Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok!

Nemrégen regisztráltam ide, Üdv Mindenkinek!

2000-es évj. MV6-om van. Olyan gondom van, hogy pár napja alapjáraton "nyikorgás" hallatszik a motortérből, mintha a hosszbordásszíj csúszna (de nem az). (Főként ha bemelgszik.)Csak az 500-as alapfordulat esetén hallható, amint minimálisan emlkedik a fordulatszám, megszűnik a hang. Ha bekapcsolom a klímát, ugye kissé megemelkedik a fordulatszám, ilyenkor sem hallható, bár néha 1-1 nyikkanás van. Kimondottan az alapfordulat esetén folyamatosan hallani.

Esetleg van ötletetek?

Előre is köszi!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Bérautóról számla kell vagy csak egy nyilatkozat, esetleg valami céges pecséttel?

Én vittem számlát 320e ft-ról egy hóra amiből 270-et fizettek ki. Elvileg ugyan olyan kategóriáju autót bérelhetsz. Tehát BMW 5, E Merci, A6 Audi stb. Nekem csak egy Mondeot sikerült kikapnom, mert ez volt a legnagyobb autó.

Link to comment
Megosztás:

Képek.

ITT1

ITT2

ITT3

Az a baj hogy rendőrségi hercehurca is van mert személyi sérülés is történt.

Én már nem hiszem hogy foglalkozok az autóval, ma mgenézi egy haverom aki szakértő, de nem tudnék már úgy bízni benne....

Kapkodni nem akarok.De arra gondoltam hogy egy srác beszámít törött Omit is 4Kig.A kocsival már régebb óta szemeztem, persze nem láttam szóval ki tudja.Csak autómata ezért kérdeztem az átépítést.

Szerencsére télleg semmi bajotok. Az előbb olvastam a lánglovagokon, megint egy Suzukiban haltak meg ketten. :huh: Ti meg ezek szerint télleg csak leporoltátok magatok.

Autót sajnálom, megkapta rendesen...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

A hosszbordászíj feszítő görgő új, klíma kompresszor kuplungot már fújtam WD40-el (ugye a vékony résbe kell fújni a kuplungjához), egyedül a generatort nem néztem még. Annak a csapágya adhatja a hangot?borzasztó hangja van:( Mindig csak 500-as fordulatnál van, se alatta(ha picit meginog a fordulat), se felette nincs ez folyamatosnak mondható a nyikorgó hang.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

A hosszbordászíj feszítő görgő új,

Az nem jelent semmit.. melyiket vetted bele a 8-9000ezer Ft-st vagy 2500ast? Mert a kínai 2500as az gagyesz. Mondjuk ha a feszítő lesz, azt úgyis megtudod, mikor beáll és ledarálja a szíjat mint nekem tette.... csak ne felejts el megállni azonnal mikor a töltésjelződ kivillan, mert a vízpumpa sem forog 8én ezt nem tudtam, szal már forró víznél álltam meg :huh: De úgy néz ki túlélte...

Link to comment
Megosztás:

Kinnvan XXII-ben.Hétfőn elhozom, hétfőn este melózom ha ekkor jó akkor X.ker, vagy kedd XI. vagy XXII. ker.

Vagy ha jársz Lurdyhoz akkor egyik cimborával elküldöm.Bár megnézném a sast.

hát elvileg jó lesz hétfőn a X. ker, de nem tom mikor járok arra, de lehet kinézek Lurdyhoz, bár nem sűrűn járok oda.

Megódjuk... :huh:

Meg meglássuk, hogy mi lesz a lázammal, amivel itthon fetrengek ^_^ :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még 1 utolsó kérdés aztán jegelem a témát.

Ugye rendőrségi határozatra várok, addig is járna bérautó vagy csak ha megjön onnan járhat a szám? (mondjuk ugye lényeges mi lesz a határozatban). Azért kérdezem mert a biztosító úgy etet ahogy akar.

Amikor bejelented a biztosítónak. Az sem baj, ha lehetőséged van, akkor a károkozóval kézenfogva mentek be a biztosítóhoz. Én is így tettem, így gyorsabb volt az ügyintézés, mert nem kellett levélben megkeresniük a károkozót a hülye nyomtatványaikkal, hanem az ügyintéző előtt ismét elismerhette a felelőségét. Nálam nem is kötekedtek semmit a felelősség mértékével. Rendőrséget nem hívtam, mert helyben mindjárt elismerte felelősségét, és nem láttam értelmét, hogy még a rendőr is jól megbssza. Igaz nálunk nem volt személyi sérülés.

Link to comment
Megosztás:

Amikor bejelented a biztosítónak. Az sem baj, ha lehetőséged van, akkor a károkozóval kézenfogva mentek be a biztosítóhoz. Én is így tettem, így gyorsabb volt az ügyintézés, mert nem kellett levélben megkeresniük a károkozót a hülye nyomtatványaikkal, hanem az ügyintéző előtt ismét elismerhette a felelőségét. Nálam nem is kötekedtek semmit a felelősség mértékével. Rendőrséget nem hívtam, mert helyben mindjárt elismerte felelősségét, és nem láttam értelmét, hogy még a rendőr is jól megbssza. Igaz nálunk nem volt személyi sérülés.

Személyi sérülésnél hivatalból kell baleseti helyszínelő, és nem elég a sarki rendőr kijön és lehelyszíneli...

Mondjuk én mind a rendőrrel min a legutóbbi balesetkor rájöttem, hogy igencsak nem árt a baleseti helyszínelő (főleg ha nem mellékesen a barátom :huh: )

GsiZoli, privibe írd meg légyszi mikor hol történ a baleset, rendszámok, nevek...

Link to comment
Megosztás:

Az nem jelent semmit.. melyiket vetted bele a 8-9000ezer Ft-st vagy 2500ast? Mert a kínai 2500as az gagyesz. Mondjuk ha a feszítő lesz, azt úgyis megtudod, mikor beáll és ledarálja a szíjat mint nekem tette.... csak ne felejts el megállni azonnal mikor a töltésjelződ kivillan, mert a vízpumpa sem forog 8én ezt nem tudtam, szal már forró víznél álltam meg :huh: De úgy néz ki túlélte...

Köszi a tanácsot, odafigyelek rá.

A drágábbikat vettem. Bár lassan már azon gondolkodom, hogy lehet az a gyári hibás. Annyira nehéz behatárolni a nyikorgó hangot:( Ma még jobban befújtam a klíma kompresszor kuplung részét, godolom ha sok WD 40-et kap nem lehet vele bajt okozni. Az biztos, mindig be kell melegedni az autónak, hogy előjöjjön a hang. Holnap próbálgatom.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsot, odafigyelek rá.

A drágábbikat vettem. Bár lassan már azon gondolkodom, hogy lehet az a gyári hibás. Annyira nehéz behatárolni a nyikorgó hangot:( Ma még jobban befújtam a klíma kompresszor kuplung részét, godolom ha sok WD 40-et kap nem lehet vele bajt okozni. Az biztos, mindig be kell melegedni az autónak, hogy előjöjjön a hang. Holnap próbálgatom.

Üdv

Kuplungot kb fölösleges fújogatni. Mivel hatása kb olyan mintha a nyikorgó féktárcsát fújkodnád, másrészt meg a klíma meghajtócsapágya ZZ-s, tehát kétoldalról zárt, abba tuti hogy semmi nem megy be. Ha kopott, cserére érett a dolog.

Egyetlen hatása hogy összegányolja a motorteret, meg kap belőle a szíj is rendesen, ami viszont szerintem nem szereti a dolgot.

Viszont, az okozhat nyikorgó hangot, ha megcsúszik a klíma kuplungja... Ez lehet amiatt, mert ferdére kopott a tárcsája, vagy gyengül a mágnestekercse, esetleg elment a hézagolása. Ideális esetben olyan 0,6-0,8 mm között kellene lenni a hézagnak (természetesen kikapcsolt állapotban :huh: ).

A zaj forrása kb tuti hogy csapágy, mivel azok szoktak melegedés után megszólalni. Namost ilyen van bőven... klíma, feszítők, vezető... mindegyik csapágyazott, úgyhogy hibaforrás van egy pár.

Kitartást!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek

Megoldódott a fogyasztás gond bár nem tudom mitől ,mert a teches műszer nem tudott kapcsolatot létesíteni a géppel. Most voltam Horvátban 1500 km gond nélkül 8.5 -ös átlagfogyi rogyásig pakolva 4 személlyel :huh: Csak ,hogy néha valami jót is írjon az ember ne csak azt hogy mi nem jó.

ÜDv

DAni

Link to comment
Megosztás:

Kuplungot kb fölösleges fújogatni. Mivel hatása kb olyan mintha a nyikorgó féktárcsát fújkodnád, másrészt meg a klíma meghajtócsapágya ZZ-s, tehát kétoldalról zárt, abba tuti hogy semmi nem megy be. Ha kopott, cserére érett a dolog.

Egyetlen hatása hogy összegányolja a motorteret, meg kap belőle a szíj is rendesen, ami viszont szerintem nem szereti a dolgot.

Viszont, az okozhat nyikorgó hangot, ha megcsúszik a klíma kuplungja... Ez lehet amiatt, mert ferdére kopott a tárcsája, vagy gyengül a mágnestekercse, esetleg elment a hézagolása. Ideális esetben olyan 0,6-0,8 mm között kellene lenni a hézagnak (természetesen kikapcsolt állapotban :huh: ).

A zaj forrása kb tuti hogy csapágy, mivel azok szoktak melegedés után megszólalni. Namost ilyen van bőven... klíma, feszítők, vezető... mindegyik csapágyazott, úgyhogy hibaforrás van egy pár.

Kitartást!

Köszi, ha megvan a baj forrása megírom.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

A Lurdytalisban már írtam, hogy nem megyek ki.. :lol: De kőne a cucc, csak egyelőre dögrováson vok...

Oké, megvan a cucc.Számom tudod ha okés vagy hívj.

Közben kiderült embernek lehet nem is vót élő kötelezője....de aztán most úgy néz ki mégis....(ennyit a BM-es és biztosító saját adatbázisáról) írtam egy tajgyökér levelet (bérautó, új átíratás, laptop, tréler, tárolás mind Velük szándékoztatom rendeztetni) és itt fénysebóra kapcsolt az ügymenet, ma már meg is volt a kárszakértői szemle.Hétfőre tud ember mondani vmit, azt mondta.Normálisnak tűnt és úgy is viselkedett.Háát, kíváncsi vagyok.Mert itt píz beszél....

Sajna ránézésre GTK.

Link to comment
Megosztás:

Oké, megvan a cucc.Számom tudod ha okés vagy hívj.

Közben kiderült embernek lehet nem is vót élő kötelezője....de aztán most úgy néz ki mégis....(ennyit a BM-es és biztosító saját adatbázisáról) írtam egy tajgyökér levelet (bérautó, új átíratás, laptop, tréler, tárolás mind Velük szándékoztatom rendeztetni) és itt fénysebóra kapcsolt az ügymenet, ma már meg is volt a kárszakértői szemle.Hétfőre tud ember mondani vmit, azt mondta.Normálisnak tűnt és úgy is viselkedett.Háát, kíváncsi vagyok.Mert itt píz beszél....

Sajna ránézésre GTK.

Mindegyik normálisnak tűnik, várd meg az ajánlatot, majd reklamálj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.