Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

mi a problémád azzal, h kérdezek?

nem erre való a fórum?

3 hete vettem az autót, honnan találjam ki mi merre hogyan?

amúgy meg MV6 kézi váltóval

Jó, hogy idejösz, és megmondod mire való a fórum. Nem arra való bazmeg! Semmit sem kell kitalálni, olvasni kell, és használni a keresőt, meg a guglit! Ha ott sincs találat, akkor jöhet a kérdés...

Link to comment
Megosztás:

mi a problémád azzal, h kérdezek?

nem erre való a fórum?

3 hete vettem az autót, honnan találjam ki mi merre hogyan?

amúgy meg MV6 kézi váltóval

A motor bal oldalán, az olajszűrő mellett. Nekem már kellett AGR szelepet cserélnem, mert hiába tisztogattam, nem lett jó. Most le van dugózva, így biztos nem fog elromlani :D A kiolvasás álló motornál volt? Akkor mindig bedobja hogy nincs jel, hibás jeladó. Azt is cseréltem már, de akkor 3000 körül szabályozott. Nálad inkább trafóra tippelnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

jelenség:

-5500 körül leszabályoz a motor. 10ből 5x.

-és nem húz egyenletesen(de csak akkor, mikor a szabályzás is szarakodik)..

kérdés:

-hol találom a fordulatszám jeladót?

-lehet ennek köze hozzá?

hibakódot voltam kiolvastatni és 2 volt benne

-EGR

-ford.sz. jeladó

hogyan tudom kideriteni, melyik okozza?

az EGR-t kitakaritottam, sztem rendesen működik, elég retkes volt.

kitakaritottam a hőmérséklet jeladót, légtömegmérőt.

.

segítségeteket előre is köszi!!!

A hibakódot javaslom TE villogtasd ki, költséghatékony és időbarát.

Hányas hibakód volt a ford.szám jeladó 19? - vagy csak azt mondták hogy ez a baja mert nem TE olvastad ki?

Nehogy bekavarjon a veztengely jeladó, ami egyébként szokott ilyet csinálni, hogy ledadog magas fordulaton.

Az EGR-t egy idő után hiába takarítod mert kikopik, akkor csere és ha van kedved vagy affinításod akkor ledugózod vagy használod normál módon.

Természetesen a tényleges hibakód a mérvadó első körben!

Link to comment
Megosztás:

A motor bal oldalán, az olajszűrő mellett. Nekem már kellett AGR szelepet cserélnem, mert hiába tisztogattam, nem lett jó. Most le van dugózva, így biztos nem fog elromlani :D A kiolvasás álló motornál volt? Akkor mindig bedobja hogy nincs jel, hibás jeladó. Azt is cseréltem már, de akkor 3000 körül szabályozott. Nálad inkább trafóra tippelnék.

szia

nem állónál. járt a motor. töröltünk mindent. utána mentünk egy kört. és vissza is dobta mind a 2-t.

köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

A motor bal oldalán, az olajszűrő mellett. Nekem már kellett AGR szelepet cserélnem, mert hiába tisztogattam, nem lett jó. Most le van dugózva, így biztos nem fog elromlani :D A kiolvasás álló motornál volt? Akkor mindig bedobja hogy nincs jel, hibás jeladó. Azt is cseréltem már, de akkor 3000 körül szabályozott. Nálad inkább trafóra tippelnék.

A nincs fordulatot dobja csak be, talán 31-et,ha nem jár a motor, de ha a 19-et is bedobja na az már nem jó, mert az a főtengely jeladó, nem tudom a srácnak mi volt a konkrét hibakódja mert azt nem írta.

Link to comment
Megosztás:

A hibakódot javaslom TE villogtasd ki, költséghatékony és időbarát.

Hányas hibakód volt a ford.szám jeladó 19? - vagy csak azt mondták hogy ez a baja mert nem TE olvastad ki?

Nehogy bekavarjon a veztengely jeladó, ami egyébként szokott ilyet csinálni, hogy ledadog magas fordulaton.

Az EGR-t egy idő után hiába takarítod mert kikopik, akkor csere és ha van kedved vagy affinításod akkor ledugózod vagy használod normál módon.

Természetesen a tényleges hibakód a mérvadó első körben!

.

.

holnap megyek vissza haveromhoz.

és pontosan megnézem ezeket a hibakódokat.

Link to comment
Megosztás:

Gabó!

Meg tudod mondani, hogy az ex omidban, hogy működik a fényszóró mosó? :D :D

Ha a lámpa fel van kapcsolva akkor az ablakmosóval együtt megy. A motor már cserélve lett egyszer, mert halott motorral vettem. Elvileg vmi gyári van benne. Ha nem megy, nézd meg, hogy nincs e lecsúszva a cső, vagy nem-e állt be a motor

Link to comment
Megosztás:

Ha a lámpa fel van kapcsolva akkor az ablakmosóval együtt megy. A motor már cserélve lett egyszer, mert halott motorral vettem. Elvileg vmi gyári van benne. Ha nem megy, nézd meg, hogy nincs e lecsúszva a cső, vagy nem-e állt be a motor

Próbáltam felkapcsolt lámpánál, de nem jön belőle a víz... azt gondoltam, van valami más kapcsoló is rajta...de akkor ezek szerint nincs...

Köszi, majd megnézem a csöveket, de ha le lenne csúszva, akkor a motor alatt kéne megjelenni a víznek..de semmi... lehet mégis a motor halt meg... majd megnézem azt is... :D

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam felkapcsolt lámpánál, de nem jön belőle a víz... azt gondoltam, van valami más kapcsoló is rajta...de akkor ezek szerint nincs...

Köszi, majd megnézem a csöveket, de ha le lenne csúszva, akkor a motor alatt kéne megjelenni a víznek..de semmi... lehet mégis a motor halt meg... majd megnézem azt is... :D

Már bocs de többször próbáltad?

B Omit nem ismerem, de a G Astra gyári lámpamosós megoldása csak minden harmadik szélvédőre történő spriccelésnél nyom vizet a fényszóróra is, különben baromi hamar kifogyna a tartály. Így is ismerek olyat aki egy 200km-es úton elfogyaszt 5 liter ablakmosót... :D

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam felkapcsolt lámpánál, de nem jön belőle a víz... azt gondoltam, van valami más kapcsoló is rajta...de akkor ezek szerint nincs...

Köszi, majd megnézem a csöveket, de ha le lenne csúszva, akkor a motor alatt kéne megjelenni a víznek..de semmi... lehet mégis a motor halt meg... majd megnézem azt is... :D

Ha mákod van így egy disconnect-connect megoldja, mert lehet, hogy kontakthibás a szivattyúmotorra menő sarunál. Nálam 1 perces javítás volt, nem ment a motorja felkapcsolt lámpánál, pucold meg a sarut meg mérj rá hogy jön -e koksz a vezetéken, ha szorgalmas vagy, esetleg direkt tápot neki ha tesztelni akarod a motort.

Felkapcsolt fényszóró esetén minden alkalommal mossa a fényszórót szélvédővel együtt, és hamar elfogy az ablakomosó itt is. Viszont a kéretlen belvárosi ablakpucolók ellen igen hatásos, ha már verbálisan nem sikerült elhajtani.

Link to comment
Megosztás:

Már bocs de többször próbáltad?

B Omit nem ismerem, de a G Astra gyári lámpamosós megoldása csak minden harmadik szélvédőre történő spriccelésnél nyom vizet a fényszóróra is, különben baromi hamar kifogyna a tartály. Így is ismerek olyat aki egy 200km-es úton elfogyaszt 5 liter ablakmosót... :D

Ezért van 6,3 L es tartály benne, bár így is hamar kifogy ha eszetlenül nyomkodja az ember.. megoldás, a csomitartóban egy 2 literes víz. egyébként kb 50 nél ha mosol egyet, pont jut elég a lámpától a szélvédőre is, én így szoktam spórolni :D

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam felkapcsolt lámpánál, de nem jön belőle a víz... azt gondoltam, van valami más kapcsoló is rajta...de akkor ezek szerint nincs...

Köszi, majd megnézem a csöveket, de ha le lenne csúszva, akkor a motor alatt kéne megjelenni a víznek..de semmi... lehet mégis a motor halt meg... majd megnézem azt is... :D

inkább arról beszélj, hogy mi van az ECU problémával?

Link to comment
Megosztás:

inkább arról beszélj, hogy mi van az ECU problémával?

Szerencsére megoldódott. :D

Szereztem másik ECU-t, fel lett programozva, azóta nincs ilyen problémám... vagyis utána,hogy meg lett csinálva,kb 2 ét múlva megint elkezdte azt csinálni, hogy beállt a fordulat 1500-ra és nem volt gáz. Opcom-al megnéztük, az EGR-t dobta ki hibásnak... azóta le van húzva a csati róla, és tökéletesen működik.

Ez az EGR már a 2.-ik benne,de ez sem jó...

Most keresgélek majd másikat, vagy a másik megoldás, hogy ki lesz programozva belőle... :D

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére megoldódott. :D

Szereztem másik ECU-t, fel lett programozva, azóta nincs ilyen problémám... vagyis utána,hogy meg lett csinálva,kb 2 ét múlva megint elkezdte azt csinálni, hogy beállt a fordulat 1500-ra és nem volt gáz. Opcom-al megnéztük, az EGR-t dobta ki hibásnak... azóta le van húzva a csati róla, és tökéletesen működik.

Ez az EGR már a 2.-ik benne,de ez sem jó...

Most keresgélek majd másikat, vagy a másik megoldás, hogy ki lesz programozva belőle... B)

Hm, lehet a régi ECU is menne EGR nélkül? :D EGR - emlékeim szerint - nem lett cserélve nálam.

Hja és akár belevaló akár nem az elektromos gázpedál, nem az volt a baj... ugye? :)

Link to comment
Megosztás:

Hm, lehet a régi ECU is menne EGR nélkül? :D EGR - emlékeim szerint - nem lett cserélve nálam.

Hja és akár belevaló akár nem az elektromos gázpedál, nem az volt a baj... ugye? :D

Lehet,menne,de nem próbáltuk. Nálad lehet nem volt cserélve,de Tominál volt 1x csere.

Nem, a gázpedál az jó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok! 2.5 V6-ról tudtok valamit mondani van valakinek tapasztalata? Érdemes-e vásárolni egy ilyen gépet vagy se?

Ha már V6, akkor 3.0. Sztem érdemes. Nincs sokkal több gond vele mint az x20xev-vel. Csak sok cuccból kettő kell, és a vezérlés csere kicsit húzós. Meg nem egyszerű hozzáértő szerelőt találni. EZ az én ítéletem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autocseren torom a fejem, jelenleg egy 1,7-es Isuzus motoros F Astrat hasznalok lassan 5.eve nagyon elegedett vagyok vele szeretem!

Most a kovetkezo par mondatert megkoveztek :D VW Passat B5.5-ösöket 1.9 PDTDI (2001-2005 ) nézegettem illetve egy az egyben ugyanazt az autot SuperB 1.9PDTDI (2003-tol gyartottat)

( Szempont a digit klima,elektromos ablakok , tempomat ) jöhet a kövezés :D a nagy nezetgetesbe es az opel iranti bizalommal kapcsolatban belefutottam keresgeles kozben az Opel Omega C-be szempontjaimnak megfelel es olcsobb is! Mindenkepp dizelt szeretnek az omegakba oriasi motorok vannak.Elsosorban fogyasztasi adatok erdekelnenek ( 2.2DTI , 2.5TD ) de minden egyeb mas is mivel egyre szimpatikusabb az autó. :D Tudom , hogy ez B omega topic de mivel nincs c kénytelen vagyok ide irni :P meg ha jol sejtem B és C között igazabol sok kulonbseg nincs egy rancfelvarrason kivul...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autocseren torom a fejem, jelenleg egy 1,7-es Isuzus motoros F Astrat hasznalok lassan 5.eve nagyon elegedett vagyok vele szeretem!

Most a kovetkezo par mondatert megkoveztek :D VW Passat B5.5-ösöket 1.9 PDTDI (2001-2005 ) nézegettem illetve egy az egyben ugyanazt az autot SuperB 1.9PDTDI (2003-tol gyartottat)

( Szempont a digit klima,elektromos ablakok , tempomat ) jöhet a kövezés :D a nagy nezetgetesbe es az opel iranti bizalommal kapcsolatban belefutottam keresgeles kozben az Opel Omega C-be szempontjaimnak megfelel es olcsobb is! Mindenkepp dizelt szeretnek az omegakba oriasi motorok vannak.Elsosorban fogyasztasi adatok erdekelnenek ( 2.2DTI , 2.5TD ) de minden egyeb mas is mivel egyre szimpatikusabb az autó. :D Tudom , hogy ez B omega topic de mivel nincs c kénytelen vagyok ide irni :P meg ha jol sejtem B és C között igazabol sok kulonbseg nincs egy rancfelvarrason kivul...

Ha a fogyasztás a legnagyobb gondod, akkor tartsd meg az Astrát...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.