Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Van valakinek CID-je B2-ben?

Ez a xar azt csinálja hogy az átlagfogyit még alapjáraton is számolja..látom ahogy változik..megyek és olyan szinten változik az átlagfogyi (nem keverem a pillanatnyival)hogy az állam leesik. Szerintem vagy fél percenként és/vagy 100 méterenként átlagol....engem meg a manuál után agyon**sz az ideg.Van hol 15 litert van hogy 10 litert mutat. De konkrétan ebben a formában használhatatlan átlagfogysztás ellenőrzésére.Valamit nagyon elnyomkodtam a rádión (NCDC2013) pedig sok opció nincs, mondjuk volt akksi saru levétel is...

Ötlet?Jobban esne ha rendes átlagot mutatna mint akksi saru levétel előtt.Reset már volt de ugyanaz.

A féktisztító biztos jó a légtömegmérőnek?Van valami Würth-ös légtömegmérőú tisztító cucc is asszem.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek CID-je B2-ben?

Ez a xar azt csinálja hogy az átlagfogyit még alapjáraton is számolja..látom ahogy változik..megyek és olyan szinten változik az átlagfogyi (nem keverem a pillanatnyival)hogy az állam leesik. Szerintem vagy fél percenként és/vagy 100 méterenként átlagol....engem meg a manuál után agyon**sz az ideg.Van hol 15 litert van hogy 10 litert mutat. De konkrétan ebben a formában használhatatlan átlagfogysztás ellenőrzésére.Valamit nagyon elnyomkodtam a rádión (NCDC2013) pedig sok opció nincs, mondjuk volt akksi saru levétel is...

Ötlet?Jobban esne ha rendes átlagot mutatna mint akksi saru levétel előtt.Reset már volt de ugyanaz.

A féktisztító biztos jó a légtömegmérőnek?Van valami Würth-ös légtömegmérőú tisztító cucc is asszem.

Ugyanaz a két lötty nagyjából. De ha van tiszta benzined, vagy alkoholod, az is jó.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek CID-je B2-ben?

Ez a xar azt csinálja hogy az átlagfogyit még alapjáraton is számolja..látom ahogy változik..megyek és olyan szinten változik az átlagfogyi (nem keverem a pillanatnyival)hogy az állam leesik. Szerintem vagy fél percenként és/vagy 100 méterenként átlagol....engem meg a manuál után agyon**sz az ideg.Van hol 15 litert van hogy 10 litert mutat. De konkrétan ebben a formában használhatatlan átlagfogysztás ellenőrzésére.Valamit nagyon elnyomkodtam a rádión (NCDC2013) pedig sok opció nincs, mondjuk volt akksi saru levétel is...

Ötlet?Jobban esne ha rendes átlagot mutatna mint akksi saru levétel előtt.Reset már volt de ugyanaz.

A féktisztító biztos jó a légtömegmérőnek?Van valami Würth-ös légtömegmérőú tisztító cucc is asszem.

Na megvan...mivel kevés a megtett út gyakran átlagol...hát az előzőnél nem volt ennyire gyakori.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na megvan...mivel kevés a megtett út gyakran átlagol...hát az előzőnél nem volt ennyire gyakori.... <_<

Kár hogy hamarabb rájöttél... Épp írni akartam, hogy várjámán sok kmet (20-30 at, hogy nagyjából beálljon... Meg nem kéne taposni szegényt, nem arra való :rolleyes: :D -_-

Link to comment
Megosztás:

Egy kis történet urak, hogy más ne járjon igy.

Ezt http://bolthely.hu/tungsram/oldal/fooldal a Tungsram mintaboltot nem ajánlom senkinek.

A történet. Beregisztráltam a weboldalukra. Leadtam a rendelést, vissza is igazolták e-mailban, hogy mehetek a cuccért. Kinyomtattam a visszaigazolást, biztos ami biztos.

Hát az egy dolog, hogy a környékükön kocsival megállni szinte reménytelen. De amikor bementem a boltba és odaadtam az eladónak a visszaigazolást, akkor egy pillanatra megállt a fejlődésben, háromszor is megnézte a gépet, hogy tényleg van ilyen rendelés és tényleg visszaigazolták. Utána nekiállt, AKKOR összeszedni a rendelésben szereplő tételeket. És közölte, hogy bocs, de a rendelés egy részéből nincs annyi darabszám, amennyit visszaigazoltak. Ezután már itthon vettem észre, hogy az egyik fajta izzóból másmilyet adott, mint amit rendeltem és ráadásul az egyik rendelt tételt simán kifelejtette.

Ugyhogy én kétszer voltam ott, először és utoljára.

Gondoltam nem árt, ha mások is tudnak róla, milyen korrektül foglalkoznak a vevőkkel, nehogy ti is igy járjatok.

Üdv Oldjawás.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek.

Még mindig csepeg a szimeringem az olajfolyás gátló adalék ellenére is.

Lehetséges-e az, hogy a szaki mikor berakta a szimeringet valami miatt meg sérülhetett?

Esetleg ha valaki cserélt már saját kezűleg szimeringet, leírhatná hogyan kell behelyezni az új szimeringet, hogy ne sérüljön.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek.

Még mindig csepeg a szimeringem az olajfolyás gátló adalék ellenére is.

Lehetséges-e az, hogy a szaki mikor berakta a szimeringet valami miatt meg sérülhetett?

Esetleg ha valaki cserélt már saját kezűleg szimeringet, leírhatná hogyan kell behelyezni az új szimeringet, hogy ne sérüljön.

Előre is köszönöm a segítséget.

Lehetséges,kontárok voltak,vannak,lesznek :rolleyes:

Csak a külső,házba illeszkedő felét szabad erőszakolgatni,azt is csak finoman.Műanyag vagy gumikalapáccsal szolidan kocogtatni.Nehogy forditva rakd be!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek.

Még mindig csepeg a szimeringem az olajfolyás gátló adalék ellenére is.

Lehetséges-e az, hogy a szaki mikor berakta a szimeringet valami miatt meg sérülhetett?

Esetleg ha valaki cserélt már saját kezűleg szimeringet, leírhatná hogyan kell behelyezni az új szimeringet, hogy ne sérüljön.

Előre is köszönöm a segítséget.

Nézess utána a szalagnak amit írtam - ha nem áll meg!!Szerintem nem egyedi hogy folyik csere után, mert ahogy írtam amit vettem autót az se százas a témában pedig cseréltetve lett benne- ezért gondolom hogy amit ajánlott a Szerelő Úr az megállja a helyét.Továbbá amit Nekem Ők megcsináltak eddig az meg lett csinálva...kopp kopp kopp

Valakinek van tapasztalata K&N légszűrővel kapcsolatban. Hallottam hideget meleget már. Van bármi értelme?Használ ilyet valaki? Vagy parasztvakítás az egész?Jó lenne ha olyan írna akinek konkrét tapsztalatai vannak.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit OFF(típus), de az Egyéb csevegés csak elbírja.

Új munkahelyem új "cégesautóval" is jár.

Nagyrészt két kocsit hajtok, egy öregecske Volvo 850es kombit(ő ugyan kicsit ingerszegény, de hát svéd...), illetve (sajnos csak) néha egy Lexus GS450h-t.

A tapasztalatok alapján aztmondom, villanymotort minden autóba! :rolleyes:

(persze kicsit jobban lecsupasztott körítéssel, mert ezzel a dodzsemmel nem lehet érezni a sebességet, ha nem figyelem az órát, simán tiltott tartományban hasít a vas).

Másrészről a hibridsége a fogyasztást jóindulatúan befolyásolja (jórészt városi használattal 9-11liter/100).

Azért nem rossz egy közel 350 tagú ménestől <_<

Link to comment
Megosztás:

Erre nekem is csurgott a nyálam, be is állítottam a parkolóba már régebben. Bár szerintem túl szép, hogy igaz legyen. (Igaz nem tudom mi a helyzet otthon a nagy kocsikkal árügyileg, mióta luxusadó van) Kicsit olcsónak találom ezért a pénzért, 3.0 V6, Executive, manuális váltó, benzin-gáz, de durva, hogy a fénykép kedvéért nem volt képes kinyitni az ajtót, inkább keresztülfényképezett az üvegen. Egyébként álmaimban sem tudnék jobbat elképzelni, talán még ha Caravan lenne! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Erre nekem is csurgott a nyálam, be is állítottam a parkolóba már régebben. Bár szerintem túl szép, hogy igaz legyen. (Igaz nem tudom mi a helyzet otthon a nagy kocsikkal árügyileg, mióta luxusadó van) Kicsit olcsónak találom ezért a pénzért, 3.0 V6, Executive, manuális váltó, benzin-gáz, de durva, hogy a fénykép kedvéért nem volt képes kinyitni az ajtót, inkább keresztülfényképezett az üvegen. Egyébként álmaimban sem tudnék jobbat elképzelni, talán még ha Caravan lenne! :rolleyes:

Néztem ezt már én is, de valahogy ugyanarra jutottam mint Crime...

Sérülémentes több helyen is elhangzik, valamint egyéb kiváló minősítők...

Lehet hogy két félautóból van összerakva? B)

Nepperautó ez.

Nagy kocsikkal rossz a helyzet idehaza, luxusadó csak jövőtől lesz izgalmas ugyanis asszem márciusig kell befizetni (azt rebesgetik a kisebb 175ló alatti nagyautók ismét keresettek lesznek ezután).

Per pill Mo-n a gépjármű árak nagyon lentvannak, én a karbantartott, szép állapotú 97-es B x20xev Sedanomért 300e-et kapnék... szóval árak a béka nemesebbik fele alatt, az iszap mélyén <_<

Viszont itt kint svédben, ezért a pénzért még fiatalabb Omit is lehet kapni! A szép állapotú, egyben levő (értsd nem törött váltós vagy motoros) 96-98 közötti Omegák 10e korona körül mozognak (270e ft), alkatrésznek valót egy ezresért lehet kapni.

Az itt feladott hirdetés 95%ban pontos, szóval kilométer annyi van benne, mint amit írnak, állapotát is korrektül elmondják, nincs rejtegetett hiba (nincs purhab, sziloplaszt meg frissen ködölt lökhárító :D )

Ezért is agyalok rajta hogy otthon eladom a vasat, hozzáteszek némi pénzmagot és itt kint veszek az árából egy fiatalabbat vasat(érdekességként: szomszédban most adtak el egy OFF hyundai accentet, 2002-es évj, 1,6benzin, szinte fullos/típushoz képest/ 15e koronáért~400e ft). Mondjuk számításba csak Omega jöhet, esetleg valami belpiaci termék (öregebb Volvok).

Visszatérve, szerintem érdemes megvenni, ha van sok pénzed :D

Per pill igen kiszámíthatatlan hogy hogyan fognak alakulni az adók meg a járulékos (luxusadó, meg ugye rebesgetik hogy 2 éven belül a kötelező is teljesítmény alapú lesz) úgyhogy most bátor lépés egy ilyen nagy tepsit venni, sztem.

Meg ahogy írtam is, ne várj sok money-t a x20xev-ért... -_-

Link to comment
Megosztás:

Bele bizony, és majd amikor az első 35000-72000Ft-ról (1994-2000), illetve feléről szóló csekket kipostázzák, akkor lesz kapkodás...

Naja. Ezért is leszek kíváncsi, hogy alakul a 170ló alatti 'nagyautók' ára a közeljövőben... Reményem szerint jól, így jobb áron el lehet majd sütni a vasat... (és így külföldre lehet hozni az otthoni 170ló feletti nagyautókat, mivel itt nem horror az üzemeltetés - főleg ha igazoltan Ethanol üzemű a gép)

Kíváncsi leszek a teljesítményalapú kötelezőre, van egy sejtésem hogy azzal se azt akarják elérni hogy a pórnép kevesebbet fizessen (tudom, elvileg az a lényeg hogy a kis turbós benzinmotorok magasabb teljesítménye miatti megnövekedett kockázatot kompenzálják - de ez egy alkalom hogy legálisan újabb forintokat lopjanak ki az autózók amúgy se túl mély zsebecskéiből... :D )

Link to comment
Megosztás:

Bele bizony, és majd amikor az első 35000-72000Ft-ról (1994-2000), illetve feléről szóló csekket kipostázzák, akkor lesz kapkodás...

Én nem fogok kapkodni....kapkodjon aki havonta autórészletet fizet.Az, hogy a magyar állam rabszolgája vagyok egy dolog (ide születtem és vagyok olyan állat hogy a körülményektől függetlenül itt élek = magam részéről barom, de a bankok rabszolgája még közvetlenül nem vagyok és nem is kívánok lenni - értsd hitelrabszolga)

Egyébként katyvasz ez az egész, bár lehet csak Számomra. Most mennyit számláz ki?? A gépjármű adót levonhatom belőle (az a súlyadó nem?), mikor , hogyan? Kiküld egy csekket azt megfelezem és befizetem rózsaszínen vagy a mi a xar?Vagy az adóbevallásban levonom?

Link to comment
Megosztás:

Én nem fogok kapkodni....kapkodjon aki havonta autórészletet fizet.Az, hogy a magyar állam rabszolgája vagyok egy dolog (ide születtem és vagyok olyan állat hogy a körülményektől függetlenül itt élek = magam részéről barom, de a bankok rabszolgája még közvetlenül nem vagyok és nem is kívánok lenni - értsd hitelrabszolga)

Egyébként katyvasz ez az egész, bár lehet csak Számomra. Most mennyit számláz ki?? A gépjármű adót levonhatom belőle (az a súlyadó nem?), mikor , hogyan? Kiküld egy csekket azt megfelezem és befizetem rózsaszínen vagy a mi a xar?Vagy az adóbevallásban levonom?

Külön kapsz majd súlyadós csekket, mint eddig, meg mellé luxusadós csekket is...

Link to comment
Megosztás:

Külön kapsz majd súlyadós csekket, mint eddig, meg mellé luxusadós csekket is...

Addig oké, de a rendelet vmi ilyet ír:

"Az adóalany az adóévben levonhatja a fizetendő adó összegéből a személygépkocsi után a terhére az adóévre kivetett (járó) gépjárműadó összegét."

Valaki értelemzné?

Link to comment
Megosztás:

Addig oké, de a rendelet vmi ilyet ír:

"Az adóalany az adóévben levonhatja a fizetendő adó összegéből a személygépkocsi után a terhére az adóévre kivetett (járó) gépjárműadó összegét."

Valaki értelmezné?

Befizeted az adót meg a luxusadót, majd levonod az adóéved végén a teljesítményadót a befizetendő adódból. Ha nincs befizetnivalód, akkor visszaigényled...

A szép, hogy egy pár napig azért még használják a pénzedet... persze nem kamatosul vonhatod le - igényelheted vissza.

Link to comment
Megosztás:

Szerdán megújult az omi futóműve... előre kapott két újabb rugót, meg gyári GM-sachs gátlókat, új toronyalkatrészeket,

új komplett kormányösszekötőket. Hátra meg Kayaba lengéscsillapító ment. A futóműbeállításon szopott a srác vele egy

sort, mert 3x kellett nekiugrani állítani (egyszer egyik, másszor másik torony roppant egyet, gondolom a helyére állt,

és így frankón elment túl negatívba az a futómű).

De most olyan mint az új autó, franya érzés :D

Link to comment
Megosztás:

Szerdán megújult az omi futóműve... előre kapott két újabb rugót, meg gyári GM-sachs gátlókat, új toronyalkatrészeket,

új komplett kormányösszekötőket. Hátra meg Kayaba lengéscsillapító ment. A futóműbeállításon szopott a srác vele egy

sort, mert 3x kellett nekiugrani állítani (egyszer egyik, másszor másik torony roppant egyet, gondolom a helyére állt,

és így frankón elment túl negatívba az a futómű).

De most olyan mint az új autó, franya érzés :)

Szabad kérdezni, mibe került?? Hasonló bűntényre készülök én iss nemsokára, mondjuk csak elől. Ezért ha lefirkálnád külön elől-hátul, még jobb lenne. Bár a lengéscsillapító árakról van fogalmam (sajna :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.