Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

sziasztok!

azt szeretném megkérdezni ,hogy a hátsó rugómból letőrt egy másfél környi és kotyog.a szerelő azt mondta, hogy venni kell újjat és csak párban természetesen.

viszont most beszéltem egy másik autószerelővel és azt mondta, hogy tökéletes a bontott és nem kell párban cserélni.egy óra alatt meg van és nem kell felfújni a dolgot.ha nem kellene akkor nem igazán szeretnék újjat venni mert nem két forint.

az autó nincs félre billenve semmit nem lehet látni rajta.ezt csak azért írom mert ezt kérdezték egyből.

attila

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

azt szeretném megkérdezni ,hogy a hátsó rugómból letőrt egy másfél környi és kotyog.a szerelő azt mondta, hogy venni kell újjat és csak párban természetesen.

viszont most beszéltem egy másik autószerelővel és azt mondta, hogy tökéletes a bontott és nem kell párban cserélni.egy óra alatt meg van és nem kell felfújni a dolgot.ha nem kellene akkor nem igazán szeretnék újjat venni mert nem két forint.

az autó nincs félre billenve semmit nem lehet látni rajta.ezt csak azért írom mert ezt kérdezték egyből.

attila

szerintem vágj le a másik oldaliból is egy karikát, és kész a tyuning! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a 'sokat autózok' vs. 'problémásabb dízelautót' mérlegeled, akkor lehet hogy jobban jársz mondjuk egy 2,2-es benzinessel. A fogyasztás max 1,5-3 literrel több mint egy dízelnél, és azért a 2,2-essel esélyesebb hogy belefutsz egy keves(ebb)et futott Omiba.

A plusz fogyasztás természetesen plusz költség, de mentesülsz olyan sz0pásoktól, mint a beálló turbó, a széthajtott adagoló, és így tovább.

Tehát lehet hogy évente kiadsz plusz tízezreket a magasabb fogyasztás és a magasabb benzinár miatt, de a szervizben kevesebbet hagysz ott.

Mindez függ attól, hogy mennyit autózol (évi 15-20e km-nél annyira minimális a különbség, hogy számolgatni is fölösleges), milyen szerelőd van, milyen állapotú autót találsz.

Sajnos most már a legutolsó Omegák is közelednek a 10 éves korhoz, ami már legalább 250-300e km-t jelent normális futás mellett, nem beszélve arról, hogy dízelt már akkor is azok vettek, ahol sok volt a futás (autópályázók, taxisok, főnöki autók), tehát azokban is van már legalább 400-500e km. Ilyen futásteljesítmény, és az ismert tahó hozzáállás, illetve hozzánemértés (harisnyán szűrt, IFA-kból pancsolt gázolaj, kimaradó olajcserék, elhúzott kopóanyag-csere, stb), nameg a többszörös tulajdonoscserék (sok bába közt elvész a gyerek... vagy hogy is szól a mondás) miatt sajnos problémássá váltak ezek az autók. (persze ha megnézed a használtautó piacot, ilyen autót nem találsz. csak második tulajos, vezetett szervizkönyves, 150e km-t futott dízelek :D ).

Mindez ugyanígy igaz lehet egy benzinesre is, csak azoknál eleve kisebb a lehetőség (egyszerű embernek ugye: benzines + nagyköbcentis, tehát DRÁGA.... :D :P :lol: ), valamint a tény, hogy egy sor4-es benzinest olcsóbb javíttatni mint a dízeleket (vagy akár a V6 benzineseket).

Nem lebeszélni akarlak az Omegáról, félre ne értsd. Csak pár apróság róluk (ugyanúgy, ahogy az összes hasonló évjáratú autóról, legyen az Skoda, Fauvé, vagy bármi más) :lol: .

Igazabol pl tavaly osszetettem a kezem hogy dizel autom van ugyanis fel ev alatt 40000km-t mentem. Rengeteg hasznosat irtal,ezeket mind koszonom! Még átgondolom alaposabban igazabol nem hajt a tatár :D csak ha lehetosegem lesz lepek az ugy erdekeben!

Megegyszer köszönöm az infokat!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

azt szeretném megkérdezni ,hogy a hátsó rugómból letőrt egy másfél környi és kotyog.a szerelő azt mondta, hogy venni kell újjat és csak párban természetesen.

viszont most beszéltem egy másik autószerelővel és azt mondta, hogy tökéletes a bontott és nem kell párban cserélni.egy óra alatt meg van és nem kell felfújni a dolgot.ha nem kellene akkor nem igazán szeretnék újjat venni mert nem két forint.

az autó nincs félre billenve semmit nem lehet látni rajta.ezt csak azért írom mert ezt kérdezték egyből.

attila

Elmondta a szerelő, mi a teendő. Utána elvitted egy kóklerhez, akire inkább hallgatsz, mert bevarttzsebű vagy és idejössz kérdezősködni. Guglizd ki a megoldást. Nem véletlenül kell párban cserélni, persze lehet bontottat, de akkor egy autóból származzon...

Link to comment
Megosztás:

Elmondta a szerelő, mi a teendő. Utána elvitted egy kóklerhez, akire inkább hallgatsz, mert bevarttzsebű vagy és idejössz kérdezősködni. Guglizd ki a megoldást. Nem véletlenül kell párban cserélni, persze lehet bontottat, de akkor egy autóból származzon...

És ha az egyik egy Ladából, a másik egy Tavriából, úgy miért nemjó-e? :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

azt szeretném megkérdezni ,hogy a hátsó rugómból letőrt egy másfél környi és kotyog.a szerelő azt mondta, hogy venni kell újjat és csak párban természetesen.

viszont most beszéltem egy másik autószerelővel és azt mondta, hogy tökéletes a bontott és nem kell párban cserélni.egy óra alatt meg van és nem kell felfújni a dolgot.ha nem kellene akkor nem igazán szeretnék újjat venni mert nem két forint.

az autó nincs félre billenve semmit nem lehet látni rajta.ezt csak azért írom mert ezt kérdezték egyből.

attila

Mindenképp párban cseréltesd, akár új, akár bontott. Ha bontott, akkor ugyan abból az autóból származzanak a rugók. Ha nem egyformán fáradt rugókat teszel egy tengelyre, akkor már most kezdd el gyűjteni a pénzt futóműfelújításra és új gumikra.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp párban cseréltesd, akár új, akár bontott. Ha bontott, akkor ugyan abból az autóból származzanak a rugók. Ha nem egyformán fáradt rugókat teszel egy tengelyre, akkor már most kezdd el gyűjteni a pénzt futóműfelújításra és új gumikra.

jobb esetben. rosszabb esetben koporsóra.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp párban cseréltesd, akár új, akár bontott. Ha bontott, akkor ugyan abból az autóból származzanak a rugók. Ha nem egyformán fáradt rugókat teszel egy tengelyre, akkor már most kezdd el gyűjteni a pénzt futóműfelújításra és új gumikra.

jobb esetben. rosszabb esetben koporsóra.

Most nem azért, de a biológus végzettségű nejem, elsőre vágta, hogy miért kell párban cserélni ezeket... Gondolom ezek után a fékbetéteket is csak úgy cseréli az ember, hogy amelyik kopott... :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp párban cseréltesd, akár új, akár bontott. Ha bontott, akkor ugyan abból az autóból származzanak a rugók. Ha nem egyformán fáradt rugókat teszel egy tengelyre, akkor már most kezdd el gyűjteni a pénzt futóműfelújításra és új gumikra.

Szerinted én mit írtam neki?

Link to comment
Megosztás:

Urak! Kinek lenne ötlete, honnan lehetne szerezni Omegába való üléskárpitot. Szürke szövet kellene...

mindig csak kérdezel... nem csak ezért van a fórum, ugye tudod? :D :D

Alkatrészt keres rovat.. jó? :D :P :lol:

Egyébként jó kérdés, de nincs vmi autókárpitos ismerősöd? Ők jobban benne lehetnek hogy honnan mit lehet szerezni. De ha nagyon elakadsz, és nem felejtem el, megkérdezem a Bogár klubos ismerősöket, hogy ők hogy szereztek eredeti huzatokat.

Link to comment
Megosztás:

Most nem azért, de a biológus végzettségű nejem, elsőre vágta, hogy miért kell párban cserélni ezeket... Gondolom ezek után a fékbetéteket is csak úgy cseréli az ember, hogy amelyik kopott... :D :D :D

Miért? nem úgy kell? Nekem mindig a jobboldali, külső fékbetét kopik le. Azt cserélem először. Aztán egyenként a többit. Amíg fémig le nem kopnak... Nincs pazarlás, kifizettem én az egész ferrodolt! :P

(amúgy észrevettem, hogy a bal belső nem kopik. lehet hogy megszorult. de sebaj, azon legalább nem kell betétet cseréljek... most locsolom vízzel a jobboldalit is, hátha ott is beragad a belső. így egy doboz fékbetét 2 cserére is elég lesz!)

:lol:

Link to comment
Megosztás:

mindig csak kérdezel... nem csak ezért van a fórum, ugye tudod? :D :D

Alkatrészt keres rovat.. jó? :D :P :lol:

Egyébként jó kérdés, de nincs vmi autókárpitos ismerősöd? Ők jobban benne lehetnek hogy honnan mit lehet szerezni. De ha nagyon elakadsz, és nem felejtem el, megkérdezem a Bogár klubos ismerősöket, hogy ők hogy szereztek eredeti huzatokat.

Az a helyzet, hogy végigtúrtam a neten a kárpitosokat, meg a szöveteket, de nem találtam Omegára valót. Bőr az van rogyásig, Golf gyári szövet ISS, de Omega nuku...

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet, hogy végigtúrtam a neten a kárpitosokat, meg a szöveteket, de nem találtam Omegára valót. Bőr az van rogyásig, Golf gyári szövet ISS, de Omega nuku...

Le kell fejteni egy szép belsős bontószökevényről.Igazi türelemjáték ha azt akarod hogy egyben maradjon........

Link to comment
Megosztás:

ezt én is vágtam csak megzavartak az állandó okoskodással.én nem vagyok szerelő nem sokat értek az autókhoz,de ezt én is gondolta.bontott rugóban meddig lehet ill.érdemes elmenni pézben?

a szerelő mondott egy 14000ft-os árat ezt újra értette.

bontóból max 4-5000ft/db.

Link to comment
Megosztás:

ezt én is vágtam csak megzavartak az állandó okoskodással.én nem vagyok szerelő nem sokat értek az autókhoz,de ezt én is gondolta.bontott rugóban meddig lehet ill.érdemes elmenni pézben?

a szerelő mondott egy 14000ft-os árat ezt újra értette.

Aha megzavarnak. Nem te voltál, aki b@szta megjavíttatni a tankoló nyílás motorját, mert sajnál rá 2000 forintot. Szerintem jobb lenne, ha eltakarodnál végleg innen...

Link to comment
Megosztás:

ezt én is vágtam csak megzavartak az állandó okoskodással.

Akkor miért kérdezted?

rugóban meddig lehet ill.érdemes elmenni pézben?

Mennyit ér a biztonságod?

Én biztos nem vennék bontott rugót, mert ki tudja milyen?

Szerintem kár volt megint előlről kezdeni az egészet, főleg ilyen bunkó stílusban.

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért kérdezted?

Mennyit ér a biztonságod?

Én biztos nem vennék bontott rugót, mert ki tudja milyen?

Szerintem kár volt megint előlről kezdeni az egészet, főleg ilyen bunkó stílusban.

Szerintem nincs baj a bontottal, Nekem irmscher rugók vannak benne és bontottak - mivel az újat aranyárban mérnék. Viszont érdekes hogy mindkét autómban csak az egyik hátsó rugóból pont 1 szem le volt törve. Betegesek ezek a gyári rugók.. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.