Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ha a fogyasztás a legnagyobb gondod, akkor tartsd meg az Astrát...

Nem az a legnagyobb , csak olvastam nepiteletet meg velemenyeket es olyan infokat irtak ami szerintem tul sok inkabb kerdezek itt mint hasznalok Ti biztosabb fogyasztasi adatokat irtok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autocseren torom a fejem, jelenleg egy 1,7-es Isuzus motoros F Astrat hasznalok lassan 5.eve nagyon elegedett vagyok vele szeretem!

Most a kovetkezo par mondatert megkoveztek :D VW Passat B5.5-ösöket 1.9 PDTDI (2001-2005 ) nézegettem illetve egy az egyben ugyanazt az autot SuperB 1.9PDTDI (2003-tol gyartottat)

( Szempont a digit klima,elektromos ablakok , tempomat ) jöhet a kövezés :D a nagy nezetgetesbe es az opel iranti bizalommal kapcsolatban belefutottam keresgeles kozben az Opel Omega C-be szempontjaimnak megfelel es olcsobb is! Mindenkepp dizelt szeretnek az omegakba oriasi motorok vannak.Elsosorban fogyasztasi adatok erdekelnenek ( 2.2DTI , 2.5TD ) de minden egyeb mas is mivel egyre szimpatikusabb az autó. :D Tudom , hogy ez B omega topic de mivel nincs c kénytelen vagyok ide irni :P meg ha jol sejtem B és C között igazabol sok kulonbseg nincs egy rancfelvarrason kivul...

Amúgy sincs c omega...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autocseren torom a fejem, jelenleg egy 1,7-es Isuzus motoros F Astrat hasznalok lassan 5.eve nagyon elegedett vagyok vele szeretem!

Most a kovetkezo par mondatert megkoveztek :lol: VW Passat B5.5-ösöket 1.9 PDTDI (2001-2005 ) nézegettem illetve egy az egyben ugyanazt az autot SuperB 1.9PDTDI (2003-tol gyartottat)

( Szempont a digit klima,elektromos ablakok , tempomat ) jöhet a kövezés :lol: a nagy nezetgetesbe es az opel iranti bizalommal kapcsolatban belefutottam keresgeles kozben az Opel Omega C-be szempontjaimnak megfelel es olcsobb is! Mindenkepp dizelt szeretnek az omegakba oriasi motorok vannak.Elsosorban fogyasztasi adatok erdekelnenek ( 2.2DTI , 2.5TD ) de minden egyeb mas is mivel egyre szimpatikusabb az autó. :D Tudom , hogy ez B omega topic de mivel nincs c kénytelen vagyok ide irni :lol: meg ha jol sejtem B és C között igazabol sok kulonbseg nincs egy rancfelvarrason kivul...

A 130 lovas, 2,5-es dízel valahol 6,5-12 liter között eszik. Leginkább a cipőd talpától, a motor állapotától, és az időjárástól függően. Az erősebbik, 150Le-s dízelről nincs tapasztalat, de az is valahol itt mozoghat (plusz 1-1,5lityi).

Automataváltó rádob 1 litert, kb. Klíma megint csak egy 0,7litert.

C Omega nincs, max B2.

Amúgy óriási motor? Dízelre azt mondják, hogy 2 liter alatt nincs is :D Nameg azt vegyük figyelembe, hogy ezek még nem űrtechnikás, 100000Bar-al dolgozó műszaki zsákutcák, hanem még egy relatíve hagyományos dízel, amihez azért kellett a köbcenti, hogy nyomatékot, és lóerőt produkáljon (ami viszont szükséges a bódé mozgatásához).

Amúgy TD-nek megint igaza van... Ha ekkora autót a fogyasztás alapján veszel... Akkor inkább maradj az Astránál. Nem csak a fogyasztás miatt, de egy használt dízelnél tudnod kellene, hogy mivel jár a vásárlás. Kb orosz rulett, ha szerencséd van, nem Berettával! :D

(gondolok itt az extrém futásteljesítményekre, a széthajtott motorra-turbóra-váltóra... és ez csak a hab a tortán :P )

Link to comment
Megosztás:

Nem az a legnagyobb , csak olvastam nepiteletet meg velemenyeket es olyan infokat irtak ami szerintem tul sok inkabb kerdezek itt mint hasznalok Ti biztosabb fogyasztasi adatokat irtok!

Nem érted, nem akarod érteni, vagy nem bírod értelmezni a leírtakat?!?!? A legkisebb költséged lesz a fogyasztás. Amúgy meg elég szarul olvastad azokat az ítéleteket, ha csak a fogyasztás érdekel...

Link to comment
Megosztás:

A 130 lovas, 2,5-es dízel valahol 6,5-12 liter között eszik. Leginkább a cipőd talpától, a motor állapotától, és az időjárástól függően. Az erősebbik, 150Le-s dízelről nincs tapasztalat, de az is valahol itt mozoghat (plusz 1-1,5lityi).

Automataváltó rádob 1 litert, kb. Klíma megint csak egy 0,7litert.

C Omega nincs, max B2.

Amúgy óriási motor? Dízelre azt mondják, hogy 2 liter alatt nincs is :D Nameg azt vegyük figyelembe, hogy ezek még nem űrtechnikás, 100000Bar-al dolgozó műszaki zsákutcák, hanem még egy relatíve hagyományos dízel, amihez azért kellett a köbcenti, hogy nyomatékot, és lóerőt produkáljon (ami viszont szükséges a bódé mozgatásához).

Amúgy TD-nek megint igaza van... Ha ekkora autót a fogyasztás alapján veszel... Akkor inkább maradj az Astránál. Nem csak a fogyasztás miatt, de egy használt dízelnél tudnod kellene, hogy mivel jár a vásárlás. Kb orosz rulett, ha szerencséd van, nem Berettával! :D

(gondolok itt az extrém futásteljesítményekre, a széthajtott motorra-turbóra-váltóra... és ez csak a hab a tortán :D )

Köszönöm! Sokadszorra is megemelem a kalapom előtted. Pont ezekre gondoltam, de nem volt már kedvem 1000000x is leírni...

Link to comment
Megosztás:

A 130 lovas, 2,5-es dízel valahol 6,5-12 liter között eszik. Leginkább a cipőd talpától, a motor állapotától, és az időjárástól függően. Az erősebbik, 150Le-s dízelről nincs tapasztalat, de az is valahol itt mozoghat (plusz 1-1,5lityi).

Automataváltó rádob 1 litert, kb. Klíma megint csak egy 0,7litert.

C Omega nincs, max B2.

Amúgy óriási motor? Dízelre azt mondják, hogy 2 liter alatt nincs is :D Nameg azt vegyük figyelembe, hogy ezek még nem űrtechnikás, 100000Bar-al dolgozó műszaki zsákutcák, hanem még egy relatíve hagyományos dízel, amihez azért kellett a köbcenti, hogy nyomatékot, és lóerőt produkáljon (ami viszont szükséges a bódé mozgatásához).

Amúgy TD-nek megint igaza van... Ha ekkora autót a fogyasztás alapján veszel... Akkor inkább maradj az Astránál. Nem csak a fogyasztás miatt, de egy használt dízelnél tudnod kellene, hogy mivel jár a vásárlás. Kb orosz rulett, ha szerencséd van, nem Berettával! :D

(gondolok itt az extrém futásteljesítményekre, a széthajtott motorra-turbóra-váltóra... és ez csak a hab a tortán :D )

A 150lovas,24szelepes dízel a legjobb az összes közül,a BMW 525d motorja van benne 5gangos automatával.Elég ritka és meg is kérik az árát.

Link to comment
Megosztás:

A 150lovas,24szelepes dízel a legjobb az összes közül,a BMW 525d motorja van benne 5gangos automatával.Elég ritka és meg is kérik az árát.

A 136 lovas verzió is tudtommal a bmw-jé, csak kompival visszabutítva. Véleményem szerint a 2,5 es dízelek a legelterjettebbek, lévén a 2 és 2,2 csak B2ben volt, de azokról is elég összevissza vélemények vannak, szerviztől stb.

rpeti

Kicsit olvass vissza itt, mert nem csak a fogyasztásról, hanem más hibákról is bőven van itt infó. Adagolók stb... amik a költségek.. nem a fogyasztás.. az úgy 20adlagos...

Link to comment
Megosztás:

Ha dieselt kellene vennem, csakis a 130 lovas 2.5Td jönne szóba. A 150 lovas már közösnyomócsöves, a 2.0DTI nagyon gyenge, és szériahibás az adagolójuk. A 2.2DTI iszonyat ritka, nem is tudok semmi konkrétat írni róla. Talán a C Vectrások. Amúgy gondolod, hogy a PDTDI-vel kevesebb gond lesz? Annak alapban el van cseszve a befecskendező rendszere. Egy fúvóka száz felett. Akkor inkább egy sima TDI. De mindent összevetve, biztos nem mondanék le az Omega kényelméről egy fapados fosvágenért.

Link to comment
Megosztás:

A 136 lovas verzió is tudtommal a bmw-jé, csak kompival visszabutítva. Véleményem szerint a 2,5 es dízelek a legelterjettebbek, lévén a 2 és 2,2 csak B2ben volt, de azokról is elég összevissza vélemények vannak, szerviztől stb.

Jól tudod, csak az még előkamrás és adagolós, a 150 lovas, pedig CR és az is vissza van butítva. 2 literes Opel dízel volt 98-tól a B1-ben is, de azokon nagyon haldokoltak az adagolók...

Link to comment
Megosztás:

Ha dieselt kellene vennem, csakis a 130 lovas 2.5Td jönne szóba. A 150 lovas már közösnyomócsöves, a 2.0DTI nagyon gyenge, és szériahibás az adagolójuk. A 2.2DTI iszonyat ritka, nem is tudok semmi konkrétat írni róla. Talán a C Vectrások. Amúgy gondolod, hogy a PDTDI-vel kevesebb gond lesz? Annak alapban el van cseszve a befecskendező rendszere. Egy fúvóka száz felett. Akkor inkább egy sima TDI. De mindent összevetve, biztos nem mondanék le az Omega kényelméről egy fapados fosvágenért.

2,2-es dízelről jót nem nagyon hallani :D

hasonló nyomor, mint a 2literessel, azzal megspékelve, hogy ritka madár, drága az alkatrész (cégünknél 5 db 2,2-es C Veci van, mindegyikre horror összeget költött a lízingcég. szeretik a használók, kényelmesek, mennek, nem esznek, de ha lehet, akkor azt a motort én kihagynám).

dízelből meg csak hagyományos, mechanikus adagolósat (ha lehetne, akkor dugattyús adagolóval, de a a Mercik privilégiuma volt). a többi tornazsák.

Link to comment
Megosztás:

Jól tudod, csak az még előkamrás és adagolós, a 150 lovas, pedig CR és az is vissza van butítva. 2 literes Opel dízel volt 98-tól a B1-ben is, de azokon nagyon haldokoltak az adagolók...

Emlékszem Flowa volt a nagy dízel ellenes, most (- még megvan neki??) egy 2,2 DTI je van néhány éve.

Link to comment
Megosztás:

Emlékszem Flowa volt a nagy dízel ellenes, most (- még megvan neki??) egy 2,2 DTI je van néhány éve.

Te engem kóstolgatsz ezzel a Bekle Bardával? Szerintem mesélt neked sokat a klubról és a sérelmeiről. De úgy korrekt, ha meghallgattatik a másik fél ISS...

Link to comment
Megosztás:

Te engem kóstolgatsz ezzel a Bekle Bardával? Szerintem mesélt neked sokat a klubról és a sérelmeiről. De úgy korrekt, ha meghallgattatik a másik fél ISS...

Most ez hogy jött ide ... dízelkérdés volt, nem személyes :D De pl én nem tom mi történt, mivel csak az ő verzióját ismerem, de sztem ez a baráti társaság és az ő ügye :P... ugye? :D Meg volt vmi eszmecsere is pár éve, mikor szent lett a béka... vagy tehén, mindegy... :D

Link to comment
Megosztás:

Most ez hogy jött ide ... dízelkérdés volt, nem személyes :D De pl én nem tom mi történt, mivel csak az ő verzióját ismerem, de sztem ez a baráti társaság és az ő ügye :P... ugye? :D Meg volt vmi eszmecsere is pár éve, mikor szent lett a béka... vagy tehén, mindegy... :D

Persze! Nekem nincs bajom vele, a véleményem ismeri, mivel elmondtam neki. De volt kemény vita köztünk ISS. Amúfy van amia kettőnk, az ő és az én ügyem, persze akkor ISS én voltam a renegát...

Link to comment
Megosztás:

Kedves Omegatd az értetlen jelzö kicsit erős, en csupan parsoros velemenyre letttem volna kivancsi az autoval kapcsolatban (többek közt fogyasztas is) amit erdekes módon skyrangr meg tudott valaszolni anelkul , hogy opel tulajdonos létemre leértetlenezett volna ! - Túlélem :D

Egyebkent azert batorkodtam C omeganak hivni mert hasznaltauto kereso is hasznalja de akkor ezek szerint csak B2-es. Sebaj ezt is megtudtam.

Kori:

PD elem csere tudom, hogy iszonyat draga... hallottam rola. Sajnos igazabol minden dizel auto javitasa koltseges. Es mint irta is elottem valaki lutri vagy kifogok egy jot es szerencsem van vagy jol megszivom es olom bele a penzt. Igazabol mivel sokat autozom a dizel felé huz a szivem.

Szoval osszesegeben ha dizelt szeretnek 2.5TD-t nezzek inkabb ha jol szurtem le !

Link to comment
Megosztás:

Kedves Omegatd az értetlen jelzö kicsit erős, en csupan parsoros velemenyre letttem volna kivancsi az autoval kapcsolatban (többek közt fogyasztas is) amit erdekes módon skyrangr meg tudott valaszolni anelkul , hogy opel tulajdonos létemre leértetlenezett volna ! - Túlélem :D

Egyebkent azert batorkodtam C omeganak hivni mert hasznaltauto kereso is hasznalja de akkor ezek szerint csak B2-es. Sebaj ezt is megtudtam.

Kori:

PD elem csere tudom, hogy iszonyat draga... hallottam rola. Sajnos igazabol minden dizel auto javitasa koltseges. Es mint irta is elottem valaki lutri vagy kifogok egy jot es szerencsem van vagy jol megszivom es olom bele a penzt. Igazabol mivel sokat autozom a dizel felé huz a szivem.

Szoval osszesegeben ha dizelt szeretnek 2.5TD-t nezzek inkabb ha jol szurtem le !

Ott leginkább adagoló problem szokott lenni: Hidegen szépen indul, de melegen nem hajlandó- adagoló felújítás kb 150e-ért. Ha az alapjárat hullámzik, esetleg kb 1800-2000 fordulaton rángat az autó, akkor HDK fej ( az adagoló tetején) csere lesz bontva 20-30e körül, vagy újonnan 140e körül. Volt aki már turbót cserélt, illetve a az egyes henger, jeladós porlasztócsúcsát. Még a hosszbordásszíj-feszítője szokott eltörni. Ha sokat autózol, még gondolkozhatsz gázosban is.

A faceliftes Omegát sok helyen C-nek hívják, pedig helyesebb lenne a B2, mint az E Rekordnál is 83-tól E2 lett, nem pedig F. Hivatalos források még Omega2000-nek is nevezik. Mielőtt döntesz, próbáld ki mindkét autót (Opel,VW), és utána dönts.

Link to comment
Megosztás:

Ott leginkább adagoló problem szokott lenni: Hidegen szépen indul, de melegen nem hajlandó- adagoló felújítás kb 150e-ért. Ha az alapjárat hullámzik, esetleg kb 1800-2000 fordulaton rángat az autó, akkor HDK fej ( az adagoló tetején) csere lesz bontva 20-30e körül, vagy újonnan 140e körül. Volt aki már turbót cserélt, illetve a az egyes henger, jeladós porlasztócsúcsát. Még a hosszbordásszíj-feszítője szokott eltörni. Ha sokat autózol, még gondolkozhatsz gázosban is.

A faceliftes Omegát sok helyen C-nek hívják, pedig helyesebb lenne a B2, mint az E Rekordnál is 83-tól E2 lett, nem pedig F. Hivatalos források még Omega2000-nek is nevezik. Mielőtt döntesz, próbáld ki mindkét autót (Opel,VW), és utána dönts.

Rendben, ha lehetosegem lesz biztos probalok! Köszönöm az infokat!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Omegatd az értetlen jelzö kicsit erős, en csupan parsoros velemenyre letttem volna kivancsi az autoval kapcsolatban (többek közt fogyasztas is) amit erdekes módon skyrangr meg tudott valaszolni anelkul , hogy opel tulajdonos létemre leértetlenezett volna ! - Túlélem :D

Egyebkent azert batorkodtam C omeganak hivni mert hasznaltauto kereso is hasznalja de akkor ezek szerint csak B2-es. Sebaj ezt is megtudtam.

Kori:

PD elem csere tudom, hogy iszonyat draga... hallottam rola. Sajnos igazabol minden dizel auto javitasa koltseges. Es mint irta is elottem valaki lutri vagy kifogok egy jot es szerencsem van vagy jol megszivom es olom bele a penzt. Igazabol mivel sokat autozom a dizel felé huz a szivem.

Szoval osszesegeben ha dizelt szeretnek 2.5TD-t nezzek inkabb ha jol szurtem le !

Ha a 'sokat autózok' vs. 'problémásabb dízelautót' mérlegeled, akkor lehet hogy jobban jársz mondjuk egy 2,2-es benzinessel. A fogyasztás max 1,5-3 literrel több mint egy dízelnél, és azért a 2,2-essel esélyesebb hogy belefutsz egy keves(ebb)et futott Omiba.

A plusz fogyasztás természetesen plusz költség, de mentesülsz olyan sz0pásoktól, mint a beálló turbó, a széthajtott adagoló, és így tovább.

Tehát lehet hogy évente kiadsz plusz tízezreket a magasabb fogyasztás és a magasabb benzinár miatt, de a szervizben kevesebbet hagysz ott.

Mindez függ attól, hogy mennyit autózol (évi 15-20e km-nél annyira minimális a különbség, hogy számolgatni is fölösleges), milyen szerelőd van, milyen állapotú autót találsz.

Sajnos most már a legutolsó Omegák is közelednek a 10 éves korhoz, ami már legalább 250-300e km-t jelent normális futás mellett, nem beszélve arról, hogy dízelt már akkor is azok vettek, ahol sok volt a futás (autópályázók, taxisok, főnöki autók), tehát azokban is van már legalább 400-500e km. Ilyen futásteljesítmény, és az ismert tahó hozzáállás, illetve hozzánemértés (harisnyán szűrt, IFA-kból pancsolt gázolaj, kimaradó olajcserék, elhúzott kopóanyag-csere, stb), nameg a többszörös tulajdonoscserék (sok bába közt elvész a gyerek... vagy hogy is szól a mondás) miatt sajnos problémássá váltak ezek az autók. (persze ha megnézed a használtautó piacot, ilyen autót nem találsz. csak második tulajos, vezetett szervizkönyves, 150e km-t futott dízelek :D ).

Mindez ugyanígy igaz lehet egy benzinesre is, csak azoknál eleve kisebb a lehetőség (egyszerű embernek ugye: benzines + nagyköbcentis, tehát DRÁGA.... :D :P :lol: ), valamint a tény, hogy egy sor4-es benzinest olcsóbb javíttatni mint a dízeleket (vagy akár a V6 benzineseket).

Nem lebeszélni akarlak az Omegáról, félre ne értsd. Csak pár apróság róluk (ugyanúgy, ahogy az összes hasonló évjáratú autóról, legyen az Skoda, Fauvé, vagy bármi más) :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.