Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

+ha még kap hozzá a gyári GM pasztából (80ml, silopisztollyal kinyomható,gr.8.768,,1503305,,csergőnél is kapható) akkor lehetetlen a folyás.,remélem az olajbeöntősapka gumiszimeringjét is kicserélték.......(800-ft az eredeti)

Na elhoztam a böbit:). Még nem tudom milyen lett mert még le akarom mosni a motort ,hogy lássam nem csöpög valahol.Ami ki lett cserélve: szelepsz.szimmering garnizura,vezérműtengely szimm.garnitura,első főtengelyszimm.,vezérműszíj,szelepfedél(megfogadva a tömítési tanácsokat ).

Remélem egy darabig kitart már és jó lesz.

De ,hogy ne legyen felhőtlen ez a nap se most meg a csomagtartó központizár adta meg magát.(mi a fenének csinálták műanyagból).Van az a téglalap alakú bizbasz(ami csúszkál) az tőrt el.Gondolom ilyesmit csak egybe lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Na elhoztam a böbit:). Még nem tudom milyen lett mert még le akarom mosni a motort ,hogy lássam nem csöpög valahol.Ami ki lett cserélve: szelepsz.szimmering garnizura,vezérműtengely szimm.garnitura,első főtengelyszimm.,vezérműszíj,szelepfedél(megfogadva a tömítési tanácsokat ).

Remélem egy darabig kitart már és jó lesz.

De ,hogy ne legyen felhőtlen ez a nap se most meg a csomagtartó központizár adta meg magát.(mi a fenének csinálták műanyagból).Van az a téglalap alakú bizbasz(ami csúszkál) az tőrt el.Gondolom ilyesmit csak egybe lehet kapni.

Mibe fájt a procedúra?

Link to comment
Megosztás:

Nálunk van a családban két bőrös Omi is, de a plüssöm nem cserélném le bőrre. Tényleg szép, de télen hideg, nyáron meleg, ha pedig nem kezeled rendesen, hamar kitöredezik.

:lol:

vagyon benne igazság. Szerintem a facelift bőre egyébként klasszisokkal jobb mint az elődjé.Olyat vegyetek!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sírok ilyenkor: http://www.blocket.se/vasternorrland/Opel_...m?ca=18&w=3

1500Sek ~ 40000Ft :huh:

És mivel nagyon északi a vas nem rozsdás (mivel arra nem sózzák az utakat, mert fölösleges, -10fok alatt a só is megfagy :lol: ). És állófűtés szinte mindegyikben :lol:

Az a baj, hogy nem járóképes (a kartel sérült), meg hogy k#rva messze van (1200km)...

Link to comment
Megosztás:

Bezzeg amikor én kerestem senkinek nem bolt bőrgarnitúrája most meg hegyekben. Na mindegy. :huh:

Viszont nincs valakinek leírása róla hogy kell szétszedni az elektromos ülést, mert sajna az ülésfűtésem nem működik, és a marha akitől vettem elhajtotta az egyik sínt és nem akarja a magasságot állítani.

Link to comment
Megosztás:

Na ma kijött a műszerfal - végre volt időm.A mokkolás a következő: a vezető szál a motor kontroll lámpához megszakítva - elkaparva.Majd az olajnyomás lámpától a fólia másik oldalán vezettek egy filccel egy szálat.No comment.Kicseréltem a régire a műszerfalat most ok, aztán majd vissza lesz alakítva a régi bele....

Más kérdés:

Feljött és ég is a check engine...:)39-es kód, lambda 1 magas fesz.Az érdekes hogy a check engine lámpa mintha vibrálna, azaz nem folyamatosan ég!!!Hogy a toszba lehet ez?És a magas fesz általában mi szokott lenni?Lehet ez valami kontakt hiba vagy kábel szakadás, letestelés, stb?5let?A korona az egészen hogy chipet is cseréltem, szóval most azt sem tudom kizárni hogy nem -e az új chip miatt nyekereg...utálok ilyet csinálni (több dolog cseréje javítása után nem tudod mi volt a hiba, vagy mitől lett...) de az akksit nem akartam másodszorra is levenni - jártam már úgy hogy akksi saru le felvétel után ki kellett kötni a tetves utólagos immót belőle mert IC behalt benne.

Link to comment
Megosztás:

A 3 vezetékes lambda estén mik a vezetékek?1 megy az ECU-ra gondolom, 1 a fűtés szála, ez jönne a üzemanyag relé felől mint 12V?A harmadik meg föld?valahogy ki akarom majd zárni a kábel hibát és ahoz kellene vmi infó.

Tudtommal 2 vezeték a fűtés, test a kipuff, és a 3. vezeték a jel.

Link to comment
Megosztás:

Köszi néztem, ált. fekete a jel 2 fehér a fűtés.

Sanszos lenne hogy a használt szondám most halt be benne?Szomorú lennék.... Vagy eszi a lambdaszondát? :huh: :angry:

Lambdaszondaevő vas :lol:

Rossz benzint tankolsz bele :lol:

Vagy nyomja bele az olajat a kipufogóba. :D

Egyszerűen most adta be a kulcsot... ;)

Melyik a szimaptikusabb?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.