Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ma kicseréltem a termosztátot, és ha úgyis lenn volt a lepény, szét is szedtem egy tisztítás erejéig. A tetején lévő műanyagban a kartergáz ülepítőről jövő vékony cső nyílásai teljesen el voltak tömődve. Tűvel alig tudtam átszúrni. Mindjárt a szívócsatornákat is kitisztítottam. Azonban a kartergáz ülepítőjét nem tudtam leszedni, mert útban volt a jobbos kipuffcsonkon lévő burkolat. A csöveket lehúztam, de nem volt sok trutyi benne, így inkább nem is erőlködtem tovább.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi hogy mennyit fogyaszt egy MV6-os vegyes használat mellett, és hogy kell-e rá luxus adót fizetni, ugyanis autóvásárlás előtt állok, és van egy MV6 illetve egy 2.5-ös full extrás, elég jó árba!

Először! Ha pedig a fogyasztás a szempont, akkor felejtsd el, fillérb@szóknak nem való...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi hogy mennyit fogyaszt egy MV6-os vegyes használat mellett, és hogy kell-e rá luxus adót fizetni, ugyanis autóvásárlás előtt állok, és van egy MV6 illetve egy 2.5-ös full extrás, elég jó árba!

Autómatával városban 15 alatt nem nagyon áll meg. Hosszútávon 11 körül eszik. Mechanikus váltóval kb 1 liter mínusz.

Link to comment
Megosztás:

A vagyonadó (=luxusadó) autókra vonatkozó részét eltörölték, úgyhogy azt biztosan nem kell fizetni. Fogyasztásról majd MV6-os kollegák referálnak, bár szerény véleményem szerint ha ez számít akkor lehet hogy nem kéne MV6-ost venned...

Hehehe... mindenki rákezdett? :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi hogy mennyit fogyaszt egy MV6-os vegyes használat mellett, és hogy kell-e rá luxus adót fizetni, ugyanis autóvásárlás előtt állok, és van egy MV6 illetve egy 2.5-ös full extrás, elég jó árba!

"Ha valaminek meg kell kérdezned az árát, nem engedheted meg magadnak!" - Nem én mondtam, csak idézem, vmi milliárdostól...

A benya lesz a legkevesebb.... tudod mibe van egy vezérlés csere? Márpedig illik azzal kezdeni egy használt verdánál... aztán ha szerencséd van nem hengerfejes, ha nincs, akkor szép móka, kérdezd csak meg gsizolit.

Aztán váltó olajcsere, szűrővel miegymás... és ez csak az első hónap kiadása (nem mellékesen az átírási költség nem 2 forint :D)

Na és elkezded használni... jön a 15 lityi városban, 12-13 vegyesben... aztán a kipufogó lerohad... majd fékbetét, meg esetleg tárcsa... majd jönnek a lengéscsillapítók.. és minden felárazva mert 2felsőkategóriás" autód van... és akkor nem rohad, nincs motorikus baja... de lesz min egy jeladód, pár lambda-szonda...

Link to comment
Megosztás:

"Ha valaminek meg kell kérdezned az árát, nem engedheted meg magadnak!" - Nem én mondtam, csak idézem, vmi milliárdostól...

A benya lesz a legkevesebb.... tudod mibe van egy vezérlés csere? Márpedig illik azzal kezdeni egy használt verdánál... aztán ha szerencséd van nem hengerfejes, ha nincs, akkor szép móka, kérdezd csak meg gsizolit.

Aztán váltó olajcsere, szűrővel miegymás... és ez csak az első hónap kiadása (nem mellékesen az átírási költség nem 2 forint :))

Na és elkezded használni... jön a 15 lityi városban, 12-13 vegyesben... aztán a kipufogó lerohad... majd fékbetét, meg esetleg tárcsa... majd jönnek a lengéscsillapítók.. és minden felárazva mert 2felsőkategóriás" autód van... és akkor nem rohad, nincs motorikus baja... de lesz min egy jeladód, pár lambda-szonda...

Annyira azert nem veszes az alkatresz, ha nem ugy csinalod hogy bemesz az elso boltba es megveszed teliarba! Persze akinek holnapra kell keszen

az fizesse meg.

Attol fuggetlenul meg felarban is tetemes lehet a vas osszerakasa, ezt en tudom talan a legjobban :D

A fogyasztas tenyleg elhanyagolhato tetel az elso idoben (ha szerencsed van csak az elsoben :) )

Megerositem a 11-15 literes tartomanyt. (nyaron elkepzelheto a 10-14)

Link to comment
Megosztás:

Annyira azert nem veszes az alkatresz, ha nem ugy csinalod hogy bemesz az elso boltba es megveszed teliarba! Persze akinek holnapra kell keszen

az fizesse meg.

Attol fuggetlenul meg felarban is tetemes lehet a vas osszerakasa, ezt en tudom talan a legjobban :D

A fogyasztas tenyleg elhanyagolhato tetel az elso idoben (ha szerencsed van csak az elsoben :) )

Megerositem a 11-15 literes tartomanyt. (nyaron elkepzelheto a 10-14)

Kinek mi a vészes... 2009 ben Debrecenben azért nem akartam erőltetni a váltót, mert akkor épp kinulláztam magam anyagilag, ha egy évvel előbb megvan a kocsi, akkor pl letojtam volna ha kiesik a váltó alóla... akkor filléres tételnek vettem - egy évre rá már nem annyira - egyszer fent egyszer lent, ... de sose érdekelt a fogyasztás pl, annyi amennyi... én akarok nagy autót, így járok... :)

Link to comment
Megosztás:

Kinek mi a vészes... 2009 ben Debrecenben azért nem akartam erőltetni a váltót, mert akkor épp kinulláztam magam anyagilag, ha egy évvel előbb megvan a kocsi, akkor pl letojtam volna ha kiesik a váltó alóla... akkor filléres tételnek vettem - egy évre rá már nem annyira - egyszer fent egyszer lent, ... de sose érdekelt a fogyasztás pl, annyi amennyi... én akarok nagy autót, így járok... :)

En sem a sporolas vegett voksoltam a v6 ra :D

A legegyszerubb sporolas, nem veszem elo az autot ha nem szukseges. Ennyi.

Elofordul, hogy 5-8 napig be sincs inditva, mert minek. Igy aztan tenyleg mindegy hogy 10 v 15.

Akinek meg naponta autoval KELL jarnia, mert muszaj, az vegyen egy megbizhatobb fiatalabb kisfogyasztasut es kesz.

Link to comment
Megosztás:

"Ha valaminek meg kell kérdezned az árát, nem engedheted meg magadnak!" - Nem én mondtam, csak idézem, vmi milliárdostól...

A benya lesz a legkevesebb.... tudod mibe van egy vezérlés csere? Márpedig illik azzal kezdeni egy használt verdánál... aztán ha szerencséd van nem hengerfejes, ha nincs, akkor szép móka, kérdezd csak meg gsizolit.

Aztán váltó olajcsere, szűrővel miegymás... és ez csak az első hónap kiadása (nem mellékesen az átírási költség nem 2 forint :D)

Na és elkezded használni... jön a 15 lityi városban, 12-13 vegyesben... aztán a kipufogó lerohad... majd fékbetét, meg esetleg tárcsa... majd jönnek a lengéscsillapítók.. és minden felárazva mert 2felsőkategóriás" autód van... és akkor nem rohad, nincs motorikus baja... de lesz min egy jeladód, pár lambda-szonda...

Dehogy tudja! A hozzá hasonlók tegnap telefosták az indexes topicot. Mostanában 4-5 ökör is vett leharcolt 2.5TD-t és egymás vállát veregetik, pedig mindegyik adagolóhibás, nem indul melegen, némelyik hidegen sem. Hiába van elmondva nekik a frankó, hogy felújítás, jönnek a gyökérségekkel, hogy gázt kell adni, meg be kell kötni gombbal az izzítást. Bár nemsokára a legnagyobb gondjuk nem az adagoló lesz, hanem ezek a 400-500E+ km-t futott jószágok majd elkezdik tépkedni a láncokat...

Link to comment
Megosztás:

En sem a sporolas vegett voksoltam a v6 ra :D

A legegyszerubb sporolas, nem veszem elo az autot ha nem szukseges. Ennyi.

Elofordul, hogy 5-8 napig be sincs inditva, mert minek. Igy aztan tenyleg mindegy hogy 10 v 15.

Akinek meg naponta autoval KELL jarnia, mert muszaj, az vegyen egy megbizhatobb fiatalabb kisfogyasztasut es kesz.

Én naponta járok kocsival - főleg itt, mert tömegközlekedés az nincs :)

És otthon - ha otthon vagyok minden nap használom a 3,2-t... én nem játszottam a munkanélküli időmben sem, hogy pár napig nem megyek, akkor spórolok ennyit meg annyit.. max nem heti 3-4x mentünk vásárolni vmi nagyobba, hanem csak heti egyszer, és így több jutott máshova menni :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi hogy mennyit fogyaszt egy MV6-os vegyes használat mellett, és hogy kell-e rá luxus adót fizetni, ugyanis autóvásárlás előtt állok, és van egy MV6 illetve egy 2.5-ös full extrás, elég jó árba!

Nézd meg az árát, és utána a pénztárcádat. Ha van kétszer annyi pénz a tárcában, mint az autó, akkor uzsgyi, vedd meg.

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan inditotta aki meg gondolkodik rajta, neki segitettem.

Akinek mar van es nem gondolta meg elotte azzal mit lehet csinalni?

Gondolok pl az én esetemre, amikor megvettem minden happy volt. Azóta a bevételeim/fizetésem a felére csökkent, minden más duplájára nőtt, ráadásul csak a munkahelyemre 50km-t autózom...

Link to comment
Megosztás:

Gondolok pl az én esetemre, amikor megvettem minden happy volt. Azóta a bevételeim/fizetésem a felére csökkent, minden más duplájára nőtt, ráadásul csak a munkahelyemre 50km-t autózom...

Nyilvan jelen helyzetben egy kisebbet/gazdasasgosabbat valasztanal, nem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi hogy mennyit fogyaszt egy MV6-os vegyes használat mellett, és hogy kell-e rá luxus adót fizetni, ugyanis autóvásárlás előtt állok, és van egy MV6 illetve egy 2.5-ös full extrás, elég jó árba!

Ha nem túl pukkant, szereted az autókat és mellette szerelgetni is néha, akkor nem olyan vészes a fenntartása.

Városba tötymörögni nem igazán ajánlott és szerencsés vele, vegyesbe automata 12-13l, kézi 10-11l.

Alkatrész - ha van 30-50% "kedvességed" - nem olyan vészes, bár többe kerül, mint egy kisebb kategóriás autóhoz.

Ha visszaolvasol le van írva mire kell figyelni ha veszel, persze mint minden használt autónál a leggondosabb odafigyelés, mérlegelés mellett is benne van a szívás lehetősége.

Egy biztos, ha veszel egy ilyen autót akkor nem fogsz tudni érzelemmentesen hozzáálni, vagy imádod vagy gyűlölöd majd...és ingadozol is majd a kettő között néha :D :)

Ha annyira számít a fogyi akkor én spec kézi váltót vennék , az 9-10l-ből elmenne vegyesbe.

Link to comment
Megosztás:

Gondolok pl az én esetemre, amikor megvettem minden happy volt. Azóta a bevételeim/fizetésem a felére csökkent, minden más duplájára nőtt, ráadásul csak a munkahelyemre 50km-t autózom...

Mint nekem.... a megoldás? Más meló után néztem... Persze tom, neked gyerek stb nehezebb...:D

Link to comment
Megosztás:

Ha nem túl pukkant, szereted az autókat és mellette szerelgetni is néha, akkor nem olyan vészes a fenntartása.

Városba tötymörögni nem igazán ajánlott és szerencsés vele, vegyesbe automata 12-13l, kézi 10-11l.

.

.

Ha annyira számít a fogyi akkor én spec kézi váltót vennék , az 9-10l-ből elmenne vegyesbe.

Zoli, osztályvezető lettél? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.