Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Igen, felemelve lett megmozgatva.

Az első szilentek pár hónapja lettek cserélve.

Azt viszont nem említettem, ami talán érdekes lehet, hogy a kormányrázás nem állandó, hanem csak fékezésnél/lassításnál van. Ebben az esetben is azok jönnek szóba amiket mondtatok?

Link to comment
Megosztás:

http://www.cars-data.com/en/opel-omega-sed...838/models.html

http://www.cars-data.com/en/opel-omega-sed...839/models.html

http://www.cars-data.com/en/opel-omega-sed...840/models.html

Komplettnek tűnő listák, lehet szemezgetni. 2.5TD és 3.0 volt MV6 felszereltséggel... Viszont a mítikus "5 speed, automatic" ebben a felsorolásban sincs meg.

Szemezgetni lehet, de nem hiteles. Valaki összegyűjtötte, de hemzseg a hibáktól.

1. Nincs Edition 100 felszereltség megjelölve, pedig volt.

2. Faceliftig a Sport felszereltség, csak 2.0 16V és 2.5V6 motorokkal volt, limitált színben - lakkfekete és acélkék - Twinspoke felnikkel volt kapható...

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom csak 3000-es Omega B-t árultak MV6-nak...

www.senatorman.de -> Omega B -> Daten & Preise

A 2000-esemre is ragaszthatok MV6 vagy Executive logókat, mert lehet kapni párezer forintért. :lol:

És itt a lényeg:

The top model MV6 was only available with the engine X30XE combined with a 4-speed automatic. On special request, but without the price reduction was a 5-speed manual transmission available. Otherwise, the MV6 had cruise control, air conditioning, ultrasonic anti-theft alarm, electric windows front and rear, power seat adjustment, heated front seats, and an all-round glazing insulating two-layer metallic coating. In addition, the radio was installed as standard SC 804th.

Link to comment
Megosztás:

Szemezgetni lehet, de nem hiteles. Valaki összegyűjtötte, de hemzseg a hibáktól.

1. Nincs Edition 100 felszereltség megjelölve, pedig volt.

2. Faceliftig a Sport felszereltség, csak 2.0 16V és 2.5V6 motorokkal volt, limitált színben - lakkfekete és acélkék - Twinspoke felnikkel volt kapható...

Én úgy látom, hogy az Edition 100-nak (amilyen nekem iss volt) a Centennial felszereltség felel meg, amit 99 februártól 99 szeptemberig, limitált szériában forgalmaztak. végigbogarásztam, egyedül a CDR500 nem stimmel a felszereltségben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt kérdezném hátha valakinek volt már hasonló tapasztalata ez ügyben ,hogy a napokban lett átszerelve az autóm(mv6-) manuális váltóra és azóta az alapjáratom megvan bolondulva hol fent marad 1500on hol lemegy 500 ra de össze vissza ugrál van hogy megállok a lámpánál 1500on marad kinyomom a kuplungot majd felengedem és lemegy 700 ra .

Mi lehet vele vajon?

üdv

Kindy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt kérdezném hátha valakinek volt már hasonló tapasztalata ez ügyben ,hogy a napokban lett átszerelve az autóm(mv6-) manuális váltóra és azóta az alapjáratom megvan bolondulva hol fent marad 1500on hol lemegy 500 ra de össze vissza ugrál van hogy megállok a lámpánál 1500on marad kinyomom a kuplungot majd felengedem és lemegy 700 ra .

Mi lehet vele vajon?

üdv

Kindy

nekem is lett cserélve a váltóm, de attól nem csinált ilyeneket.

viszont régebben igen, egy ismerösöm leszedte a légtömegmérőt és ott befujt valami speckó tisztító srayt a szivócsonkba, ott van valami alapjárati fúvóka azt tisztította igy ki, közben járt a motor, sőt nyomnom is kellett a gázt, meg még utánna kocsikáznom vele mire kiment belöle minden, ja meg még a légtömegmérő érzékelöjét is kipucolta és megjavult, de nem értek hozzá konkrétan, lehet a tiednek más baja van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt kérdezném hátha valakinek volt már hasonló tapasztalata ez ügyben ,hogy a napokban lett átszerelve az autóm(mv6-) manuális váltóra és azóta az alapjáratom megvan bolondulva hol fent marad 1500on hol lemegy 500 ra de össze vissza ugrál van hogy megállok a lámpánál 1500on marad kinyomom a kuplungot majd felengedem és lemegy 700 ra .

Mi lehet vele vajon?

üdv

Kindy

Elekronikusan miket kötöttetek át? ECU 42-es lábát lehúztátok földre?Magához a cseréhez nem kell megbontani a motor tetejét, tehát sztem valami lektromos gizmó lesz, vagy csináltatok mást is?

Link to comment
Megosztás:

nekem is lett cserélve a váltóm, de attól nem csinált ilyeneket.

viszont régebben igen, egy ismerösöm leszedte a légtömegmérőt és ott befujt valami speckó tisztító srayt a szivócsonkba, ott van valami alapjárati fúvóka azt tisztította igy ki, közben járt a motor, sőt nyomnom is kellett a gázt, meg még utánna kocsikáznom vele mire kiment belöle minden, ja meg még a légtömegmérő érzékelöjét is kipucolta és megjavult, de nem értek hozzá konkrétan, lehet a tiednek más baja van.

Azt hogy? Alapjárati 'fúvókát' nyitott pillangószelepnél mi tisztítja? :)

Alapjárati szelepet egyszerűbb kiszedni, és megpucolni (nomeg ez a tuti).

Légtömegmérő tisztításhogy meg lehet vásárolni légtömegtisztító spray-t, de ha van kéznél féktisztító, akkor azzal is ki lehet pucolni (annyi, hogy ezeket azért ne fújd be a szívócsőbe :D ). Csak vigyázz vele, érzékeny jószág!

Link to comment
Megosztás:

Igen, felemelve lett megmozgatva.

Az első szilentek pár hónapja lettek cserélve.

Azt viszont nem említettem, ami talán érdekes lehet, hogy a kormányrázás nem állandó, hanem csak fékezésnél/lassításnál van. Ebben az esetben is azok jönnek szóba amiket mondtatok?

Szia!

Nekem is volt ilyen gondom, féktárcsa csere megoldotta a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Igen, felemelve lett megmozgatva.

Az első szilentek pár hónapja lettek cserélve.

Azt viszont nem említettem, ami talán érdekes lehet, hogy a kormányrázás nem állandó, hanem csak fékezésnél/lassításnál van. Ebben az esetben is azok jönnek szóba amiket mondtatok?

Szar tárcsa, vagy betét, pl az úszónyereg nem úszik :D...

Vagy pl a tárcsa vmiért "elvetemedett" , mondjuk off Ford volt, de láttam olyat ;) :)

Első sorban nézd - nézesd át a féket... amúgy megsúgom, hogyha szar minőségű szilentet tettek bele, pár hónap alatt megöli... ez van... Lemfölder... de ez se mindig jó évekig...

Link to comment
Megosztás:

omega 2.5

Szia!

Nekem is volt ilyen gondom, féktárcsa csere megoldotta a problémát.

Szar tárcsa, vagy betét, pl az úszónyereg nem úszik ;)...

Vagy pl a tárcsa vmiért "elvetemedett" , mondjuk off Ford volt, de láttam olyat ;) :D

Első sorban nézd - nézesd át a féket... amúgy megsúgom, hogyha szar minőségű szilentet tettek bele, pár hónap alatt megöli... ez van... Lemfölder... de ez se mindig jó évekig...

A tárcsa csere az most nehézkes lesz, így hogy ~17e körül kezdődik darabja (Új akksi is kellett :) ).

Visszalapozgattam itt egy kicsit, hát a tárcsaszabályozásnak nincs nagy reklámja, nem ajánlják igazából. Majd megejtek akkor egy cserét.

RUVILLE szilenteket tettünk bele fél éve, "még" jók.

Link to comment
Megosztás:

A tárcsa csere az most nehézkes lesz, így hogy ~17e körül kezdődik darabja. Visszalapozgattam itt egy kicsit, hát a tárcsaszabályozásnak nincs nagy reklámja, nem ajánlják igazából. Majd megejtek akkor egy cserét.

RUVILLE szilenteket tettünk bele fél éve, "még" jók.

Kérdezd Tomi023-t a "még jó" szilentek leették 2 gumiját.... mag folyamatos nyekergés volt... Pedig azt mondták nem az a baj... Az volt.

Tárcsa.. igaz nem ATE de 9600 Ft/db áron van vmi francia (Meyle és Germany, de vhogy mégis francia :)), és nem intett óva eddig senki akivel beszéltem róla...

Link to comment
Megosztás:

A tárcsa csere az most nehézkes lesz, így hogy ~17e körül kezdődik darabja (Új akksi is kellett :) ).

Visszalapozgattam itt egy kicsit, hát a tárcsaszabályozásnak nincs nagy reklámja, nem ajánlják igazából. Majd megejtek akkor egy cserét.

RUVILLE szilenteket tettünk bele fél éve, "még" jók.

Azért ennél lényegesen olcsóbban is lehet kapni (nomeg ebből az árból kilehet már sírni némi kedvezményt! :D ). Szabályzás nemcsak hogy nem javasolt, hűtött tárcsát szinte tilos is szabályoztatni. Általában max pár mm a megengedett kopás a gyári mérethez képest (3-4mm), ha ezt még megfaragja egy jókezű esztergályos, előfordulhat hogy a kopott betétek megszorulnak a tárcsa és a féknyereg között... durva erők lépnek fel fékezés közben, a bódé nem pehelysúlyú.

Asszem ez a rizikó nem éri meg azt a 'párezer' forintot...

Nekem is francia tárcsák vannak fent, annyi volt vele a kín, hogy fékezésnél nyikorgott (pedig a tárcsával együtt került bele Bosch betét is). Szétszedtem, megpucoltam, megigazgattam mindent, és megint szólt.

Utána szétszedtem, lesarkaztam, meg megcseréltem a betéteket a jobb-bal oldalon, és tökéletes lett.

Ha esetleg olyan ráérő időd van, és nem kopottak a betétek, akkor ezt tudom esetleg javasolni. Egy próbát megér a dolog.

Viszont arra figyelj, hogy ezután úgy kell autózni, mintha új fékbetét lenne (egy kicsit megvasalni sem árt, hogy beálljon az új helyére), tehát egy párszáz km-ig kerüld a drasztikus fékezést (persze, amennyire lehetséges)!

Link to comment
Megosztás:

jah

kicseréltünk minden cserélhető alkatrészt az elejében és láss csodát minden oké :)

Jaja, ez a biztos :D

És akkor nincs meglepetés.

Anno volt egy francia szörnyetegem, azon játszottam el ezt.

Elkezdtem cserélgetni a dolgokat a futóműben, ahogy mentek szét. A végén az lett az eredmény, hogy mire mindent kicseréltem, kezdhettem előlről, mert addigra a stabilizátorkar lógott, a kormányösszekötő kódorgott, stb ;)

Link to comment
Megosztás:

Ok , legyen CCRT display, így én sem hallottam...abban azért egyetérthetünk a néven kívül hogy nem GID és viszi a telót, ha már CCRT rádiókhoz volt..

Egyébként meg itt is vannak furcsaságok, a GID-re azt írja hogy NCDx rádiókhoz van, de ezek szerint Philips-el is műxik Nálad..

Ugyan más kérdés, de tudnál infót szolgáltatni, hogy mibe van neked otthon az Omi éves díja (adó+bizt) ?

Itt számolgattam, évi 12000kr, azaz havi 1000kr (~27000ft), adóval, biztosítással, bónusz nélkül.

Foly. köv itt: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...&start=6740

Link to comment
Megosztás:

Ugyan más kérdés, de tudnál infót szolgáltatni, hogy mibe van neked otthon az Omi éves díja (adó+bizt) ?

Itt számolgattam, évi 12000kr, azaz havi 1000kr (~27000ft), adóval, biztosítással, bónusz nélkül.

Eddig (no luxury tax): Éves szinten volt a biztosítás és súlyadó (vagy hívjuk ahogy gondolod): ~70eFt.

Luxusadóval idén (visszakönyörögve majd a súlyadó részt belőle később): ~100-110eFt.

Évjárat 2000. Biztosítás most B2, de nem az én nevemen fut, mert budapesti 35 év alatti személy révén vaskosabb (a biztosítás összeg a duplája) lenne.

Kíváncsi vagyok másnak hogy alakul (feltételezem a biztosításon lehet spórolni azért ha van rá mód)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.