Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ha vkit érdekel Steinmetz és Irmscher német műbizonylat az Omegához, itt: http://www.4shared.com/zip/kBp_HeD0/Opel_Omega_ABE.html van beszkennelve. Pontosan Irmscher kormány, Irmscher szárny, Steinmetz hűtőrács, komplett Steinmetz spoilerszett, weitec ültetőrugó szett ABE papírjai. Ha utólag akarja vki megrendelni, elég húzós: 19eur/db az Irmscher és 10eur/db a Steinmetz. Ha vki regelve van német fórumra, oda is nyugodtan feltolhatja.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne kettő kérdésem.

az első a következő:

mostanában az autóban van egy olyan jelenség fékezésnél ,hogy egyre bentebb fog a fékpedál. olyan mintha nem akarna megállni az autó.

a szint rendben van.

esetleg a kopással lehet összefüggésben?

még ilyet nem tapasztaltam

a második:

tegnap reggelre a szélvédő jobb oldalán lent három csík futott fel olyan 10-12 centisek.a gumi alól indul, de hogy mitől lett fogalmam sincs. erre tud valaki valami okosságot? vagy csere?

köszönöm a válaszokat.

attila

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne kettő kérdésem.

az első a következő:

mostanában az autóban van egy olyan jelenség fékezésnél ,hogy egyre bentebb fog a fékpedál. olyan mintha nem akarna megállni az autó.

a szint rendben van.

esetleg a kopással lehet összefüggésben?

még ilyet nem tapasztaltam

a második:

tegnap reggelre a szélvédő jobb oldalán lent három csík futott fel olyan 10-12 centisek.a gumi alól indul, de hogy mitől lett fogalmam sincs. erre tud valaki valami okosságot? vagy csere?

köszönöm a válaszokat.

attila

a fék klasszikusan nem mókolható dolog, úgyhogy ha nem értesz hozzá, irány egy szerelő. múltkor úgyis írtad hogy meg voltál elégedve valakivel...

amúgy lehet hogy vékony már a betét (bár elvileg ezt nem kellene érezned), de az is lehet hogy a főfékhengered átereszt, de ezt majd megmondja a rálátó ember.

szélvédő meg csere. lehet anyaghiba, valami ráesett, vagy épp a kasztni csavarodik, és nem bírja az üveg. volt egy kocsim, aminek egyszer attól durrant el a csomagtér-üvege, mert becsuktam (még csak nem is csaptam) az ajtót... mondjuk az volt annyira rozsdás, hogy magyarázat volt rá a tartás nélküli kasztni :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne kettő kérdésem.

az első a következő:

mostanában az autóban van egy olyan jelenség fékezésnél ,hogy egyre bentebb fog a fékpedál. olyan mintha nem akarna megállni az autó.

a szint rendben van.

esetleg a kopással lehet összefüggésben?

még ilyet nem tapasztaltam

a második:

tegnap reggelre a szélvédő jobb oldalán lent három csík futott fel olyan 10-12 centisek.a gumi alól indul, de hogy mitől lett fogalmam sincs. erre tud valaki valami okosságot? vagy csere?

köszönöm a válaszokat.

attila

Lehet volt egy jó akaród az este. Amúgy ha nincs látótérbe, akkor fúrasd meg és nem megy tovább a repedés.

Link to comment
Megosztás:

a fék klasszikusan nem mókolható dolog, úgyhogy ha nem értesz hozzá, irány egy szerelő. múltkor úgyis írtad hogy meg voltál elégedve valakivel...

amúgy lehet hogy vékony már a betét (bár elvileg ezt nem kellene érezned), de az is lehet hogy a főfékhengered átereszt, de ezt majd megmondja a rálátó ember.

szélvédő meg csere. lehet anyaghiba, valami ráesett, vagy épp a kasztni csavarodik, és nem bírja az üveg. volt egy kocsim, aminek egyszer attól durrant el a csomagtér-üvege, mert becsuktam (még csak nem is csaptam) az ajtót... mondjuk az volt annyira rozsdás, hogy magyarázat volt rá a tartás nélküli kasztni :D

Már ha itt tartunk... Láttál már szélvédőt, ami egyben kiszakadt a helyéről?:D Elég egy 3.5T összsúlyú kisteherre rápakolni vagy 2.5 tonnát. A szemed láttára olyan szépen kicsavarodik a szélvédő, hogy beszarás. :D

Link to comment
Megosztás:

nem is akartam és nem is tudnám megcsinálni.isten őrizz.

köszönöm a válaszokat

amúgy hogy említetteda ksztni csavarodást van egy érdekes jelenség az első ajtót van amikor alig lehet kinyitni.olyan mintha meg lenne sűlyedve.sose volt előtte ilyen.lehet ennek az ok-okozata.elképesztő hogy mindíg van valami.

attila

Link to comment
Megosztás:

Már ha itt tartunk... Láttál már szélvédőt, ami egyben kiszakadt a helyéről? :D Elég egy 3.5T összsúlyú kisteherre rápakolni vagy 2.5 tonnát. A szemed láttára olyan szépen kicsavarodik a szélvédő, hogy beszarás. :D

Nem mind ilyen, de az előző OFF Ducatoknak ON közismert volt ez a típushibája. Még csak nagy súly sem kellett hozzá, elég volt ha a szabványos terhelés mellett (rakottan) megemelted az autót. A hiba oka az volt amit skyrangr is írt: csavarodik a kasztni. És ezek a Ducatok gyárilag ilyen puhák voltak, még csak el sem kellett rohadniuk hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Szar magyar utak haha...nemregen csereltem le en is bar en kompromisszumos megoldaskent 16-os garniturat raktam fel. Ukranban ahol tankolok valoban szarok az utak.Egyszer teszek fel egy fotot a gazkut elott elmeno utrol.

Ahogyan ígértem itt van két fotó egy szar útról :

th_Kp002.jpgth_Kp003.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem mind ilyen, de az előző OFF Ducatoknak ON közismert volt ez a típushibája. Még csak nagy súly sem kellett hozzá, elég volt ha a szabványos terhelés mellett (rakottan) megemelted az autót. A hiba oka az volt amit skyrangr is írt: csavarodik a kasztni. És ezek a Ducatok gyárilag ilyen puhák voltak, még csak el sem kellett rohadniuk hozzá.

Amit én mondok az egy platós Ford transit volt és egy Bobcat 753-as munkagép lett rá rakva (~2,2-2,5 T)

Link to comment
Megosztás:

Amit én mondok az egy platós Ford transit volt és egy Bobcat 753-as munkagép lett rá rakva (~2,2-2,5 T)

ja, én H1-es Hunyadinál láttam ilyet. domboldalban oldalasan állt a gép, user le akarta csukni a felfele nyíló csomagtértetőt, lecsapta, és a csomitértető rácsukódott a lámpatestre, betörve azt.

pedig egy 1-2 éves, sérülésmentes darab volt.

stabil egy gép :D

Link to comment
Megosztás:

ja, én H1-es Hunyadinál láttam ilyet. domboldalban oldalasan állt a gép, user le akarta csukni a felfele nyíló csomagtértetőt, lecsapta, és a csomitértető rácsukódott a lámpatestre, betörve azt.

pedig egy 1-2 éves, sérülésmentes darab volt.

stabil egy gép :D

Minimális csavarodása minden autónak van, De ekkora??!! :D:D

Link to comment
Megosztás:

Minimális csavarodása minden autónak van, De ekkora??!! :D:D

Ha már ennyire csavarodós sztoriban vagyunk. Cimborákkal kimentünk Drávára pecázni. Földes úton csapatunk haver öreg Mitsu Lancerével (valami '90 előtti kiadás), ami persze abszolút nem volt rozsdás (igazából a gumi és műanyag alkatrészeken kívül minden rozsda volt :D )...

Ugye meleg van, ventiláció ohne, ablak le. Mellettünk elterülő földön lengeruhás fiatal csajok dinnyét kapálnak, vagy valami egyéb mezőgazdasági tevékenységet végeznek.

Hopp, könyököt ki az azoldali srácok, megy a feszengés. Mondom nekik óvatosan, mert a kaszt........ és itt kibaxott nagy üvöltés :D

Sofőr satufék, MIVAN!?

Az volt, hogy a suttyógyerek ugye felnyúlt a tetőre, és belekapaszkodott ujjal az ajtó és a tető közötti illesztékbe. Azonban ahogy döcögött az autó, a kasztni nyekklett egyet, és 3 ujjáról igen elegánsan lecsípte a körmöt. De úgy jóóóó tőből :D

Szal aznap a horgászás elmaradt, helyette ügyeletre mentünk, körömágyat visszavarratni. Estére meg maradt a fájdalomcsillapítás, házi kisüstivel :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyire csavarodós sztoriban vagyunk. Cimborákkal kimentünk Drávára pecázni. Földes úton csapatunk haver öreg Mitsu Lancerével (valami '90 előtti kiadás), ami persze abszolút nem volt rozsdás (igazából a gumi és műanyag alkatrészeken kívül minden rozsda volt :D )...

Ugye meleg van, ventiláció ohne, ablak le. Mellettünk elterülő földön lengeruhás fiatal csajok dinnyét kapálnak, vagy valami egyéb mezőgazdasági tevékenységet végeznek.

Hopp, könyököt ki az azoldali srácok, megy a feszengés. Mondom nekik óvatosan, mert a kaszt........ és itt kibaxott nagy üvöltés :D

Sofőr satufék, MIVAN!?

Az volt, hogy a suttyógyerek ugye felnyúlt a tetőre, és belekapaszkodott ujjal az ajtó és a tető közötti illesztékbe. Azonban ahogy döcögött az autó, a kasztni nyekklett egyet, és 3 ujjáról igen elegánsan lecsípte a körmöt. De úgy jóóóó tőből :D

Szal aznap a horgászás elmaradt, helyette ügyeletre mentünk, körömágyat visszavarratni. Estére meg maradt a fájdalomcsillapítás, házi kisüstivel :D

Gondolom többet még a tetőbe sem mer belekapaszkodni. :D De ezen a sztorikon röhögünk egyet, pedig ezek az autók egyszer ellesznek még adva "megkíméltként". :) Én első autónak egy Fiat Bravot vettem. Azzal amit műveltem. Ha valaki a gyereknek olcsó és strapabíró autót akar, az azt vegyen. Volt, hogy itt Debrecenben egy kb. 10-15 centi magas elég böhöm fekvő rendőr volt az egyik kertségbe. Mivel a költségvetésem elég szűk volt (csak tankolásra), nem égett elől a távolsági aznap este csak a helyzetjelzőm. Na én ezt a fekvőrendőrt 60-65-el hagytam el. :D Én majdnem kilyukasztottam a tetőt, haver a nyelvét harapta el, a kocsi meg be se indult utána, illetve komplett futómű állítás és a két felnit görgőztetni... 1 hét múlva túl is adtam rajta. Utána jött az omega. :D

Link to comment
Megosztás:

a jövő héten viszem a patyi lacihoz az autót .majd kiderűl, hogy mi a gond a fékkel,de valószínű ,hogy főfékhenger.

sajnos elképesztő árban repkednek. 24 etertől 150000ft-ig találtam.

a szélvédőt nem tudják megcsinálni mert nyűgös és drága lenne.tizen ezer forint és nem biztos hogy százas lenne.tehát abból is újjat kell vennem.

a törött hátsó rugó is fincsi árban van.ha újban gondolkodnék. nézegetek bontottat is.

majd leírom a fejleményeket.

attila

Link to comment
Megosztás:

a jövő héten viszem a patyi lacihoz az autót .majd kiderűl, hogy mi a gond a fékkel,de valószínű ,hogy főfékhenger.

sajnos elképesztő árban repkednek. 24 etertől 150000ft-ig találtam.

a szélvédőt nem tudják megcsinálni mert nyűgös és drága lenne.tizen ezer forint és nem biztos hogy százas lenne.tehát abból is újjat kell vennem.

a törött hátsó rugó is fincsi árban van.ha újban gondolkodnék. nézegetek bontottat is.

majd leírom a fejleményeket.

attila

szegény ember vízzel főz :)

rugóból azért találni olcsót, és jót. max keress rá, hogy milyen hosszú az eredeti, és ahhoz képest nézelődj. ha valami nagyon összeült rugóhoz jutsz giga-baró áron, akkor rákérdezhetsz rugókovácsnál, hogy mennyiért nyújtják vissza. én legutóbb tyuning-ótóhoz kovácsoltattam rugót, valami 8000ft/pár rémlik, de ennek már jó pár éve.

Link to comment
Megosztás:

Így is lehet mondani, bár inkább a lusta tulajok tudatlansága bosszulja meg magát. A szélvédővel nem lehet mit tenni, az cserés, viszont a rugó törést azt sosem értettem. Mit kell elszenvedni annak a rugónak, hogy eltörjön?

Ez előttem is rejtély. Pedig láttam már pár kocsiban, ráadásul Omegánál kisebb gépekben is... Apám vett egy alkatrész-autót, egy 900-as Saabot, abban a 4ből 3 rugó törött volt! :D

Fekvőrendőrön 120-al áthajtás, vasúti átjárón ugratás, vagy ilyesmire tudok gondolni :)

Egyfajta 'öntuningnak' is fel lehet fogni. Annyira sportos a vezetési stílus, hogy az autó magát leülteti a sofőr igénye szerint :P

Link to comment
Megosztás:

az éles saroknál a kanyarban.pedig fizettem mindenért mint a katona tiszt.ebből nem csinálok problémát.ha valami rossz vinni szoktam egyből az autót.a baj csak az,hogy mindíg másnak a levetett szutykát kell tákolnom, mert nincs pénzem egy újra amit én járatok be.

Link to comment
Megosztás:

az éles saroknál a kanyarban.pedig fizettem mindenért mint a katona tiszt.ebből nem csinálok problémát.ha valami rossz vinni szoktam egyből az autót.a baj csak az,hogy mindíg másnak a levetett szutykát kell tákolnom, mert nincs pénzem egy újra amit én járatok be.

nehogy azt hidd, hogy azzal jobban járnál.

erre ugyan kifizetsz egy csomó szervizdíjat (de tegyük hozzá, hogy olcsóbb egy sima szakihoz vinni a kocsit, mint a MÁRKASZERVIZBE :P ), meg alkatrész árat, de azt is vedd figyelembe, hogy ha kihozol a szalonból egy kocsit, 10-15% bukta. utána 3-5 év alatt bukod az autó értékének további 50%-át...

na meg vedd hozzá, hogy egy akármilyen új autón egy garanciális időn belüli olajcsere nem áll meg 20-30e alatt. és mi a garancia hogy ki is cserélik az olajat? vagy csak letörlik itt-ott a motort-szűrőt egy ronggyal? ;)

szal keress egy jó szerelőt (ha jól emlékszem ezzel már megvagy), és ne siránkozz, előbb-utóbb a végére érsz a kocsinak! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.