Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ez azért nem teljesen igaz. A műanyag azért folyik, mert általában a motorszellőzés eldugol, ergo a "forgattyús ház szellőzés" hiányában a leggyengébb ponton kinyomja a tömítést, azaz folyni fog a szelepfedélnél. Na ekkor az okos tulaj szakcsibácsinál szelepfedél tömítést cseréltet, jól meghúzzák a csavarokat ahogy kell - nehogy ugye gond legyen-, ezzel szépen el is deformálják vagy el is törik a szelepfedelet. Újabb kesergés, hogy xar Opel megint folyik az olaj..

A V6-nál nincs távtartózva a fedél? Csak mert az X20XEV-nél fémpersely ott van a műanyag szelepfedélben, így nem lehet túlhúzni.

Viszont tömítő ide is kell, mert még a gyári tömítés is ereszt, ha nincs kinyomva a vájat olajálló tömítőanyaggal.

Link to comment
Megosztás:

A V6-nál nincs távtartózva a fedél? Csak mert az X20XEV-nél fémpersely ott van a műanyag szelepfedélben, így nem lehet túlhúzni.

Viszont tömítő ide is kell, mert még a gyári tömítés is ereszt, ha nincs kinyomva a vájat olajálló tömítőanyaggal.

Én nem nyomtam ki semmivel, és utána nem eresztett, igaz azóta Patyi Laci egyszer szétszedte, de nem tudom, hogy ő nyomott-e pasztát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap vettem egy 2,5 V6-ost. A km órája nem működik, vagy is csak néha-néha, gondolom a jobb eladás érdekében hülyére csavargatták, előfordulhat, hogy rosszul tettek vissza valamit?Menet közben csak remeg 0km/h-nál, plussz a fordulatszámmérő sem műxik. Ami viszont érdekes, hogy a km számláló, és a napi számláló megy. Ha valaki sejti mi lehet a baj jelezzen vissza, köszi

Taylor

Kár volt megvenni ez csak a kezdet...

És igaz....

Ma kihuzattam kicsit, elkezdett füstölni felnyitottam tiszta olaj a kipufogó leömlője, talán szelepfedél?

Aztán, a jobb hátsó abklak egyszer csak megadta magát szétszedtem, a vezető műanyag, ami a két bovdent fogja össze eltört, lehet egyáltalán ilyen kis műanyag biz-baszokat kapni valahol?

Aztán csurom víz a jobb első, és jobb hátsó palólemez, klímám meg nincs, mondjuk nem tudom, hogy volt-e, 1 hetes a verda, remélem csak gázt kell utántölteni ) Ha nem folyik a vizem akkor nem lehet hogy a padló lemez a radiátornál ereszt ugye? vagy a klímának is van külön valami belső radiátora, és az folyt el, vagy csak szar volt az ablak és bevert a víz? ( bár a padlón kívűl minden száraz ami elég érdekes.

Ha valaki véleményez azt megköszönöm, amúgy nem bántam meg, a másikkal is volt ennyi problémaám, csak az 2000ccm-volt, és nem ment ennyire.

Taylor

Link to comment
Megosztás:

És igaz....

Ma kihuzattam kicsit, elkezdett füstölni felnyitottam tiszta olaj a kipufogó leömlője, talán szelepfedél?

Aztán, a jobb hátsó abklak egyszer csak megadta magát szétszedtem, a vezető műanyag, ami a két bovdent fogja össze eltört, lehet egyáltalán ilyen kis műanyag biz-baszokat kapni valahol?

Aztán csurom víz a jobb első, és jobb hátsó palólemez, klímám meg nincs, mondjuk nem tudom, hogy volt-e, 1 hetes a verda, remélem csak gázt kell utántölteni ) Ha nem folyik a vizem akkor nem lehet hogy a padló lemez a radiátornál ereszt ugye? vagy a klímának is van külön valami belső radiátora, és az folyt el, vagy csak szar volt az ablak és bevert a víz? ( bár a padlón kívűl minden száraz ami elég érdekes.

Ha valaki véleményez azt megköszönöm, amúgy nem bántam meg, a másikkal is volt ennyi problémaám, csak az 2000ccm-volt, és nem ment ennyire.

Taylor

Hol füstöl??Motortérben vagy kipufogó?

Sanszos hogy szelepfedél, töröld le ronggyal a szepepfedelek szélét amennyire hozzáférsz, menj vele majd húzd végig a kezed, ha olaj lesz rajta akkor szelepfedél.

Vized olajad fogyogat?Ízleld meg a vizet, hogy édes vagy sem. Lehet hogy a fűtőradiátor folyik - ha hűtővíz, vagy szimplán ki kellene pucolni a víz elvezetést anyós oldalon, mert ha tele van levéllel sárral a nyúlványban lévő elvezető lyuk, akkor befolyik az utastérbe a víz, érdemes ezt megcsinálni mert előtétellenállás lesz a következő cserélendő alkatrész (állandóan megy majd a venti és fokozatok sem műxenek majd).

Szerintem komplett elektromos ablakot/sínt kapsz bármelyik bontóban vagy vatin.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2006 óta fent van a következő variáció, mert már akkor se lehetett fém szelepfedelet kapni:

- Elől: Fém szelepfedél, a furatokat már meg Heli Coil betéteztem, mert az acél csavar tette a dolgát az alu furatban

- Hátul: Műanyag, új szelepfedél, mert csak elsőt tudtam fémet szerezni

2006 februárja óta se elől, se hátul nincs egy csepp olaj se. Amikor lecseréltem a műanyagokat, akkor ráraktam egy sík gránit tömbre melóba, s bevilágítottam, s hát nem éppen volt sík már a fedél. Persze ez elég rossz módszer, hisz ki tudja a gyári új mennyire volt sík. :D Erre a szellőzőre gondolsz? Erre mondtad, hogy eldugul? Az 1-es számú az?

Fém szelepfedelet Én mindig Angliából rendeltem, ott azért úgy 50 fontból, anno 15000 Ft-ből meg volt a kettő. Aztán mindegyik ment homokszórásra majd szinterezésre. Nekem Cali V6 van, így jobban látszik minden, ezért csináltam meg ezeket. :wacko: Most már nagyon nehéz találni, ha van is akkor úgy 70-80 font között. :wacko:

thumb-269D_4C5F2DFB.jpg

thumb-DCEC_4C5F2DFB.jpg

thumb-A612_4C5F2DFB.jpg

thumb-71B3_4C5F2DFB.jpg

Szellőző:

thumb-A37C_4C5F2ED1.jpg

Ez azért nem teljesen igaz. A műanyag azért folyik, mert általában a motorszellőzés eldugol, ergo a "forgattyús ház szellőzés" hiányában a leggyengébb ponton kinyomja a tömítést, azaz folyni fog a szelepfedélnél. Na ekkor az okos tulaj szakcsibácsinál szelepfedél tömítést cseréltet, jól meghúzzák a csavarokat ahogy kell - nehogy ugye gond legyen-, ezzel szépen el is deformálják vagy el is törik a szelepfedelet. Újabb kesergés, hogy xar Opel megint folyik az olaj..

Csak magamat ismételve, a megoldás ahogy csinálnám:

Vedd le és nézd meg a szelepfedeleidet alaposan, nem e töröttek, repedtek, illetve nincsenek -e extrém módon deformálódva

Szerezz be gyári vagy Reinz szelepfedél tömítés készletet, fekete gyári pasztát

Takarítsd ki a motor szellőztetést (az olajsárból ha olyan - utas oldali hengerfej mögött közvetlen)

Alaposan takarítsd el a szelepfedeleket és a HF felfekvési felületét, pasztát csak az előírt helyekre

A szelepfedelet megfelelő lehúzási sorrendben spirálisan NYOMATÉKKULCS alkalmazásával tedd fel, 8NM meghúzási nyomatékkal

Ha így jársz el jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ez az auto az Omega V8.com, és a Corvette small block-ja (5.7 V8) van benne (Opel-terminológiában Y57XE motorkódot kapott). 315LE-t tudott és 450Nm nyomatékot, de hűtési problémák miatt sosem került szériagyártásba, tudtommal egyetlen 4 ajtós és szintén egy Caravan modell létezik belőle.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2006 óta fent van a következő variáció, mert már akkor se lehetett fém szelepfedelet kapni:

- Elől: Fém szelepfedél, a furatokat már meg Heli Coil betéteztem, mert az acél csavar tette a dolgát az alu furatban

- Hátul: Műanyag, új szelepfedél, mert csak elsőt tudtam fémet szerezni

2006 februárja óta se elől, se hátul nincs egy csepp olaj se. Amikor lecseréltem a műanyagokat, akkor ráraktam egy sík gránit tömbre melóba, s bevilágítottam, s hát nem éppen volt sík már a fedél. Persze ez elég rossz módszer, hisz ki tudja a gyári új mennyire volt sík. :D Erre a szellőzőre gondolsz? Erre mondtad, hogy eldugul? Az 1-es számú az?

Fém szelepfedelet Én mindig Angliából rendeltem, ott azért úgy 50 fontból, anno 15000 Ft-ből meg volt a kettő. Aztán mindegyik ment homokszórásra majd szinterezésre. Nekem Cali V6 van, így jobban látszik minden, ezért csináltam meg ezeket. :wacko: Most már nagyon nehéz találni, ha van is akkor úgy 70-80 font között. :wacko:

Szellőző:

thumb-A37C_4C5F2ED1.jpg

Szép munka.

Az 1.-el jelölt alkatrészre gondolok, az ezen lévő 2db szellőző nyílást minimum ki kell takarítani. Omegán magát a szellőzőt leszerelni elég ratyi meló ha rajta van a hengerfej mert kicsi a hely, de általában csak az a gond hogy olajsár áll a 2db nyílásban, továbbá az ECOTEC feliratos fedél állagát is célszerű ellenőrizni (ide jön 4db gumicső) nehogy ott álljon benne vmi...

Link to comment
Megosztás:

Hol füstöl??Motortérben vagy kipufogó?

Sanszos hogy szelepfedél, töröld le ronggyal a szepepfedelek szélét amennyire hozzáférsz, menj vele majd húzd végig a kezed, ha olaj lesz rajta akkor szelepfedél.

Vized olajad fogyogat?Ízleld meg a vizet, hogy édes vagy sem. Lehet hogy a fűtőradiátor folyik - ha hűtővíz, vagy szimplán ki kellene pucolni a víz elvezetést anyós oldalon, mert ha tele van levéllel sárral a nyúlványban lévő elvezető lyuk, akkor befolyik az utastérbe a víz, érdemes ezt megcsinálni mert előtétellenállás lesz a következő cserélendő alkatrész (állandóan megy majd a venti és fokozatok sem műxenek majd).

Szerintem komplett elektromos ablakot/sínt kapsz bármelyik bontóban vagy vatin.

Köszi a választ, közben új fejlemények is vannak! A szelepfedéltömítésem a motorbetöltő alatt látszik. Pánik egyből elvittem szerelőhöz, még nagyobb pánik, azt mondta, h akkora nyomás van a motorban, h kinyomta a szelepfedéltömítést, ebből arra következtet, h valamelyik olajlehúzó gyűrű eltörött, és a kompresszió bemegy a motorba alulról, ezért van a nagy nyomás. Azt mondta, h annyi furcsaság van a dologban, h a motor egyenletesen jár, semmi jelét nem mutatja annak, h valami rendellenesség lenne belül. Ő sem érti. De tény, h beindította a kocsit, járó motornál leszedte az olajbetöltő sapkát, és szusszant egy nagyot. Azt mondta, h motorgenerál 500.000 Ft. vagy egy másik motor, ami szintén lutri. Létezik ez?? Most van nálam 9-dik napja az autó, próbálom visszaszerezni a pénzem... Szerinted érdemes azért kicseréltetni a szelepfedelet, h megnézzük, h újra kinyomja -e az olajat? Annyit még tudni kell az autóról, majd 7 hónapig állt a kereskedésben.

Köszi előre is a választ!

Aki tapasztalt már ilyet, kb mennyi a felújítás, ha valóban egy gyűrű ment el, és fel kell furatni a motort? Minden hengert fel kell furatni, vagy csak a hibásat? Mennyiért lehet bontott motort kapni? Köszi

Taylor

Link to comment
Megosztás:

Értem értem... Calibrán jól hozzá lehet férni, rendeltem is ma tömítést. Úgy is lassan gyertyákat kell cserélnem, s majd kitakarítom, kíváncsi vagyok van-e benne trutyi és mennyi. Miután ezt kitakarítottad jó lett? Nem folyik az olaj a szelepfedelek alól?

Sok trutyi nem lesz benne, ha sok van benne akkor rég gáz. A 2 nyílás lehet olajsáros ahogy írtam azt takarítsd ki, és ha leveszed akkor lesz benne egy kis műanyag terelő -alulról látod - azt lehetőleg ne törd el.. Nem folyik, bár nem vagyok számottevő mert most tettem vissza a motort 1600km van benne, bár azóta 2x le is vettem a szelepfedelet mert hidrotőkét cseréltem és még ezek után sem folyik. Takarítás nélkül mindegy milyen fedél van rajta folyni fog.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, közben új fejlemények is vannak! A szelepfedéltömítésem a motorbetöltő alatt látszik. Pánik egyből elvittem szerelőhöz, még nagyobb pánik, azt mondta, h akkora nyomás van a motorban, h kinyomta a szelepfedéltömítést, ebből arra következtet, h valamelyik olajlehúzó gyűrű eltörött, és a kompresszió bemegy a motorba alulról, ezért van a nagy nyomás. Azt mondta, h annyi furcsaság van a dologban, h a motor egyenletesen jár, semmi jelét nem mutatja annak, h valami rendellenesség lenne belül. Ő sem érti. De tény, h beindította a kocsit, járó motornál leszedte az olajbetöltő sapkát, és szusszant egy nagyot. Azt mondta, h motorgenerál 500.000 Ft. vagy egy másik motor, ami szintén lutri. Létezik ez?? Most van nálam 9-dik napja az autó, próbálom visszaszerezni a pénzem... Szerinted érdemes azért kicseréltetni a szelepfedelet, h megnézzük, h újra kinyomja -e az olajat? Annyit még tudni kell az autóról, majd 7 hónapig állt a kereskedésben.

Köszi előre is a választ!

Aki tapasztalt már ilyet, kb mennyi a felújítás, ha valóban egy gyűrű ment el, és fel kell furatni a motort? Minden hengert fel kell furatni, vagy csak a hibásat? Mennyiért lehet bontott motort kapni? Köszi

Taylor

Sztem kompressziógyűrűre gondolt, és akkor benyomta a tömítést vagy ki?? A nyomás max felülről megy a kartel fele, nem pedig alulról megy be...Bár ezzel a logikával ha bent van a szelepfedél tömítés akkor akkora a vákum odabent hogy beszippantja a tömítést is...

A felújítás nem 5 kiló. A motor sztem 100-120e attól függően mi a baja (kell -e perselyezni, csapágyak milyen állapotban, gyűrűzés, stb), emellé HF felújítás szszimering, síkolás, stb 40-70e, tömítések kb 60-80e kedvezménytől függően. Ha össze tudod rakni akkor kb ennyi, ha nem akkor a szerelő munkadíja rájön.

Sajnálom hogy így benyaltad, bár én sem jártam jobban annyi hogy az enyém csak olajat evett, ebből lett felújítás, és mivel most az sem 100-as így lehet, hogy megy a blokk vissza a gépműhelybe.

De azért még futnék vele pár kört.

Kompresszió akár attól is elmehet lefele, hogy össze van fordulva a 2 kompressziógyűrű, szal nem biztos hogy törött.

Mérjetek kompressziót rajta.

A kartelgáz szellőzőt Neked különösen ajánlott ellenőrizni, itt egy kis link mi lehet benne.....

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1281344195

Járó motornál ellenőrizzetek kartelgázt (nyomja -e a gázt az olajbeöntőnél, illetve az ECOTEC-es fedél végéről húzd le a 2 vastagabb csövet, illetve azt a vékonyat ami szintén a motorszellőzőről jön, a tank szellőztetést hagyd)

Link to comment
Megosztás:

Gondolom csavarok ki és lejön. Hogy működik ez a szellőztető?

Sok trutyi nem lesz benne, ha sok van benne akkor rég gáz. A 2 nyílás lehet olajsáros ahogy írtam azt takarítsd ki, és ha leveszed akkor lesz benne egy kis műanyag terelő -alulról látod - azt lehetőleg ne törd el.. Nem folyik, bár nem vagyok számottevő mert most tettem vissza a motort 1600km van benne, bár azóta 2x le is vettem a szelepfedelet mert hidrotőkét cseréltem és még ezek után sem folyik. Takarítás nélkül mindegy milyen fedél van rajta folyni fog.
Link to comment
Megosztás:

Gondolom csavarok ki és lejön. Hogy működik ez a szellőztető?

Jól gondolod. Ne potyogjon bele semmi a forgattyús házba arra figyelj ha leveszed.

Az olajos párát/gázt S alakban megjáratják, sztem ami lecsapódik az vissza is folyik forgattyús házba, a szellőztetés pedig a 2 nyíláson keresztül történik ami a tetején van, ezeket kell tisztán tartani.

Link to comment
Megosztás:

És igaz....

Ma kihuzattam kicsit, elkezdett füstölni felnyitottam tiszta olaj a kipufogó leömlője, talán szelepfedél?

Aztán, a jobb hátsó abklak egyszer csak megadta magát szétszedtem, a vezető műanyag, ami a két bovdent fogja össze eltört, lehet egyáltalán ilyen kis műanyag biz-baszokat kapni valahol?

Aztán csurom víz a jobb első, és jobb hátsó palólemez, klímám meg nincs, mondjuk nem tudom, hogy volt-e, 1 hetes a verda, remélem csak gázt kell utántölteni ) Ha nem folyik a vizem akkor nem lehet hogy a padló lemez a radiátornál ereszt ugye? vagy a klímának is van külön valami belső radiátora, és az folyt el, vagy csak szar volt az ablak és bevert a víz? ( bár a padlón kívűl minden száraz ami elég érdekes.

Ha valaki véleményez azt megköszönöm, amúgy nem bántam meg, a másikkal is volt ennyi problémaám, csak az 2000ccm-volt, és nem ment ennyire.

Taylor

Próbáld meg visszavinni. Nagyon sokban lesz a vége, vaaaaaaaaaaaagy...

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg visszavinni. Nagyon sokban lesz a vége, vaaaaaaaaaaaagy...

Elvittem, egy másik opeleshez, aki szétszedte, és megállípította, hogy megvan csavarodva( deformálódva )a szelepfedél, ez állítólag opel betegség az új 40 ropi, és az is műanyag. Bontóban meg nem talált most jelenleg, én is keresgélek hátha. Állítólag nem is mindegy hogy milyen, mert 2 típus létezik, és nekem a 98 utáni kellene. A motor generálról egyen lőre nem ejtett szót, mert azt mondta, nem lát bele, egyenlőre cseréljük ki a szelepfedelet, és a tömítést járjak vele, és meglátjuk, hogy folyik-e az olaj. Azt is mondta, hogy az olajbeömlőnél ha szusszan egy nagyot, amikor lecsavarod a kupakor, az nem probléma amennyiben nem kartel füst. Lehet hogy a másik szerelő rám akart ilyeszteni? ( elvégre mindezt a kapu elött 3 perc alatt állapította meg). Remélem tényleg szerncsém lesz. A szétszedés összerakás meg sok pénz egyenlőre a vásárláskor kiment az összes pénzem, mert idióta omega fanatikus vagyok, így erre nem maradt.

Link to comment
Megosztás:

Elvittem, egy másik opeleshez, aki szétszedte, és megállípította, hogy megvan csavarodva( deformálódva )a szelepfedél, ez állítólag opel betegség az új 40 ropi, és az is műanyag. Bontóban meg nem talált most jelenleg, én is keresgélek hátha. Állítólag nem is mindegy hogy milyen, mert 2 típus létezik, és nekem a 98 utáni kellene. A motor generálról egyen lőre nem ejtett szót, mert azt mondta, nem lát bele, egyenlőre cseréljük ki a szelepfedelet, és a tömítést járjak vele, és meglátjuk, hogy folyik-e az olaj. Azt is mondta, hogy az olajbeömlőnél ha szusszan egy nagyot, amikor lecsavarod a kupakor, az nem probléma amennyiben nem kartel füst. Lehet hogy a másik szerelő rám akart ilyeszteni? ( elvégre mindezt a kapu elött 3 perc alatt állapította meg). Remélem tényleg szerncsém lesz. A szétszedés összerakás meg sok pénz egyenlőre a vásárláskor kiment az összes pénzem, mert idióta omega fanatikus vagyok, így erre nem maradt.

Bár nem érdemled meg, mert lusta is vagy, dilettáns is, meg hülye is, de mégis segítek. Autót úgy veszünk, hogy állapotfelmérés. Ezt nem tetted meg. Aztán vétel után, kötelező szervíz, legalább 1 százas, de minimum 50. Olajat, szűrőket, szíjakat, vezérlést cserélni, ez az alap. Ezt sem tetted meg, vettél 1 bontószökevényt, de mégsem hallgatsz a neked segítőkre. Pedig GsiZoli leírta a frankót. Kori és Ő vágják a V6-okat, mivel nekik is van és szívtak is vele. A most megtalált a szerelőt kurrva gyorsan felejtsd el. Az aki bontott műanyag szelepfedelet akar visszatenni, az menjen az anyjába. És nincs 98 előtti, meg utáni, ez mese. Te pedig nem keresgélsz, hanem lusta vagy. Alig néhány napja, maximum 1 hete Kisp kartács szívott V6-tal. Mint írta rendelt 3 garnitúra fém szelepfedelet, 2 eladó. Csak őt kellene megkeresned, nem várni a sültgalambot...

Link to comment
Megosztás:

Taylor... A szerelő arra gondolt, bár Ő sem tudja mire gondolt, hogy két fajta fém szelepfedél, hogy a B Vekiből volt a 2.5ös és a 2.6os. A 2.5ön a gyertyák furatjai kör alakúak, a 2.6on pedig téglalap. De maga a tömítés része, a horony az egy és ugyanaz, csak bután néz ki a helyén a téglalap alakú, meg nem is fogja meg a gyertyapipát. Én is azt javasolnám amit Omegatd, vegyél egy garnitúra fém szelepfedelet és cseréltesd ki. Arra még nagyon kell ügyelni, hogy a tömítés is más, az is kell B Vectráról és a szelepfedelenként 8 darab kis "O" gyűrű, ami a csavaroknál vannak. Aztán a másik rohadt fontos szempont a fémtisztaság, semmi olaj, dzsuva, kosz nem lehet se a szelepfedél hornyain, se a hf-en. Jó móka szokott lenni, mert általában ami nálam volt (kb. 9-10 garnitúra) fém szelepfedél jó párban benne voltak a paszta maradványok. Azokat lehet kikapargálni miután nagynyomásúval ki lett mosva az olajsár a szelepfedelek belsejéből. S ezt jobb ha magadnak csinálod meg, nincs az a szerelő szerintem aki ezzel fog pöcsölni. Néhány kép arra, hogy milyen dzsuvás is tud lenni, s nagy nyomású + finom homokkal történő szórás után milyen lesz, s így kell felrakni, fém tisztán.

Tisztán... S előtte ilyen volt...

thumb-EEDD_4C61C883.jpg

thumb-084C_4C61C883.jpg

thumb-8FFF_4C61C883.jpg

thumb-C677_4C61C883.jpg

thumb-D6D2_4C61C847.jpg

thumb-4E01_4C61C847.jpg

thumb-BA86_4C61C81B.jpg

thumb-FFA6_4C61C81B.jpg

thumb-6A57_4C61C7F1.jpg

thumb-FB11_4C61C7F1.jpg

thumb-A394_4C61C7F1.jpg

thumb-E259_4C61C7F1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bár nem érdemled meg, mert lusta is vagy, dilettáns is, meg hülye is, de mégis segítek. Autót úgy veszünk, hogy állapotfelmérés. Ezt nem tetted meg. Aztán vétel után, kötelező szervíz, legalább 1 százas, de minimum 50. Olajat, szűrőket, szíjakat, vezérlést cserélni, ez az alap. Ezt sem tetted meg, vettél 1 bontószökevényt, de mégsem hallgatsz a neked segítőkre. Pedig GsiZoli leírta a frankót. Kori és Ő vágják a V6-okat, mivel nekik is van és szívtak is vele. A most megtalált a szerelőt kurrva gyorsan felejtsd el. Az aki bontott műanyag szelepfedelet akar visszatenni, az menjen az anyjába. És nincs 98 előtti, meg utáni, ez mese. Te pedig nem keresgélsz, hanem lusta vagy. Alig néhány napja, maximum 1 hete Kisp kartács szívott V6-tal. Mint írta rendelt 3 garnitúra fém szelepfedelet, 2 eladó. Csak őt kellene megkeresned, nem várni a sültgalambot...

Köszi a segítségedet, de nem kioktatásért, és az utólagos okoskodásért jöttem fel a fórumra, hanem jó tanácsért, tapasztalat megosztásért, ha oktatni akarsz, azt nem itt kell megtenned, vagyis ne engem!! Az autót már megvettem!!!!! Továbbiakban, ha szavaidból jól értem, akkor és elnézést a többiektől, több "hülye, hozzá nem értő opeles is megtalálható itt, gondolom a jótanácsaidnak ők is így örültek mint én! Több autót vásároltam már, a családi körökben is és soha semmilyen gond nem volt, (köztük omega). Az, hogy inkorrekt, gusztustalan emberek eladnak egy olyan autót, amiről tudják, h szart sem ér, na az a gáz. Dilettáns lennék, lehet.... de úgy gondolom, h mint omega kedvelő és bár hozzá nem értő ember, szerintem így is lehet ilyen autóm! Szerinted nem érdemlem meg a segítségedet??? Akkor ne segíts!!! (A szóban forgó illető már felvette velem a kapcsolatot! Igazán korrekt ember!)

Továbbiakban köszönöm azoknak akik eddig támogattak, és jó tanácsokkal láttak el!

Üdv.: Taylor

Link to comment
Megosztás:

...gondolom a jótanácsaidnak ők is így örültek mint én!

Jól gondolod, én is megkaptam a bontószökevényt, és hasonló jelzőket, de ha ez megnyugtat (tudom nem), itt mindenki csak sz@rt vehet, kivéve ha tádé ott van... Neki egyébként ez a stílusa, így kezdi, de aztán segít, ha tud, és ha akar...

"hülye, lusta, dilettáns"

és itt igazad van, ezeket, és az ehhez hasonló jelzőket tényleg elfelejthetné, mert ettől tűnik úgy, mintha azt hinné Ő szarta a spanyolviaszt...

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkienk! Olvasgatom itt a hsz.-eket és azok után félve de én is segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabb kollégáktól.

Az volna a kérdés, hogy tud-e vki olyan megoldást amivel azt a galád rohadék stb. kettős tömegű lendkereket ki lehet váltani 1 tömegűvel és ha igen esetlegmilyen "káros" mellékhatásai lehetnek a motorra váltóra nézve. Picit utánaolvastam elméleteileg a Valeo gyárt ilyen kit-et, de ma felhívtam őket és ehhez a típushoz náluk nem létezik (am. 2000-es évj. 2.2i Omega-ról van szó Z22XE). Külföldi oldalakon eddig még nem próbálkoztam most majd az jön (e-bay, stb.).

Ha valakinek van bármi ötlete ne tartsa magában.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.