Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ne azt nézd hogy tiszták-e a szenzorok, hanem hogy jók-e. Illetve a csatlakozása milyen.

Amúgy kipróbálhatod hogy mit mutat ha csak tartalék módban megy az ABS, húzd le az első jeladókat, ekkor sebességjel lesz, ABS nem. Ha így is elmegy a sebesség jel, akkor sanszos a hátsó jeladó (bár ettől még lehet a panel is félig halott). Ha nem megy el, akkor valami belső gubanc van a kockánál. Vagy elektromos, vagy mechanikus (kockában megszoruló motor, ilyesmi). Vagy testhiba. Vagy egy nagyobb átmeneti ellenállás egy csatlakozóban.

Lutri a dolog, sajnos a totózáson kívül nem nagyon van más megoldás rá. Szerelőt nem fogsz találni rá, mert vagy nem ért hozzá, vagy nem fog nekiállni magát szivatni egy ilyen melóval...

Esetleg szerezz be egy pár hátsó ABS jeladót. Cseréjük nem nagy meló... Akár kölcsön... Ahonnan az ABS kocka jött, ott kell lennie egy pár jeladónak is.

köszönöm az infot

Eddig minden szakszervízben azt mondták, hogy a bal elsőből kap minden jelet az ABS.A hátsókat nem is említették.

Mint ahogy azt sem, hogy külön lehet választani a sebesség jelet és ABS-t.

A motor az az alukockában van?Ha az szorul valahogy, akkor elképzelhető, amikor cseréltem az elektronikát kilazult, de idővel megint befeszült.Nem ismerem a lelkivilágát, mi a működési elve, de ez tűnik logikusnak.

A szenzort azért nem értem (persze lehet véletlen), mert azt nem piszkáltam a magasnyomású takarításon kívül, ami még a csere előtt volt.Ha akkor nem javult meg, akkor a cserével miért lett jó?

A szerelő dologban egyetértünk.NINCS olyan tudor, aki hajlandó lenne mindezt kibogarászni egy vagyon otthagyása nélkül.Na meg az autót is ott kellene hagyni pár napra, amíg mindent átellenőriz.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm az infot

Eddig minden szakszervízben azt mondták, hogy a bal elsőből kap minden jelet az ABS.A hátsókat nem is említették.

Mint ahogy azt sem, hogy külön lehet választani a sebesség jelet és ABS-t.

A motor az az alukockában van?Ha az szorul valahogy, akkor elképzelhető, amikor cseréltem az elektronikát kilazult, de idővel megint befeszült.Nem ismerem a lelkivilágát, mi a működési elve, de ez tűnik logikusnak.

A szenzort azért nem értem (persze lehet véletlen), mert azt nem piszkáltam a magasnyomású takarításon kívül, ami még a csere előtt volt.Ha akkor nem javult meg, akkor a cserével miért lett jó?

A szerelő dologban egyetértünk.NINCS olyan tudor, aki hajlandó lenne mindezt kibogarászni egy vagyon otthagyása nélkül.Na meg az autót is ott kellene hagyni pár napra, amíg mindent átellenőriz.

Lehet hogy más autóban onnan kapja a jelet, de konkrétan én a '97-es Omegámmal 3 hónapig jártam első ABS szenzorok nélkül (tehát se térben, se időben nem voltak egy helyen az autóval :D ), és volt sebességjel.

Amúgy ha valaki cseppet is logikusan gondolkodik, akkor egyértelmű, hogy a jelet a hajtott kerékről veszem ;)

Úgyhogy csók a szagszerviznek! ;)

(és ha arra jársz, akkor kérdezd meg tőlük legyél szíves, hogy hogy is van az, ha jégen álló helyzetben nyomsz egy telitalpas gázt, akkor miért 160km/órával állsz egy helyben!? :P :P )

A kocka belső lelkivilága passz, sosem szedtem szét.

Kori trükközött vele, ha jól emlékszek neki is valami szoruló motor, vagy szelepek volt a baja.

Lehet hogy valahol átmeneti ellenállás van. Vizes lett, megjavult. Kiszáradt, megint szakadás... ABS kényes dolog, elég finom jelekkel dolgozik. Nem véletlen érzékeny az akksi feszültségre is.

Én téli hidegben figyeltem meg, hogy ha lecsökken egy kicsit is az akkufesz -a kocsi még simán indul, erőlködés nélkül-, az ABS már gyakran lámpát villantott...

Link to comment
Megosztás:

Te dumálsz (A) Vektrás!

Csak azt az apró különbséget elfelejted, kedves megmondó ember, hogy nyálaznád meg a bal herémet, hogy én csak kiegészítettem a gépjárműállományt....

Igaz, most az Omega kevesebbet megy, de nem baj. Majd holnap adok neki Balcsira menet...

Tudod, kiállok a járólapozott garázsomból, még a klímának se kell küszködnie negyed óráig, hogy a felforrósodott autót lehűtse... :D

Link to comment
Megosztás:

Csak azt az apró különbséget elfelejted, kedves megmondó ember, hogy nyálaznád meg a bal herémet, hogy én csak kiegészítettem a gépjárműállományt....

Igaz, most az Omega kevesebbet megy, de nem baj. Majd holnap adok neki Balcsira menet...

Tudod, kiállok a járólapozott garázsomból, még a klímának se kell küszködnie negyed óráig, hogy a felforrósodott autót lehűtse... :D

Így lenne a helyes sztem :P

Link to comment
Megosztás:

Csak azt az apró különbséget elfelejted, kedves megmondó ember, hogy nyálaznád meg a bal herémet, hogy én csak kiegészítettem a gépjárműállományt....

Igaz, most az Omega kevesebbet megy, de nem baj. Majd holnap adok neki Balcsira menet...

Tudod, kiállok a járólapozott garázsomból, még a klímának se kell küszködnie negyed óráig, hogy a felforrósodott autót lehűtse... :D

Nyálazza a herédet a vacogós ló! Azt meg mindenki tudja, hogy millercsávó vagy...

burzsuj... :P

Na tessék, nem megmondtam...

Így lenne a helyes sztem :P

Nem, jól írta, tudja miként kell a csórókat - mint én - leoltani. Mert van garázsa, a járólap csak ráadás...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.