Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Féknek nemsok köze van a motorhoz. Főleg nem úgy, hogy nem tudod elindítani az autót miatta...

Fék esetén véletlen nem az ABS lámpa világított?

Ilyesmi akkor szokott előfordulni (mmint hogy komoly fékezés után nincs fékerő), ha vizes a fékfolyadék. Ugyan ekkor nem ez a hibajelenség, mmint hogy felkeményedik a fék, hanem pont az ellenkezője, puhul a fék, rugózik a pedál (mivel a fékfolyadékban levő víz felforr, a gőz meg ugye összenyomható)...

Olajszűrő nem fogja a motort (na persze 10e km-enként nem árt cserélni :D ), benzinszűrő sanszos!

Benzines autó lévén, érdemes megnézni a gyertyákat is...

Amikor megvettem az Omit, első volt, hogy olajakat, szűrőket, gyertyát cseréltem... Hát mit ne mondjak, kb +100LE volt a feeling, amit a karbantartás dobott! :D :D

És nekem is csinálta ezt, hogy jól fel kellett húzni a motort, mielőtt beindult volna hidegen.

Most is kell egy kicsit köszörülni hidegen, jah de már régen volt 0km-es a vas! :D

Hello! Tegnap is csinálta, és megnéztem nem az abs lámpa hanem a motor csek... fulladozik és füstöl mint állat, és csak egy darabig világít a motor csek lámpa... de ezt az után csinálta, hogy 2esben mentem vele, olyan 130at,140-et, de miért nem indul utána el?! :lol:

A fék meg ugyan úgy felkeményedik mint a múltkor, azt utána megint jó...váltó, mivel otomata okozhat ilyen problémákat?Mert tudod, ha megyek egy kicsit, de tényleg picit sportosan, S ben :lol: egy idő után nem engedi berakni S be és meg kell álnom leállítani a vasat, hogy ujra megengedje...szerintem tré az olaj benne és azért szarakszik. De olaj cserénél leveszem a két teknőt és feltöltöm olajal?Milyen tömítése van?Vissza lehet rakni, vagy elötte szerezek be egy tömítést...?

A gyertyákat meg majd szerelő szedje ki mert nagyon hülye helyen vannak és elég mélyen is és még ilyen kicsi kulcs kell hozzá...vagy ha nagyon jó kedvemben leszek veszek ilyen kulcsot hozzá...köszi, pacsek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello! Tegnap is csinálta, és megnéztem nem az abs lámpa hanem a motor csek... fulladozik és füstöl mint állat, és csak egy darabig világít a motor csek lámpa... de ezt az után csinálta, hogy 2esben mentem vele, olyan 130at,140-et, de miért nem indul utána el?! :lol:

A fék meg ugyan úgy felkeményedik mint a múltkor, azt utána megint jó...váltó, mivel otomata okozhat ilyen problémákat?Mert tudod, ha megyek egy kicsit, de tényleg picit sportosan, S ben :lol: egy idő után nem engedi berakni S be és meg kell álnom leállítani a vasat, hogy ujra megengedje...szerintem tré az olaj benne és azért szarakszik. De olaj cserénél leveszem a két teknőt és feltöltöm olajal?Milyen tömítése van?Vissza lehet rakni, vagy elötte szerezek be egy tömítést...?

A gyertyákat meg majd szerelő szedje ki mert nagyon hülye helyen vannak és elég mélyen is és még ilyen kicsi kulcs kell hozzá...vagy ha nagyon jó kedvemben leszek veszek ilyen kulcsot hozzá...köszi, pacsek :lol:

Automata váltóhoz nem konyítok, de azt nem hinném, hogy a fékhez van bármi köze is a váltónak. Motornak meg csak annyi, hogy a vákuumdevanderben a motor kelt vákuumot, ez a fékrásegítés.

Hogy S-be mikor tudod betenni, illetve hogy egészséges az, hogy 2-ben 140el mész, azt nem tudom, nem ismerem az automata váltót... Füstölés viszont lehet hogy a hf tömítés miatt van, lehet hogy elment, és olaj kerül a hengerekbe!

Gyertyákhoz vékony gyertyakulcs kell, azt ennyi. Legjobban akkor jársz, ha cro-wa készlethez való gyertyakulcsot veszel, mert azzal könnyebb hozzáférni, megindítani, meghúzni, mint egy T gyertyakulccsal!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Megosztanám a zöldkártyás sztorimat.

Tegnapig volt zöldkártyám, ezért muszáj voltam megcsináltatni... :lol:

Bementem a zöldkártyáshoz, vakarta a fejét, dízel opel... hát nemsok jót jósol.

Bedugta a kütyüket, oszt hajrá...

Az álla leesett! Aszondja ilyet még nem pipált, nagyon jól jár... nagyon jók az értékek! :lol:

Tök büszke voltam a vasra!!! BMW POWER! :lol:

Tegyük hozzá, hogy előtte kapott 1 flakon tiszttítót+egy Balaton-Miskolc távot pályán

Lehet ez segítette meg.

Február óta van meg a kicsike, de nemigen sok gond volt vele...

Most jöhet újra az olajcsere+szűrők+gyertyák+átakarom mostani a hűtőt és feltölteni fagyállóval...

Oszt jöhet a tél!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Automata váltóhoz nem konyítok, de azt nem hinném, hogy a fékhez van bármi köze is a váltónak. Motornak meg csak annyi, hogy a vákuumdevanderben a motor kelt vákuumot, ez a fékrásegítés.

Hogy S-be mikor tudod betenni, illetve hogy egészséges az, hogy 2-ben 140el mész, azt nem tudom, nem ismerem az automata váltót... Füstölés viszont lehet hogy a hf tömítés miatt van, lehet hogy elment, és olaj kerül a hengerekbe!

Gyertyákhoz vékony gyertyakulcs kell, azt ennyi. Legjobban akkor jársz, ha cro-wa készlethez való gyertyakulcsot veszel, mert azzal könnyebb hozzáférni, megindítani, meghúzni, mint egy T gyertyakulccsal!

Most mentem egyik haveromhoz át, megnézni mi jót csinál...azt kigyulladt a motor csek és mint a traktor úgy kezdett járni...azt mentem vele egy km-t, és eltűnt a hiba, ezt hogyan lehet kiolvastatni? :lol: A hengerfejtömítés meg nagyon tré csere lesz,meg a szelepfedést is... elméletileg kellene bírnia a 140-et... mivel négysebességes, és csak 4000-45000RPM-en volt...még nem is tiltott, de most már normálisan is csinálja... a vákuumdevander be tud kakálni? Vagy esetleg lehet az hogy régi a fékfolyadékom, és ezt is cserélni kellene?Most akarom a hf-t megcsináltatni, és olajat, szürőket és gyertyákat is cseréltetni/cserélni benne, meg téliesítettni. (víz)

Az AGR szelep nem szivathat? :lol: Köszi, pacsek

Link to comment
Megosztás:

Most mentem egyik haveromhoz át, megnézni mi jót csinál...azt kigyulladt a motor csek és mint a traktor úgy kezdett járni...azt mentem vele egy km-t, és eltűnt a hiba, ezt hogyan lehet kiolvastatni? :lol: A hengerfejtömítés meg nagyon tré csere lesz,meg a szelepfedést is... elméletileg kellene bírnia a 140-et... mivel négysebességes, és csak 4000-45000RPM-en volt...még nem is tiltott, de most már normálisan is csinálja... a vákuumdevander be tud kakálni? Vagy esetleg lehet az hogy régi a fékfolyadékom, és ezt is cserélni kellene?Most akarom a hf-t megcsináltatni, és olajat, szürőket és gyertyákat is cseréltetni/cserélni benne, meg téliesítettni. (víz)

Az AGR szelep nem szivathat? :lol: Köszi, pacsek

Villogtasd ki mi a hibakód. 2.5 a Tied az kivillogtatható (2.2 pl csak TECH-el olvastatható ki)

Itt egy link hogy csináld illetve a motorod típusához tartozó hibakódok jelentésére is tartalmaz egy linket.

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1189022687

Link to comment
Megosztás:

Most mentem egyik haveromhoz át, megnézni mi jót csinál...azt kigyulladt a motor csek és mint a traktor úgy kezdett járni...azt mentem vele egy km-t, és eltűnt a hiba, ezt hogyan lehet kiolvastatni? :lol: A hengerfejtömítés meg nagyon tré csere lesz,meg a szelepfedést is... elméletileg kellene bírnia a 140-et... mivel négysebességes, és csak 4000-45000RPM-en volt...még nem is tiltott, de most már normálisan is csinálja... a vákuumdevander be tud kakálni? Vagy esetleg lehet az hogy régi a fékfolyadékom, és ezt is cserélni kellene?Most akarom a hf-t megcsináltatni, és olajat, szürőket és gyertyákat is cseréltetni/cserélni benne, meg téliesítettni. (víz)

Az AGR szelep nem szivathat? :lol: Köszi, pacsek

Devander kilyukadhat, bár nem jellemző. Esetleg máshol ereszt a vákuumvezeték, vagy falsot szív...

Erre jó módszer, hogy hidegindítóval végigfujkodod járó motornál a csövezés illesztéseit, kopásait, és ahol felpörög a motor, ott falsot szív!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenen egy kérésem .Ha valakinek van olyan omegája B ,amiben van hátsó napellenző(a gyári),az leírhatná milyen sorrendben következnek a kapcsolók egymás után.vettem egyet és nem tudom ,hogy a működtető kapcsoló hova való :lol:

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.csiziktomi

Ha jól tudom balról a második, az ülésfűtés, és a riasztó között... Kérdéses az is, hogy egyáltalán be van-e vezetékelve. Nálam nincs.. (bár furcsa is volna, mivel csak limusin-ba raktak ilyet, caravanba nem, nekem az utóbbi van)

Link to comment
Megosztás:

Engem is utolért a generátorfáradásos végzet péntek este a blitzen :lol:

Zárlatos lett a generátor teljesen, percek alatt leszívta az akkut is.

Ráadásul ahogy leszívta az akkut, lereteszelt magától a kpzár, így hiába volt

nálam a kulcs, azzal sem sikerült bejutni. Úgyhogy motorháztető felpattint (thx

Tomi023 ügyes kezének :lol: ), generátor leköt (thx Tasnak a közreműködésért),

bikakábel, majd nyit. :lol:

Generátor olyan forró volt, hogy alig lehetett hozzáérni.

Szombat reggel aztán generátort kikaptam, irány Siófok, bontó (thx Koritesó).

Sikerült nem kis pénzért egy fiatalabb évjáratú jó állapotú generátort kinyúlni,

szombat du bele is pattintottam. 14,2 töltése van most, elég bika az új darab :D

Hálisten akku túlélte (vadiúj exxide 74-es).

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom balról a második, az ülésfűtés, és a riasztó között... Kérdéses az is, hogy egyáltalán be van-e vezetékelve. Nálam nincs.. (bár furcsa is volna, mivel csak limusin-ba raktak ilyet, caravanba nem, nekem az utóbbi van)

Köszönöm a választ.:lol:

Sajnos nincs nekem se legalábbis a hábelt hozzá:(sajnos ezt nekem kellene bekábelezni csak nem tudom hogyan kössem.Véletlenül nincs kapcsolási rajza valakinek ebben a témában?

Üdv :csiziktomi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. :lol:

Sajnos nincs nekem se legalábbis a hábelt hozzá:(sajnos ezt nekem kellene bekábelezni csak nem tudom hogyan kössem.Véletlenül nincs kapcsolási rajza valakinek ebben a témában?

Üdv :csiziktomi

Itt van a kapcsolási rajz ide vonatkozó oldala, ha segít valamit...

(szerk: hoppá, lekéstem... )

Link to comment
Megosztás:

Jó az is, de ha nem akarsz ilyen sok pénzt kifizetni ilyen jó olajért, ajánlom még pl a metabondot :lol:

Abból a speed 10W40 van ilyen minőség, és csak 1760Ft/l, 5l: 7920Ft.

(itteniek közül novyy kartárstól tudnál Miskolcon lelni ilyet, csak nemtom mostanság mennyire fórumozik)

Link to comment
Megosztás:

Lábon elvontatták. Én is meglepődtem.

Amúgy megvan a családban a 3. MV6-os Omi. Sógorom ma vett egy 95-os limuzint. Nagyon tetszik neki a kényelme. Az autómata váltót még szoknia kell.

HEllós.Na én vagyok Kori sógora.Üdv mindenkinek.Ehhez még hozzá tartozik, hogy én örjöngtem a csatt után, Kori meg halál nyugott volt(mint 1 levél Xanax után), majd közel álltam a könny csorgatáshoz, mikor megláttam az Omi hátulját(nyomi Omi :lol: ).Amit sikerült vennünk utána egy bordó 3.0 MV6 fullos 1995.10-i.Most tervezem az autó "elgázosítását".Ja és Omi tanulása az alapokról indul nálam, így szívesen veszem majd a szakértelmeteket problémáim megoldására.o+a

e8-orig_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

23-orig_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Villogtasd ki mi a hibakód. 2.5 a Tied az kivillogtatható (2.2 pl csak TECH-el olvastatható ki)

Itt egy link hogy csináld illetve a motorod típusához tartozó hibakódok jelentésére is tartalmaz egy linket.

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1189022687

Köszike, a hiba kód kiolvasásos okosságot, de még nem volt időm ki villogtatni...majd most hétvégén...remélem sikerül majd, és minden fain lesz, de ha computerre dugom rá akkor is eltárolja a hibákat?Magyarul ha nem világít,akkor is bent marad a hibatárolójába? Pacsek, köszi

Link to comment
Megosztás:

Devander kilyukadhat, bár nem jellemző. Esetleg máshol ereszt a vákuumvezeték, vagy falsot szív...

Erre jó módszer, hogy hidegindítóval végigfujkodod járó motornál a csövezés illesztéseit, kopásait, és ahol felpörög a motor, ott falsot szív!

Aha, nem értem...a hidegindító oké, de milyen csövekhez fújkáljak? A levegő csőbe? Lehet nagyon hülye vagyok, de ilyent még nem csináltam....most is csinálta, és csak úgy indul be a gép, ha padlóra nyomom a gáz pedált...nem értem...egyszerűen nem értem...

de volt egy hiba kód, alapjárati fordulatszám nem megfelelő...magyarul elméletileg koszos a lenkerék 58foga, és nem érzékeli a 2kihagyást, okozhat ez ilyen problémákat, vagy az hogy a bejövő levegő hőmérője szarakszik?Köszi, pacsek

Link to comment
Megosztás:

HEllós.Na én vagyok Kori sógora.Üdv mindenkinek.Ehhez még hozzá tartozik, hogy én örjöngtem a csatt után, Kori meg halál nyugott volt(mint 1 levél Xanax után), majd közel álltam a könny csorgatáshoz, mikor megláttam az Omi hátulját(nyomi Omi :lol: ).Amit sikerült vennünk utána egy bordó 3.0 MV6 fullos 1995.10-i.Most tervezem az autó "elgázosítását".Ja és Omi tanulása az alapokról indul nálam, így szívesen veszem majd a szakértelmeteket problémáim megoldására.o+a

e8-orig_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

23-orig_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv brezsy! Hát nem csodálom...én sem szeretem ha látok egy csattos omi-t...de a lelakott le pukkant is elszomorít...de van aki nem becsüli... nah mindegy :lol: Pacsek

MÁS!!!

Valaki megtudja mondani merre van az ülésfűtés termosztát kapcsolója?A nálam lévő oldalon(vezető), mert nem találom :lol: !

Vagy ez hogy néz ki? :D Kössszzziii mki

Link to comment
Megosztás:

Már ígénybe is venném a szakértelmeteket.3.0 MV6 automata váltó.A probléma a következő:

Automata váltón sport gomb benyomva, vas lerúgva elkezd húzni mint állat, majd felkapcsol és utána váltó hibát ír ki.Sport fokozatot nem lehet kapcsolni.Autó megállít, gyújtás levesz.Újra indítom fedélzeti nem ír ki hibát, önellenőrzés ok.Váltó jól müxik.Ezt már 2x is csinálta.???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

V.hol azt olvastam , hogyha nagy a baj akkor a fedélzei újra indítás után is kiírja(villogtatja) a hibát.Váltó olaj és szűrő csere lenne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.