Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Szia!

Nem hiszem, hogy ezzel megbántottam volna bárkit is.

A szakmai tudását Én is elismerem, de csak azért, mert az azonosítója 32 nem kell tisztelni.

Persze, biztosan elege van a sok hülye kérdésből.

Egyszerűbb lenne, ha simán csak nem válaszolna rá, de ehelyett inkább lealázza a kérdezőt.

Aki bunkó módon kérdez, az megérdemli ezt a bánásmódot, de nem csak velük ilyen.

Például a múltkor valaki megkérdezte, hogy „valamilyen szőr jön ki a kipufogóból, az nagy baj?” Hát, amit a szerencsétlen kapott érte.

Olyan embernek is van Omegája aki nem szakértő, ilyenkor megpróbál segítséget kérni azoktól akik értenek hozzá.

Ha esetleg nem teljesen szakszerűen teszi fel a kérdést, akkor Omegatd jön és porig alázza.

Szerintem ez bunkó dolog.

Az a baj, hogy tényleg csak ilyenkor találja meg a fórumot a többség... Ha nem vok szakértő.. eddig is szereltettem vhol a kocsimat legyen az lada stb, elsőnek nekifutok ott. Aztán ha elakad a szaki, vagy elbarmol vmit akkor jönne ide az ember. De egy része a "kiégett az izzóm, most mit csináljak" dologgal jön, - jöjjön - és olvasson vissza, majd utána ha nem talált választ rá, akkor kérdezze meg. Senki nem született szakértőnek, ez tény, de se ingyen szerviz, sem tanácsadó cég nem vagyunk. Olvass bele a fórumba és ott van más is aki így látja. Bunkóság vagy sem, de sokan akárhogy is de fizettek ezért a tudásért... és a világon semmi nincs ingyen. Ha meg vki spórolni akar, időt stb, az vagy elviseli ezt és alkalmazkodik, vagy járhatja a maga útját.

Link to comment
Megosztás:

Igaz a váltó topikban került szóba diag műszerek de inkább ide való.

Talán tavalyelőtt cseréltem BC-t.Viszem a műhelybe ugyan már tanítsák meg valami emberi nyelvre!Ráraknak egy akkora műszert mint egy asztali pc.Nyomkodják vagy egy órát.Közli a srác ,ez ezzel nem fog menni.Kérdezem akkor mit tud?Hibakód olvasás, törlés, stb, stb.Elviszik az Opel szalonba és majd ott!!Ok mondom mert spanyolul nincs kedvem megtanulni.Hozzák vissza pár óra ,És tud németül.Nemsokára úgy hozta az élet kaptam egy Noname Made in China OP-COM diag műszert.A pillanatnyi ára kb tiz.huszonX között.Az alapdolgokat az is tudja.De ha olyan hibám lenne amit nem tud kezelni vagy nem ismeri fel,Csak is Opel szalon.Maximum négy ötezer forint és biztos ,hogy olyan műszerrel esnek neki amit az Opelokhoz gyártottak.Szerintem ennyit megér az egész.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy tényleg csak ilyenkor találja meg a fórumot a többség... Ha nem vok szakértő.. eddig is szereltettem vhol a kocsimat legyen az lada stb, elsőnek nekifutok ott. Aztán ha elakad a szaki, vagy elbarmol vmit akkor jönne ide az ember. De egy része a "kiégett az izzóm, most mit csináljak" dologgal jön, - jöjjön - és olvasson vissza, majd utána ha nem talált választ rá, akkor kérdezze meg. Senki nem született szakértőnek, ez tény, de se ingyen szerviz, sem tanácsadó cég nem vagyunk. Olvass bele a fórumba és ott van más is aki így látja. Bunkóság vagy sem, de sokan akárhogy is de fizettek ezért a tudásért... és a világon semmi nincs ingyen. Ha meg vki spórolni akar, időt stb, az vagy elviseli ezt és alkalmazkodik, vagy járhatja a maga útját.

Szia!

Én is ritkán szólok bele a dolgokba, de folyamatosan olvasom a fórumot és sokat tanulok belőle.

Ha olyan dolgot kérdeznek, amire tudom a választ akkor megpróbálok segíteni.

Senki nem várja el, hogy mindenki rohanjon segíteni, amikor segítséget kér.

Gondolom mást is zavarnak a hülye kérdések, mégsem küldik el a kérdezőt a francba.

Téged például még nem láttalak így viselkedni, de itt van még kori, skyrangr, gsizoli és még sokan, akiktől igazán működik a fórum.

Sokszor láttam tőletek olyat, hogy ha nem tudtátok a választ a kérdésre, akkor utánanéztetek valami szakirodalomban.

Nem lett volna kötelező, de megtettétek és ez biztosan jól esett a kérdést feltevőnek (pl. nekem is sokszor).

Nem csak azért, mert választ kapott a kérdésére, hanem azért is, mert emberszámba vették.

Csak képzeld magad egy újonc helyébe.

Ide jön, mert azt hallotta, hogy itt lehet segítséget kérni, ha valamiben elakad.

Ehelyett valaki minden érthető ok nélkül megtámadja.

Biztosan szeretett volna beilleszkedni a közösségbe és nem csak kérdezni járt volna ide, de ezután már nem tud.

Hát ennyi lett volna.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Először visszaolvas, megtanulja a nagyszerű keresőt használni, kutat az évek alatt felgyűlt irgalmatlan mennyiségű ismeretanyagban - én rengeteg hasznos infót szereztem itt. Igen, ez akár heteket is eltarthat. De erre nem lehet mást mondani, csak annyit: "Ez van". Én is így csináltam, csinálom most is, és csak akkor jár el a szám, ha tényleg nem találom meg a választ a kérdésemre. Ha valaki erre nem ér rá (mindent ütő aduász válasz szokott ez lenni), vagy lusta a keresőt használni, az ne csodálkozzon, ha oltást kap.

Ok, megesik, hogy azonnalra kell a megoldás, mert holnapra késznek kell lenni az autónak, vagy bármilyen más nyomós oka van a sietségnek, ilyenkor két út van:

1.: Emberi, az érintettek-megszólítottak tudását tiszteletben tartó hangnemben kell feltenni a kérdést, és az se árt, ha magából a kérdésfeltevés stílusából kiolvasható, hogy az illetőnek van legalább alapszintű hozzáértése a javításhoz,

vagy 2.: El lehet fáradni a szervizbe, ott azonnalra soronkívül is vállalnak javítást. Jópénzért.

Valamit valamiért.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is ritkán szólok bele a dolgokba, de folyamatosan olvasom a fórumot és sokat tanulok belőle.

Ha olyan dolgot kérdeznek, amire tudom a választ akkor megpróbálok segíteni.

Senki nem várja el, hogy mindenki rohanjon segíteni, amikor segítséget kér.

Gondolom mást is zavarnak a hülye kérdések, mégsem küldik el a kérdezőt a francba.

Téged például még nem láttalak így viselkedni, de itt van még kori, skyrangr, gsizoli és még sokan, akiktől igazán működik a fórum.

Sokszor láttam tőletek olyat, hogy ha nem tudtátok a választ a kérdésre, akkor utánanéztetek valami szakirodalomban.

Nem lett volna kötelező, de megtettétek és ez biztosan jól esett a kérdést feltevőnek (pl. nekem is sokszor).

Nem csak azért, mert választ kapott a kérdésére, hanem azért is, mert emberszámba vették.

Csak képzeld magad egy újonc helyébe.

Ide jön, mert azt hallotta, hogy itt lehet segítséget kérni, ha valamiben elakad.

Ehelyett valaki minden érthető ok nélkül megtámadja.

Biztosan szeretett volna beilleszkedni a közösségbe és nem csak kérdezni járt volna ide, de ezután már nem tud.

Hát ennyi lett volna.

Elfaradunk, belefaradunk. Es nem vagyunk egyformak.

Mint mondtam, az a baj, hogy akkor talalja meg a forumot az ember ha baja van... amugy tojna a klubra, forumra. Engem igazan az bosszant fel, ha adunk tippel, elindulasi, hibaszukitesi alapot - alt nem mindig azzal kezdunk, hogy cserelj kompit- es a delikvens vagy magyarazza tovabb a dolgait es tojik arra, hogy mit mondunk, vagy csak a szar utan is a szerelonek hisz - aki meg a hibat sem tarta fel. Szive joga, de akkor ne bosszantson a kerdeseivel minket.

Amugy lenne egy trukk, de meg erre is "lusta" a nep manapsag. Megpedig belep a forumra, bekoszon, bejelenti, hogy olvasgatja a forumot, amugy minden rendben. Majd 2 nap mulva - azert tenyleg rakeresve, hogy 1 eve nem volt ua hiba- szepen segitseget ker. Ekkor kicsit masnak tunik a leanyzo fekvese. Td is segitokeszebb olyankor.

Link to comment
Megosztás:

Elfaradunk, belefaradunk. Es nem vagyunk egyformak.

Csak hogy fényezzem magamat... nézd meg hogy én hogy kezdtem... Omega A topik. Ugyan akkor már 2 éve megvolt a verda. Így indultunk. Sajna a másik fórum érdektelenség -nem igaz csak költség, a társaság szétköltözött stb - miatt bezárt. Az indexes megy még, mert az volt a mag. De ha ők nem lesznek... maradnak a kérdezők, válaszok nélkül. És ezért érzem magam rosszul. Vannak kivételek persze. De sokkal kevesebben, mint akik bekérdez talán megkapja a választ - aká jót is - és soha többé nem látjuk - és nem OmegaTd miatt... azért ezen el kéne gondolkodni. Lehet jó lesz ha zárt, "fizetős" lesz a fórum. Lehet nem. Ez majd akkor derül ki ha majd megy, de a mag (mi) akkor is maradunk) <_<

Én meg maradok tisztelettel:

Gabo :D

Link to comment
Megosztás:

köszi egy ismerősöm felhívta de ő is szedánt bontott:(

köszi mindenkinek de nem jutottam előrébb <_<

szóval aktuális a dolog. :D

Ebay 1 - igaz komplett szett

Ebay 2 szintén komplett

Értem, hogy így drága, meg minek, de én pl megvenném így.. sose lehet tudni.. nekem kapta le már mosó az első kis csíkdarabokat... mondjuk ott észrevettem, de ha nem...

Link to comment
Megosztás:

Ebay 1 - igaz komplett szett

Ebay 2 szintén komplett

Értem, hogy így drága, meg minek, de én pl megvenném így.. sose lehet tudni.. nekem kapta le már mosó az első kis csíkdarabokat... mondjuk ott észrevettem, de ha nem...

Ebay lista

Van egykét bontásra Caravan, meg kell kérdezni. Szállítás megoldható úgy is, ha a gy.kér német nem akarja direktbe küldeni Mo-ra. (Ott is sok hülye van, nem mindegy neki mit ír a "borítékra"?...) De van ismerősöm odakint.

Link to comment
Megosztás:

Elfaradunk, belefaradunk. Es nem vagyunk egyformak.

Mint mondtam, az a baj, hogy akkor talalja meg a forumot az ember ha baja van... amugy tojna a klubra, forumra. Engem igazan az bosszant fel, ha adunk tippel, elindulasi, hibaszukitesi alapot - alt nem mindig azzal kezdunk, hogy cserelj kompit- es a delikvens vagy magyarazza tovabb a dolgait es tojik arra, hogy mit mondunk, vagy csak a szar utan is a szerelonek hisz - aki meg a hibat sem tarta fel. Szive joga, de akkor ne bosszantson a kerdeseivel minket.

Amugy lenne egy trukk, de meg erre is "lusta" a nep manapsag. Megpedig belep a forumra, bekoszon, bejelenti, hogy olvasgatja a forumot, amugy minden rendben. Majd 2 nap mulva - azert tenyleg rakeresve, hogy 1 eve nem volt ua hiba- szepen segitseget ker. Ekkor kicsit masnak tunik a leanyzo fekvese. Td is segitokeszebb olyankor.

Érthető, hogy fárasztó a sok olyan kérdés, amire már 100x lett válasz adva.

Az engem is zavar, ha valaki olyat kérdez, ami néhány hozzászólással előbb már meg lett válaszolva.

De ez még nem ok a durva beszólásokra szerintem.

A kereső használata és a visszaolvasás pedig alapvető dolog természetesen.

Most már biztosan mindenki unja, úgyhogy be is fejezem.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem hiszem, hogy ezzel megbántottam volna bárkit is.

A szakmai tudását Én is elismerem, de csak azért, mert az azonosítója 32 nem kell tisztelni.

Persze, biztosan elege van a sok hülye kérdésből.

Egyszerűbb lenne, ha simán csak nem válaszolna rá, de ehelyett inkább lealázza a kérdezőt.

Aki bunkó módon kérdez, az megérdemli ezt a bánásmódot, de nem csak velük ilyen.

Például a múltkor valaki megkérdezte, hogy „valamilyen szőr jön ki a kipufogóból, az nagy baj?” Hát, amit a szerencsétlen kapott érte.

Olyan embernek is van Omegája aki nem szakértő, ilyenkor megpróbál segítséget kérni azoktól akik értenek hozzá.

Ha esetleg nem teljesen szakszerűen teszi fel a kérdést, akkor Omegatd jön és porig alázza.

Szerintem ez bunkó dolog.

Nem tűnt el innen néhány hozzászólás, vagy csak át lett helyezve? Mindegy. Akkor sorjában!

Áruld el, miért kell valakit tisztelni, vagy elfogadni és elismerni? Valahol az elismerés és elfogadás is tisztelet. A netikett szerint a fórumokban az nick kora, a regiszráció ideje. Tehát egy húszéves suhanc is lehet öreg nick és a 60 éves tatter is lehet friss reg. Ez az URL világ, nem keverendő össze az IRL-lel, ahol a 60 éves illene tisztelni. De a való világban is kiveszett már ez.

A szőrös kipufogó esete? Mit is kapott érte? Én az írtam, tegyen cukrot a tankba és akkor vatacukor lesz, amit meg lehet enni.

Nehogy megmagyarázd, hogy napjainkban, valaki nem tudja, hogy ha kijön a szőr a kipuiffból az baj. No meg azt is, hogy az valami csillapítóanyag, üveggyapot, vagy üvegvatta. Használni kellene a keresőt meg a guglit, mielőtt az ostoba kérdést feltenné valaki. Én alázom porig? A saját kérdése minősíti és alázza! Csak a mai fiatalokban akkora az ego, hogy ezt nem veszik észre. Meg mindenkinek minden és azonnal kell! Ha nem válaszolok, akkor jön a köcsögölés.

De te aki csak akkor kerülsz elő, amikor hangulatot kell kelteni, miért nem segítesz? Hiszen 2 Omegád is van...

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy tényleg csak ilyenkor találja meg a fórumot a többség... Ha nem vok szakértő.. eddig is szereltettem vhol a kocsimat legyen az lada stb, elsőnek nekifutok ott. Aztán ha elakad a szaki, vagy elbarmol vmit akkor jönne ide az ember. De egy része a "kiégett az izzóm, most mit csináljak" dologgal jön, - jöjjön - és olvasson vissza, majd utána ha nem talált választ rá, akkor kérdezze meg. Senki nem született szakértőnek, ez tény, de se ingyen szerviz, sem tanácsadó cég nem vagyunk. Olvass bele a fórumba és ott van más is aki így látja. Bunkóság vagy sem, de sokan akárhogy is de fizettek ezért a tudásért... és a világon semmi nincs ingyen. Ha meg vki spórolni akar, időt stb, az vagy elviseli ezt és alkalmazkodik, vagy járhatja a maga útját.

Pontosan. Viszont azok akik megkapják a segítséget, köszönés és megköszönés nélkül lelépnek. Aztán a következő problémánál újra beesnek és akkor már követelőznek...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is ritkán szólok bele a dolgokba, de folyamatosan olvasom a fórumot és sokat tanulok belőle.

Ha olyan dolgot kérdeznek, amire tudom a választ akkor megpróbálok segíteni.

Senki nem várja el, hogy mindenki rohanjon segíteni, amikor segítséget kér.

Gondolom mást is zavarnak a hülye kérdések, mégsem küldik el a kérdezőt a francba.

Téged például még nem láttalak így viselkedni, de itt van még kori, skyrangr, gsizoli és még sokan, akiktől igazán működik a fórum.

Sokszor láttam tőletek olyat, hogy ha nem tudtátok a választ a kérdésre, akkor utánanéztetek valami szakirodalomban.

Nem lett volna kötelező, de megtettétek és ez biztosan jól esett a kérdést feltevőnek (pl. nekem is sokszor).

Nem csak azért, mert választ kapott a kérdésére, hanem azért is, mert emberszámba vették.

Csak képzeld magad egy újonc helyébe.

Ide jön, mert azt hallotta, hogy itt lehet segítséget kérni, ha valamiben elakad.

Ehelyett valaki minden érthető ok nélkül megtámadja.

Biztosan szeretett volna beilleszkedni a közösségbe és nem csak kérdezni járt volna ide, de ezután már nem tud.

Hát ennyi lett volna.

Miben is lett megtámadva? Pont segíteni próbáltam neki! Szerintem pont ő támadott. Elkezdett ugatni a helyesírással kapcsolatban, amit nehezményeztem, utána meg elvárja, hogy félinfóból legyen megoldva a dolga. Kapott volna segítséget, ha nem olyan tahó. Bár visszagondolva, igen, én voltam a barom, hogy megpróbáltam segíteni neki.

Jut eszembe. A múltkor az indexen erőt vettem magamon és nem írtam vissza. 2 nap után elindult az anyázás, hogy milyen surmó banda, senki sem segít az újoncnak. Ha beírok az a baj, ha nem az. Érdekes a világszemléleted...

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Először visszaolvas, megtanulja a nagyszerű keresőt használni, kutat az évek alatt felgyűlt irgalmatlan mennyiségű ismeretanyagban - én rengeteg hasznos infót szereztem itt. Igen, ez akár heteket is eltarthat. De erre nem lehet mást mondani, csak annyit: "Ez van". Én is így csináltam, csinálom most is, és csak akkor jár el a szám, ha tényleg nem találom meg a választ a kérdésemre. Ha valaki erre nem ér rá (mindent ütő aduász válasz szokott ez lenni), vagy lusta a keresőt használni, az ne csodálkozzon, ha oltást kap.

Ok, megesik, hogy azonnalra kell a megoldás, mert holnapra késznek kell lenni az autónak, vagy bármilyen más nyomós oka van a sietségnek, ilyenkor két út van:

1.: Emberi, az érintettek-megszólítottak tudását tiszteletben tartó hangnemben kell feltenni a kérdést, és az se árt, ha magából a kérdésfeltevés stílusából kiolvasható, hogy az illetőnek van legalább alapszintű hozzáértése a javításhoz,

vagy 2.: El lehet fáradni a szervizbe, ott azonnalra soronkívül is vállalnak javítást. Jópénzért.

Valamit valamiért.

EZ NAGY IGAZSÁG? MOTTÓ IS LEHETNE!!!

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy fényezzem magamat... nézd meg hogy én hogy kezdtem... Omega A topik. Ugyan akkor már 2 éve megvolt a verda. Így indultunk. Sajna a másik fórum érdektelenség -nem igaz csak költség, a társaság szétköltözött stb - miatt bezárt. Az indexes megy még, mert az volt a mag. De ha ők nem lesznek... maradnak a kérdezők, válaszok nélkül. És ezért érzem magam rosszul. Vannak kivételek persze. De sokkal kevesebben, mint akik bekérdez talán megkapja a választ - aká jót is - és soha többé nem látjuk - és nem OmegaTd miatt... azért ezen el kéne gondolkodni. Lehet jó lesz ha zárt, "fizetős" lesz a fórum. Lehet nem. Ez majd akkor derül ki ha majd megy, de a mag (mi) akkor is maradunk) <_<

Én meg maradok tisztelettel:

Gabo :D

Az a helyzet, hogy a MOTE alapja is az indexes fórum, név szerint a calibraclub volt. Írogattam oda is, más fórumokba is. Sajnos az indexet is elhagyták a régiek, vagy csak néhányan vannak. Volt több omegás fórum. Sajnos mindegyik idővel kihalt és pont azért, amit leírtál. Flowáé a szétköltözés miatt, a mostani omegaforever pont az miatt, hogy nincs aki válaszoljon a kérdésekre, még mi omegások az indexen úgy ahogy összetartunk, de most ott is volt nagy változás. Ez a fórum pedig szintén menni fog, mert az a motés. A fizetős zárt fórum sajnos nem jó megoldás, mert nem nagyon hoz új embert. Főleg úgy, hogy menet közben változik. Nálunk ugyan jó döntésnek bizonyult, főleg mióta 150-200 ezerért lehet Omegát venni. Valamilyen szűrő kell, de nehéz a jó megoldást megtalálni...

Link to comment
Megosztás:

Érthető, hogy fárasztó a sok olyan kérdés, amire már 100x lett válasz adva.

Az engem is zavar, ha valaki olyat kérdez, ami néhány hozzászólással előbb már meg lett válaszolva.

De ez még nem ok a durva beszólásokra szerintem.

A kereső használata és a visszaolvasás pedig alapvető dolog természetesen.

Most már biztosan mindenki unja, úgyhogy be is fejezem.

Nos, ha ilyen ász vagy, akkor válaszold meg mi lenne a jó megoldás. Mert eddig konkrétum és segítség nem jött tőled. Csak általánosítasz és engem bunkózol...

Link to comment
Megosztás:

Nemááááááá! A sör melegen nem jóóóóóóóóóóóóóóó...

Az igaz. De ha túl hideg, akkor megfájdul a torkom. És ennek megelőzésére pálinka kell! :D

Amúgy egyszer ittam lengyel sörpuncsot... egész iható! <_<

Bár tény, hogy a sör, az sör legyen, ne valami félig édes lötty (ez alól kivétel a svéd sörfagylalt! :D )

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe. A múltkor az indexen erőt vettem magamon és nem írtam vissza. 2 nap után elindult az anyázás, hogy milyen surmó banda, senki sem segít az újoncnak. Ha beírok az a baj, ha nem az. Érdekes a világszemléleted...

Te most azt gondolod, hogy Én írogattam neked az indexen?

Azt a fórum már régóta nem olvasom.

Egyébként most kellemesen csalódtam benned.

Azt hittem, hogy majd valami (takarodj a fórumról, ha nem tetszik) választ kapok.

Nem mintha azért írtam volna, vagy hiányozna.

Link to comment
Megosztás:

Ne civakodjatok hanem mindenki fogadja el a másikat. Nem kell megsértődni sem egy élesebb megnyilvánuláson. Mindenkinek megvan a maga stítlusa , TD nek is ezért szeretjük (???) <_< :D :D

Nem fogok moderálni, ilyeneket nem szeretnék , na meg ez egy chat topik csak javasolnám hogy lépjünk túl a dolgokon. Én pl unom :)

Link to comment
Megosztás:

Nos, ha ilyen ász vagy, akkor válaszold meg mi lenne a jó megoldás. Mert eddig konkrétum és segítség nem jött tőled. Csak általánosítasz és engem bunkózol...

Ásznak semmiképp nem tartom magam.

Most a válaszaidat végigolvasva magamat tartom kicsit bunkónak, azért amiket írtam.

Na mindegy, nincs annyi mézes a világon amivel jóvátehetném.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.