Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Nem digit. Manual. Mindenhol jön a levegő,csak a lábtérhez nem. De szerintem a levegőelosztó nem működik. Közben rájöttem hogy csak 4 csőnek kell lennie. Azt kellene kideríteni hogy pontosan honnan jön a vákum. A klímaszűrő felett van egy fekete vákumdobozszerű valami. Ki tudja mi az?

Link to comment
Megosztás:

Nem digit. Manual. Mindenhol jön a levegő,csak a lábtérhez nem. De szerintem a levegőelosztó nem működik. Közben rájöttem hogy csak 4 csőnek kell lennie. Azt kellene kideríteni hogy pontosan honnan jön a vákum. A klímaszűrő felett van egy fekete vákumdobozszerű valami. Ki tudja mi az?

Hali

Na abba a dobozba ha nem megy cső az baj. Nekem digitklimás van , kettő cső való bele. Az egyik a csapot csukja nyitja a fűtésnél . Ami a motortérbe van a tűzfalnál lent. Ha szemben álsza kocsival balkéz felöl . Megfogod találni az egyik vízcső az utastérbe tart. A másik cső a doboznál a levegőt terelgeti . Nekem pl amig nem éri el a vizem az üzemi hőfokot , hátra nem hajlandó meleget küldeni csak langyosat. Ha adsz mail elérést inkább küldök képet a csőröl. Hogy , hogy álnak. Ide nem tudom hogy kell fölrakni képet . Még nem raktam.

Hali

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A fekete vákumdobozból nekem is 2 csőjön ki, csak az a baj, hogy az egyik bejön a motortérbe és nincs rádugva semmire. Nem ér el sehova, kb. 40 cm. A másik, én úgy vettem észre, hogy a gyujtó kábelekhez megy a motor végébe.Hatudsz, jöhet a rajz. Zsop@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Az a doboz tárolja a vákumot, hogy ha áll a motor akkor is lehessen egy darabig állítgatni a fűtést. Ha tekergeted a kapcsolót a többi fúvókán attól állandóan jön a levegő? Képet úgy tudsz beszúrni, ha feltöltöd előtte pl a képtárra, és onnan linkeled be. Gyorsválasz esetén a ötödik gomb szolgál erre. Amúgy nekem az utasra fújó fúvókákat nem lehet elzárni, hátra pedig csak hideget hajlandó fújni.

Link to comment
Megosztás:

Az a doboz tárolja a vákumot, hogy ha áll a motor akkor is lehessen egy darabig állítgatni a fűtést. Ha tekergeted a kapcsolót a többi fúvókán attól állandóan jön a levegő? Képet úgy tudsz beszúrni, ha feltöltöd előtte pl a képtárra, és onnan linkeled be. Gyorsválasz esetén a ötödik gomb szolgál erre. Amúgy nekem az utasra fújó fúvókákat nem lehet elzárni, hátra pedig csak hideget hajlandó fújni.

Akárhova tekerem mindig jön mindenhol.A legnagyobb bajom az, hogy a lábhoz nem jön( megáll a vérkeringés a virgácsaimban). Nekem hátra is jut egy kis meleg.

Link to comment
Megosztás:

Nos megoldódott a vákumcső problémám, legalábbis félig. A szellőzőelosztó kapcsolónál minden rendben volt. A vákumdoboz egyik csöve, volt szabadon. aminek nem találtam a helyét. De meg lett. A fűtöradiátor két fémcsöve(tűzfalnál) közé rejtették el a kis gumiszopkát, abba kellet bedugni.Köszönök minden segítséget. Sajnos a tempomat-om sem működik. Nem tudom honnan kellene elkezdeni a hiba feltárását. Bár valahol olvastam hogy hozzáértés nélkül ne nagyon éljük bele magunkat, hogy meg tudjuk csinálni. Azért én megpróbálnám, ha kapnék valami irányt valakitől. Mielőtt szervízbe vinném mit kellene átnézni?

Link to comment
Megosztás:

Talán legegyszerűbb egy biztosan működő kapcsolóval kipróbálni. Esetleg biztosítékokat átnézni. Majd a pillangószelep tengelyére menő bowdent ellenőrizni. A csatlakozókat átnézni.

Biztiket, bowdent, csatikat átnéztem. Sajnos eddig terjed ebben a műfajban a tudásom. Talán mégis jobb lesz a szervíz, bár nem nagyon szeretném.

Link to comment
Megosztás:

Nos megoldódott a vákumcső problémám, legalábbis félig. A szellőzőelosztó kapcsolónál minden rendben volt. A vákumdoboz egyik csöve, volt szabadon. aminek nem találtam a helyét. De meg lett. A fűtöradiátor két fémcsöve(tűzfalnál) közé rejtették el a kis gumiszopkát, abba kellet bedugni.Köszönök minden segítséget. Sajnos a tempomat-om sem működik. Nem tudom honnan kellene elkezdeni a hiba feltárását. Bár valahol olvastam hogy hozzáértés nélkül ne nagyon éljük bele magunkat, hogy meg tudjuk csinálni. Azért én megpróbálnám, ha kapnék valami irányt valakitől. Mielőtt szervízbe vinném mit kellene átnézni?

Hali

Igen az az . Nincs mit.

Hy

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nem lessz olcsó a szervíz. Én amikor elvittem mert nem tudtam mi lehet a baj . 8000-ft fizettem csak , hogy megmondták. A vezérműtengely jeladó volt a rossz. Az meg nem kevés volt. Ahozképest ,hogy mekkora alkatrész.

Nekem is van egy kis problémám amikor folymatosan gyorsítok olyan 80km/h-nál nem tudja eldönteni hogy milyen sebességben legyen 3 vagy 4 de ha picit rányomok stabil 3 és gyorsul. Valakinek van vagy volt ilyen gondja ? Köszi

Hali

Link to comment
Megosztás:

Na ja, vonóhorog adott, hasznos dolog a mindennapi életben :(

A küszöb nekem teccik, csak az nem, hogy fél centivel beljebb van az ajtótól, mert csak így lehetett felrakni.

Tükrök még döntés alatt. Majd ha már összeállt minden, elkezdem vakargatni a buksim, hogy nézne ki jobban.

A sötétítés miatt egyelőre még a fekete tükrökre hajlok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ugy néz ki, félig megoldódott a tempomat problémám. Szétszedtem a bowden huzogató motort, és sajnos a motor csigakereke le van darálva. (A képen jól látszik!)

Kép1 : http://kepfeltoltes.hu/071126/DSC00742_www...ltoltes.hu_.jpg

Kép2 : http://kepfeltoltes.hu/071126/DSC00746_www...ltoltes.hu_.jpg

Ha valakinek volna alkatrésze hozzá szivesen fogadnám.

Tudja valaki hogy egy komplett motor mennyibe kerül?! Újba esetleg bontottba?!

Link to comment
Megosztás:

Na ja, vonóhorog adott, hasznos dolog a mindennapi életben :(

A küszöb nekem teccik, csak az nem, hogy fél centivel beljebb van az ajtótól, mert csak így lehetett felrakni.

Tükrök még döntés alatt. Majd ha már összeállt minden, elkezdem vakargatni a buksim, hogy nézne ki jobban.

A sötétítés miatt egyelőre még a fekete tükrökre hajlok.

Nagyon jól néz ki Gabi. Szerintem fényezni kéne a tükröket. az nem zavar be a sötétitésbe, igy viszont olyan lehangoloan néznek ki. / bocs nem találtam rá megfelelőbb jelzőt / :P Amugy a te döntésed. Elöl- hátul nagyon durva lett. A hátsó lámpa altt a gyári lökös hiányzó részét hogyan tünteted el?

GRAT.

Link to comment
Megosztás:

Még egyelőre barátkozok a gondolattal, aztán ha már rajta van minden, eldöntöm azt a tükröt :(

Egyébként az is benne van a gondolatmenetemben, hogy az eddigi 3 év alatt legalább 5ször

mentek neki a tükröknek (egyik borítása meg is van repedve kicsit), és amíg fekete, nem látszik rajta. :P

Hátsó lökösnél nem kell semmit eltüntetni, egy fényvisszaverő prizma van a díszléc alatt, visszakerül.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon tuti lett az eleje a gépnek. Már csak ködlámpicsekeket kellett volna belepasszintani valahova :P

A küszöbben korival értek egyet, nekem se gyere be az M-style.

A hátulja is jó lett, csak a horoggal kicsit furcsa az összhatás...

A hűtőrács az csak a te morcis géptetődhöz és lökösödhöz passzol, vagy gyári konfigba is jó lenne???

Link to comment
Megosztás:

Nagyon tuti lett az eleje a gépnek. Már csak ködlámpicsekeket kellett volna belepasszintani valahova :(

A küszöbben korival értek egyet, nekem se gyere be az M-style.

A hátulja is jó lett, csak a horoggal kicsit furcsa az összhatás...

A hűtőrács az csak a te morcis géptetődhöz és lökösödhöz passzol, vagy gyári konfigba is jó lenne???

Ködlámpán nem is gondolkoztam, szerintem felesleges csicsa. Sosem szerettem azokat,

akik ilyennel jönnek szembe... nem gondolkoznak azon, milyen szar ez a szembejövőnek.

Amelyiknél jól fel van állítva, azoknál rá is szoktam nyomni a refit, had szívjon ő is :cry:

Hűtőrács jó bármelyikhez, valami gyári tuneres koppintás. Vaterán találtam, 7000-ért :P

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nekem sem ég a ködlámpicsek sose, csak ha véletlen benyomom és nem veszem észre:D Ugyanis a kapcsolómban nem ég a visszajelző led, csak a hátsónál...

De azért volt már olyan, még a kadetten, hogy sajnáltam, hogy nincs ködlámpa, mert alig látszott az útból valami tompítottnál...

Vaterán nem találtam meg, hogy melyik lehetett ez a hűtőrács...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.