Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hello mindenki! a héten készülök egy 98-as 2.5 td automata b-s omega vásárlására! az igazat megvallva semmit nem tudok se az opelekről se az omegákról! tanácsokat tudtok adni,h az alapvető szempontokon kívül mire ügyeljek a vásárláskor! gondolok itt tipikus opel, és/vagy omega "betegségekre"! és írhatnátok pár dolgot magáról az autóról is! mennyire megbízható, szervizelés stb. stb.! előre is kösz mindenkinek aki segít majd! hy!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki! a héten készülök egy 98-as 2.5 td automata b-s omega vásárlására! az igazat megvallva semmit nem tudok se az opelekről se az omegákról! tanácsokat tudtok adni,h az alapvető szempontokon kívül mire ügyeljek a vásárláskor! gondolok itt tipikus opel, és/vagy omega "betegségekre"! és írhatnátok pár dolgot magáról az autóról is! mennyire megbízható, szervizelés stb. stb.! előre is kösz mindenkinek aki segít majd! hy!

http://nepitelet.hu/autok/opel/omega_1994/

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki! a héten készülök egy 98-as 2.5 td automata b-s omega vásárlására! az igazat megvallva semmit nem tudok se az opelekről se az omegákról! tanácsokat tudtok adni,h az alapvető szempontokon kívül mire ügyeljek a vásárláskor! gondolok itt tipikus opel, és/vagy omega "betegségekre"! és írhatnátok pár dolgot magáról az autóról is! mennyire megbízható, szervizelés stb. stb.! előre is kösz mindenkinek aki segít majd! hy!

Ez az enyém: http://nepitelet.hu/autok/opel/omega_1994/mv6_mas_semmi/

2.5Td hibája az adagoló: ha melegen nehezen indul vagy ingadozik a fordulat menet közben 1500-2000 körül, akkor adagolófelújítás. Jobb esetben csak a HDK jeladó cseréje. Típushiba a hengerfej gátrepedése. Ha automata különösen légy óvatos: nem sok jó autómata van már ezzel a motorral, mert csilió kilóméter van már bennük, különösebb karbantartás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki! a héten készülök egy 98-as 2.5 td automata b-s omega vásárlására! az igazat megvallva semmit nem tudok se az opelekről se az omegákról! tanácsokat tudtok adni,h az alapvető szempontokon kívül mire ügyeljek a vásárláskor! gondolok itt tipikus opel, és/vagy omega "betegségekre"! és írhatnátok pár dolgot magáról az autóról is! mennyire megbízható, szervizelés stb. stb.! előre is kösz mindenkinek aki segít majd! hy!

Ha nem akarsz darázsfészekbe nyúlni,ne a kínálat aljáról válogass.

Alap dolgok:

-rángatásmentes váltás

-hidegindítás

-bemelegedve leállítás után 20perc várakozás,majd a melegindítás

-rozsdavizsgálat

-ne melegedjen,vízcsövek ne legyenek betonkemények

Link to comment
Megosztás:

hello!nemrégiben volt szervizelve a kocsim egy 2.5 v6 os szelepfedél tömitést kellett cseréni mert befolyt az olaj a gyergyák közé és nem ment pár hengerem azóta nem tudok vele normálisan gyorsitani ha gázt adok elkezd fuldokolni meg szaggatni!ha nagyon ovatosan adom neki a gázt akkor tudok csak vele normálisan menni!kérdeztem már pár embert és azt mondták h lehet h a keverékkel lehet a gond h tul sok benzint kap és nem birja elégetni és azért van ez!lehet h aki szervizelet az valamit elállitott rajta vagy valamit rosszul rakott össze?mit tudok etzzel csinálni?arra gondoltam h beméretem müszerrel mert már nem tom h hova nyuljak h jó legyen!valaki tippet tudna adni?elöre is köszönöm!

Szelepfedél töm csere alkalmával praktikus gyertyakábeleket is cserélni különösen ha azért vitted szervízbe, mert dadogott. Valószínűleg az olaj megette valamelyik kábelt és áthúz. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan segítség kellene, hogy:

Leégett a tanksapka ajtó központi zár motorja. Ezután meghülyült központi zár teljesen, majd lezárta mechanikusan a teljes jobb oldali ajtókat és a csomagtartómat. Nem lehet kinyitni sehogy. (távirányító nem működik) Még az a szerencse, hogy a baloldalam nyitható. Ki kellett iktatnom a központi zár vezérlőjét, mert úgy tűnik, zárlatos lett. (nagyon halványan, éppen csak látszik, hogy világít a belsőtér világítás, mintha nyitva lenne egy ajtó, ha lecsatlakoztatom, akkor nem világít)

Hogyan tudnám kinyitni, (barmolás nélkül) vagy esetleg egy új vezérlőegység megoldaná-e ezt a problémát?

Még egy kérdés: Hol találom az agr-egr szelepet?

Előre is köszönöm segítségetek!

I.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan segítség kellene, hogy:

Leégett a tanksapka ajtó központi zár motorja. Ezután meghülyült központi zár teljesen, majd lezárta mechanikusan a teljes jobb oldali ajtókat és a csomagtartómat. Nem lehet kinyitni sehogy. (távirányító nem működik) Még az a szerencse, hogy a baloldalam nyitható. Ki kellett iktatnom a központi zár vezérlőjét, mert úgy tűnik, zárlatos lett. (nagyon halványan, éppen csak látszik, hogy világít a belsőtér világítás, mintha nyitva lenne egy ajtó, ha lecsatlakoztatom, akkor nem világít)

Hogyan tudnám kinyitni, (barmolás nélkül) vagy esetleg egy új vezérlőegység megoldaná-e ezt a problémát?

Még egy kérdés: Hol találom az agr-egr szelepet?

Előre is köszönöm segítségetek!

I.

Nemtom milyen vasad van, a v6 esetében a motor bal oldalán a tágulási tartályhoz közel egy álló hengeres test az egr szelep, a tetején és mellette egy-egy elektromos csatlakozóval. A másik bajodhoz nem tudok hozzászólni.

Link to comment
Megosztás:

Nemtom milyen vasad van, a v6 esetében a motor bal oldalán a tágulási tartályhoz közel egy álló hengeres test az egr szelep, a tetején és mellette egy-egy elektromos csatlakozóval. A másik bajodhoz nem tudok hozzászólni.

Szia!

Köszönöm reagálásod.

Igen, elfelejtettem kiírni, egyébként:

95-ös, 2.0, 16V(x20xev)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan segítség kellene, hogy:

Leégett a tanksapka ajtó központi zár motorja. Ezután meghülyült központi zár teljesen, majd lezárta mechanikusan a teljes jobb oldali ajtókat és a csomagtartómat. Nem lehet kinyitni sehogy. (távirányító nem működik) Még az a szerencse, hogy a baloldalam nyitható. Ki kellett iktatnom a központi zár vezérlőjét, mert úgy tűnik, zárlatos lett. (nagyon halványan, éppen csak látszik, hogy világít a belsőtér világítás, mintha nyitva lenne egy ajtó, ha lecsatlakoztatom, akkor nem világít)

Hogyan tudnám kinyitni, (barmolás nélkül) vagy esetleg egy új vezérlőegység megoldaná-e ezt a problémát?

Még egy kérdés: Hol találom az agr-egr szelepet?

Előre is köszönöm segítségetek!

I.

tankhoz központizár motor van itthon ha kell.....

Link to comment
Megosztás:

Ukslayer, Omega01 és O.TD!

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!

Hála az égnek, az egr kérdés megoldódott, (így az ünnepek előtt) mert egy pár "hozzá(nem)értő ismerős" és normális bontós útján kiderült, hogy még jó és az elosztótrafóm halt meg. (egyik pillanatról a másikra nem volt erő a motorban, úgy járt, mint egy traktor, stb...) Kicserélve, ez a probléma megoldva, ennek ellenére, ha a tűzfalnál található, akkor az egyhamar nem kerül kitisztításra.

A csomagtartóm ki tudtuk nyitni, de a jobb oldal továbbra is halott. Központizár motort (tankajtó) sehol nem kaptam, sőt még vezérlőt sem, hogy legalább az enyémmel összehasonlítsam, hogy jó-e, vagy sem. (létezik, hogy a jobboldali vezetékek zárlatosak?)

Kérdésem lenne, hogy kell-e GM szám (típus, vagy kompatibilis?) hol, mikor és, mennyiért?

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

tankhoz központizár motor van itthon ha kell.....

Engem érdekelne egy tank központizár motor, mert nekem a központi zár azt nem zárja. Még új vagyok oemga téren, most vettem egy 2.0 16v automatát.

Omega bontót tudtok esetleg ahol korrekt az eladás/ár?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

elvileg van sok mindenem:tel:06702205997

most nem akarlak zaklatni telefonon, budapesti jelenség vagy esetleg?:-)

amire szükségem lenne kb: c omega, ablakemelő kapcsoló konzol, vezetőülésnél, tanksapka zármotor, kesztyűtartó zár, első körben. de új nekem az omegás érzés, és idővel szeretném összekapni a kis omegát, szóval egyebekre is szükségem lesz.

köszi.

Link to comment
Megosztás:

elvileg van sok mindenem:tel:06702205997

Én is meghagynám a telefonálást ünnepek utánra. Nekem kidobópánt kellene a vezető ajtajához (95-ös Omega B szedán), mert nagyon kattog minden nyitáskor. Ha van légyszi jelezz vissza, január első hetében meg elboltolnánk. Mit szólsz?

Link to comment
Megosztás:

Én is meghagynám a telefonálást ünnepek utánra. Nekem kidobópánt kellene a vezető ajtajához (95-ös Omega B szedán), mert nagyon kattog minden nyitáskor. Ha van légyszi jelezz vissza, január első hetében meg elboltolnánk. Mit szólsz?

Mi az a kidobópánt? Talán az ajtóhatárolóra gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.