Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Féktisztító vagy karbi tisztító.

De itt egy leírás:

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1152598350

Továbbá itt van egy kép a motor szellőzőjéről (egy kicsi és egy nagy csatlakozási pont van rajta) ez asszem a jobb hengersor mögött a hengersor végére van felcsavarozva. Múltkor azt hallottam ha az szaros akkor nem szellőzik a moci és ez is okoz szelepfedél tömítés folyást....

Köszi.

Azt hiszem ezt inkább rá bízom egy szerelőre.

Link to comment
Megosztás:

Tessék,remélem kimerítő választ tudtam adni :lol:

12 Start kód

13 Lambda-szonda nincs feszültségváltozás /részvétem :D szonda csere,de 100% ra egy gyors CO ellenőrzés megmondja.És mégegy szomorú hír utángyártott szondával ne is kisérletezz,márcsak a kiosztás miatt sem 3db fehér egy fekete kábelszin van....és ha még be is tudják kötni akkor sem lesz jó !!!/

Köszi a segitséget, és a kód listát, nagyon nagy segitség igy ha tudom a kódokat.

Na hát ez a Lambda-Szonda hiba szerintem egy nagy kontakt hiba lesz mert csak a tegnap este mikor el indultam hideg motoral, inditas utan ojan 20sec után jött ki check lámpa, és ujra inditotam de aztán nem jött visza. Amugy 2 hete voltam itt nálunk müszaki vizsgán és simán ki jött EURO 2 nek, december be jött Németországbol az OMI.

Meg fogom nézni a szondát, meg pucolom a csatiját WD-40 el ha már aladta vagyok, mert cserélem a szervó olajat meg a benzin szüröt is.

ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segitséget, és a kód listát, nagyon nagy segitség igy ha tudom a kódokat.

Na hát ez a Lambda-Szonda hiba szerintem egy nagy kontakt hiba lesz mert csak a tegnap este mikor el indultam hideg motoral, inditas utan ojan 20sec után jött ki check lámpa, és ujra inditotam de aztán nem jött visza. Amugy 2 hete voltam itt nálunk müszaki vizsgán és simán ki jött EURO 2 nek, december be jött Németországbol az OMI.

Meg fogom nézni a szondát, meg pucolom a csatiját WD-40 el ha már aladta vagyok, mert cserélem a szervó olajat meg a benzin szüröt is.

Sajnos valószínű nem csak kontakt. Hidegindítás után még nem nézi közvetlenül.

Az XEV-nél 4 vezetékes, előfűtött lambda van, ergo már hidegen is szabályoz.Ezt nagyon megtanultam, és miután kicseréltem az Astrábanm, a városi 11-12L-s fogyi lement 8.5-re.

Itt sem rögtön nézi a lambda jelét, kell egy fél perc az előfűtésnek, kis teljesítményű a fűtőbetét.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos valószínű nem csak kontakt. Hidegindítás után még nem nézi közvetlenül.

Hello, na ma nem jelentkezet a lambda hiba, meg pucoltam a csatiját is, De a szervo pompám az sajna cserére szorul, vagy ki cserélni benne valami szimeringet meg valami csapágyat, csorog belöle a olaj és nagyon morog.

ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

a szervo pompám az sajna cserére szorul, vagy ki cserélni benne valami szimeringet meg valami csapágyat, csorog belöle a olaj és nagyon morog.......

Én tennék bele egy másikat,biztos van valakinek itt sporttársi áron :D

Elég macerás és odafigyelős meló az a csapágy meg simmering buli :lol:

Link to comment
Megosztás:

a szervo pompám az sajna cserére szorul, vagy ki cserélni benne valami szimeringet meg valami csapágyat, csorog belöle a olaj és nagyon morog.......

Én tennék bele egy másikat,biztos van valakinek itt sporttársi áron :D

Elég macerás és odafigyelős meló az a csapágy meg simmering buli :lol:

Oké, na hát majd februárban meg latom mi lesz vele, majd valamit csinálok vele, de elöször ki kell fizesem az autora a REGADOT, és az a baj hogy még nem lehet tudni menyi lesz.

ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

Hello, na ma nem jelentkezet a lambda hiba, meg pucoltam a csatiját is, De a szervo pompám az sajna cserére szorul, vagy ki cserélni benne valami szimeringet meg valami csapágyat, csorog belöle a olaj és nagyon morog.

Bontva 8-10e ft.

Felújítása 20-30e ft. Otthon kisiparilag nem tudod megoldani.

Link to comment
Megosztás:

de elöször ki kell fizesem az autora a REGADOT, és az a baj hogy még nem lehet tudni menyi lesz.

Szevasz!

Ha nem titok,majd megosztod,h mennyibe jön ki az ár,engem nagyon érdekelne egy regisztrációs keverés,persze csak ha megéri....

Hello, nem titok, adok egy link-et ahol ki lehet számolni bármien autora http://www.autovit.ro/taxapoluare2009.php most igy egy kicsit sok, de lesz változtatás a közeljövöben. Igy meg tudod hogy meg éri vagy sem.

ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

Hát valami ojasmi, vagy még roszab mint amit ki akarsz cserélni.

Azért nem kell ilyen borúsan látni a helyzetet... sok dolgot hoztam már bontóból az évek során, és még

nem volt panaszom... meg kell nézni mit hozol el, és akkor nem lesz szívás :D

Más Opel bol is jo vagy ez csak Omegá ba van ijen? Mért itt a közelbe nem nagyon bontanak B Omegát. A Vectra meg F Astra az van a bontokban.

Össze kell nézni, mert elméletileg ugyanolyan. Csak abban nem vagyok biztos, hogy a rögzítési pontjai ugyanazok-e.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.