Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Én most szedtem szét az összes olajteknő tömítést, és raktam össze FBS pasztával, de továbbra is engedi az olajat, igaz nem olyan eszeveszettül mint előtte. Ami leginkább bosszant, hogy a váltón, a választókar-tengely szimmeringjét is kicseréltem, és ott is folyik az olaj :devlish: Ezennel hivatalosan bejelentem, hogy lekkkantom az olajfolyást!

Csak szar, amikor vendégség után megkérdik, hogy wazz, a te autód olajozta össze az új térkövet???

Vagy ha a sajátod csöpögteted össze.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehetek őszinte? Nekem nincsenek ilyen sznob ismerőseim, akik ilyenen fennakadnak.. a kertben meg a bodza azóta nő és terem, mióta a fáradtolajos hordó szétfagyott és oda folyt ki :lol: :lol:

Ezért van-lesz nálunk beton és aszfalt.. nesze térkő.. inkább fű :devlish:

Csak szar, amikor vendégség után megkérdik, hogy wazz, a te autód olajozta össze az új térkövet???

Vagy ha a sajátod csöpögteted össze.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehetek őszinte? Nekem nincsenek ilyen sznob ismerőseim, akik ilyenen fennakadnak.. a kertben meg a bodza azóta nő és terem, mióta a fáradtolajos hordó szétfagyott és oda folyt ki :lol: :lol:

Ezért van-lesz nálunk beton és aszfalt.. nesze térkő.. inkább fű :lol:

Hát a térkő az nem sznobság, szerintem. Mitől iss lenne az? Nekem van kb ~15 m2, most akkor én sznob vagyok??!!

Bodzaszedésből meg állítólag már sokan meggazdagodtak errefelé. Arra nemtom, hogy megy ez... :lol: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hát a térkő az nem sznobság, szerintem. Mitől iss lenne az? Nekem van kb ~15 m2, most akkor én sznob vagyok??!!

Bodzaszedésből meg állítólag már sokan meggazdagodtak errefelé. Arra nemtom, hogy megy ez... :lol: :devlish:

Na aztán... nagy kaland... Ha sznobékhoz mész, csöpögő autóval, lazán előveszed a csomagtartóból a kartonpapírt, azt bedobod a motor alá! :lol: :lol: :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát a térkő az nem sznobság, szerintem. Mitől iss lenne az? Nekem van kb ~15 m2, most akkor én sznob vagyok??!!

Bodzaszedésből meg állítólag már sokan meggazdagodtak errefelé. Arra nemtom, hogy megy ez... :lol: :devlish:

Mivel nekem nincs térkövem, neked van, ezért sznob vagy...

Link to comment
Megosztás:

mit írtam? hogy sznobéknál.. nem a térköves sznobéknál... a sznob az szólni fog akkor is ha a füvére csöppentesz... :lol: A jármű ált csöpögéssel jár... avagy a guminyom is zavaró rajta?...

Hát a térkő az nem sznobság, szerintem. Mitől iss lenne az? Nekem van kb ~15 m2, most akkor én sznob vagyok??!!

Bodzaszedésből meg állítólag már sokan meggazdagodtak errefelé. Arra nemtom, hogy megy ez... :lol: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Mivel nekem nincs térkövem, neked van, ezért sznob vagy...

Ez milyen jóó :devlish: ....

Amúgy Jó Napot, vagy valami hasonló! ... nem a térkőhöz szólnék hozzá.

Érdekes dolgok történnek az autómmal és azt gyanítom,hogy összefüggésben lehetnek,ennyire nem lehet véletlen valami. (bár ki tudja)

Szóval egyszer télen jártam úgy,hogy kiírta "Automatik Getriebe" , vészüzemmódban ment vagymi, 3-asban érzésem szerint.Ez 2 nap múlva elmúlt,azóta kiválóan ment a váltó. Nem figyeltem, hogy attól fogva-e ...de jó ideje nem volt tolatólámpám. Amikor tolattam a műszerfalon a hátsó ködlámpa visszajelzője világított.(kint semmi) Emellett a hátsó ködlámpa sem világított. Mai nap ez elkezdett zavarni és gondoltam megnézem mi lehet , égők vagy kábel. Égőt cseréltem, kontaktspré, oxidáció kaparás.Most van ködlámpám,de továbbra sem égnek tolatásnál az égők,műszerfalon már nem jelez vissza a ködlámpa R fokozatban,viszont ismét "Automatik Getriebe" hibaüzenet és 3-asba megy :S

Először nem értettem,hogy lehet ez összefüggésben,de arra gondoltam,hogy esetleg nem-e lehetne a tolatólámpa kapcsoló !??

Van valakinek véleménye,ötlete??

Teljesen vakvágányon vagyok??

Link to comment
Megosztás:

mit írtam? hogy sznobéknál.. nem a térköves sznobéknál... a sznob az szólni fog akkor is ha a füvére csöppentesz... :lol: A jármű ált csöpögéssel jár... avagy a guminyom is zavaró rajta?...

Utólagos kiegészítés, hááát :lol:

Vagyis ha vki szól, hogy összebasztad a térkövét a szaroddal (ne vedd az autódra), akkor az nem iss sznob, hanem csak simán bunkó.... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen jóó :devlish: ....

Amúgy Jó Napot, vagy valami hasonló! ... nem a térkőhöz szólnék hozzá.

Nem mintha te köszöntél volna....

Szal más szemébe a szálkát...(kicsit sarkítva)

Szerintem senki sem köszönget azok közül, aki mindennap benéz, aki ritkábban, annak annál inkább illik...

Link to comment
Megosztás:

Sztem nem szemrehányásnak szánta.

Amúgy ha jól tudom, az aut.váltónak nincs külön tolatólámpa kapcsolója. Lehet, hogy megvan szakadva egy vagy több vezetéked a kábelkötegben, ami a csomagtértető zsanérjára van fogatva. Én már kicseréltem az egész köteget, mert 3 vezeték el volt szakadva.

Link to comment
Megosztás:

Sztem nem szemrehányásnak szánta.

Ezt jól látod....

Malter: én köszöntem(magam furcsa módján) és nem tisztem másokat bírálni a modorukról,tehát ,ha nem is köszöngetnétek 1másnak, akkor sem szólnék.

Kori: ha nincs külön tolató kapcsoló, akkor most vakarózás van,de komolyan.

Délelőtt mentem autóval, semmi baja. Belemókolok lámpákba (ahogy írtam) erre nem jó az automata váltóm!???

Piszkosul nem értem mivan!?

Azért kössz...holnap megturkálom dolgokat.!

Link to comment
Megosztás:

Sztem nem szemrehányásnak szánta.

Lehet, nekem úgy tűnt. Mindegy, ugorgyunk..

Én már kicseréltem az egész köteget, mert 3 vezeték el volt szakadva.

Nekem se ártana, hol a 3. féklámpáét, hol a csomagtér világítás madzagját foltozom. Hát ugye sokat mozog...

Link to comment
Megosztás:

Lófütty utólagos kiegészítés... arra akartam rácsöpögni.. izé rávilágítani, hogy ha csöpögígy járt... Új autókból is csöpög ez az.. szal ha vki ezéet merne szólni.. az bekaphatja... a csöpögő csavart... (Más ha "dől" belőle...)

Utólagos kiegészítés, hááát :lol:

Vagyis ha vki szól, hogy összebasztad a térkövét a szaroddal (ne vedd az autódra), akkor az nem iss sznob, hanem csak simán bunkó.... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ezt jól látod....

Malter: én köszöntem(magam furcsa módján) és nem tisztem másokat bírálni a modorukról,tehát ,ha nem is köszöngetnétek 1másnak, akkor sem szólnék.

Kori: ha nincs külön tolató kapcsoló, akkor most vakarózás van,de komolyan.

Délelőtt mentem autóval, semmi baja. Belemókolok lámpákba (ahogy írtam) erre nem jó az automata váltóm!???

Piszkosul nem értem mivan!?

Azért kössz...holnap megturkálom dolgokat.!

Nekem is automata van és nekem sem világit a tolató lámpa. Valóban nincs benne kapcsoló, hanem egy választó kapcsoló van a váltó oldalán, abban van a tolatólámpa vezetéke is. Nekem még nem volt lelkierőm levenni a váltóról és szétszedni, hogy vezeték, vagy érintkező hibája van-e.

Természetesen előtte én is kicseréltem minden izzót hátul, ebből jöttem rá, hogy valami nem kapcsolja a tolatólámpa izzóit, mert ezután sem égett egyik sem. :-)

Link to comment
Megosztás:

Üdv megint!

Köszi a variációkat.!

Kori járt a legközelebb...érdekes történet. Igen nálam is a zsanérnál volt megtörve a szál,miután tegnap birizgáltam égőket,a szakadt szálak miatt (kisebb zárlat), a biztosítótáblán a 15-ös számú biztosíték kellett volna kimenjen(tolatólámpák szivargyuszi, aut.váltó, szintszabályozás stb.) 15A-os ...viszont nekem ennek a helyén egy 20A-os biztosíték áll. Hogyan vagy hogy nem, de a 9-es számú helyen az automata váltó biztosítója ment ki. Ezért volt rakoncátlan. Kábelek összevariálása után,biztosító cseréje után,eddig legalábbis kiválóan működik. Csak azt nem értem,hogy manuálban váltogatva miért szorult 1-esbe 2-esbe a váltóm,mintha behúzott kézifékkel mentem volna.

De a lényeg,hogy most rendesen működik.

Nahh ez is jó lett új tapasztalatnak,hátha valaki jár még így :devlish:

Minden jót!!

Link to comment
Megosztás:

Na hengerfejek levéve, jó móka volt...szívás a fém vízcsővel (blokk hátáról jobb oldalra előre )és a vezető oldalon a termosztát vícső/nívóház/motoremelő közös csavarjával volt. De ezekkel vagy 4 óra... :devlish:

Holnap elviszem a HF-eket gépműhelybe, én semmit nem látok rajta,de szerelő ránézett és már jelezte hogy így sajna sanszos az olajlehúzó betegsége.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem az alábbi problémával:

Az autóm : OMEGA B 94' X20SE

A napokban diagnosztikai vizsgálaton vettünk részt, mivel ingadozott az alapjáratom.

Hibakód: nincs főtengely ford. jel. A műszer kb. -16 fokos előgyújtást /azaz már utógyújtást jelez/.

OK!

Főtengely jeladó megvásárol- majd csere.

Eredmény:

továbbra is ingadozó alapjárat, műszer szerint -16 fokos gyújtás, hibakód a fentiek szerint.

Az érdekes a stroboszkóppal mért eredmény, mely szerint a beállított 5 fokos alapelőgyújtás megvan a fordulat emelkedésével a szög szépen emelkedik, tehát e szerint rendben.

Kérdés: Miért ad a vezérlő egység jeladó problémát, és téves előgyújtási adatokat?

Ha valaki találkozott hasonlóval, vagy esetleg tudja a választ azt megköszönöm.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem az alábbi problémával:

Az autóm : OMEGA B 94' X20SE

A napokban diagnosztikai vizsgálaton vettünk részt, mivel ingadozott az alapjáratom.

Hibakód: nincs főtengely ford. jel. A műszer kb. -16 fokos előgyújtást /azaz már utógyújtást jelez/.

OK!

Főtengely jeladó megvásárol- majd csere.

Eredmény:

továbbra is ingadozó alapjárat, műszer szerint -16 fokos gyújtás, hibakód a fentiek szerint.

Az érdekes a stroboszkóppal mért eredmény, mely szerint a beállított 5 fokos alapelőgyújtás megvan a fordulat emelkedésével a szög szépen emelkedik, tehát e szerint rendben.

Kérdés: Miért ad a vezérlő egység jeladó problémát, és téves előgyújtási adatokat?

Ha valaki találkozott hasonlóval, vagy esetleg tudja a választ azt megköszönöm.

Üdv!

Mit mértetek stroboszkóppal ???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.