled?

-mi az amit változtatnál rajta?

-mi az amit nem?

A válaszokat beküldők között, értékes nyereményeket sorsolok/unk/ ki. :lol: :) :(

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki.

Nagyon el vagytok tünve. Biztos mindenki a szabit tölti Kualalumpur-ban és nincs net lehetőség. De addig is gondoltam végzek egy kis közvéleménykutatást. Válaszóljon mindenki aki tud.

-Vezetett Km? /év/

-használt olaj tipusa?

-legjobb ami történt veled? /mióta opellal jársz/

-legbosszantóbb ami történt veled?

-mi az amit változtatnál rajta?

-mi az amit nem?

A válaszokat beküldők között, értékes nyereményeket sorsolok/unk/ ki. :lol: :) :(

Húú ezzekkel a nyereménnyekke.l csak óvatosan mert rossz emlékek vannak itt a fórumon róla. :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

-Vezetett Km? /év/

-használt olaj tipusa?

-legjobb ami történt veled? /mióta opellal jársz/

-legbosszantóbb ami történt veled?

-mi az amit változtatnál rajta?

-mi az amit nem?

mi a nyeremény? :)

és télleg a "-Vezetett Km? /év/"-en kivül gyakorlatilag mindenre van topik :lol:

meg talán a "-legjobb ami történt veled? /mióta opellal jársz/"-re sem emlékszem....tegnap a parkolóban hallhattunk pár példát a "rossz" dolgokra

Link to comment
Megosztás:

Na látjátok.

Írtam valami "hülyeséget", és közel 3óra múlva 4 válasz is érkezett. Ennek így kellene mindig. Jav ki ha tévedek vagy ha nem jól látom. Nyeremény term. nincs. Ez a fórum dolog, szerintem nem arról szól. Azért is raktam oda a :lol: "fejet". Mert kicsit úgy festett a hozzászólásom kinézete, mint valami idióta nyeremény játék. :)

Azért annak örültem hogy ennyien felfigyeltetek. Még ha le is lettem hurrogva.

Üdv mindenkinek. És jó hétvégét. :(

Link to comment
Megosztás:

Na látjátok.

Írtam valami "hülyeséget", és közel 3óra múlva 4 válasz is érkezett. Ennek így kellene mindig. Jav ki ha tévedek vagy ha nem jól látom. Nyeremény term. nincs. Ez a fórum dolog, szerintem nem arról szól. Azért is raktam oda a :lol: "fejet". Mert kicsit úgy festett a hozzászólásom kinézete, mint valami idióta nyeremény játék. :)

Azért annak örültem hogy ennyien felfigyeltetek. Még ha le is lettem hurrogva.

naaa nem is lettél lehurrogva

mellesleg itt népszerűek a nyereményjátékok pár tábla milka már cserélt igy gazdát :(

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki.

Nagyon el vagytok tünve. Biztos mindenki a szabit tölti Kualalumpur-ban és nincs net lehetőség. De addig is gondoltam végzek egy kis közvéleménykutatást. Válaszóljon mindenki aki tud.

-Vezetett Km? /év/

-használt olaj tipusa?

-legjobb ami történt veled? /mióta opellal jársz/

-legbosszantóbb ami történt veled?

-mi az amit változtatnál rajta?

-mi az amit nem?

A válaszokat beküldők között, értékes nyereményeket sorsolok/unk/ ki. :lol: :) :(

- mivel a vajdaságból származok, nálunk nem vezetik, hanem hajtják a kocsit (lásd a Tudósok együttes Apa kocsit hajt című száma, sőt a vezetői jogosítványt is hajtási engedélynek hívják). Szóval én évi 30-40e km-t hajtom az omegát.

- olaj: Opel 5W30 szintetikus

- karcolás nélkül kiszálltam egy fejreállt Calibrából

- Asconáról leszakadt az olajszűrő (5000-es fordulatnál) és csapágyas lett, kikönyökölt a Vectra motorja, hengerfejes lett a Calibra

- V8 5,7-et tennék az omegába

- nem gyártanék nagy autót elsőkerékhajtással. Csak hátsóval és/vagy összkerékkel

Nem nyerhetném meg ma 11-ig a holnapi ujságot a lottószámokkal? :D

Link to comment
Megosztás:

folytatás a váltó topicból:

az a bajom egy kicsit hogy a dieselhez nem értek annyira mint a benzineshez de automataváltóst szeretnék. Hogy mennyi kilométer van a kocsiban? ki tudja. Az én F caravanomban 220e az ora szerint, de min+100e. És mint Saffhausen óra.

Na a 2,5 TD-n ennyi km után már aktuális szokott lenni az adagoló felújítás+turbo csere. Benzinesben is van dögivel automata. Hasonló elvárásokkal kerestem én is omegát 2 éve, annyi különbséggel hogy mindenképpen 6 hengerest akartam.

A következők miatt vettem benzinest:

- akkor kb 3-500e-el olcsóbb volt a benzines, mint TD,

- ehhez még hozzájön a várható adagoló felújítás

- úgy döntöttem, hogy ezt az árkülönbözetet apránként fogom kifizetni a benzinkúton

Ezek után kipróbáltam egy 2.5 V6-ot, meg MV6-ot (3.0), és az MV6 melett döntöttem. Sokkal jobb a vezetési élménye, a felszereltségbeli különbségről meg ne is beszéljünk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.