Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

mostanában fáradt lehetsz... :lol:

az leírásom se értetted, pedig tök egyértelmű. A Greg pedig arra gondolhatott, hogy ha más típusú motort szerelsz be az Omegába, akkor ki kell cserélned mindent, még akár a kalaptartót is, hogy működjön, mert szinte ennyire függnek egymástól a dolgok.

Mellesleg a mezei 2.0 16V alatt mit értesz? C20XE, vagy X20XEV-t?

Link to comment
Megosztás:

Pfu, ne is mond. A fárdságról csak annyit,hogy ismét este 8 után értem haza. (reggel 6 kor már a 10tonnás merdzsómon, sziszegtem a fékkel) Mostanában igen nagy a hajtás. :lol:

Hát a motor csere nem hiszem hogy megvalósúlna. De biztos nagyon ki lennék, ha ki kellene szednem. És ha már kint van, akkor biztos elgondolkoznék rajta, hogy vissza rakjam-e?! :lol:

Bár ahoz sem lenne energiám, (meg időm) hogy el kezdjem átmüteni a dolgokat (hütő,elektronika...stb.) És amúgy sem müködne tökéletesen. Mert ezek a dolgok sose müködnek úgy, mintha gyári lenne.!!!

Link to comment
Megosztás:

:lol: Hello Srácok!!

A Metabond.hu-n találtam egy "kütyüt". Valami ecotek CBXX a neve. Álítólag dinamikussab tőle az autó és a fogyit is csökkenti.

Hallotatok már róla? Eesetleg tapasztalatok?

Én nem hiszek ezekben a dolgokban!

Nem hiszem hogy külömb a "Prolong őrület" -nél. Az is egy nagy reklám!

( mellesleg a cégtulajt egy picit irigylem. Elnézve hogy milyen autóval jár. (sárga hummer) ) :lol:

Amúgy érdemes megnézni mindenkinek, ezt a metabond dolgot. Igen érdekes szerkezet: :lol: www.metabond.hu /ecotek !

Link to comment
Megosztás:

szerintem a metabond nem lehet rosz dolog igaz hogy még nem próbáltam de a kilencvenes évek elején amikor még nem nagyon voltak ilyen csodaszerek ill.akkor kezdtek el bejönni nekem az akkori barátnőm angliából hozott valami ilyesmit és a kispolskiba beletöltöttem egy filmréteget tett a motorra vagy mi,és az autó négy személlyel 110-nél mert annyit is ment ha akart nem evett többet 5 liternél.ez tutti.mindíg annyit evett.

ennyit ezekről a csoda szerekről.ki kell próbálni és fel kell rakni a fórumra hogy mi a szitu .

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal a Metabond pont nem olyan, mint a többi olcsó csoda, ami sima filmréteget von az alkatrészekre. A Metabond a fémmel kémiai reakcióba lép, ezért is drágább, viszont ér is valamit, de ezt sem utólag kell a kuka motorba önteni. Mellesleg csodák tényleg nincsenek, nem generálozzák meg az autót, nem lesz belőlük tuningpolák, főleg nem 200km után. Ez pont olyan mint a szemránckrém. Nem utólagos kezelésre való egyik sem, nem 1000 forintos generál a célja az adalékoknak.

A tapasztalatokról pedig annyit, (mielőtt valaki ide kezdené írni őket) hogy már nagyon sok született, de nem ebben a topikban, hiszen ez nem kifejezetten omega téma. :lol: Keressétek meg, érdemes!!!

Link to comment
Megosztás:

Érdemes különválasztani a két dolgot:

- Metabond olajok és adalékok

- ecotek "motortuning"

Mert ez két különböző dolog, egyiknek a másikhoz semmi köze, csak egy forgalmazó árulja őket.

Mindkettő szerepelt már sokat más topikokban, a Metabond és más olajokról pedig sokszáz hozzászólás

született az F Astra topikon belüli olajos topikban. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az természetes hogy az ABS hosszabb működés után kikapcsol? Értem ez alatt, hogy néhány másodperces működésnél minden ok. De ha hosszabban működik, 10 mp, vagy hosszabban, akkor kigyullad a hibajelző lámpája, és nincs ABS. Olyankor gyujtás le, ujraindit, és minden ok. Ujra működik rendesen, egy hosszabb pedálrázós fékezésig. Valami gond van vele, vagy ez igy természetes?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Én már szívtam eleget az omi abs-sel, de mindig meg lehetett csinálni, csak ki kellett szedni a helyéről. Le voltak ragadva a visszaeresztő szelepek és a villany motor annyira tele volt kosszal, hogy leragadt és nem pörgött. sztem Tiv te a vill motor tisztításával kezdd. De ehhez is ki kell szedned a szerkezetet. de szervízben tech2-vel le tudják tesztelni.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel elhagytam a jobb oldali küszöb-borítást az omiról.

Szerencsére visszamenve megtaláltam egy körforgalomban, de kezdek aggódni,

legközelebb mit hagyok el róla... :blink:

(semmilyen fizikai befolyásban nem volt része, egyszerűen leesett)

Könnyítés. Emlékezz csak hogy az Astrával mennyit szenvedtél néhány kilóért. :)

Az Ominál már ez is könyebben megy. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.