Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Bocs hogy meg mertem kérdezni, csak hogy mivel reggeltől estig melozok nemsok időm jut a netre és gondoltam majd lesznek olyan emberek akik szivesen leirják. De majd a TE kedvedért keresek másik munkát hogy nekeljen kérdezgetnem dolgokat meg majd szétszedem a kocsit apro darabokra majd össze szerelem és akkor valószínüleg megismerem az autot.

De ne aggodj mert többet semmit nemfogok kérdezni

Szvsz kb. kevesebb(!!) ideig tart a gugliba bepötyögni, mint ide, amivel másokat túráztatsz.

A sértődöttet meg mindenki tudja adni nagyon gyorsan...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Olyan problémában kérném a segitségeteket,hogy reggel mikor inditani akartam a vasat nem indult be,csak inditozik de nem kapja el....Olyan mintha nem lenne benne benzin...de természetesen van benne..Előjel annyi volt h mióta hüvösebbek a reggelek nehezebben indult..Pl.: 2.-3. inditásra de beindult..Nos ma már nem.

Azt szeretném megtudni hogy esetleg ezt "házilag" hogyan orvosolhatnám???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Olyan problémában kérném a segitségeteket,hogy reggel mikor inditani akartam a vasat nem indult be,csak inditozik de nem kapja el....Olyan mintha nem lenne benne benzin...de természetesen van benne..Előjel annyi volt h mióta hüvösebbek a reggelek nehezebben indult..Pl.: 2.-3. inditásra de beindult..Nos ma már nem.

Azt szeretném megtudni hogy esetleg ezt "házilag" hogyan orvosolhatnám???

1, rossz topikba írtad, van 'Nehéz indítás' c. topik

2, ott van vagy kismillió hibalehetőség

3, ebből a leírásból csak annyit lehet megállapítani, hogy az autó rossz.

Úgyhogy olvasd végig a Nehéz indítás topicot, ilyen hibát egy kupac dolog okozhat, pl: immó, benzinpumpa, benedvesedett gyújtás, rossz kompresszió, haldokló ECU, rossz minőségű üzemanyag (enyém pl rühelli a helyi benzinkút termékét... :) ), öreg/nem megfelelő gyertyák Szóval akármi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Behalt a lambdaszondám, kivillogtatva az ecu-t jött egy 39-Lambda feszültség túl magas, és egy 45 Lambda befúvásjel- keverék túl sűrű hibám. Be is újítottam egy másik szondát a minap. Arra lennék kíváncsi, hogy valakinek van-e ötlete/tapasztalata a szondacserével kapcsolatban, mivel tudomásom szerint elég érzékeny cucc, és a kipufogóban a nagy hőingadozás miatt gondolom tisztességesen be is van gyógyulva. Arra gondoltam, hogy járatom a motort míg üzemmeleg nem lesz,akkor valamelyest csak kitágul és könnyebb kiszedni, csavarlazítózni meg egyéb cuccokat lehet nem kellene alkalmazni.

A másik, pedig szerintetek lehet köze a szonda elhalálozásának ahhoz hogy etanollal járok? (átalakítóval)

Hálás köszönettel: Levi

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Behalt a lambdaszondám, kivillogtatva az ecu-t jött egy 39-Lambda feszültség túl magas, és egy 45 Lambda befúvásjel- keverék túl sűrű hibám. Be is újítottam egy másik szondát a minap. Arra lennék kíváncsi, hogy valakinek van-e ötlete/tapasztalata a szondacserével kapcsolatban, mivel tudomásom szerint elég érzékeny cucc, és a kipufogóban a nagy hőingadozás miatt gondolom tisztességesen be is van gyógyulva. Arra gondoltam, hogy járatom a motort míg üzemmeleg nem lesz,akkor valamelyest csak kitágul és könnyebb kiszedni, csavarlazítózni meg egyéb cuccokat lehet nem kellene alkalmazni.

A másik, pedig szerintetek lehet köze a szonda elhalálozásának ahhoz hogy etanollal járok? (átalakítóval)

Hálás köszönettel: Levi

Az öreg lambdát nem mindegy hogy szeded ki?

Ha felmelegíted, lehet hogy könnyebben kijön, de szénné égeted magad vele...

Amúgy elég masszív szerkezet, kibírja még azt is, ha esetleg acetilénnel megmelegíted. De az esetek többségében nem szükséges, kijön némi fizikai behatásra.

Viszont ha az újat berakod, akkor hőálló kenőanyaggal, pl réz-pasztával kend meg, meg rakj rá új alátétet/tűzkarikát/tömítést. És akkor nem lesz vele szívás.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Behalt a lambdaszondám, kivillogtatva az ecu-t jött egy 39-Lambda feszültség túl magas, és egy 45 Lambda befúvásjel- keverék túl sűrű hibám. Be is újítottam egy másik szondát a minap. Arra lennék kíváncsi, hogy valakinek van-e ötlete/tapasztalata a szondacserével kapcsolatban, mivel tudomásom szerint elég érzékeny cucc, és a kipufogóban a nagy hőingadozás miatt gondolom tisztességesen be is van gyógyulva. Arra gondoltam, hogy járatom a motort míg üzemmeleg nem lesz,akkor valamelyest csak kitágul és könnyebb kiszedni, csavarlazítózni meg egyéb cuccokat lehet nem kellene alkalmazni.

A másik, pedig szerintetek lehet köze a szonda elhalálozásának ahhoz hogy etanollal járok? (átalakítóval)

Hálás köszönettel: Levi

Ha szerencséd van kijön simán, annyi hogy sztem. ha nem indul meg villáskulccsal akkor ne erőltesd, hanem csillagkulccsal vagy speciális kiszedővel próbáld kiszedni - ha utóbbi van. Csillagkulcs esetén szonda vezeték vége levág.

Gond akkor lehet, ha előtte nem volt pasztázva (ahogy sky írja) , mert ilyenkor rossz esetben a menetetet is ki lehet tekerni a szondával együtt.. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Pár hónapja volt szó a rossz minőségű/elöregedett olaj és az olajgomba közötti kapcsolatról. Én állítottam, hogy van, vki hogy nincs.

Nos, megint túlmentem pár száz km-t az olajcsere perióduson, és tegnap megint felvillant az Ölmangel felirat egy rövid időre, ami ugye már a 2. fokozat az olajhiányra figyelmeztető vészjelzések közül (1 fok. Ölstand prüfen). Ez az eset már nem először fordul elő, volt már korábbi olajcsere periódus vége felé, vége után iss, hogy felvillant. Akkor nem tudtam hová tenni, volt, hogy túltöltöttem olajjal. Akkor iss azért lett jó (talán), mert az éppen határon lévő olaj minőségét a rátöltött olajmennyiséggel kicsit feljavítottam. Szerintem....

Persze most iss volt megfelelő mennyiségű olaj a taligában. Az utóbbi 10.000 km-en nem iss kellett rátöltenem, le a kalappal.

Hát ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Pár hónapja volt szó a rossz minőségű/elöregedett olaj és az olajgomba közötti kapcsolatról. Én állítottam, hogy van, vki hogy nincs.

Nos, megint túlmentem pár száz km-t az olajcsere perióduson, és tegnap megint felvillant az Ölmangel felirat egy rövid időre, ami ugye már a 2. fokozat az olajhiányra figyelmeztető vészjelzések közül (1 fok. Ölstand prüfen). Ez az eset már nem először fordul elő, volt már korábbi olajcsere periódus vége felé, vége után iss, hogy felvillant. Akkor nem tudtam hová tenni, volt, hogy túltöltöttem olajjal. Akkor iss azért lett jó (talán), mert az éppen határon lévő olaj minőségét a rátöltött olajmennyiséggel kicsit feljavítottam. Szerintem....

Persze most iss volt megfelelő mennyiségű olaj a taligában. Az utóbbi 10.000 km-en nem iss kellett rátöltenem, le a kalappal.

Hát ennyi...

Érdekes tapasztalat. Én nem szoktam megvárni a 10e km-t, lehet ezért nem látom.

Bár a működését akkor sem értem, hogy mi alapján jelzi ki.

Ha jól tévedek, két olajgomba van, egy a szintjelző (első fokozat, figyelmeztetés), a másik a szűrőnél levő nyomás-jeladó (második fokozat). Ha a nyomásjeladó nem ad jelet, akkor már a szűrőnél nincs olajnyomás, vagyis nincs elég szállított olaj.

Vagy! Ha túl nagy jelet ad, akkor a szűrő telítődött, és ezt jelezné!?

Érdekes kérdés, érdekelne a magyarázat, hogy mi a nyál is ez pontosan :)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes tapasztalat. Én nem szoktam megvárni a 10e km-t, lehet ezért nem látom.

Bár a működését akkor sem értem, hogy mi alapján jelzi ki.

Ha jól tévedek, két olajgomba van, egy a szintjelző (első fokozat, figyelmeztetés), a másik a szűrőnél levő nyomás-jeladó (második fokozat). Ha a nyomásjeladó nem ad jelet, akkor már a szűrőnél nincs olajnyomás, vagyis nincs elég szállított olaj.

Vagy! Ha túl nagy jelet ad, akkor a szűrő telítődött, és ezt jelezné!?

Érdekes kérdés, érdekelne a magyarázat, hogy mi a nyál is ez pontosan :)

Valószínűleg az lesz, hogy a nem megfelelő olaj nem megfelelő nyomást produkál. De akkor az olajnyomás jelzőnek nem kellene felvillannia a mszerfalon.

A haldokló olajgomba elmélet kizárt, mert mindig olajcsere előtt jelentkezik a dolog. Legalább nem felejtem el az olajcserét...

Link to comment
Megosztás:

hm....nekem egyfolytában kiírja h oelmangel de azt hittem jeladó....olaj persze van benne de csere lesz.

Kontaktos is lehet a cucc. Nekem is az volt, néha-néha előjött a hiba, olajcsere periódustól függetlenül.

Aztán amikor meglett a csápos emelő, alánéztem, és meglett a kontaktos csatlakozó. Megigazítottam, azóta soha nincs.

Link to comment
Megosztás:

Nektek legaláb kiírkál ilyen "oelmangel"-eket. Nekünk, akinek nincs Bc-jük marad a nívópálca meg az olajnyomás lámpa,ami már régen rossz ha kivillan. :D

Ááá... Nem is értem én ezt. Az egész BC-s dolog csak azt segíti, hogy még jobban ellustuljanak az autótulajdonosok, még kevésbé figyeljenek oda dolgokra, és még jobban rábízzák magukat a technikára. Nekem egyik Opelemben sem volt. Kimaradtam a jóból! :) (Remélem éreztétek az iróniát)

Link to comment
Megosztás:

Ááá... Nem is értem én ezt. Az egész BC-s dolog csak azt segíti, hogy még jobban ellustuljanak az autótulajdonosok, még kevésbé figyeljenek oda dolgokra, és még jobban rábízzák magukat a technikára. Nekem egyik Opelemben sem volt. Kimaradtam a jóból! :) (Remélem éreztétek az iróniát)

Jaja, átjött a mondanivaló! :D

Nomeg ha valaki a BC alapján állapítja meg hogy mennyi olaj/hűtővíz/fékbetét van még... Akkor annak részvétem! :D

Btw, iszonyat barom álmom volt...

Vettem egy bordó MV6-os Omi-t, mint Malterkomának van, és amikor otthon nézegettem alaposan, láttam hogy a V6-os blokk csak úgy árválkodik magában, kilóg belőle a 6 hajtókar, szelepfedél, hengerfej, váltó sehol.

Az autót meg a V6 elé beszerelt 2hengeres fűnyírómotor mozgatta! Persze hívtam a tulajt, ő meg tagadott mindent...

Na ez a beteg! :D

Link to comment
Megosztás:

Az autót meg a V6 elé beszerelt 2hengeres fűnyírómotor mozgatta! Persze hívtam a tulajt, ő meg tagadott mindent...

Na ez a beteg! :D

lol

De azért tegyük hozzá, hogy ha már fűnyírómotor, akkor abból is a jobbik fajta kéthengeres (bár ilyen csak az önjáró kistraktorokban van). :) Te! Nekem azért még álmomban is feltűnt volna a 190LE különbség, szerintem... :D

Link to comment
Megosztás:

Nektek legaláb kiírkál ilyen "oelmangel"-eket. Nekünk, akinek nincs Bc-jük marad a nívópálca meg az olajnyomás lámpa,ami már régen rossz ha kivillan. :)

Astra GSI biztos kiírt ilyenekt a BC-n, jól emlkészem rá mert volt hozzá szerencsém ...kb ua.-t tudott a BC-je mint az Omegának....

Link to comment
Megosztás:

Jaja, átjött a mondanivaló! :)

Nomeg ha valaki a BC alapján állapítja meg hogy mennyi olaj/hűtővíz/fékbetét van még... Akkor annak részvétem! :D

Btw, iszonyat barom álmom volt...

Vettem egy bordó MV6-os Omi-t, mint Malterkomának van, és amikor otthon nézegettem alaposan, láttam hogy a V6-os blokk csak úgy árválkodik magában, kilóg belőle a 6 hajtókar, szelepfedél, hengerfej, váltó sehol.

Az autót meg a V6 elé beszerelt 2hengeres fűnyírómotor mozgatta! Persze hívtam a tulajt, ő meg tagadott mindent...

Na ez a beteg! :D

Padlizsán....

Link to comment
Megosztás:

lol

De azért tegyük hozzá, hogy ha már fűnyírómotor, akkor abból is a jobbik fajta kéthengeres (bár ilyen csak az önjáró kistraktorokban van). :) Te! Nekem azért még álmomban is feltűnt volna a 190LE különbség, szerintem... :D

Ja, de hagyján. Az tűnt fel, hogy lóg az intercooler (!?) csöve :D

Lehet valami űberpower Briggs fűnyíró motor volt :D

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg az lesz, hogy a nem megfelelő olaj nem megfelelő nyomást produkál. De akkor az olajnyomás jelzőnek nem kellene felvillannia a mszerfalon.

A haldokló olajgomba elmélet kizárt, mert mindig olajcsere előtt jelentkezik a dolog. Legalább nem felejtem el az olajcserét...

Nekem nem jelezte, aztán hogy jártam...

Link to comment
Megosztás:

Padlizsán bordó nincs, az padlizsán metál...

Különben is, a padlizsán az egy zöldség, a férfi színskála szerint! :)

Amúgy jót mosolyogtam, amikor az Omimról kiderült, hogy kék...

Mindenki zöldnek mondja, a forgalmiban is az van, színkód szerint meg Nautilus blau :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.